klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Kevin sam w domu
materiały PR
Styl życia

8 fascynujących faktów, których nie wiesz o filmie „Kevin sam w domu”

Trudno wyobrazić sobie święta bez kultowej komedii „Kevin sam w domu”. Jeśli też widziałyście ją już 100 razy, sprawdźcie 8 ciekawostek, o których prawdopodobnie nie miałyście pojęcia.
Katarzyna Mordalska
grudzień 18, 2015

„Kevin sam w domu” należy do kategorii filmów świątecznych, które widziałaś już wiele razy, a obejrzysz znowu. Kultowa komedia o perypetiach kilkuletniego Kevina, który został sam w domu na święta bije rekordy popularności na całym świecie.

W weekend premiery w listopadzie 1990 roku film „Kevin sam w domu” zarobił 17mln dolarów, a popularność, jaką zyskiwał z każdym dniem sprawiła, że był wyświetlany jeszcze długo po okresie świątecznym. Film trafił do Księgi rekordów Guinnessa jako najbardziej dochodowa komedia wszech czasów (źródło: wikipedia.org).

Na podst. housebeautiful.com

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Oglądacie "Kevina samego w domu" w okresie świątecznym?

1 z 8

Scenariusz filmu to inspiracja prawdziwą wycieczką rodzinną

Scenariusz filmu to inspiracja prawdziwą wycieczką rodzinną

Scenarzysta John Hughes podczas rodzinnej wycieczki do Europy pomyślał „Co by było gdyby jedno z dzieci zostało w domu?” Wstępny scenariusz napisał w zaledwie 9 dni po powrocie do domu.  

2 z 8

W filmie miał zagrać Robert de Niro

W filmie miał zagrać Robert de Niro

Producenci chcieli, by wcielił się w rolę rabusia Harry’ego, ale de Niro odrzucił tę propozycję.

3 z 8

Śnieg nie był przewidziany w budżecie filmu

Śnieg nie był przewidziany w budżecie filmu

Pierwotnie na sztuczny śnieg nie były przewidziane nakłady finansowe, ale drugiego dnia zdjęć produkcję zaskoczyła śnieżyca. W kolejnych dniach zdjęciowych była zaistniała konieczność sprowadzenia wytwornic śniegu.

4 z 8

Film, który ogląda Kevin, nie jest prawdziwy

Film, który ogląda Kevin, nie jest prawdziwy

Film, który ogląda Kevin i który później wykorzystuje, by odebrać pizzę, nie jest prawdziwym filmem, Fragment ten powstał specjalnie na potrzeby tej konkretnej sceny. Podobnie ma to miejsce w drugiej części hitowej produkcji, czyli w „Kevinie samym w Nowym Jorku”.  

5 z 8

Scena z pająkiem została nagrana bez głosu

Scena z pająkiem została nagrana bez głosu

Daniel Stern, który wcielił się w rolę jednego z rabusiów, scenę z pająkiem zagrał bezgłośnie, a jego krzyk został dograny później. Wszystko po to, by nie spłoszyć tarantuli.

6 z 8

Ozdoby, które depcze Marv nie były prawdziwe…

Ozdoby, które depcze Marv nie były prawdziwe…

…to cukrowe słodycze, które po prostu rozkruszyły się po nadepnięciu.

7 z 8

Powstała gra telewizyjna „Home alone”

Powstała gra telewizyjna „Home alone”

Z prostą grafiką, charakterystyczną dla lat 90.

8 z 8

Pesci naprawdę ugryzł Kevina w palec

Pesci naprawdę ugryzł Kevina w palec

„Podczas jednej z prób, ugryzł mnie i skaleczył skórę.” – tłumaczy Culkin i dodaje, że została mu blizna na pamiątkę.

Komentarze
Kevin sam w domu 30 lat później
East News
Newsy Matka "Kevina samego w domu" odtworzyła słynną scenę 30 lat później 
To wideo to hit internetu. Catherine O'Hara, która w filmie wcieliła się w rolę matki Kevina nagrała ponownie scenę, w której dowiaduje się, że jej syn został sam w domu.
Laura Osakowicz
grudzień 17, 2020

Aż trudno uwierzyć, że film "Kevin sam w domu" miał swoją premierę już 30 lat temu. Od tamtej pory to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Bożego Narodzenia. Losy sprytnego chłopca, któremu udaje się ochronić dom przed napaścią rabusiów co roku śmieszą nas do łez. Z okazji zbliżających się świąt Catherine O'Hara postanowiła ponownie wcielić się w rolę i wiernie odtworzyła jedną ze scen, tylko trzy dekady później! Zobacz także:  Na tę scenę w 'Kevin sam w domu' nikt nie zwrocił uwagi! A ona zmienia sens filmu! Catherine O'Hara odtworzyła scenę z "Kevin sam w domu" Jedna z najbardziej kultowych scen pierwszej części "Kevin sam w domu" to ta, w której rodzina dowiaduje się o tym, że mały Kevin w wyniku przedświątecznego zamieszania nie udał się z nimi na lotnisko i nie wsiadł do samolotu.   Jego mama, grana przez Catherine dosłownie mdleje, gdy dowiaduje się, że jej syn został sam w domu na święta. Poprzedza to komediowym grymasem i okrzykiem "Kevin".  66-letnia dziś Catherine O'Hara odtworzyła tę scenę jeden do jeden!    Zaledwie 8-sekundowe wideo stało się hitem internetu! Też chcecie już ponownie obejrzeć przygody Kevina? Macie taką możliwość w Wigilię o godz. 20. Emisja oczywiście na Polsacie. Zobacz także:  Nie uwierzysz, jak teraz wygląda Macaulay Culkin!  

Przeczytaj