klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Cienkie brwi, włosy na pazurki - pamiętacie te kontrowersyjne trendy beauty?

Kiedyś były wielkim hitem, dziś są synonimem obciachu. Przypominamy kilka z najgorszych urodowych trendów z ostatnich 18 lat.

W tym roku portal Wizaz.pl obchodzi 18.(!) urodziny, a z tej okazji przyglądamy się bliżej historii urody ostatnich lat. Od 2000 roku w świecie kosmetycznym sporo się zmieniło, a o niektórych popularnych niegdyś trendach z pewnością wszystkie chciałybyśmy zapomnieć. Dziś kiedy patrzymy zdjęcia z początku XXI wieku na naszych twarzach pojawia się jedynie uśmiech, ale tak właśnie malowałyśmy i czesałyśmy się kilkanaście lat temu. Co prawda większość z tych trendów po pewnym okresie zapomnienia znowu powraca do mody, ale naszym zdaniem, niektóre mogłyby nie powracać już nigdy. ;)

18. urodziny Wizaz.pl - zobacz relację z imprezy [WIDEO]

Najgorsze urodowe trendy na przestrzeni lat

Karbowane włosy, pomarańczowa opalenizna, perłowe błyszczyki do ust... - to tylko niektóre z najbardziej obciachowych trendów, które kilkanaście lat temu były wszędzie. W naszej galerii znajdziecie looki gwiazd, które doskonale odzwierciedlają urodowe trendy początku XXI wieku. Wy też kiedyś tak wyglądałyście?

Zobacz także: Te podkłady skradły wasze serca. Najlepsze z najlepszych ostatnich 18 lat!

1 z 7

Zbyt cienkie brwi

Zbyt cienkie brwi

Dziś używamy odżywek i całego mnóstwa produktów do makijażu brwi, aby sprawić, żeby wyglądały na grubsze. A jeszcze na początku lat 00. brwi miały być tak cienkie, że aż niewidoczne. Mamy nadzieję, że ta moda już nigdy nie powróci ;)

2 z 7

Włosy pazurki

Włosy pazurki

Pamiętacie krótkie włosy ułożone w sztywne pasma przypominające pazurki? Dziś wyglądają dość absurdalnie, ale jak widać modzie uległa nawet Victoria Beckham.

3 z 7

Pomarańczowa opalenizna

Pomarańczowa opalenizna

Nie mamy nic przeciwko bezpiecznej opaleniźnie, ale mówimy "nie" tej zbyt ciemnej i pomarańczowej sprzed kilkunastu lat. Jak to dobrze, że ochrona przeciwsłoneczna stała się modna!

4 z 7

Koczki, warkoczyki...

Koczki, warkoczyki...

...i to koniecznie na całej głowie. My chyba wolimy nosić pojedyncze ;)

5 z 7

Karbowane włosy

Karbowane włosy

Ależ to był trend! Karbowałyśmy całe włosy lub tylko pasemka, ale teraz takiej stylizacji włosów nie polecamy w żadnej wersji ;) Chyba, że na imprezę przebieraną w stylu retro!

6 z 7

Pojedyncze kosmyki z przodu twarzy

Pojedyncze kosmyki z przodu twarzy

Pamiętacie trend na koki z długimi kosmykami/pejsami z przodu twarzy? Nie wyglądało to zbyt korzystnie, ale gwiazdy co jakiś czas próbują przywrócić ten trend do życia. Przykład? Julia Wieniawa w Cannes.

7 z 7

Perłowe błyszczyki

Perłowe błyszczyki

Powoli matowe pomadki są wypierane przez te błyszczące, ale miejmy nadzieję, że perłowe błyszczyki w stylu Christiny Aguilery już nie powrócą...

Komentarze