klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Książki dla dzieci
Fotolia
Styl życia

8 niesamowitych książek dla dzieci

Czytanie dzieciom jest bardzo ważne, rozwija język, wyobraźnię i umacnia więź dziecka z rodzicem. Sprawdź przegląd 8 wyjątkowych książek dla dzieci.
Lena Grabowska
czerwiec 19, 2015

Na obecnym rynku wydawniczym można znaleźć wiele pozycji dla dzieci. Jak wybrać wyjątkową książkę? Bajka powinna wspierać rozwój dziecka, pobudzać wyobraźnię i cieszyć oko. Przygotowaliśmy 8, naszym zdaniem, najlepszych książek dla dzieci. Sprawdźcie!  

Jak przewinąć noworodka? Mamy dla Was instrukcję krok po kroku!

Dodalibyście coś do tej listy? Co czytacie dzieciom?

Sprawdź także: Książki, czasopisma, płyty dla dzieci

1 z 8

Gdzie jest moja czapeczka?

Gdzie jest moja czapeczka?

Bajka Jon'a Klassen'a w 2011 znalazła się w rankingu 10 najlepszych książek dla dzieci według „New York Times'a”. Zabawna historia misia szukającego czapeczki została ubarwiona niezwykłymi grafikami. Książka bawi zarówno dzieci jak i dorosłych.

Cena: 27zł

Dostępna tu.

2 z 8

Czarostatki i parodzieje

Czarostatki i parodzieje

Książka Pawła Pawlaka, jest wędrówką. Poznamy dzięki niej historię samotnej skały na środku wzburzonego morza i chmur, które otulają Ziemię. Dowiemy się też że są dusze czarujące i parujące. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do niezwykłego świata!

Cena: 36zł

Dostępna tu.

3 z 8

Cykl książek o Pożyczalskich

Cykl książek o Pożyczalskich

Seria książek Mary Norton o Pożyczalskich to klasyka literatury dziecięcej uhonorowana brytyjską nagrodą "The Carnegie Medal". Cykl zawiera 5 książek opowiada o Strączku, Dominice i ich córce Ariettcie. Wszyscy mają po kilkanaście cm wzrostu i żeby przetrwać muszą ukrywać swoje istnienie.

Cena ok. 32zł

Dostępny tu.

4 z 8

Cykl książek o miasteczku Mamoko

Cykl książek o miasteczku Mamoko

Niesamowity format książki, każda jej strona to fragment panoramy miasteczka Mamoko. Obrazy są historią życia miasteczka i jego zabawnych mieszkańców. Historie w książce opowiedziane są wyłącznie za pomocą rysunków stworzonych przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich. Dziecko może dowolnie fantazjować na temat tego co właśnie się stało lub za chwilę wydarzy.

Cena: 29zł

Dostępny tu.

5 z 8

Marchewka z groszkiem

Marchewka z groszkiem

Autorką historii dziejącej się tuż przy grządce jest Aleksandra Woldańska-Płocińska. Groszek wyrywa ze snu marchewkę, aby ochronić ją przed potworem na czterech kółkach. Zabawna opowieść o spotkaniu polskich i importowanych warzyw. Poznajcie Elpomidora, Kalafioraka i całą resztę!

Cena: 27zł

Dostępna tu.

6 z 8

Robimisie

Robimisie

Książka autorstwa Agaty Królak przeznaczona specjalnie dla tych, którzy chcą wiedzieć co robią misie! Pracowite misie nauczą najmłodszych podstawowych informacji o zawodach takich jak architekt, krawcowa czy bibliotekarz. 

Cena: 18zł

Dostępna tu.

7 z 8

Typogryzmol

Typogryzmol

Typogryzmol Jana Bajtlika to interaktywna książka wspierająca naukę liter. Wymaga od dziecka aktywności, rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię. Dziecko może w niej bazgrolić, wyklejać, rysować i malować. 

Cena: 29zł

Dostępna tu.

8 z 8

W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko

W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko

Zabawna książka Grzegorza Kasdepke opowiada o małej dziewczynce, która jest przekonana o ty, że w jej brzuszku mieszka jakieś małe zwierzątko. Dlaczego? Bo warczy mruczy i gulgocze!

Cena: 18zł

Dostępna tu.

Komentarze