klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Długość palców, a skłonności do zdrady
Styl życia

Czy jesteś atrakcyjna seksualnie? Można to wyczytać z… długości twoich palców

Wcale nie rutyna, pracoholizm, ani brak dopasowania seksualnego. Jak potwierdzają naukowcy, zdrada jest wypisana na naszych dłoniach. Podobnie jak nasza atrakcyjność w oczach płci przeciwnej.
Urszula Jagłowska
grudzień 06, 2018

Jak się okazuje z naszych dłoni można wyczytać nie tylko potencjalne choroby i to, czy pracujemy fizycznie, co mogą sugerować szorstkie, spracowane ręce. Jak dowodzą najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim, nasze dłonie ujawniają również, czy mamy skłonności do zdrady. Jak utrzymują naukowcy, wszystko jest zależne od długości palców.

Hotel Paradise: Ata i Artur ostro o relacji Domi i Bartka: „Pokazała rogi i okropnie go potraktowała”. Dominika odpowiedziała

Długość palców a skłonności do zdrady

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez dr Eiluned Pearce na Uniwersytecie Oksfordzkim, długość serdecznych i wskazujących palców kobiecych dłoni determinuje, czy mają one większe predyspozycje do zdradzania swoich partnerów. Brzmi zabawnie prawda? Jednak jak potwierdza autorka badań, różnice w długości palców są bezpośrednio związane z poziomem hormonów płciowych, a co za tym idzie sprawiają, czy jesteśmy bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej.

Badaczka zmierzyła palce 274 ochotniczek, jednocześnie pobierając od nich próbki DNA oraz poddając je rozbudowanym testom psychologicznym, dotyczącym poziomu zadowolenia z ich relacji z mężczyznami. Jak się okazało, kobiety, których palec wskazujący lewej dłoni był dłuższy od palca serdecznego, częściej były skłonne do romansów. Testy bowiem dowiodły, że panie o dłuższym palcu wskazującym mają wyższy poziom estrogenu.

Panie, których palec wskazujący lewej dłoni jest dłuższy, są bardziej impulsywne i mniej pozytywnie oceniają swoje romantyczne relacje – podsumowuje swoje badania dr Eiluned Pearce.

Jak podkreśla dr Pearce, kobiety z dłuższym palcem wskazującym względem serdecznego są bardziej „sfeminizowane” i atrakcyjne dla mężczyzn. Dzięki temu, że czują się pożądane częściej przejawiają niezadowolenie z obecnych związków i poszukują nowych wrażeń.

Wyniki badań przeprowadzonych przez dr Pearce potwierdzają niezależne badania „Stay or Stray?” przeprowadzone w 2015 roku przez prof. Robin Dunbar oraz dr Rafaela Wlodarskiego z Departamentu Psychologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Oksfordzkiego, a także prof. Johna Manninga z Uniwersytetu Northumbria w Wielkiej Brytanii. Badacze przebadali 575 Amerykanów i Brytyjczyków obu płci pod względem ich preferencji seksualnych, stosunku do seksu bez zobowiązań oraz długości palców wskazujących i serdecznych.

Zespół badaczy doszedł do wniosków, iż pomimo subtelnych różnic w długości palców, kobiety posiadające palec wskazujący dłuższy od serdecznego są bardziej skłonne do zdrady.

A co wy o tym sądzicie? Też już analizujecie długość swoich palców?

Zdjęcia: iStock

Komentarze
Będąc z kimś w związku upodabniasz się do niego… także fizycznie! Dlaczego tak się dzieje?
Styl życia Będąc w związku upodabniasz się do partnera… także fizycznie! Jak to możliwe?
Im dłużej z kimś jesteśmy, tym więcej cech przejmujemy od swojego partnera. Najnowsze badania dowodzą, że nie chodzi tylko o nawyki, sposób wypowiadania się, ale także… o wygląd!
Urszula Jagłowska
marzec 13, 2018

Znasz to? Jesteś z kimś w związku i w pewnym momencie masz wrażenie, że z czasem zmienia się nie tylko wasza relacja, ale także wy sami? Tworzycie wspólne rytuały, jak poranne wspólne śniadanie, określony sposób parzenia kawy czy herbaty, sposób obchodzenia świąt. Z czasem przejmujesz nawyki językowe partnera, tworzycie swój własny socjolekt, który rozumiecie tylko wy. Przeczytaj także:  To właśnie te zawody są najseksowniejsze według Tindera! Też znajdujesz się w tej grupie? Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) Lut 14, 2018 o 1:38 PST Język par – dlaczego każda tworzy własny? Własny język par to nic złego. Ba! Taki poufny sposób komunikowania wzmacnia wasze uczucia. Jak twierdzi prof. Robert Hopper z Uniwersytetu w Teksasie, który przez lata zajmuje się badaniami międzyludzkich stosunków komunikacyjnych: Sekretny język par po pierwsze pomaga pogłębiać więź romantyczną lub platoniczną. Po drugie tworzy niepowtarzalną, wspólną tożsamość związku. Według prof. Carol J. Bruess, psycholog z Uniwersytetu St. Thomas, używanie w związku prywatnego języka obejmującego nie tylko unikalne określenia przedmiotów, niezrozumiałe dla innych żarty, ale także pseudonimy świadczy o poziomie zadowolenia partnerów z relacji, jaka ich łączy . Według Bruess im częściej pary używają tajnych słów i zwrotów, tym bardziej są szczęśliwe. Zdjęcie: iStock Poza przejęciem i tworzeniem wspólnej nomenklatury, partnerzy zaczynają również podobnie brzmieć. Joshua Wolf Shenk, autor „Siły duetów” po wieloletnich badaniach zachowań par doszedł do wniosku, że z czasem partnerzy również w podobny sposób formułują swoje wypowiedzi. Pary zaczynają się wzajemnie dopasowywać do podstawowych rytmów oraz struktur syntaktycznych mowy – mówi Shenk. Zasadniczo, gdy ludzie spędzają ze sobą wystarczająco dużo czasu...

Przeczytaj
Jacy faceci mogą się kochać aż 3 razy dłużej?
Styl życia To właśnie ci faceci mogą się kochać aż 3 razy dłużej! Jest jednak jeden haczyk
Naukowcy potwierdzają – to właśnie tacy mężczyźni są najlepszymi kochankami! Wyniki badań mogą cię zaskoczyć.
Urszula Jagłowska
czerwiec 11, 2018

Zapewne myśląc o mężczyźnie, który jest najlepszym kochankiem, wyobrażasz sobie idealnie wyrzeźbione ciało, regularne rysy twarzy oraz faceta, który najchętniej zmienia partnerki jak rękawiczki (jak to tłumaczą niektóry panowie: „trening czyni mistrza”)? Nic bardziej mylnego! Jednak to nie muskulatura, ilość partnerek, czy zdrowa dieta świadczą o tym, że on jest prawdziwym bogiem seksu. O dziwo nawet długość, czy obwód przyrodzenia nie są aspektem determinującym, że mężczyzna może długo uprawiać seks i zapewnić kobiecie lepsze doznania seksualne. Naukowcy  z uniwersytetu Erciyes w Kayseri postanowili sprawdzić co sprawia, że niektórzy mężczyźni mogą kochać się nawet trzy razy dłużej niż inni. Przeczytaj także:  To najpopularniejsza pozycja seksualna na świecie! Też ją lubicie? Jacy faceci są najlepszymi kochankami? Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Erciyesa w Kayseri w Turcji zostało przeprowadzone na 200 losowo wybranych mężczyznach, by sprawdzić jakie czynniki wpływają na  sprawność seksualną panów. W ciągu roku poddawano respondentów rozmaitym badaniom, weryfikując poziom zadowolenia z odbytych stosunków oraz ich długość. Jak się okazało  panowie z większym indeksem masy ciała mogli kochać się znacznie dłużej niż ich szczuplejsi odpowiednicy. Wraz ze wzrostem BMI u badanych zanotowaliśmy mniejszą tendencję do przedwczesnego wytrysku – czytamy w raporcie „Spojrzenie na patogenezę przedwczesnego wytrysku” badaczy z Uniwersytetu Erciyesa w Kayseri. Przeczytaj także:  Wystarczy, że zrobisz TO przed seksem, a sześciokrotnie zwiększysz szanse na orgazm! Jak się okazało pulchniejsi panowie średnio wytrzymywali podczas igraszek 7,3 minuty bez wytrysku, dla porównania ci szczuplejsi wytrzymywali około 2 minut. Dlaczego tak się dzieje? Według naukowców taka zależność ma bezpośrednie powiązanie z faktem, iż...

Przeczytaj
Masz kota? To zdradza jaki seks lubisz
Styl życia Lubisz koty? To zdradza, jakie zabawy seksualne najbardziej cię kręcą
Kto by przypuszczał, że właścicielki kotów mają takie seksualne preferencje?!
Urszula Jagłowska
sierpień 27, 2018

Naukowcy nie mają wątpliwości, posiadaczki kotów zdecydowanie nie należą do „grzecznych dziewczynek”. To właśnie te kobiety charakteryzują się silnym charakterem, niezależnością i uwielbiają adrenalinę. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez zespół czeskich i słowackich naukowców wynika, że kociary odczuwają niewyobrażalną przyjemność podczas seksu z dominującym, wymuszającym na nich uległość partnerem , a także mają większą skłonność do BDSM niż inne kobiety. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego kociary mają skłonności do BDSM? Jak twierdzi główny autor badań prof. Jaroslav Flegr z Uniwersytetu Karola w Pradze , posiadanie kota może mieć wpływ na nasze wzorce zachowań seksualnych . Z przeprowadzonych przez niego badań na grupie ponad 36 500 osób wynika, że właścicieli kotów niezwykle podnieca własny strach, poczucie zagrożenia oraz uległość seksualna , charakterystyczne dla praktyk BDSM ( B ondage & D iscipline, D omination & S ubmission and S adism & M asochism, z ang. wiązanie i dyscyplina, dominacja i uległość oraz sadyzm i masochizm). Dzieje się tak, ponieważ posiadacze kotów częściej chorują na toksoplazmozę , infekcję spowodowaną przez pierwotniaka Toxoplasma gondii, który najczęściej występuje w odchodach tych zwierząt. To on jest odpowiedzialny za to, że osoby zarażone czerpią niewyobrażalną przyjemność z własnego strachu . Zarażeni są częściej pobudzani własnym lękiem i niebezpieczeństwem – mówi prof. Jaroslav Flegr. U kobiet pojawia się także większe zainteresowanie zniewoleniem i przemocą, a u mężczyźni masochizmem oraz gwałtem – dodaje. Niestety, jak podkreślają twórcy badań, choroba jest bardzo trudna do rozpoznania , dlatego też większość chorych nie zdaje sobie nawet sprawy o zakażeniu. Pomimo iż toksoplazmoza jest bardzo powszechna, rzadko odnotowuje się przypadki zakażenia ze...

Przeczytaj
Jak rozpoznać, że partner mnie okłamuje
Styl życia Przeczytaj uważnie wiadomości od ukochanego. Te słowa mogą znaczyć, że cię okłamuje
Przeczytaj jeszcze raz jego wiadomości. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na dwie rzeczy i zdemaskujesz kłamcę.
Urszula Jagłowska
marzec 07, 2019

Na szczęśliwy związek składa się wiele aspektów, takich jak podobne zainteresowania, wspólne plany na przyszłość, dopasowanie seksualne, szacunek, a przede wszystkim zaufanie. To ono jest podstawą każdej relacji i sprawia, że czujemy się bezpiecznie i możemy budować niezwykle bliską więź z naszym partnerem. Niestety ciągła podejrzliwość i upatrywanie nieszczerości ze strony ukochanej osoby działa bardzo destrukcyjnie na związek. Są jednak pewne przesłanki świadczące o tym, że twoja druga połówka naprawdę nie jest z tobą szczera . Żeby je rozpoznać wystarczy, że zwrócisz szczególną uwagę na sposób, w jaki twój ukochany pisze do ciebie wiadomości . To po SMS-ach i wiadomościach na Messengerze czy na WhatsApp rozpoznasz kłamcę. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na dwie rzeczy. Jak rozpoznać, że partner nas okłamuje? Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Cornella, analiza warstwy tekstowej SMS-owych wiadomości pozwala nam na rozpoznanie czy nasz rozmówca mija się z prawdą . Jak podkreśla inicjator badania prof. Jeffrey Hancock, nowe technologie i brak rzeczywistego kontaktu z interlokutorem, jak śledzenie jego gestów czy mimiki sprawia, że często trudno nam rozszyfrować właściwy ton wiadomości. Jak zatem rozpoznać kłamcę? Po wnikliwej analizie ponad 1700 wiadomości badanych ochotników zespół Hancocka zanotował pewną zależność pomiędzy mijaniem się z prawdą, a odpowiednim konstruowaniem wiadomości tekstowych. Jak się okazuje kobiety, okłamując swojego rozmówcę używają więcej słów niż zazwyczaj . Podczas gdy większość prawdziwych wiadomości pisanych przez badane panie miała osiem słów, te zawierające kłamstwo zawierały dziewięć i więcej słów . W przypadku mężczyzn kierowanie się ilością słów w rozpoznaniu kłamcy jest trudniejsze, ponieważ niezależnie od kłamstwa czy pisania prawdy, badani panowie zazwyczaj...

Przeczytaj