klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Biedronka sprzedaje maski ochronne
Styl życia

Biedronka sprzedaje maski ochronne. W zestawie znajdują się 3 sztuki

W Biedronce możecie kupić zestawy ochronne masek, które zmniejszą ryzyko zachorowania na koronawirusa. Ich producentem jest znana firma rajstop.
Milena Majak
kwiecień 07, 2020

W związku z coraz bardziej rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem, pojawia się coraz więcej nowych obostrzeń. Dużo mówi się na przykład o nakazie noszenia maseczek ochronnych, który podczas epidemii przyjęło wiele krajów. Jeśli jeszcze takiej nie macie, możecie uszyć maskę ochronną samodzielnie lub... kupić w Biedronce.

Szokująca wypowiedź Violi Kołakowskiej o śmierci Krzysztofa Krawczyka! Aż ciężko uwierzyć...

Maski ochronne w Biedronce

Ceny masek ochronnych i rękawic ochronnych z dnia na dzień poszybowały w górę. Mimo to Polacy, z obawy o zdrowie własne i najbliższych, wykupowali je w ogromnych ilościach. Te dwa produkty stały się wręcz towarem deficytowym. W niektórych aptekach czy sklepach internetowych nadal są braki w magazynie, a to bardzo odbija się nie tylko na obywatelach, ale również służbie zdrowia, która tych dwóch rzeczy potrzebuje najbardziej.

W tej kryzysowej sytuacji Biedronka postanowiła wyjść naprzeciw klientom i wprowadzić do sprzedaży produkty, których Polacy szukają już chyba dosłownie wszędzie. Pojawiły się nie tylko nowe środki antybakteryjne w dużych opakowaniach, ale również najprostsze maski ochronne

Jak pisze jeden z dziennikarzy "Super Expressu", w dyskoncie są dostępne maseczki z jonami srebra w cenie 14,99 złotych na 3 sztuki. Udało nam się ustalić, że producentem jest łódzka firma rajstop Marilyn. Żeby uchronić się przed upadkiem z powodu koronawirusa, zamiast rajstop produkuje teraz maseczki ochronne.

Maski ochronne Marilyn

Zdjęcie: Materiały producenta

Na stronie Marilyn możemy przeczytać, że są przeznaczone na pięć cykli użytkowania, ale po każdym nałożeniu należy je wyprać w temperaturze 40-60 stopni. Maski zawierają też jony srebra, które mają działanie bakteriobójcze

Dlaczego jony srebra mają działanie bakteriobójcze? Producent tłumaczy, że:

 • Blokują enzymy transportujące tlen.
 • Inaktywują proteiny bakterii zawierających siarkę.
 • Zamykają błony komórkowe.
 • Ponadto jony srebra, które osadzają się po preparacji są odporne na pranie wodne i czyszczenie chemiczne, przez co maseczka zachowuje swoje właściwości.

Maska została wykonana z dzianiny poliamidowej multifibrowej, która zapewnia odpowiednią szczelność, chroniąc przed inhalacją: kurzu oraz pyłu. Ponadto zabezpiecza twoją twarz przed niebezpiecznym dotykiem, może również zatrzymywać niewielkie krople pary wodnej. Dzięki użytym materiałom oraz  przemyślanemu projektowi, maseczka przylega do powierzchni twarzy, doskonale ograniczając wdychanie nieprzefiltrowanego powietrza. Środek użyty do preparacji maseczki jest odpowiedni dla wszystkich wyrobów włókienniczych mających kontakt ze skórą - czytamy na stronie.

Maseczki można zakupić również w sklepie online Marilyn. Oferta jest stosunkowo szeroka:

 • jedna biała maska: 7,90 zł,
 • zestaw 3 sztuk białych masek: 22,90 zł
 • zestaw 10 sztuk białych masek: 69 zł
 • zestaw 50 sztuk białych masek: 290 zł
 • zestaw 100 sztuk białych masek: 549 zł
 • jedna czarna maska: 8,90 zł
 • zestaw 3 sztuk czarnych masek: 24,90 zł
 • zestaw 10 sztuk czarnych masek: 79 zł
 • zestaw 50 sztuk czarnych masek: 339 zł 

Niestety zarówno na stronie internetowej dyskontu jak i w gazetkach promocyjnych Biedronki brakuje informacji o możliwości zakupu maseczek. Zadzwoniłyśmy na infolinię i z przekazanych nam informacji wynika, że jest to zupełnie nowa współpraca, która narodziła się w dość ekstremalnych warunkach.

Kroki sprzedażowe są podejmowane na bieżąco. Maski ochronne Marilyn wyprzedają się w zawrotnym tempie, ale usłyszałyśmy również, że partie maseczek są w miarę możliwości na bieżąco dowożone do dyskontu. Trudno nam jednak oszacować, czy maski są dostępne we wszystkich oddziałach Biedronki, czy tylko w wybranych.

Jednocześnie przypominamy, że higiena osobista i ochrona przed zarażeniem są, a przynajmniej powinny być kluczowe dla każdego z nas. Jeśli nie myjecie dokładnie rąk, wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko - szybciej niż możecie nawet przypuszczać. Nie da się ukryć, że codzienne życie Polaków zmieniło się wręcz nie do poznania. Dla wielu z nas to zupełnie nowa sytuacja, w której trudno się odnaleźć. Niezmiennie jednak będziemy przekonywać do #zostańwdomu - dla dobra nas wszystkich.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Komentarze
maska ochronna
Newsy Maski ochronne Marilyn dostępne w promocji w Drogeriach Natura
Jeśli kończy wam się zapas masek ochronnych, w Drogeriach Natura możecie kupić je w promocyjnej cenie. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ mogą szybko zniknąć z półek.
Milena Majak
maj 12, 2020

Mimo że początkowo maseczki ochronne były towarem deficytowym, wiele marek zakasało rękawy i rozpoczęło ich produkcję. Jedną z nich jest  łódzka firma rajstop Marilyn . Początkowo nawiązała współpracę z Biedronką . Najwidoczniej podjęcie takiego kroku przyniosło zysk, ponieważ teraz maseczki z jonami srebra Marilyn można również kupić w Drogeriach Natura. Obecnie dostępne są w promocji. Niższa cena za opakowanie, w którym znajdziemy trzy sztuki, będzie obwiązywać od 7 maja do 20 maja . Maski ochronne z jonami srebra Marilyn w Drogeriach Natura Jak czytamy na stronie producenta, maska z jonami srebra została wykonana z dzianiny poliamidowej multifibrowej. To materiał, który zapewnia odpowiednią szczelność i ochronę przed wdychaniem kurzu oraz pyłu. Zatrzymuje także niewielkie krople pary wodnej. Ponadto maseczka przylega do powierzchni twarzy , dzięki czemu znacząco ograniczamy wdychanie nieprzefiltrowanego powietrza.  Zdjęcie: Materiały producenta Ponadto jony srebra, które wykorzystano w produkcji masek ochronnych mają działanie bakteriobójcze . Dlaczego? Producent tłumaczy, że: Blokują enzymy transportujące tlen. Dezaktywują proteiny bakterii zawierających siarkę. Zamykają błony komórkowe. Warto mieć na uwadze, że jony srebra, które osadzają się po preparacji są odporne na pranie wodne i czyszczenie chemiczne . Dzięki temu maseczka zachowuje swoje właściwości przez cały czas noszenia.  Zobacz także: W Żabce pojawiły się maski ochronne 4F Na stronie producenta możemy przeczytać, że maski Marilyn są przeznaczone na pięć cykli użytkowania. Po każdym założeniu należy jednak wyprać je w temperaturze 40-60 stopni . Promocją w Drogeriach Natura zostały objęte opakowania z trzema maseczkami w środku. Normalnie kosztują 16,99 zł, a w promocji kupicie je za 14,99 zł . Te same maseczki można było jakiś czas temu zakupić...

Przeczytaj
maseczka ochronna żabka
iStock
Styl życia W Żabce pojawią się bardzo tanie maseczki. 1,62 za sztukę, ale jest haczyk
Najtańsze jednorazowe maseczki ochronne (1,62 za sztukę) będzie można kupić w Żabce. Pierwsza dostawa w sklepach pojawi się już 15 kwietnia, a kolejne są już w planach.
Ewelina Błeszyńska
kwiecień 15, 2020

Od czwartku, 16 kwietnia w Polsce będzie obowiązywał nakaz zakrywania twarzy . Można to zrobić za pomocą chustki lub szalika, ale najlepszą ochronę zapewni mimo wszystko maseczka . Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa ceny maseczek są niestety wywindowane, ale na szczęście w Żabce będzie można je kupić w bardzo okazyjnej cenie.   Tanie maseczki ochronne w Żabce Od 15 kwietnia w 600 sklepach Żabka w Polsce będziemy mogli kupić maseczki ochronne , następnego dnia mają być dostępne już we wszystkich sklepach. Cena za jedną sztukę jest dość niska (wynosi 1,62 zł), ale maseczki będą sprzedawane tylko w pakiecie 10 sztuk w cenie 16,17 zł.  Maseczki mają tak niską cenę, bo sieć zdecydowała się nie zarabiać na ich sprzedaży.  W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w cenie która odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych - mówi Tomasz Suchański, Prezes zarządu firmy Żabka Polska. Pierwsza dostawa maseczek ochronnych jest przewidziana na 15 oraz 16 kwietnia, a kolejne na przyszły tydzień.  Niedrogie sposoby na wykonanie maseczki ochronnej Bardzo możliwe, że maseczki ochronne w sklepach Żabka wyprzedadzą się błyskawicznie. Wtedy możecie udać się po  maseczki do Hebe lub Drogerii Natura lub po prostu uszyć maseczkę samodzielnie - to wcale nie jest trudne, ale warto pamiętać, aby bawełnianą maseczkę uzupełnić o kieszonkę, do której można włożyć filtr od odkurzacza zapewniający dodatkową ochronę. W sieci popularny jest także sposób na zrobienie maseczki ochronnej w 30 sekund bez szycia....

Przeczytaj
Jak uszyć maseczkę ochronną?
Styl życia Jak uszyć maseczkę ochronną? Instrukcja krok po kroku
Maseczki ochronne kosztują obecnie ponad 20 zł za sztukę. Brakuje ich też w szpitalach. Posiadając skrawek materiału lub ręcznik papierowy możesz wykonać je samodzielnie w domu. Do wykorzystania medycznego potrzebny będzie ci jednak filtr.
Marta Średnicka
marzec 20, 2020

Brak wystarczającej ilości maseczek chirurgicznych i ich niezwykle wysokie ceny w aptekach i na aukcjach internetowych sprawiły, że pozwolić na nie mogą sobie jedynie nieliczni. W ramach akcji, krawcowe, ale i nie tylko, postanowiły wesprzeć szpitale i uszyć maseczki własnej roboty. Do tego, by spełniały swoją funkcję i mogły być stosowane przez lekarzy potrzeba jednak specjalnej włókniny z atestem. To nie przeszkadza jednak, by te uszyte własnoręcznie stosować jako maseczki ochronne (nie antybakteryjne). Włączając się do akcji, ale również na użytek własny można stworzyć swój produkt. Podpowiemy wam, jak to zrobić.  Zobacz także: Czy maseczka antybakteryjna chroni przed koronawirusem? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Ania Wąsik (Pliszka) ✂️✂️✂️ (@sew.what.now) Mar 15, 2020 o 11:51 PDT Jak uszyć maseczkę ochronną? Uszyć maseczkę ochronną możemy z kilku rodzajów materiałów, np. z bawełny, dzianiny, czy choćby ręcznika papierowego. Jak wiadomo, ostatni materiał posłuży nam jednorazowo, jednak łatwo jest go wymienić na nowy. Czego potrzebujesz do uszycia maseczki? kawałka materiału lub listka ręcznika papierowego, gumkę, zszywacz lub igłę i nitkę. Maseczka ochronna krok po kroku: Wycinamy z materiału dwa identyczne prostokątne kawałki (ok. 17 x 20 cm). Jeden z nich przecinamy na pół. Dwie połówki kładziemy na nieprzeciętym kawałku i zszywamy z nim po zewnętrznych stronach (na dłuższym boku). Dwa doszyte kawałki przerzucamy na drugą stronę. Tworzymy przy tym zakładki. Zawijamy materiał po dwóch pozostałych, niezszytych stronach i przekładamy przez nie gumki lub troczki, które nie uszkodzą się pod wpływem temperatury. Gumki przeszywamy (mają one stanowić zaczepy na uszy). Na środku materiału tworzymy trzy...

Przeczytaj
Automaty z maskami i rękawicami ochronnymi
Styl życia W Polsce pojawiły się automaty z maskami i rękawicami ochronnymi
W niektórych miastach w Polsce pojawiły się automaty, w których można kupić maski ochronne i rękawice ochronne. Cena jest bardzo niska.
Milena Majak
kwiecień 11, 2020

Popyt zarówno na maseczki ochronne, jak i rękawice ochronne jest ogromny. Brakuje ich nie tylko w aptekach i sklepach online, ale również w szpitalach czy przychodniach. Władze niektórych miast wychodzą na przeciw mieszkańcom i chcą zapewnić im szybki, a przede wszystkim tani dostęp do masek ochronnych i rękawic ochronnych . Warszawa oraz Kraków mają specjalne automaty, w których można w bardzo przystępnej cenie nabyć obie te rzeczy. Zdjęcie: Mateusz Jagielski/East News;  Piotr Molecki/East News Automaty z maskami i rękawicami ochronnymi Jak wiadomo już 16 kwietnia wejdą w życie kolejne obostrzenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nawet osoby, które do tej pory wzbraniały się przed zakrywaniem twarzy, teraz nie będą miały wyjścia. Będzie obowiązywał nakaz noszenia masek ochronnych podczas wychodzenia z domu.  Niestety kupienie ich często graniczy z cudem. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na maski i rękawice ochronne, szybko stały się one towarem deficytowym. Niestety zdarzają się osoby, które próbują na tej tragicznej sytuacji zarobić i sprzedają je w ekstremalnie wysokich cenach. Niektóre miasta znalazły na to jednak rozwiązanie. W Warszawie i Krakowie stanęły m aszyny przypominające automaty z napojami czy przekąskami. Zamiast jedzenia czy picia znajdziemy w nich natomiast potrzebne nam wszystkim maseczki oraz rękawice .  W Warszawie znajdziemy je na ul. Mozarta i Wołoskiej. W Krakowie są przy pętli tramwajowej w Bronowicach Małych.  Proces zakupu przebiega dość sprawnie i oczywiście bezdotykowo. Za maski i rękawice można zapłacić wyłącznie za pomocą karty . Jak wyglądają ceny?  maseczki medyczne - 8,80 zł za sztukę, rękawiczki ochronne - 2,50 zł za parę, żele do dezynfekcji rąk - 3 saszetki za 5,90 zł lub buteleczka żelu do dezynfekcji - 13 zł. Niestety nie ma ich wiele, ale prawdopodobieństwo,...

Przeczytaj