klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź

18+

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Kobieta z czarnej bieliźnie szepcząca partnerowi do ucha
Styl życia

Co to jest necking? Raz spróbujecie i już nigdy nie będziecie chciały innego seksu...

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni uwielbiają tę formę aktywności seksualnej. Sprawdź, czym jest necking i jak go uprawiać!

Jest wiele sposobów na rozbudzenie pożądania, a necking idealnie wpisuje się zarówno  jako gra wstępna, jak i uzupełnienie penetracji. Dlaczego? Necking (od ang. neck – szyja) to stymulowanie dotykiem, oddechem, pocałunkami, a także językiem szyi i karku. Te strefy są niezwykle erogenne zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, choć w większości przypadków to właśnie kobiety czerpią większą przyjemność z tego typu pieszczot. Dlatego też powinien stanowić nieodzowny element każdej gry wstępnej.

Przeczytaj także: Każdy facet marzy o tym w łóżku...

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Dlaczego uwielbiamy necking?

Skóra na szyi jest niezwykle cienka i unerwiona, co sprawia, że jest również nadzwyczaj wrażliwa na wszelkiego rodzaju pieszczoty. Niemniej sposób uprawiania neckingu w przypadku kobiet i mężczyzn nieznacznie się różni.

Kobiety preferują muskanie szyi i karku, delikatne pociągnięcia w górę i w dół na zmianę miękkim i usztywnionym językiem, subtelne pocałunki, uczucie oddechu partnera na swojej skórze, a także delikatne szczypanie jej ustami. W przypadku pieszczenia mężczyzn pocałunki powinny być bardziej drapieżne i zdecydowane.

Przeczytaj także: Czy to już miłość, czy tylko seks?

W naszej galerii znajdziesz sztuczki, dzięki którym twój partner, lub partnerka będzie czerpać jak najwięcej przyjemności z neckingu. 

Zdjęcia: iStock

1 z 4

Szyja to nie wszystko

Szyja to nie wszystko

Do najbardziej erogennych stref należy również podbródek, miejsce łączenia się szyi i ramion, a także okolice uszu. Ze względu na występowanie tam dużej ilości zakończeń nerwowych, pieszczenie właśnie tych części ciała daje partnerowi olbrzymią przyjemność.

2 z 4

Stosuj różne techniki całowania

Stosuj różne techniki całowania

Jednostajność to nuda! Pieść ukochanego na zmianę delikatnymi i czułymi pocałunkami, by za chwilę rozchylić usta i niemal wpić się w jego skórę. Następnie znów muskaj go wargami, lekko podszczypuj. Nie zapominaj również o zwilżaniu szyi partnera językiem przy jednoczesnym podmuchiwaniu tego miejsca. Faceci to uwielbiają!

3 z 4

Wilgotne usta to podstawa

Wilgotne usta to podstawa

Co jakiś czas zwilżaj usta językiem, to sprawi, że twoje pocałunki będą dawały ukochanej osobie jeszcze większą przyjemność. Jednak pamiętaj, że twój partner ma czuć rozkosz, a nie obrzydzenie, dlatego nie przesadzaj z nadmiarem śliny! To wcale nie jest sexy! Pocałunki powinny być miękkie i subtelne, by wraz ze zwiększeniem podniecenia zamienić się w coraz bardziej intensywne i namiętne. 

4 z 4

Tego lepiej unikaj

Tego lepiej unikaj

Choć szczypanie i podgryzanie skóry działa niezwykle podniecająco, rób to z wyczuciem. Jeśli twój partner uwielbia ssanie skóry szyi nie odbieraj mu tej przyjemności, pamiętaj jednak o tym, że może nie chcieć dzielić się z całym światem swoim ulubionym sposobem pieszczot, eksponując olbrzymią malinkę, którą mu zrobiłaś. 

Komentarze