klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
O tym Elżbieta II musi pamiętać przed kążdą podróżą samolotem
Styl życia

Bez tego królowa Elżbieta II nigdy nie wsiądzie do samolotu

Elżbieta II oraz książę Filip mają restrykcyjne wymagania lekarskie co do podróży. Co ciekawe, nikt inny nie może tego wnieść na pokład.
Milena Majak
lipiec 23, 2019

Niektórzy mogą pomyśleć, że królowa Elżbieta II i książę Filip zachowują się jak hipohondrycy, ale to wszystko z troski o ich zdrowie oraz bezpieczeństwo. W końcu ona ma 93 lata, a on 98 lat. Co takiego zawsze muszą zabrać ze sobą na pokład samolotu?

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Królowa Elżbieta II musi z tym podróżować

Aktualnie Elżbieta II wcale tak dużo nie podróżuje. Podobnie zresztą książę Filip. Jest to prawdopodobnie podyktowane ich stanem zdrowia. Mąż królowej niedawno spowodował nawet niegroźny wypadek samochodowy, w którym został na szczęście tylko delikatnie ranny. Nikt inny nie ucierpiał, a książę zdecydował się odłożyć prawo jazdy na bok.

Mimo wszystko, gdyby jednak pojawiła się konieczność odbycia służbowej podróży samolotem, na pokładzie musi znajdować się aż trzech lekarzy oraz... zapasy krwi

Zasady bezpieczeństwa wymagają tego, gdyby królowa była w kraju, w którym nie można zagwarantować szybkiego dostępu do niezawodnego dopływu krwi, jak na przykład w odległych częściach Afryki – wtedy królowa i jej małżonek będą mogli otrzymać transfuzje krwi, jeśli byłyby wymagane w nagłych wypadkach - zdradził królewski redaktor, Adam Helliker w rozmowie z Fabulous Digital.

Wszystko na wypadek, gdyby w docelowym miejscu podróży nie udało się zagwarantować szybkiego dostępu do zasobów krwi i miejsca, w którym można przeprowadzić transfuzję krwi. To jednak jeszcze nie wszystko. Zapasowe woreczki wypełniane są krwią królowej, aby uniknąć infekcji z obcej krwi. Cały proces odbywa się już na miesiąc przed wyjazdem.

Takie uzupełnianie krwi przebiega niczym normalne oddawanie krwi u każdego człowieka. Natomiast różnica polega na tym, że transfuzja krwi przebiega wokół jednego pacjenta, a Elżbieta II nie będzie musiała dostać krwi od zwykłego pacjenta - dodał Adam Helliker.

Wygląda jednak na to, że w najbliższym czasie nie będzie konieczności uzupełniania zapasów krwi królowej. Monarchini już od dawna nie podróżowała samolotem i na razie nie zanosi się na to.

Słyszeliście kiedyś o podobnym przypadku? :)

Zdjęcie główne: Ons.pl

księżna kate middleton włosy rozpuszczone
Styl życia Oto jedna rzecz, która księżna Kate zawsze zabiera w podróż. Nie domyślicie się o co chodzi...
Tę jedną rzecz na wyjeździe zagranicznym musi mieć każdy członek rodziny królewskiej. O czy mowa?
Ewelina Błeszyńska
sierpień 07, 2017

Księżna Kate i książę William od zawsze odbywali wiele podróży zagranicznych, a od momentu kiedy książę Filip zrezygnował z pełnienia funkcji publicznych prawdopodobnie będą musieli podróżować jeszcze częściej. Jak można się domyślać ich garderoba wyjazdowa musi być bardzo przemyślana, a stylizacje, w których zaprezentują się podczas pobytu w nowym kraju są dopracowywane na długo przed podróżą. Okazuje się, że oprócz przewidzianych strojów, Kate i William, a także ich dzieci zawsze muszą mieć ze sobą czarny strój żałobny na wypadek, gdyby podczas nieobecności w kraju zmarł ktoś z rodziny królewskiej . Co księżna Kate zabiera w podróż? Okazuje się więc, że podczas wizyty Kate w Polsce w swojej walizce miała nie tylko zachwycające kreacje od Alexandra McQueena, Erdem czy Gosi Baczyńskiej , ale także czarny strój żałobny. Podobne musieli mieć ze sobą także William, Charlotte oraz Jerzy. Pesymistyczny obowiązek podróżowania wraz z eleganckim, czarnym strojem na wypadek żałoby prawdopodobnie został wprowadzony w latach 50-tych. W 1952 roku, wtedy jeszcze księżniczka Elżbieta wracała z Kenii na pogrzeb ojca, Jerzego VI. Elżbieta po wylądowaniu samolotu musiała czekać na dostarczenie jej czarnego stroju i dopiero wtedy mogła pokazać się publicznie. Prawdopodobnie to właśnie od tego momentu członkowie rodziny królewskiej muszą podróżować z czarnym strojem, aby być przygotowanym na każdą, nawet najbardziej smutną sytuację. Zobacz także: Tego księżna Kate i książę William zabraniają swoim dzieciom. Chodzi o...

Przeczytaj
królowa Elżbieta i książę Filip
ONS
Styl życia Jak książę Filip nazywa królową Elżbietę, gdy są tylko we dwoje? Będziecie zaskoczone :)
Nie "kochanie" ani "kotku", a tym bardziej nie "wasza wysokość"! Książę Filip ma dla małżonki specjalny przydomek...
Agata Kufel
październik 06, 2017

Królowa Elżbieta i książę Filip są małżeństwem już grubo ponad pół wieku - w listopadzie tego roku minie dokładnie 70(!) la t od dnia, w którym młodziutka następczyni tronu poślubiła przystojnego księcia. Mimo tak długiego stażu, królewska para wciąż potrafi zaskakiwać. Jesteście ciekawe, jak książę zwraca się do żony, gdy są sami? :) Jak książę Filip nazywa królową Elżbietę? Ona - chłodna, nieco wyniosła i zawsze bez zarzutu . On - kontrowersyjny, znany z niestosownych wypowiedzi , które uwielbiają cytować dziennikarze. O ich związku na przestrzeni lat mówiono różne rzeczy - chociaż zaczął się od wielkiej miłośc i (13-letnia Elżbieta miała zakochać się w wysokim blondynie od pierwszego wejrzenia), nie był wolny od kryzysów ( książę Filip miał podobno pewne problemy z wiernością ). Mimo wszystko publicznie zawsze występują jako zgodne małżeństwo . A jak to wygląda za zamkniętymi drzwiami? Według brytyjskich mediów książę ma dla żony osobliwy przydomek , który może być tłumaczony jako nazwa pewnego... warzywa. Chodzi o określenie "my little cabbage", czyli w dosłownym przełożeniu "moja kapustko" . Ten zwrot można też traktować jako angielską wersję francuskiego "mon petit chou" , który w tej odsłonie znaczy po prostu "moja droga". Jednak co ciekawe, w filmie biograficznym "Królowa" z 2006 roku pojawia się samo słowo "cabbage" - scenarzysta deklaruje, że wykorzystał autentyczny przydomek , o którym dowiedział się z "godnego zaufania źródła". Cóż, niezależnie od jego etymologii, to przezwisko wydaje nam się bardzo zabawne - zwłaszcza w odniesieniu do dumnej Elżbiety :) Życie rodziny królewskiej z pewnością skrywa niejeden taki "smaczek" - sama królowa swego czasu była nazywana "Garym" , gdy mały książę William nie władał jeszcze w pełni ojczystym językiem. W tym...

Przeczytaj
Meghan i Harry
ONS
Styl życia Meghan Markle znowu powiedziała "NIE" królewskiej tradycji. Tym razem chodzi o poród!
Królowa Elżbieta znowu będzie zła na żonę księcia Harry'ego? Meghan Markle nie chce się podporządkować tradycjom królewskim, które obowiązują przyszłe mamy.
Agnieszka Pulikowska
grudzień 05, 2018

Meghan Markle już wiosną zostanie mamą. To zdawałoby się radosne wydarzenie może jednak wywołać kolejne spory na dworze. O ile amerykańska księżna zdążyła nas przyzwyczaić, że sprzeciwia się królowej, nosząc np. buty, których ta nie akceptuje , to jednak nie spodziewaliśmy się, że będzie chciała wyłamać się z tradycji dotyczących samego porodu. Poród Meghan Markle wbrew tradycji Potomkowie rodziny królewskiej, w tym oczywiście książę Harry, William oraz George, Charlotte i Louis przychodzili na świat w szpitalu St. Mary's w Londynie . W końcu stało się to tradycją, podobnie jak piękne sesje zdjęciowe na schodach szpitala . Jednak Meghan Markle postanowiła to zmienić.  Księżna Sussex woli rodzić w... domu! Chce aby poród odbył się w brodziku. Poród w wodzie ma swoje plusy - ciepła woda sprzyja rozluźnieniu mięśni, łagodzi ból i działa relaksująco... jeżeli w ogóle o relaksie w takiej sytuacji można mówić;) Meghan jest ogromną zwolenniczką porodów w domu, ale brytyjska rodzina królewska przychodzi na świat w szpitalu St.Mary’s w Londynie. Zamiast tego chce mieć basen i odprężające otoczenie. Nawet Harry uznał to za zaskakujące, ale Meghan zapewnia, że musi mieć jak najbardziej naturalny poród - podaje informator "Life&Style". Cóż, nawet w rodzinie królewskiej jest potrzebne świeże spojrzenie. Kiedyś nie wyobrażano sobie, aby w telewizji nadawano transmisję z królewskiego ślubu, ale królowa Elżbieta i książę Filip ustanowili nowe standardy w 1947 r. Dziś dworskie zaślubiny przyciągają miliony widzów, pokazywane na żywo przez stacje TV na całym świecie. Mimo początkowego zaskoczenia, podobno książę Harry wspiera żonę i dostosuje się do jej decyzji. Pytanie, czy na domowy poród Meghan zgodzi się sama królowa. Zastanawiamy się też, jak nowa księżna zareaguje na niecodzienną tradycję świąteczną rodziny królewskiej .

Przeczytaj
Meghan Markle
ONS
Styl życia Meghan Markle dostała szlaban na... królewskie klejnoty!
Jak donosi związany z dworem brytyjskim informator, królowa Elżbieta ograniczyła żonie księcia Harry'ego dostęp do skarbca. To kara za...
Matylda Nowak
kwiecień 04, 2019

Meghan Markle zdecydowanie nie jest ulubienicą królowej Elżbiety II. Żona księcia Harry'ego "podpadła" sędziwej monarchini dość łamiąc królewski protokół . Królowa nie może też podobno wybaczyć Meghan skandalu jaki wywołało zachowanie jej ojca czy przyrodniego brata . Niespecjalnie więc zdziwiła nas informacja, która niedawno pojawiła się w brytyjskich mediach. Kilka gazet i czasopism opublikowało doniesienia związanego z Pałacem Buckingham informatora, według którego królowa Elżbieta zablokowała księżnej Sussex dostęp do królewskiego skarbca . Zobacz także: Tych butów nie wolno nosić na dworze, bo Elżbieta II ich nienawidzi. Ale Meghan Markle się zbuntowała! Dlaczego Meghan nie może korzystać z królewskiego skarbca? W skarbcu królewskim znajduje się między innymi drogocenna biżuteria gromadzona przez kolejnych brytyjskich władców. I członkinie rodziny królewskiej mogą - oczywiście za zgodą Elżbiety II - wypożyczać tę biżuterię na specjalne okazje. To ze skarbca pochodzą naszyjniki, kolczyki oraz tiary, w których za mąż wychodziły księżna Kate, księżniczka Eugenia czy Meghan Markle ... Okazuje się, że od niedawna księżna Sussex ma z woli królowej ograniczony dostęp do tych błyskotek. Dlaczego? Podobno Elżbiecie II nie spodobała się "roszczeniowa postawa" Meghan, która chciała do ślubu iść w innej tiarze niż ta, którą jej zaproponowano. Równocześnie ulubienica królowej i żona drugiego w kolejce pretendenta do tronu, Kate, może bez przeszkód korzystać z królewskiego skarbca . Informator, na którego słowa powołali się brytyjscy dziennikarze twierdzi, że o decyzji królowej poinformował księżnę Sussex jej teść - książę Karol. I - jak można się było spodziewać - Meghan była niepocieszona... Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony...

Przeczytaj
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie