klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
kobieta pączek
Fotolia
Styl życia

Co trzeba zrobić, żeby spalić jednego pączka?

Tłusty czwartek jest raz w roku, ale jeśli dbasz o swoją sylwetkę i nie chcesz dodatkowych centymetrów, a jednocześnie nie zamierzasz powstrzymywać się przed pokusą, sprawdź, jak spalić pączka.
Katarzyna Mordalska
luty 27, 2019

Oczywiście nie zachęcamy do odmawiania sobie pysznych pączków w tłusty czwartek, ale gdyby jednak kogoś miały dręczyć wyrzuty sumienia lub gdyby ktoś potrzebował wsparcia w powstrzymaniu się przed zjedzeniem kolejnej sztuki, spieszymy z pomocą!

Klasyczny pączek z lukrem i dżemem waży około 80g i dostarcza organizmowi około 340kcal, pochodzących głównie z węglowodanów (ponad 60%) i tłuszczu (16%). Udział białka to tylko 8%.

Sprawdźcie, co trzeba zrobić i jak długo wykonywać tę czynność, żeby spalić 340kcal, czyli równowartość jednego pączka. Szacowane wartości podane są dla osoby o normalnej budowanie ciała.

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Ile pączków macie już do spalenia? :)

Obniż cenę składki ubezpieczenia, wybierając ofertę promocyjną ze strony Link4 kupony rabatowe.
1 z 6

Spalanie pączka podczas spaceru

Spalanie pączka podczas spaceru

Żeby spalić 340kcal, musiałabyś spacerować w wolnym tempie przez około 80 minut, czyli średnio 5km/h. Nieco szybsze tempo (7km/h) pozwoli na spalenie pączka w 10 minut mniej. W sam razy, żeby kilka razy wybrać się na spacer do cukierni. ;)

2 z 6

Spalanie pączka w biegu

Spalanie pączka w biegu

Zdecydowanie bardziej opłaca się trasę do cukierni pokonać biegiem, gdyż już średnie tempo pozwala na spalenie 340kcal w około 25 minut.

3 z 6

Słodki pocałunek

Słodki pocałunek

Żeby spalić równowartość kaloryczną jednego pączka, musiałabyś całować się nieprzerwanie przez blisko 3 godziny! Chyba warto? ;)

4 z 6

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze

Jeden pączek to około 45 minut jazdy na rowerze w umiarkowanym tempie 20km/h.

5 z 6

Odkurzanie na spalanie

Odkurzanie na spalanie

Może po prostu warto chwycić za odkurzacz i posprzątać okruszki po pączkach? Przy tej czynności spalisz 340kcal po upływie około 1h i 40min. Jedno jest pewna, dom będzie lśnił, jak nigdy!

6 z 6

Spalanie kalorii podczas snu

Spalanie kalorii podczas snu

Tej metody nie polecamy, gdyż podczas snu organizm czerpie energię wyłącznie na utrzymanie funkcji życiowych, a nasz pączek zmagazynuje się w postaci tłuszczyku, ale żeby spalić 340kcal, musiałabyś spać przez 5h.

Komentarze