klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
chłopiec bez kurtki
Styl życia

Chłopiec bez kurtki. A Ty, co byś zrobił(a)?

Zobaczcie poruszający eksperyment społeczny Reżysera Życia. Chłopiec marznie bez kurtki, siedząc na ławce. Jak zachowują się przechodnie?
Katarzyna Mordalska
styczeń 19, 2016

Eksperyment jest polskim odpowiednikiem norweskiej prowokacji (wideo dostępne tutaj). To już nie pierwszy tego rodzaju film Reżysera Życia, w którym sprawdza reakcje przypadkowych osób na różne, zaskakujące okoliczności, a widzów skłania do refleksji.

Jakiś czas temu publikowaliśmy film „Jezu, okropna! Nie lubię siebie…” A Ty, co sądzisz o sobie?, w którym eksperyment społeczny polegał na niespodziewanym postawieniu przechodniów przed lustrem i zadaniu jednego pytanie: co myślisz o tej osobie? Tym razem Reżyser Życia sprawdza wrażliwość Polaków. Zobaczcie wideo!

Komentarze
Makijaż Ten makijaż zmieni sposób, w jaki jesteś postrzegana! To udowodnione!
Od kilku sezonów wizażyści i blogerki urodowe na całym świecie lansują konturowanie przez rozświetlanie. Czy strobing naprawdę działa? Poznaj wyniki eksperymentu!
Marta Jankowska
luty 20, 2017

Strobing to aktualnie jeden z najbardziej gorących trendów w makijażu , który zastąpił tradycyjne modelowanie twarzy. Zastanawiasz się, czy konturowanie przez rozświetlanie rzeczywiście odejmuje lat i zapewnia efekt wypoczętej, pełnej blasku skóry? Eksperyment, który przeprowadziła marka Maybelline New York, dowiódł, że tak! Na czym polegał ów eksperyment? Do udziału w nim zostały zaproszone dwie siostry – dwudziestoparoletnie bliźniaczki, pozornie nie do rozróżnienia. Jedna z nich miała wykonany strobing rozświetlaczem w sztyfcie Master Strobing Stick, druga – nie. Dziewczynom przyglądała się grupa osób, a każdą z nich poproszono o wskazanie tej siostry, którą badani chętniej zabraliby na zakupy, imprezę, spacer, lub, która – ich zdaniem – zasługuje na bukiet kwiatów. Wynik?   Częściej wybierano dziewczynę z efektem rozświetlenia!   Eksperyment wykazał, że  rozświetlenie twarzy, choć nie dla każdego zauważalne na pierwszy rzut oka, może wpłynąć na to, jak postrzega nas otoczenie. Udowodniono, że  strobing podkreśla nasze atuty, ukrywając to, co uważamy za mniej atrakcyjne, a jednocześnie przyczynia się do tego, że przypisywane są nam inne pozytywne cechy. Po obejrzeniu wideo z eksperymentem, trudno jest nie zgodzić się z opinią badanych –  dziewczyna, której makijaż został wykonany przy użyciu rozświetlacza Master Strobing Stick, wygląda na wypoczętą i sprawia wrażenie radośniejszej, bardziej towarzyskiej  od swojej siotry. Zobacz sama!  A Ty wypróbowałaś już strobing? Jesteś zadowolona z efektów, jakie daje ta technika malowania? 

Przeczytaj
Styl życia Takiej afery w świecie beauty jeszcze nie było. Znany bloger stracił miliony obserwujących. Dlaczego?
James Charles z dnia na dzień stracił miliony obserwujących. Wszystko przez to, że był nielojalny wobec swojej przyjaciółki. Co dokładnie zrobił bloger?

Afery i kłótnie w świecie blogerów urodowych nie są niczym nowym. Zazwyczaj w ich centrum był kontrowersyjny Jeffree Star , ale tym razem to nie on wywołał zamieszanie, którym od kilku dni żyje świat beauty. Bohaterami najnowszej afery są Tati Westbrook (jedna z pierwszych blogerek beauty) oraz James Charles (pierwszy męski bloger, który wystąpił w reklamie kosmetyków do makijażu). Do tej pory Tati i James byli bliskimi przyjaciółmi - często nagrywali razem filmy, a James Charles wykonał nawet Tati makijaż ślubny. Tati nie tylko pomogła wypromować się Jamesowi na swoim kanale, ale wspólnie z mężem pomagała mu negocjować kontrakty reklamowe oraz rekomendowała produkty sygnowane jego nazwiskiem. Wszystko wskazuje na to, że jednak  ich przyjaźń właśnie dobiegła końca.  James Charles straci miliony obserwujących? Konflikt pomiędzy blogerem i blogerką wywołał jeden z postów sponsorowanych, który pojawił się na Insta Story Jamesa. 19-letni bloger zachwalał suplement Sugar Bear Hair , co bardzo nie spodobało się Tati. Blogerka jest właścicielką marki  suplementów diety Halo Beauty i wielokrotnie prosiła Jamesa o promowanie jej produktów, ale ten zawsze odmawiał tłumacząc, że jego widzowie są w większości niepełnoletni, a zatem nie może polecać im żadnych suplementów. Mimo tego zgodził się reklamować bezpośrednią konkurencję Tati, a rozczarowana jego zachowaniem blogerka nagrała serię filmików na Insta Story, w których mówi o tym, jak bardzo zawiodła się na Jamesie, który był dla niej członkiem rodziny. Bloger przeprosił, a cała sprawa przycichła na kilka tygodni. Do czasu... Po pewnym czasie na temat sprawy postanowił wypowiedzieć się Gabriel Zamora, który zarzucił Tati, że przyjaźń z Jamesem była dla niej "transakcją". W odpowiedzi   blogerka nagrała ponad 40-minutowe wideo o nazwie  "Bye Sister" , w którym krok po kroku tłumaczy, jaki...

Przeczytaj
co sądzisz o sobie
Styl życia „Jezu, okropna! Nie lubię siebie…” A Ty, co sądzisz o sobie?
Przypadkowe osoby zapytano, co sądzą o sobie. Odpowiedzi były bardzo różne i zaskakujące. Zobaczcie wideo z ciekawego eksperymentu społecznego.
Katarzyna Mordalska
grudzień 15, 2015

Autorem filmu jest Daniel Rusin, prowadzący kanał Reżyser Życia. Jego eksperyment polegał na ustawieniu lustra zakrytego czerwoną płachtą w samym centrum Warszawy. Przechodzące osoby zostały poinformowane, że po odsłonięciu tajemniczej instalacji, zobaczą osobę, którą dobrze znają, a następnie zostaną poproszone o powiedzenie, co sądzą o tej osobie. Zaskakujące było to, że oczom osób zwerbowanych do eksperymentu ukazało się ich własne odbicie w lustrze... Jak reagowali? Co sądzą o sobie Polacy? Zobaczcie wideo!

Przeczytaj
depresja
Styl życia Życie z depresją - zobaczcie poruszające wideo
Zobaczcie krótką opowieść o tym, jak może wyglądać życie z depresją. Film Polki Katarzyny Napiórkowskiej zdobywa coraz większa popularność w sieci.
Katarzyna Mordalska
grudzień 09, 2015

Granica pomiędzy często obniżonym nastrojem a depresją jest dość cienka. Autorka kieruje film do wszystkich osób, które nie rozumieją mechanizmu depresji. Wideo bardzo dobrze wpisuje się w misję edukacyjną – być może po jego obejrzeniu łatwiej będzie nam rozpoznać chorobę u kogoś bliskiego lub nawet zdiagnozować ją u siebie. Aby dowiadywać się więcej o depresji i możliwościach pomocy, autorka zachęca do śledzenia swojego kanału, gdzie będzie udostępniała stosowne treści. „Niska samoocena i brak poczucia sensu życia stają się nieznośne. W końcu orientujesz się, że nie możesz dłużej tak żyć. Mogą wydarzyć się dwie rzeczy: albo szukasz pomocy, albo…” Zobacz wideo!

Przeczytaj