klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

7 niezapomnianych metamorfoz gwiazd na ekranie

Przemiana z prostej dziewczyny w prawdziwą damę to dość popularny motyw w filmach. Historia przypominająca fabułę „Kopciuszka” nie bez powodu pojawia się w scenariuszach tak często – bajkowe wątki przyciągają dużą publiczność, a zmiany wyglądu bohaterek zawsze robią duże wrażenie. Zobaczcie najbardziej spektakularne metamorfozy aktorek na ekranie!
Ewelina Błeszyńska
sierpień 11, 2015
Wakacyjne metamorfozy gwiazd. One zaszalały z fryzurą!

My Fair Lady

mair fair lady audrey hepburn

„My Fair Lady” z Audrey Hepburn w roli głównej to historia prostej, zaniedbanej dziewczyny, która zmienia się w stylową damę. Choć „Mair Fair Lady” to kultowy, obsypany Oscarami musical, rola Audrey Hepburn nie została oceniona wysoko. W Hollywood mówiło się, że rola Elizy Doolittle należała się innej aktorce - Julie Andrews. Mimo to historia przemiany z „Mair Fair Lady” stała się inspiracją dla kolejnych scenarzystów, którzy od momentu premiery filmu często wzorują się na motywie metamorfozy na ekranie.

Grease

Sandy Grease zmiana wyglądu

Sandy, główna bohaterka musicalu „Grease” z niewinnej, skromnej i nieśmiałej dziewczyny zmienia się w seksowną i pewną siebie kobietę. I to w takim wydaniu lubimy ją zdecydowanie bardziej – w czarnej, opiętej stylizacji wyglądała naprawdę nieziemsko. Nic dziwnego, że John Travolta nie mógł się jej oprzeć.

Pretty Woman

Pretty woman po zmianie wyglądu

Julia Roberts wygląda fantastycznie praktycznie we wszystkim. Nawet w tandetnych ubraniach i zbyt mocnym makijażu prezentowała się interesująco. Mimo to cieszymy się, że wyzywający wizerunek z początku filmu zamieniła na elegancję i wyczucie smaku. Wizerunek damy pasuje do niej zdecydowanie bardziej.   

Pamiętnik księżniczki

Pamiętniki księżniczki przed i po metamorfozie

„Pamiętnik księżniczki” to typowa bajkowa historia na poprawę humoru. Główna bohaterka filmu - Mia Thermopolis dowiaduje się, że jest spadkobierczynią tronu. Od tego momentu w jej życiu nadchodzi czas na zmiany, a na pierwszy ogień idą te związane z jej wglądem. Mia, puszone włosy zmienia na wygładzone loki, okulary zastępuje soczewkami, a znoszone ubrania na najmodniejsze części garderoby. Końcowy efekt jest naprawdę spektakularny!

Legalna blondynka

legalna blondynka zmiana wyglądu

Główna bohaterka filmu - Elle, w rolę której wciela się Reese Witherspoon uwielbia kolor różowy, świecidełka oraz spódnice mini. Na szczęście tandetny wizerunek stereotypowej blondynki szybko zamienia na stylizacje, które nie kojarzą się już z kiczem, a z elegancją i klasą.

Diabeł ubiera się u Prady

diabeł ubiera się u prady zmiana wyglądu

Kolejna metamorfoza z Anne Hathaway w roli głównej. Mowa tu nie tyle o zmianie fryzury czy makijażu, co o ogromnej przemianie wizerunkowej. Główna bohaterka filmu Andy, z obojętnej wobec mody dziewczyny, zmienia się w perfekcyjnie ubraną fashionistkę. „Jeśli chcesz być jak oni musisz ubierać się jak oni” – mówiła Andy po tym jak upodobniła się do pozostałych pracownic magazynu o modzie. Zmiana podejścia do pracy nie wyszła jej na dobre, ale zmiana stylu – zdecydowanie tak.

Miss Agent

miss agent zmiana wyglądu

Sandra Bullock, wciela się w rolę agentki, która startuje w konkursie piękności. Dotąd preferująca męski styl bohaterka z konieczności sięga po wieczorowe suknie, biżuterię i obcasy. A to zdecydowanie wychodzi jej na dobre!

Znacie inne filmy z metamorfozami głównych bohaterek? Piszcie w komentarzach!

Komentarze