klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Branża IT nie tylko dla mężczyzn. Naucz się programowania i pracuj w internecie

Myślałaś, by zawodowo związać się z branżą IT, ale hamowało cię poczucie, że to męska profesja? Czas obalić ten stereotyp!
Materiał partnera
czerwiec 02, 2020

Świat się zmienia – widać to na każdym kroku. Coraz więcej zawodów możemy wykonywać zdalnie, mając dobry sprzęt i szybki internet. Firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kogo nie ma w internecie, ten nie istnieje. To w sieci szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, robimy zakupy i poznajmy nowych ludzi. Branża IT niewątpliwie jeszcze wielokrotnie nas zaskoczy, dlatego jeśli myślisz poważnie o pracy programisty czy specjalisty od e-commerce, to najlepszy moment na podjęcie decyzji i zmianę swojego życia.

Pierwszym programistą była… kobieta!

Zaskoczona? Ady Lovelace żyła w Wielkiej Brytanii w latach 1815-1852. Była poetką (jak jej ojciec) i wybitną matematyczką. Świat usłyszał o niej dzięki publikacji na temat mechanicznego komputera Charlesa Babbage’a, zwanego maszyną analityczną. Praca zawiera notatki, wśród nich pierwszy opublikowany algorytm napisany z zamiarem wykonania na maszynie. Choć wynalazku nie udało się ukończyć, notatki i algorytmy opracowane przed Ady Lovelace pozwoliły jej zapisać się na kartach historii jako pionierka informatyki.

Skoro Ady udało się osiągnąć taki sukces w XIX w., gdy prym wiedli mężczyźni, a kobietom nie wypadało nawet myśleć o rozwijaniu pasji do nauk ścisłych, co stoi na przeszkodzie, by w dzisiejszych czasach sięgnąć po marzenia i zrobić karierę w branży IT? Szacuje się, że w Polsce kobiety stanowią ok. 30% wśród specjalistów w IT. Według najnowszego raportu No Fluff Jobs, ponad 40% z nich przebranżowiło się, aby znaleźć zatrudnienie w nowych technologiach. Spośród ankietowanych, które zadeklarowały, że wiedzą czym zajmuje się branża, prawie 60% odpowiedziało, że myślało o pracy w IT oraz przebranżowieniu się. Nie zdecydowały się, bo nie wiedziały, od czego zacząć, a to prostsze niż się wydaje.

Sukces na szpilkach

Coraz więcej kobiet decyduje się pracować w branży IT, a niektóre udowadniają, że płeć piękna może w niej odnieść spory sukces. Marissa Mayer w Google została zatrudniona w 1999 roku, jako jeden z pierwszych 20 pracowników i jako pierwsza kobieta-inżynier. Dziś ma zaledwie 44 lata i jest dyrektorem generalnym Yahoo. Sheryl Sandberg dziś jest szefem operacyjnym Facebooka, ale na swoim koncie ma także wybitne osiągnięcia w Google. 50-latka jest jedną z najbardziej wpływowych, amerykańskich bizneswoman. O tobie też może usłyszeć świat.

Pomyśl o przebranżowieniu się, jeśli:

- branża IT od zawsze cię interesowała,

- dobrze czujesz się w męskim świecie i chcesz przecierać szlaki,

- masz analityczny umysł,

- nie boisz się nowych wyzwań,

- chcesz się nieustannie rozwijać zawodowo,

- marzysz o wysokich zarobkach.

Od czego zacząć pracę w branży IT? 

Jeśli powyższy opis charakteryzuje ciebie, powinnaś jak najszybciej zrobić pierwszy krok – wejdź na stronę szkoły policealnej TEB Edukacja i znajdź kierunek, który najbardziej cię kręci. My znalazłyśmy dla ciebie trzy propozycje:

Programowanie Python z Cisco Networking Academy

Na tym kierunku poznasz narzędzia i środowiska programowania Python. Nauczysz się wykonywania działań z wykorzystaniem konstrukcji warunkowych oraz pętli. Dowiesz się jak tworzyć obiekty i klasy w kodzie programu oraz poznasz zagadnienia związane z funkcjami i listami.

Programowanie JAVA

Na tym kierunku poznasz narzędzia i technologie programowania w języku JAVA (jednym z najpopularniejszych języków programowania). Nauczysz się tworzenia aplikacji webowej (np. ranking filmów, czat, system rezerwacji pokoju hotelowego) oraz dowiesz się jak w praktyce wykorzystać kontener webowy Apache Tomcat.

Specjalista ds. e-commerce - patronat SALESmanago

Specjalista ds. sprzedaży internetowej - e-commerce to osoba zajmująca się e-handlem produktów i usług za pomocą elektronicznych kanałów sprzedaży. Są nimi między innymi sklepy internetowe, aplikacje oraz social media.

Praca w IT ma bardzo dużo zalet. Jedną z nich jest możliwość pracy zdalnej, którą daje nam kierunek programista czy też grafik komputerowy. Można dzięki temu pogodzić pracę zawodową z wychowywaniem dzieci, co dla kobiet jest bardzo istotnym elementem życia. Zarobki w tej gałęzi branży są również wyższe niż przeciętne wynagrodzenia, co również wpływa na atrakcyjność tych zawodów. Obrazując początkująca programistka zarabia średnio około 4000 zł netto, natomiast posiadając wieloletnie doświadczenie można zarobić nawet około 10 000 zł netto. Dlatego też programista jest kierunkiem wartym rozważenia przy wyborze ścieżki zawodowej - mówi Katarzyna Nadrowska - informatyczka, ekspertka i nauczycielka TEB Edukacja.

Każdy z trzech kursów trwa zaledwie 2 semestry. Najlepsi, oprócz dokumentów poświadczających odbycie kursu, otrzymują także referencje zawodowe, które już na starcie otwierają wiele drzwi. 

Artykuł powstał we współpracy z TEB Edukacja

zdjęcia: mat.prasowe

iStock
Makijaż Marzysz o pracy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym? Ta szkoła ci to umożliwi!
Lubisz malować siebie i innych? A może by tak zacząć czerpać z tego korzyści finansowe? Zamień swoją pasję w zawód – pomogą ci w tym dwa semestry nauki w szkole TEB Edukacja!
Materiał partnera
sierpień 13, 2018

To, że marzy ci się praca wizażysty i od czasu do czasu publikujesz w mediach społecznościowych swoje dokonania makijażowe, może nie wystarczyć. Jeżeli chcesz być jak Huda Kattan, Jeffree Star czy makijażysta Kim Kardashian, Mario Dedivanovi, musisz zdobyć wiedzę i umiejętności z tego zakresu. Dzięki roku nauki na kierunku   Wizaż i Stylizacja w szkole policealnej TEB Edukacja otrzymasz certyfikat potwierdzający posiadane przez ciebie kwalifikacje, który utoruje ci drogę do kariery. Czego nauczysz się w TEB Edukacja? Na kierunku Wizaż i Stylizacja dowiesz się, jak przeprowadzić analizę typu urody i ocenić rodzaj cery w celu wykonania odpowiedniego makijażu. Dodatkowo, zdobędziesz wiedzę z zakresu modelowania twarzy - tego, jak podkreślać makijażem atuty i ukrywać to, co uważamy za mniej atrakcyjne. Nauczysz się, czym różnią się od siebie oraz jak wykonywać makijaż dzienny, wieczorowy i stylizowany. Wizaż i Stylizacja to także coś dla osób zainteresowanych fryzjerstwem i modą - w trakcie nauki poznasz tajniki związane z dopasowywaniem fryzur i koloru włosów do twarzy i typu urody. Nauczysz się poruszać w modowych trendach i dobierać części garderoby do sylwetki.  Kurs obejmuje przedmioty, na których oprócz wiedzy teoretycznej, duży nacisk kładzie się również na praktykę. Należą do nich zajęcia, takie jak podstawy kosmetyki, ale także psychologia zawodu z komunikacją interpersonalną czy kreowanie wizerunku (np. klienta).  Dzięki niezbędnym certyfikatom i referencjom zawodowym, które gwarantuje szkoła, będziesz mogła założyć własną działalność lub szukać zatrudnienia w wymarzonym gabinecie kosmetycznym, salonie urody czy ośrodku SPA. Jej absolwenci zdobywają kwalifikacje pozwalające także na pracę przy sesjach zdjęciowych, na pokazach mody, podczas produkcji reklam, czy nawet w teatrze i telewizji. Okres kształcenia wynosi 12...

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Kosmetyki za rozpoczęcie nauki w szkole kosmetycznej? Tak, to możliwe!
Od zawsze marzyłaś o karierze w branży kosmetycznej? A może chcesz zmienić swoją pracę na bardziej pasjonującą? Zobacz, jakie to łatwe i zgarnij kosmetyki!
Materiał partnera
sierpień 13, 2018

Zawód kosmetyczka: Czy kosmetyczka to specjalistka od urody? Tak właśnie wielu określa zawód kosmetyczki. I trudno się z tym nie zgodzić, bowiem obecnie, technik usług kosmetycznych zapewnia swoim klientom profesjonalną, kompleksową opiekę. Wykonuje zabiegi pielęgnacyjne, upiększające, a nawet lecznicze, oferując całe spektrum możliwości z zakresu dbania o urodę. To zdecydowanie zawód przyszłości – z usług salonów kosmetycznych korzysta coraz więcej osób, a branża stale się rozwija. Jeśli więc marzysz o tym, aby dołączyć do grona kosmetyczek, a przy okazji zdobyć zestaw kosmetyków za 210 złotych zobacz, jak tego dokonać w bardzo prosty sposób!  Kosmetyki za rozpoczęcie nauki w szkole Wybierz kierunek Technik usług kosmetycznych z dermokonsultacją w TEB Edukacja, a otrzymasz zestaw kosmetyków  marki Farmona o wartości 210 złotych.  Podczas 4 semestrów nauki w dowolnie wybranym przez ciebie trybie (dzienny, wieczorowy, weekendowy), zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie. Nauczysz się, między innymi: jak przedłużać i zagęszczać rzęsy, perfekcyjnie wykonywać manicure, czy różnego rodzaju masaże. Dodatkowo, w trakcie zajęć będziesz miała możliwość uczestnictwa w pokazach i szkoleniach, prowadzonych przez przedstawicieli znanych firm kosmetycznych. Ponadto, zdobędziesz niezbędne certyfikaty i referencje, które sprawią, ze zainteresuje się tobą wielu potencjalnych pracodawców. Więcej informacji o kierunkach możesz uzyskać również bezpośrednio w oddziałach TEB Edukacja. Zapisz się online lub odwiedź sekretariat w twoim mieście. Uwaga, Wizażanki! Każda z was na hasło „wizaż.pl” otrzyma 100 złotych zniżki na kierunku Stylizacja paznokci z certyfikatem SEMILAC do wykorzystania stacjonarnie w sekretariacie TEB Edukacja. Materiał powstał przy współpracy z...

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Chcesz zostać kosmetyczką? Sprawdź, jak to zrobić!
Kwalifikacje zawodowe kosmetyczki obejmują wiele dziedzin, takich jak wizaż, stylizacja paznokci czy pielęgnacja skóry. Jeżeli jesteś zainteresowana pracą w branży beauty, nie czekaj aż los się do ciebie uśmiechnie – świadczenie profesjonalnych usług umożliwi ci nauka w szkole TEB Edukacja!
Materiał partnera
sierpień 13, 2018

Branża beauty rozwija się coraz prężniej, a wiele profesjonalnych kosmetyczek zajmuje się kilkoma dziedzinami naraz. Jeżeli i ty chciałabyś dołączyć do tego grona, weź sprawy w swoje ręce i rozpocznij naukę w szkole policealnej TEB Edukacja. TEB Edukacja – co oferuje szkoła? W szkole TEB Edukacja możesz wybierać spośród kilku kierunków, a należą do nich: Wizaż i stylizacja , Stylizacja paznokci z certyfikatem Semilac , Technik usług kosmetycznych z dermokonsultacją czy Kosmetyka estetyczna . Instytucja oferuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne (a także dodatkowe kursy i szkolenia prowadzone przez profesjonalistów), dzięki którym zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie. Po ukończeniu wybranego kierunku otrzymasz również certyfikat i referencje potwierdzające twoje kwalifikacje. Niewątpliwą zaletą placówki jest fakt, że w czasie ćwiczeń studenci mają dostęp do nowoczesnego sprzętu, wysokiej jakości materiałów dydaktycznych i szerokiej gamy kursów e-learningowych. Wyróżniają ją do tego elastyczne godziny zajęć, nauka w niewielkich grupach i przyjazna atmosfera. Przemyślane programy nauczania pomogą ci znaleźć zatrudnienie w gabinetach kosmetologicznych, ośrodkach SPA, a także w firmach kosmetycznych – w zawodzie przedstawiciela handlowego czy szkoleniowca. Będziesz też mogła spróbować swoich sił jako freelancer i pracować na planie, podczas produkcji reklam, filmów, czy w telewizji lub teatrze. Brzmi zachęcająco? Mamy dla ciebie coś jeszcze! Na hasło „wizaż.pl” otrzymasz  100 zł zniżki na naukę na kierunku Stylizacja paznokci z certyfikatem SEMILAC do wykorzystania w TEB Edukacja. Z kolei wybierając kierunek Technik usług kosmetycznych z dermokonsultacją, w twoje ręce trafi zestaw kosmetyków marki Farmona o wartości 210 złotych . materiał powstał z udziałem...

Przeczytaj
Styl życia Masz zdolności plastyczne? Sprawdź jak możesz wykorzystać je zawodowo!
Być może to właśnie w Tobie drzemie ukryty talent i jeszcze nie wiesz, jak go wykorzystać. Poznaj nasze rady!
Materiał partnera
czerwiec 09, 2019

Sztuka wkracza wielkimi krokami do branży beauty i wymagania względem jakości naszego wyglądu rosną. Zaczynając od efektownych stylizacji, makijażu graficznego czy artystycznego, który ostatnio promują kreatorzy mody, a kończąc na precyzyjnych zdobieniach paznokci. Coraz większą popularność zdobywają też tatuaże, które zdobią ludzi w coraz bardziej wymyślny sposób. Czy zmysł artystyczny staje się poważnym atutem do pracy w branży kosmetycznej? Makijażystka Polki coraz częściej i chętniej dbają o swój wygląd, przywiązują większą wagę do stylizacji i makijażu. Pewnie niejedna z was z zapałem śledzi tutoriale na YouTubie, żeby być na bieżąco w technice i trendach beauty. Znajomość tajników, do niedawna zarezerwowanych jedynie dla makijażystów, staje się powoli kobiecym obowiązkiem. W naszych toaletkach goszczą przeróżne podkłady, pudry, paletki do konturowania, tusze do rzęs czy szminki i błyszczyki. Nie sposób byłoby pominąć od kilkunastu do kilkudziesięciu pędzli, spośród których każdy ma swoje zadanie. Jednak nie zawsze to ilość jest najważniejsza. Przede wszystkim powinnyśmy się zręcznie nimi posługiwać. W wizażu, czy charakteryzacji zdolności plastyczne są jak najbardziej dużym atutem. Jak mawiała Coco Chanel: „Najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na Tobie wygląda”. Dobrze dobrany kolor sprawi, że makijaż podkreśli Twoje atuty. Zdolności plastyczne są niezbędne przy facepaintingu i bodypaintingu. Z kolei umiejętności rzeźbiarskie są wskazane przy charakteryzacjach – mówi Iwona Rząd, profesjonalna wizażystka i nauczycielka w szkole TEB Edukacja . Makijaż to także świetna zabawa, która pozwala zaszaleć i spojrzeć na siebie z całkiem innego punktu widzenia. Jakimi technikami zaskoczysz wszystkich? Tutaj w grę wchodzi makijaż graficzny , gdzie mocna, wyrazista kreska na górnej powiece, oko...

Przeczytaj