klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Czarna lemoniada nowym hitem w sieci! Co to jest? I dlaczego jest tak dobra na... detoks

Na Instagramie zaczęło się pojawiać coraz więcej zdjęć z tajemniczym, czarnym napojem. Wiele osób zastanawia się, z czego on jest zrobiony i czy aby nie szkodzi organizmowi. Okazuje się, że wręcz przeciwnie.
Agnieszka Pulikowska
październik 12, 2016

Moda na czarną lemoniadę opanowała osoby w różnym wieku. Swój nietuzinkowy kolor, napój zawdzięcza zawartości węgla aktywnego, który zapewne większość z Was zna z zastosowań aptecznych. Często z niego korzystamy bowiem w przypadku wystąpienia biegunek. Panie zapewne znają go również z dobroczynnego działania na skórę. Jest on coraz częściej spotykany w składzie maseczek do twarzy, np. Origins, Bielenda. 

Zastanawiacie skąd pochodzi węgiel aktywny wykorzystywany w coraz popularniejszej lemoniadzie? Otóż tworzy się go z torfu, łupin kokosa oraz drewna. Jego zadaniem jest przede wszystkim oczyszczanie organizmu z toksyn. Doskonale sprawdzi się również na kaca.
Zastanawiacie się, jak smakuje? Nie musicie się obawiać piaskowego posmaku. W zależności od marki, miesza się go z wodą alkaiczną, sokiem z cytryny, mandarynką, miętą, a słodzi np. miodem.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że przy spożywaniu węgla aktywnego może wystąpić problem z zaparciami. Stolec też zmienia swój kolor na czarny. Napoju nie można spożywać w połączeniu z lekami, ponieważ pochłania to, co jest w żołądku. Farmaceutyki najlepiej spożywać co najmniej 2 godziny po wypiciu tej lemoniady. 

Młodzi ludzie za Oceanem oszaleli na punkcie tego napoju z węglem. W Polsce jednak jeszcze go nie spotkałyśmy. A może coś nam umknęło? W każdym razie, taką lemoniadę możecie także przygotować w domu. Wystarczy, że będziecie mieli sok z cytryny, miód, szczyptę soli himalajskiej i np. 2 tabletki węgla aktywnego z apteki. Najpierw należy zmieszać wszystkie składniki oprócz węgla z ok. 500 ml wody. Węgiel z kolei można rozpuścić najpierw w niewielkiej ilości wody, a potem dodać go do reszty. Taka mieszanka doskonale smakuje mocno schłodzona. 

W naszej galerii zobaczycie, jakie zdjęcia czarnej lemoniady królują na Instagramie. 

Foto:  Instagram

1 z 5

Foto: Instagram@_justiiine5

Foto: Instagram@_justiiine5
2 z 5

Foto: Instagram@michelleteh03

Foto: Instagram@michelleteh03
3 z 5

Foto: Instagram@maudcervezapf

Foto: Instagram@maudcervezapf
4 z 5

Foto: Instagram@f45_training_brighton

Foto: Instagram@f45_training_brighton
5 z 5

Foto: Instagram@diytanya

Foto: Instagram@diytanya
Komentarze