klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Bezpieczne zabiegi, które szybko spalą zbędny tłuszczyk

Uzyskanie idealnej figury to trudny proces, wymaga od nas wiele poświęceń. W obecnych czasach szybki i widoczny efekt możemy uzyskać, dzięki zabiegom oferowanym przez medycynę estetyczną. To idealny wybór dla tych, którzy chcą osiągnąć cel natychmiast. Najczęściej zabiegi są wykonywane za pomocą specjalistycznych substancji i zaawansowanych technologii. Pozwalają na całkowite usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, dodatkowo ujędrniają skórę, niwelują cellulit i rozstępy. Głównym aspektem wyboru zabiegu jest jego bezpieczeństwo i skuteczność. Przed przystąpieniem do niego warto zapoznać się z jego przeciwwskazaniami, pozwoli to na wybór odpowiedniej, dopasowanej metody walki z niechcianym tłuszczykiem.
KosmetykoFanki
czerwiec 01, 2017

Lipoza iniekcyjna

Metoda polegająca na usunięciu zbędnego tłuszczu z wybranych partii ciała. W trakcie zabiegu wstrzykuje się pod skórę substancje z wyciągu soi oraz soli żółciowej. Takie połączenie powoduje likwidacje komórek tłuszczowych. Obecnie jest to najbezpieczniejsza metoda efektywnego odtłuszczania. Przed zabiegiem lekarz może posmarować skórę maścią ze środkiem znieczulającym, dzięki czemu będzie on bardziej komfortowy. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, reakcja utrzymuje się zazwyczaj parę dni po zabiegu. Efekty zabiegów to utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Zaleca się 3-6 zabiegów, co 4 tygodnie. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża, karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, alergia na składniki preparatu, choroby wątroby i nerek, otyłość oraz cukrzyca. Ceny zabiegu uzależnione są od obszaru poddanego zabiegowi wahają się w granicach od 800 do 1000 zł.

Proshock Ice

Nowoczesna metoda polegająca na wymrażaniu komórek tłuszczowych. Jeden zabieg pozwala na pozbycie się od 4 do nawet 8 cm. Wykorzystuje on technologie Ice-Shock-Lipolysys, czyli połączenie lipozy z krioterapią oraz fali uderzeniowej. Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i podrażnienie skóry wywołane procesem chłodzenia, które znika bezpośrednio po paru godzinach. Efekty zabiegu są trwałe, niszczą bezpowrotnie komórki tłuszczowe. Zaleca się wykonanie serii 5 zabiegów, co 10 dni. Metoda ta nie wymaga znieczulenia, do przeciwwskazań należą choroby nowotworowe, epilepsja, ciąża i okres karmienia, łuszczyca, stany zapalne skóry, oraz implanty. Cena jednego zabiegu waha się od 400 - 600 zł.

Accent Ultra V Shape

Innowacyjne urządzenie redukujące tkankę tłuszczową za pomocą ultradźwięków oraz fal radiowych. Zabieg składa się z dwóch części. W pierwszym etapie wykorzystuje się głowicę emitującą zimne ultradźwięki, kolejna część zabiegu to masaż i wykorzystanie głowicy emitującej unipolarną falę radiową.   Dla uzyskania i utrzymania satysfakcjonujących rezultatów zaleca się wykonać serię zabiegów, od 4-8, w dwu do czterotygodniowych odstępach. Zabiegi mogą być stosowane na dowolnym obszarze twarzy i ciała. Przeciwwskazaniami do stosowanie tej metody są nowotwory, ciąża, blizny, implanty, choroby układu krążenia. Koszt zabiegu uzależniony jest od obszarów zabiegowych i użycia głowic, wynosi od 350 do 600 zł.

Kosmosoft

To system do redukcji trzewnej tkanki tłuszczowej, który opiera się głównie na wolnozmiennym impulsowym polu magnetycznym. Zabieg wykonuje się w pozycji leżącej, cały proces jest bardzo przyjemny i relaksujący, specjalnie założony kombinezon delikatnie masuje ciało. Istotnym elementem skuteczności sesji zabiegowej, jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Efektami zabiegu jest utrata ok. 6 cm w talii oraz poprawa elastyczności i jędrności skóry. Przeciwwskazania to rozrusznik serca, choroby zakaźne, stany zapalne żył, ciąża, niewydolność serca, zakrzepica żył. Cena jednego zabiegu wynosi od 250 - 350 zł.

Autor: http://kosmetykofanki.blogspot.com/ Monika Cygan

Komentarze
zabieg vanquish
Fotolia
Pielęgnacja Vanquish – rewolucja w wyszczuplaniu!
Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie wielu kobiet. Dieta i odpowiednie ćwiczenia to oczywiście jeden z najlepszych sposobów, ale co w sytuacji, kiedy nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów? Często problemem jest również to, że zależy nam na wyszczupleniu jedynie wybranej partii ciała, co zazwyczaj jest bardzo trudne.
Magdalena Borucińska
marzec 31, 2016

Dlaczego Vanquish jest tak skuteczny? Jest to zasługa rewolucyjnej technologii LAHF (Large Area High-frequency Field), która umożliwia selektywną likwidację nawet głęboko położonej tkanki tłuszczowej, nie wpływając na otaczające ją tkanki. Trwałość efektów zapewnia fakt, że Vanquish rozbija nie tylko tłuszcz znajdujący się w komórkach tłuszczowych, ale również same komórki. Bezpieczeństwo i komfort pacjenta gwarantuje również bezkontaktowy sposób przeprowadzania zabiegu. Najlepsze efekty redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej osiągane są, gdy aplikator umieszczony jest w odpowiedniej odległości od skóry pacjenta. Jak wygląda zabieg? Przebieg zabiegu jest zautomatyzowany i bezdotykowy. Pacjent leży pod panelem, który ustawiany jest ok. 1-2 cm od obszaru poddawanego zabiegowi. Cała procedura trwa jedynie ok. 30 min. Przy zabiegu nie stosuje się znieczulenia, dzięki czemu pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennych zajęć. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale z reguły zaleca się serie 3-4, po których rezultaty są naprawdę spektakularne, np. w obwodzie brzucha można stracić nawet do 7,5 cm! Przeciwwskazania do zabiegu Vanquish To przede wszystkim ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, stany zapalne skóry, wszczepiony stymulator serca, implanty, obrzęki, termo-hipestezja, termo-hiperestezja, zaawansowane zwężenie tętnic, zaawansowana miażdżyca tętnic, choroba zarostowa tętnic, choroby nerek i wątroby, zaburzenia sercowo-naczyniowe (choroby zastawek serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego), zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica, żylaki, zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń, zespół Sudecka, choroba Gravesa-Basedowa, nadmierna potliwość, epilepsja, domaciczne wkładki antykoncepcyjne zawierające metal oraz menstruacja. Cena to 700zł, zabieg można wykonać w Klinice Medycyny Estetycznej Cosmopolitan, ul....

Przeczytaj
peeling chemiczny Yellow Peel
iStock
Pielęgnacja Yellow Peel – jak działa chemiczny peeling do twarzy?
Yellow Peel jest jednym z najbardziej skutecznych peelingów chemicznych. Skutecznie usuwa przebarwienia po trądziku i słoneczne, niweluje zmarszczki, blizny i bruzdy. Sprawdźcie, jak wygląda zabieg, jaka jest jego cena i opinie dotyczące Yellow Peel.

Yellow Peel to rodzaj peelingu, który zwiększa swoją moc z każdą kolejną nałożoną warstwą. Może mieć działanie jedynie powierzchniowe, ale także trafiać w głębsze warstwy skóry. Jego cena jest wysoka, a opinie dotyczące jego działania bardzo podzielone. Trzeba również pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju zabiegu, między innymi ciąża i opryszczka. Jak działa peeling chemiczny Yellow Peel? Yellow Peel to najdelikatniejszy peeling chemiczny . Po wykonaniu zabiegu możemy zauważyć: zniwelowanie przebarwień, usunięcie drobnych blizn i bruzd,  spłycenie głębokich blizn i bruzd, ujędrnienie i wygładzenie skóry, wyrównanie i poprawę kolorytu skóry, dogłębne oczyszczenie skóry, zniwelowanie zaskórników otwartych i zamkniętych. Efekt zabiegu zależny jest od ilości nałożonych warstw. Można wykonać peeling powierzchniowy (2-3 warstwy), średnio-głęboki (4-6 warstw) i głęboki (6-8 warstw) .  Jak wygląda zabiegi Yellow Peel? Zabieg Yellow Peel składa się z trzech etapów. Na początku skóra oczyszczana jest specjalistycznym preparatem. Następnie przechodzimy do pierwszej fazy peelingu, który polega na usunięciu wierzchniej warstwy naskórka. Do tego etapu używa się kwasu glikolowego i salicylowego. Po zmyciu kwasów nakładane są kwas retinolowy i witamina C. Ostatni etap zabiegu to zastosowanie peelingu z kwasem azelainowy i kwasem kojowym. Składniki nakładane na naszą skórę mogę być różne w zależności od potrzeb, stanu i rodzaju naszej skóry. Pełny zabieg zwykle trwa od godziny do 2-3 godzin. Przeciwwskazania do zabiegu Yellow Peel Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ciąża i karmienie piersią, wystąpienie alergii lub mocnego podrażnienia skóry, opryszczka stany zapalne skóry - wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze. Zobacz także: Zabiegi oczyszczające twarz - jak działają...

Przeczytaj
pękające naczynka na nogach
Pielęgnacja Pękające naczynka na nogach – dlaczego powstają i jak je usunąć?
Pękające naczynka na nogach to rozszerzone naczynia krwionośne, które mogą powstawać na skutek uwarunkowań genetycznych, stylu życia lub chorób. Możemy zapobiec ich powstawaniu, dzięki zdrowej diecie, aktywności fizycznej oraz unikaniu czynników powodujących naczynka.
Aneta Zygmuntowicz
lipiec 31, 2020

Niestety nie istnieją skuteczne domowe sposoby na usunięcie pękających naczynek na nogach. Aby się ich pozbyć, musimy skorzystać za zabiegów w gabinetach estetycznych lub u lekarza. Istnieje kilka zabiegów, które w szybki sposób pozbędą się popękanych naczynek, są to: skleroterapia, laser oraz elektroagulacja. Należy pamiętać, że jeśli po zabiegach nie zadbamy o nasze żyły, problem będzie nawracał. Pękające naczynka na nogach - przyczyny Pękające naczynka to  rozszerzone naczynia włosowate , które są widoczne przez skórę. Na skórze powstają wtedy pajączki czerwonych nitek, mocno prześwitujące szczególnie przy jasnej karnacji. Najczęstsze przyczyny pękających naczynek : uwarunkowania genetyczne - płytko unaczyniona skórę, warunki atmosferyczne - bardzo wysokie lub bardzo niskie temperatury, choroby - nadciśnienie, cukrzyca, problemy hormonalne, ciąża, nadwaga i otyłość, ekspozycja na mocne słońce, brak ruchu i aktywności fizycznej, osłabienie żył ze względu na ich choroby lub podeszły wiek, praca fizyczna, stanie wiele godzin na nogach. Sposoby na pękające naczynka na nogach Popękane naczynka rzadko samoistnie wracają do poprzedniego stanu. Warto wprowadzić odpowiednie leczenie i pielęgnację, gdyż mogą one z czasem przerodzić się w  żylaki . Zamykanie pękających naczynek - skleroterapia Podczas zabiegu skleroterapii do skóry wstrzykiwane są preparaty powodujące zarastanie naczynek. Preparat wywołuje w obrębie naczynka proces zapalny, który prowadzi do obkurczenia i zrośnięcia się naczynka. Przy większych naczynkach zabieg należy powtarzać kilkukrotnie. Laserowe zamykanie naczynek Laser pulsujący wpływa na czerwony barwnik we krwi. Ściany naczynka są niszczone i wchłaniane przez sąsiadujące...

Przeczytaj
fototerapia na skórę
iStock
Pielęgnacja Fototerapia – czy naprawdę działa na choroby skóry?
Fototerapia to skuteczny sposób na pozbycie się trądziku, zmarszczek i cellulitu. Sprawdźcie, jakie efekty daje leczenie światłem i jak wygląda zabieg fototerapii.
Aneta Zygmuntowicz
styczeń 16, 2020

Fototerapię, czyli leczenie światłem często stosuje się na choroby skóry i w celu poprawy jej wyglądu. Wykorzystywane światło LED nie tylko pomoże w przypadku AZS, łuszczycy czy trądziku, ale także ujędrni i nawilży skórę oraz spłyci zmarszczki. Zabieg ten jest nieinwazyjny i zupełnie bezbolesny, a efekty po kilku zabiegach są naprawdę widoczne. Jak wygląda fototerapia na skórę i kiedy nie powinno się jej wykonywać? Fototerapia - na czym polega zabieg? Fototerapia to inaczej światłolecznictwo, polega ona na naświetlaniu wybranej części ciała lub całego ciała za pomocą leczniczego światła. Zabieg może być przeprowadzony przy użyciu różnego rodzaju światła: światła LED, światła spolaryzowanego, laserowego oraz światła jasnego. Kolor światła lasera i natężenie fal dobierane są indywidualnie do pacjenta. Długość trwania zabiegu również nie jest z góry określona, lecz zależy od schorzenia i stanu pacjenta. Zabieg trwa od minimum 10 minut do nawet 3 godzin. Przeczytaj również:   Łojotokowe zapalenie skóry - leczenie, kosmetyki, dieta. Fototerapia na choroby skóry Fototerapia to jedna z najbardziej nowoczesnych metod leczenia skóry. Na skórę wykorzystuje się światło LED, czyli światło diodowe o bardzo dużej mocy. Ma ono bardzo silny wpływ na komórki, stymuluje je do procesów regeneracji i aktywuje produkcje kolagenu w skórze. Terapia światłem LED stosowana jest najczęściej w przypadku leczenie trądziku różowatego oraz młodzieńczego, ze względu na działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Świetnie się sprawdzi również u osób chorych na łuszczycę i atopowe zapalnie skóry . Leczenie światłem można ponadto stosować w przypadku redukcji zaczerwienień, podrażnień i blizn, powstałych...

Przeczytaj