klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Co czytać jesienią? Poradnik Wellmann, manifest Biedronia i kilka intrygujących powieści

Październikowa pogoda nie rozpieszcza, mamy więc zamiar zaszyć się pod kocem z ciepłą herbatą i dłuuugą książką. Jeśli nie możecie się zdecydować na jesienną lekturę, zajrzyjcie do naszego przeglądu nowości wydawniczych.
Natalia Kędra
październik 26, 2018

Co można robić w taką pogodę? Spotykać się z przyjaciółmi, w ciepłych pieleszach własnego domu, przy kubku grzanego wina. Przynajmniej do tego zachęca Dorota Wellman, której "Życie towarzyskie" to jednocześnie praktyczny poradnik i refleksja o znaczeniu relacji w naszym życiu. Dziennikarka podzieliła się prywatnymi zdjęciami, przepisami na przepyszne przekąski i sztuczkami na dekorację domu. Dzięki jej wskazówkom wydacie elegancki bankiet, trzymając się przy tym założonego budżetu.

Na półkach księgarni dostrzeżecie też zapewne zdjęcie innej gwiazdy TVN - Magda Gessler wydała właśnie odświeżoną wersję swojego przewodnika "Poziomki". Czym są tytułowe owoce? Nagrodami, które gwiazda osobiście przyznaje najbardziej kreatywnym restauratorom i solidnym hotelarzom. Dzięki jej liście nazwisk i adresów każda podróż po Polsce będzie dla was przyjemnością.

Nie przegapcie także "Nowego rozdziału" Roberta Biedronia - książki, w której były prezydent Słupska zdradza swoją wizję nowoczesnej Polski, opartej na współpracy i wzajemnym szacunku.

To jeszcze nie wszystkie październikowe nowości z księgarni - zajrzyjcie do naszej galerii, żeby poznać najnowsze powieści obyczajowe, sensacyjne i erotyczne.

Zdj. główne: IStock

1 z 10

Dorota Wellman, "Życie towarzyskie"

Dorota Wellman,

Jedyne życie, jakie ma sens, to życie towarzyskie, twierdził Edward Dziewoński. Dorota Wellman dodaje: kiedy świat wokół nas tylko przyśpiesza, spotkane wokół stołu, w gronie bliskich i przyjaciół jest jedynym sposobem, żeby się w tym pędzie czasem… nie wykoleić.

Przepisy na ulubione i sprawdzone dania Doroty, instrukcje, jak tanio ozdobić stół, własnoręcznie zrobić zaproszenie, wydać bankiet i nie zbankrutować, przyprawić, poprawić i mieć z tego  przyjemność. Plus zdjęcia Doroty, jej przyjaciół i bliskich, jej cudownego ogrodu i miliona drobiazgów, które sprawiają jej radość.

2 z 10

Magda Gessler, Przewodnik kulinarny - Poziomki 2018/2019

Magda Gessler, Przewodnik kulinarny - Poziomki 2018/2019

Magda Gessler, najsłynniejsza polska restauratorka i kreatorka gustu i smaku, po raz piąty nagradza najlepszych restauratorów i hotelarzy w Polsce Poziomkami. Kto w tym roku zyskał, kto stracił, a dla kogo zabrakło miejsca w zestawieniu gwiazdy "Kuchennych rewolucji”? „Magda Gessler - Poziomki 2018/2019” - przewodnik po najlepszych w Polsce restauracjach i hotelach dla par, rodzin, singli, w podróż służbową, na wakacje, przystanek w drodze czy spotkanie z przyjaciółmi. I na każdą inną okazję. Jak wybrać, by nie płacić (słono) za przesolone danie, spać w wygodnym łóżku i następnego dnia zjeść pyszne śniadanie? Poziomki Magdy Gessler to niezawodna nawigacja po gastronomicznej i hotelarskiej mapie Polski. Gwarancja wyboru bez pomyłki dzięki nowemu, odświeżonemu przewodnikowi Magdy Gessler.

3 z 10

Agnieszka Walczak - Chojecka, "Królowa gwiazd"

Agnieszka Walczak - Chojecka,

Życie młodych aktorek: Malwiny, Dominiki, Klaudii i Miśki nie przypomina kolorowego filmu. Dziewczyny postanawiają jednak zawalczyć o swoją przyszłość i udają się na festiwal filmowy na Maltę, by zdobyć rolę u znanego reżysera. W Drużynie Gwiazd szybko dochodzi do rozłamu. Rola jest jedna, a urokowi Zorana Mrvicia trudno się oprzeć.

Poza tym reżyser też ma swój cel. Chce dzięki Polkom dostać się na zjazd tajnego, wpływowego zakonu, by przedstawić mu niezwykłe odkrycie swojego brata genetyka. Aktorki łatwo dają się wciągnąć w tę grę. Pod gorącym niebem, wśród niezwykłych zabytków Valletty, przekraczają moralne granice.

Co jednak zrobią, gdy na horyzoncie pojawi się wspólny wróg, a jednej z nich zagrozi niebezpieczeństwo? Czy przyjaźń okaże się silniejsza od zawodowych ambicji? Może to właśnie ona ma największą moc…

Królowa Gwiazd to fascynująca podróż nie tylko na słoneczną Maltę, lecz też do zakamarków kobiecej duszy. Intrygi, tajemnice, kulisy show biznesu, przyprawione szczyptą historii zakonów rycerskich, to wszystko znajdziecie w tej wciągającej książce.

4 z 10

Robert Biedroń, "Nowy rozdział"

Robert Biedroń,

Potrzebujemy większej i głębszej zmiany: musimy uruchomić nasze marzenia, przypomnieć sobie, po co nam wspólne państwo i zacząć je razem budować. Chcę Polski, w której nikt nie jest pozostawiony w tyle. Polska jest przecież dobrem wspólnym - musimy ją zatem uzdrowić!
Nie ma już czasu - trzeba zacząć pisać nowy rozdział. Zróbmy to razem.
Jestem gotowy.

Robert Biedroń

5 z 10

Natasza Socha, "Pokój kołysanek"

Natasza Socha,

Natasza Socha w swojej twórczości często dotyka tematów trudnych, które zmuszają czytelnika do chwili zadumy i refleksji. Tym razem inspiracją do fabuły najnowszej powieści „Pokój kołysanek” okazała się historia dwóch dojrzałych mężczyzn: jej Dziadka oraz Davida Deutchamana. 

W 2005 roku, David Deutchman, emerytowany nauczyciel rozpoczął rehabilitację w jednym ze szpitali w Atlancie. Pewnego dnia, po skończonych zabiegach, zatrzymał się na oddziale dziecięcym i stanął za szybą, która oddzielała go od noworodków. Nie mógł oderwać wzroku od maluchów, aż w końcu zapytał pielęgniarkę, czy dla osoby w jego wieku nie znalazłby się w szpitalu jakiś wolontariat. Wtedy też po raz pierwszy wziął na ręce malucha, który zanosił się płaczem i trudno było go uspokoić. Dziecko, głaskane i przytulane przez przypadkowego człowieka, zasnęło w końcu w jego ramionach. David został zatrudniony w szpitalu jako profesjonalny „przytulacz” noworodków, które z różnych powodów nie mogły wrócić do domu. I robi to nadal, nieprzerwanie od dwunastu lat...

6 z 10

Lisa Jewell, "Kiedy ciebie nie ma"

Lisa Jewell,

Bestseller numer jeden w Wielkiej Brytanii

Bestseller „New York Timesa”

Miała piętnaście lat i była ukochaną córką swojej matki. Miała przed sobą całe życie. I nagle, w mgnieniu oka, Ellie zniknęła.

Po dziesięciu latach Laurel wciąż nie straciła nadziei, że znajdzie Ellie. I wtedy spotyka czarującego, charyzmatycznego nieznajomego, który robi na niej piorunujące wrażenie.

Jednak naprawdę zapiera jej dech, kiedy poznaje jego dziewięcioletnią córkę. Bo jego córka jest obrazem Ellie.

Wszystkie pytania bez odpowiedzi, które nie dawały Laurel spokoju, teraz odżywają.

Co naprawdę stało się z Ellie? I kto nadal ma coś do ukrycia?

7 z 10

Roma J. Fiszer, "Listy sprzed lat"

Roma J. Fiszer,

Listy sprzed lat to pokrzepiająca historia, która przywraca wiarę w przyjaźń i w to, że wszystko w życiu jest możliwe.

 

Zawód w przyjaźni sprawia, że trudno jest odzyskać wzajemne zaufanie….

Dramatyczne okoliczności powodują, że Iwonie i Ewie, po latach wzajemnej niechęci, udaje się odbudować przyjaźń, a skrywana dotąd wielka tajemnica jednej z nich, wreszcie wychodzi na jaw.

Dzięki sile przyjaźni, powraca odwaga by zawalczyć o siebie, uwolnić się od wcześniejszych złych wyborów. Odwaga, by spróbować podążyć drogą wielkiego uniesienia z młodości… Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że w życiu Iwony pojawia się mężczyzna sprzed lat. Ten sam, o którym dotąd miała śmiałość tylko śnić, ukradkiem zaglądać w przechowywane od niego listy, powraca niczym książę z bajki...

8 z 10

Mia Sheridan , "Bez złudzeń"

Mia Sheridan ,

Fascynująca opowieść o blaskach i cieniach życia, a także o zwycięstwie dobra i miłości. Mia Sheridan, autorka z listy bestsellerów „New York Timesa, przywraca wiarę w drzemiącą w miłości moc uratowania każdego człowieka.

--------

Osierocona przez matkę jako mała dziewczynka, egzystująca kątem u biologicznego ojca, zgwałcona przez jego kompana, Eloise wzrasta w poczuciu bezradności i osamotnienia wobec otaczającej ją rzeczywistości. Kończy szkołę średnią, ale zdana wyłącznie na siebie, pozbawiona jakiegokolwiek wsparcia, ostatecznie zatrudnia się w klubie, gdzie skąpo ubrana tańczy na rurze. Przybiera imię Crystal i jako bardzo urodziwa kobieta szybko zyskuje popularność. Wcale jej to nie cieszy, brzydzi się oglądającymi ją, często na wpół pijanymi oraz namolnymi mężczyznami, ale musi zarabiać na swoje utrzymanie. Z obojętności i nieufności wobec nich, a także wszystkich innych przedstawicieli tej płci czyni swoją zbroję - o wiele lepiej nie czuć zupełnie nic, niż dać się zranić. Pewnego wieczoru zauważa w klubie mężczyznę ewidentnie różniącego się wyglądem i sposobem zachowania od stałych bywalców. Po występie dowiaduje się, że poprosił szefa klubu, by mógł z nią porozmawiać. 

9 z 10

Kasia Bulicz-Kasprzak, "Spadek"

Kasia Bulicz-Kasprzak,

Główna bohaterka to Dorota Jakubiec, samotna absolwentka japonistyki żyjąca z tłumaczeń, którą właśnie zostawił facet. Nie może się otrząsnąć po tym rozstaniu; życie chwilowo straciło dla niej urok.

I właśnie na takim życiowym zakręcie odbiera telefon z ośrodka opieki z prośbą, by zajęła się swoim dziadkiem – w ten oto sposób dowiaduje się o istnieniu krewnego. Swojego biologicznego ojca nie zna – zniknął z życia jej matki jeszcze przed porodem. W rodzinie się o nim nie mówiło, a jego miejsce zajął dobry i bardzo przez nią kochany ojczym.

Jedzie do szpitala i poznaje dziadka – mrukliwego i nieprzyjemnego w obejściu. Odwozi go do jego chałupy na wieś, z zamiarem niewłączania go do swojego życia. Ale… krok po kroku, zżywa się z nim i z jego sąsiadami. Rośnie w niej także potrzeba dotarcia do korzeni.

10 z 10

L.J. Shen , "Skandal"

L.J. Shen ,

Nie można chyba wyobrazić sobie bardziej niedobranej pary niż Edi Van Der Zee i Trent Rexroth. Ona – krnąbrna osiemnastolatka buntująca się przeciw swemu surowemu ojcu. Ekspresyjna i wybuchowa dziewczyna walcząca o swoje.

On – kilkanaście lat starszy od niej samotnie wychowujący córkę bogacz, partner biznesowy jej ojca. Wycofany i skryty. Jedyne, co ich łączy, to nienawiść do Jordana Van Der Zee…

Kto okaże się drapieżnikiem, a kto ofiarą w tej rozgrywce? Jakie mroczne tajemnice skrywa bezwzględny Jordan Van Der Zee i dlaczego tak bardzo nienawidzi Trenta?

Komentarze