klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Program TVP Kobieta
mat. prasowe
Styl życia

8 marca wystartował kanał TVP Kobieta - co znajdziemy w programie?

TVP Kobieta jest kanałem tematycznym o charakterze lifestylowo-poradnikowo–rozrywkowym, który skupia się na potrzebach i zainteresowaniach kobiet niezależnie od wieku, wykształcenia czy stylu życia. Oferta programowa jest bardzo bogata i na pewno każdy w niej znajdzie coś dla siebie.
Materiał partnera
marzec 12, 2021

TVP Kobieta to pierwszy w historii Telewizji Polskiej oraz jedyny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej kanał lifestylowy w pełni poświęcony tematyce kobiecej. W bogatej ofercie programowej znajdą się programy lifestylowe dotyczące urody, pielęgnacji, mody, urządzania wnętrz, kulinarne, podróżnicze, a także ciekawe filmy dokumentalne, czy reportaże dotyczące ważnych kwestii społecznych. 

Do tworzenia programów w TVP Kobieta zostały zaproszone ekspertki w swoich dziedzinach, dlatego na antenie pojawią się wyjątkowe i różnorodne programy, w których z pewnością każdy widz znajdzie coś dla siebie.

Jakie programy będą w TVP Kobieta?

Na antenie TVP Kobieta nie zabraknie programu o zdrowym i smacznym odżywianiu. Będziemy mogli też śledzić podróże matki i córki, czy dowiemy się, jak pielęgnować rośliny. Może się też spodziewać ciekawych dokumentów, w tym m.in. „600 gramów szczęścia”, „Antyle Chopina” i „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”, „Zdolne bestie te Kossaki” oraz pasmo TVP Kobieta „Inspiracje” przygotowywane we współpracy z TVP Kultura. Już w marcu widzowie zobaczą w nim m.in. „Niedzielę z Agnieszką Osiecką”.

Oto niektóre z programów TVP Kobieta. 

PIĘKNIE PRZYPRAWIONA od 10 marca 2021 roku godz. 19:00

Pięknie przyprawiona w TVP Kobieta -  Agnieszka Mielczarek
mat. prasowe

Agnieszka Mielczarek – dyplomowana dietetyczka, miłośniczka ekologicznej żywności i propagatorka zdrowego stylu życia, twórczyni wielokrotnie nagradzanej firmy cateringowej, blogerka i youtuberka.
Na antenie TVP Kobieta, w programie „Pięknie przyprawiONA” pokaże jak jeść zdrowo i pysznie. Będzie także z pasją zachęcać widzów do zwrócenia uwagi na to, co spożywają na co dzień oraz co serwują swojej rodzinie. Program ma na celu zainspirowanie kobiet do poszukiwania nowych ścieżek kulinarnych, gotowania zdrowo w urozmaicony i niewymagający dużego nakładu czasu sposób.

PODRÓŻE MAŁEJ I DUŻEJ od 11 marca 2021 roku godz. 19:00

Podróże małej i dużej w TVP Kobieta - Monika Witkowska
mat. prasowe

Monika Witkowska – blogerka, yotuberka, podróżniczka. W TVP Kobieta udowodni, że da się podróżować z małym dzieckiem, niewielkim bagażem oraz za nieduże pieniądze. W programie „Podróże Małej i Dużej” razem z córeczką Laurą zaprosi widzów m.in. na Kaszuby, do Rzymu, Argentyny czy Turcji. Rodzinne wyprawy pełne będą pięknych krajobrazów, interesujących zabytków oraz praktycznych porad dotyczących podróżowania z dzieckiem.


KWIATY NA WARSZTAT od 8 marca 2021 roku godz. 19:00

Kwiaty na warsztat w TVP Kobieta -  Joanna Lewandowska
mat. prasowe

Joanna Lewandowska – mistrzyni florystyki, dyplomowana ogrodniczka, członkini Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, wykładowczyni, właścicielka firmy florystycznej. 

W TVP Kobieta poprowadzi z pasją program „Kwiaty na warsztat”, a w nim podpowie, jak uprawiać najpiękniejsze kwiaty zarówno w domu, jak i na balkonie czy w ogrodzie. Widzowie dowiedzą się także, jak rośliny informują nas, czego im potrzeba oraz jakich narzędzi, ziemi, nawozów używać, a także co i kiedy sadzić, przesadzać, rozsadzać. Joanna Lewandowska nauczy widzów komponowania bukietów i zdradzi sekrety pomocne w przygotowaniu kwiatowych dekoracji na różne okazje. 
 

ULEPIENI Z PASJI od 19 marca 2021 roku godz. 19:00

Ulepieni z pasji w TVP Kobieta- Miłka Raulin
mat. prasowe

Miłka Raulin – najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi. Dokonała tego, pracując na etacie jako inżynier kolejnictwa i będąc mamą kilkuletniego chłopca. Przygotowywała wyprawę nocami, sama organizując jej finansowanie. Owocem jej wypraw w góry są dwie książki. Jest również prezeską fundacji przeciwdziałającej mobbingowi i dyskryminacji oraz twórczynią Festiwalu Marzeń. 

W TVP Kobieta, w programie „Ulepieni z pasji”, Miłka Raulin rozmawia z ludźmi nieprzeciętnymi, którzy, tak jak ona, mają pasję i odwagę, by marzyć i – co ważniejsze – swoje marzenia realizować. Program motywuje, dodaje energii i odwagi. Dowodzi, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli wystarczająco ich pragniemy, odważymy się działać, a z porażek wyciągamy wnioski. 
 

ZIOŁOWA APTEKA od 14 marca 2021 roku godz. 10:00

Ziołowa apteka w TVP Kobieta- Aleksandra Kostka
mat. prasowe

Aleksandra Kostka – prezenterka, aktorka, znana widzom z anten TVP. W TVP Kobieta w programie „Ziołowa apteka” Aleksandra Kostka odkrywać będzie sekrety ziół. Jej przewodnikiem po świecie tych niezwykłych roślin będzie Zbigniew Tomasz Nowak.  
Czym się leczyć, jakie zioła są najlepsze dla urody  - tego dowiedzą się widzowie w programie „Ziołowa apteka”.
 

KOBIETY W DRODZE od 9 marca 2021 roku godz. 19:00

Kobiety w drodze w TVP Kobieta -  Marta Manowska
mat. prasowe

Marta Manowska – znana jest widzom TVP z pełnych empatii rozmów z uczestnikami „Sanatorium miłości” czy „Rolnik szuka żony”. W TVP Kobieta, w programie „Kobiety w drodze”, Marta Manowska rozmawia z  wyjątkowymi kobietami. To prawdziwe bohaterki dnia codziennego, które łączy jedno – fakt, że życiowe doświadczenie, często bardzo trudne, przekuły w dobro. Wśród bohaterek cyklu są m.in. Ewa Błaszczyk (prezes Fundacji A Kogo?), Walentyna Kozioł (uczestniczka „Sanatorium miłości”), Grażyna Lądwik (Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych) oraz prof. Ana Raciborska (onkolog i pediatra). Prowadząca swoje rozmówczynie spotyka w drodze, a w intymnych rozmowach prowadzonych w pociągu, pokaże cały bagaż życiowy tych niezwykłych kobiet. Pełen wzruszeń program z gatunku human-reality ma dawać wiarę i siłę, a także inspirować do podejmowania działań.

KOBIETA W BIZNESIE

Kobieta w biznesie w TVP Kobieta - - Agata Konarska
mat. prasowe

Agata Konarska – dziennikarka, prezenterka, znana widzom z wielu programów TVP.  Na antenie TVP Kobieta Agata Konarska poprowadzi magazyn „Kobieta w biznesie”. Z jakimi problemami mierzą się współczesne kobiety, dla których rozwój zawodowy, wykorzystywanie własnych możliwości i sięganie po wymarzony sukces, przy jednoczesnej trosce i najwyższej dbałości o życie rodzinne jest spełnieniem marzeń? Dysproporcje wynagrodzenia kobiet, ścieżka kariery i awansu, powrót kobiet na rynek pracy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, czy też aktualne trendy w łączeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi, a także  predyspozycje kobiet przydatne  w biznesie. O tym właśnie mówić chcemy w programie, jednocześnie informując o najważniejszych wydarzeniach i postaciach  ze świata  gospodarki. Wszystko w lekkiej formule magazynu opowiadane prostym językiem.
 

TRENUJ Z TVP KOBIETA - codzienne poranne pasmo

TVP Kobieta zadba o formę i dobry nastrój już od samego rana. W codziennym paśmie „Trenuj z TVP Kobieta” pełne wigoru trenerki – w tym m.in. Ida Nowakowska – dostarczą pozytywnej energii na cały dzień. Dla wszystkich widzów, którzy nie zdążyli obejrzeć w Dwójce „Pytania na śniadanie”, TVP Kobieta przygotowała wyjątkową niespodziankę – całe wydanie ulubionego programu śniadaniowego tuż po zakończeniu emisji w TVP2, będzie dostępne na antenie lifestylowego kanału TVP. 

Na stałe w ofercie anteny zagoszczą również interesujące filmy i seriale. Widzowie zobaczą m.in. hiszpański serial „Velvet" – opowieść o romansie ubogiej krawcowej z synem potentata modowego, a w codziennym wieczornym paśmie filmowym będzie mnóstwo hitów, m.in. nagrodzony Oskarami „La La Land”, kultowy „Dirty Dancing”, czy biografie niezwykłych kobiet jak: „Grace Księżna Monako”, „Diana”, „Amy. Amy Winehouse” i „Whitney”. 

Komentarze
Sylwia Peretti z „Królowych życia” wystąpi w innym hicie TTV
Instagram @sylwia_peretti
Newsy Sylwia Peretti z „Królowych życia” wystąpi w innym hicie TTV! Zagrozi Magdzie Gessler?
Sylwia Peretti idzie jak burza! Celebrytka niedawno dołączyła do kultowego show TTV „Królowe życia”, a już niebawem wystąpi w innym programie stacji. Co ciekawe, tym razem nie będzie jednak prezentować swojego życia w luksusach lecz… skupi się na gotowaniu!
Urszula Jagłowska
październik 22, 2020

Sylwia Peretti to bez wątpienia jedna z najbarwniejszych postaci najnowszego sezonu „Królowych życia”. Choć kobieta dołączyła do programu zaledwie kilkanaście odcinków temu, już zyskała rzeszę wiernych fanów, którzy z zapartym tchem śledzą kolejne poczynania swojej idolki. Niestety, w ostatnim los nie rozpieszczał kobiety, a wręcz przeciwnie! Życie rzucało Peretti kolejne kłody pod nogi. Internetowi hejterzy nie tylko niedawno rozliczali  celebrytkę z jej kryminalnej przeszłości , ale też drwiąco wypominali jej dawny wygląd . By tego było mało, kilka tygodni później kobieta została okradziona, a z jej domu zniknęła cała biżuteria, w tym wszystkie pierścionki zaręczynowe. I gdy wydawać by się mogło, że nad Sylwią wisi przerażające fatum, los się do niej uśmiechnął, a blondwłosa piękność otrzymała propozycję udziału w innym programie TTV! Sylwia Peretti z „Królowych życia” wystąpi w innym hicie TTV Sylwia Peretti zaistniała w przestrzeni publicznej dzięki udziałowi w 9. sezonie kontrowersyjnego show „Królowe życia” , gdzie podobnie do innych bohaterek, jak Dagmara Kaźmierska , Justyna Wojciuszkiewicz, Kasia „Laluna” Alexander , Izabela Macudzińska , czy Patrycja Banaś, przedstawiana jest jako pewna siebie, kochająca pławić się w luksusach kobieta sukcesu. Jednak uważni widzowie grupy TVN nie zapomnieli, że ekscentryczna bizneswoman z Krakowa już wcześniej próbowała swoich sił w telewizji. Przypominamy, że Peretti wystąpiła w jednym z odcinków 3. edycji „Kuchennych Rewolucji”, gdzie jako współwłaścicielka restauracji „U Jędzy”  postanowiła poprosić Magdę Gessler o pomoc w ratowaniu swojego biznesu poprosiła. Niestety pomimo starań słynącej ze złocistych loków restauratorki, rewolucja...

Przeczytaj
Dagmara Kaźmierska z „Królowych życia” pokazała młodszego brata
Instagram @queen_of_life_77
Newsy Dagmara Kaźmierska z „Królowych życia” pokazała młodszego brata. Przystojny?
Wiedzieliście, że Dagmara Kaźmierska ma młodszego brata? Kim jest Łukasz i czy na dobre zagości w show „Królowe życia”? Sprawdźcie!
Urszula Jagłowska
wrzesień 11, 2020

Dagmara Kaźmierska już od 9. sezonów „Królowych życia” bawi i wzrusza do łez miliony widzów, prezentując na antenie TTV swoje luksusowe życie spełnionej matki i wpływowej bizneswomen. W ciągu ostatnich czterech lat poznaliśmy nie tylko ekscentryczne zachcianki celebrytki, jej wyszukane wymagania, ekskluzywne gadżety i niebotycznie drogie kreacje , ale też byliśmy świadkami wzlotów i upadków tytułowej „królowej”. Kaźmierska nie tylko wprowadziła nas w swój świat licznych biznesów, ale też otworzyła przed fanami całą siebie, przyznając się do niechlubnej przeszłości związanej z jej dawną przestępczą działalnością i osadzeniem w zakładzie karnym . Co więcej, widzowie mieli również okazję poznać najbliższych Dagmary w postaci jej ukochanego syna Conana, a także wiernych przyjaciół Edzi Nowak , Jacka „Dżejka” Wójcika, Ryśka, Wici czy Basi, którzy na każdym kroku wspierają Kaźmierską. I gdy wydawać by się mogło, że produkcja show pokazała już wszystkie najbliższe „królowej” osoby, Dagmara nagle zaskoczyła wszystkich i najnowszym odcinku przedstawiła światu swojego młodszego brata, Łukasza. Podobny do swojej znanej siostry? Dagmara Kaźmierska z „Królowych życia” pokazała młodszego brata Najnowszy sezon „Królowych życia” ledwo się zaczął, a już dostarcza widzom wiele emocji. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich była rezygnacja z show Rafała Grabiasa i Gabriela Seweryna , którzy tłumaczyli swoją decyzję chęcią skupienia się na związku poza kamerami. Na miejscu panów w programie pojawili się za to zupełnie nowi uczestnicy. Poznaliśmy już znaną z „Kuchennych Rewolucji” Sylwię Peretti , miłosny trójkąt małżeństwa Patrycji i Gniewka i ich...

Przeczytaj
Mama June
East News
Newsy Po dawnej Mamie June nie ma już śladu! Celebrytka nie tylko znacznie schudła, ale też postawiła na modną fryzurę
Kochająca kontrowersje Mama June z „Toddlers & Tiaras” jest nie do poznania! Przebojowa mama Alany, znanej jako Honey Boo-Boo, zachwyciła fanów nie tylko smuklejszym ciałem, ale też nową fryzurą w stylu „cool girl bob”. Sprawdźcie, jak teraz wygląda!
Urszula Jagłowska
lipiec 31, 2020

June Shannon, znana jako Mama June , zyskała sławę dzięki niewybrednym żartom, pewności siebie oraz charakterystycznym krągłościom, które pokochali fani dziecięcych konkursów piękności na całym świecie, emitowanych w programie „Toddlers & Tiaras”. Również w Polsce program przetłumaczony jako „Mała Miss” cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest obecnie emitowany na antenie TVN 7 od poniedziałku do piątku od godz. 7:30. Jak się okazuje. dziś po nadwadze celebrytki, którą znamy z show nagrywanego od 2009 do 2013 roku, nie ma już śladu. Co więcej, kobieta postanowiła pójść o krok dalej i pozbyć się zwoich zaniedbanych, spalonych rozjaśniaczem włosów. W nowej fryzurze w stylu „cool girl bob” wygląda naprawdę świetnie!  Mama June w nowej fryzurze w stylu „cool girl bob” Mama June uwielbia szokować. Kobieta zasłynęła dzięki wulgarnemu słownictwu, wyniosłości i bezpardonowej pewności siebie podczas ogólnostanowych konkursach piękności dla dzieci, w których jej pociecha Alana, znana jako Honey Boo-Boo , w pełnym makijażu, doklejonych tipsach, doczepionych treskach i odważnych stylizacjach, konkurowała z innymi dziewczynkami o tytuł Ultimate Grand Supreme, koronę Małej Miss, a przede wszystkim pokaźne nagrody pieniężne i rzeczowe. Okazało się, że udział w rozgrywkach dziecięcych miss i programie „Toddlers & Tiaras” , który bił rekordy popularności na całym świecie, nie wystarczyły ambitnej kobiecie marzącej o zostaniu prawdziwą gwiazdą. Po zakończeniu „Toddlers & Tiaras” June Shannon wystąpiła w wielu innych programach, a nawet zdecydowała się na oczach widzów przejść spektakularną metamorfozę, zrzucając aż 130 kilogramów .      ...

Przeczytaj
Czy „Rodzinka.pl” wróci na antenę TVP?!
Instagram @adam_zdrojkowski
Newsy Czy „Rodzinka.pl” wróci na antenę TVP?! Tomasz Karolak odpowiada
Przez prawie dekadę serial „Rodzinka.pl” dostarczał widzom TVP ogromnej dawki humoru i wzruszeń, nic więc dziwnego, że nagła decyzja stacji o zakończeniu kultowej serii niezwykle zasmuciła fanów. Czy „Rodzinka.pl” wróci na antenę TVP? Tomasz Karolak odpowiada.
Urszula Jagłowska
sierpień 13, 2020

„Rodzinka.pl” przez niemal dziesięć lat bawiła i wzruszała do łez miliony widzów, którzy pokochali serialowych Boskich oraz towarzyszących im przyjaciół. To właśnie na antenie TVP kształtowało się nowe pokolenie niezwykle utalentowanych aktorów, takich jak Maciej Musiał , Adam Zdrójkowki, czy Mateusz Pawłowski, którzy zagrali synów Boskich (w tych rolach Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak). Również Julia Wieniawa , Olga Kalicka, Wiktoria Gąsiewska oraz   Emilia Dankwa zawdzięczają „Rodzince.pl” swoje zawrotne kariery.  Niestety decyzją TVP, format serialu już się wyczerpał i zaczął notować coraz większe spadki oglądalności, stąd też decyzja o zakończeniu „Rodzinki.pl” na 16. sezonie , który miał miejsce w marcu 2020 roku. Niestety, smutna wiadomość zaskoczyła nie tylko sympatyków serii, ale również jego głównych bohaterów, którzy z dnia na dzień dowiedzieli się, że stracili pracę. Czy TVP zareaguje na apele fanów i przywróci „Rodzinkę.pl” na antenę? Czy „Rodzinka.pl” wróci na antenę TVP?! Czy „Rodzinka.pl” powróci na antenę TVP? Takie pytanie zadawały sobie miliony fanów zaskoczonych nagłą decyzją stacji. Na nurtujące pytanie sympatyków serii postanowił odpowiedzieć Tomasz Karola, odtwórca jednej z głównych ról serialu. Widzowie to kochają. Dopiero teraz widać, jakim oddechem była „Rodzinka.pl” i dla widzów TVP i ogólnie na rynku. Ja też dostaję takie informacje od kolegów z branży, którzy mówią „ ja generalnie telewizji nie oglądałem, ale ten serial…” –przyznał w rozmowie z serwisem „Party.pl” Tomasz Karolak”. Natomiast...

Przeczytaj