klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fotolia
Styl życia

Czy picie wina ma wpływ na zajście w ciążę?

O tym, że w trakcie ciąży nie wolno pić alkoholu wie chyba każda kobieta, ale czy spodziewałyście się, że może on mieć wpływ również na naszą płodność? Sprawdźcie, co na ten temat twierdzą naukowcy.
Agnieszka Pulikowska
wrzesień 05, 2016

Wiele osób uważa, że wino je odstresowuje i często po nie sięga np. przed snem. Pite codziennie może jednak przysporzyć nam problemów, jeżeli staramy się o dziecko.

Naukowcy z Aarhus University w Danii, pod kierownictwem Ellen Mikkelsen wykazali, że u osób codziennie spożywających ok. 240 ml wina, lub np. 2 butelek piwa, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w ciągu roku dość wyraźnie maleje. 

Wnioski zostały wysnute na podstawie badania ponad 6000 kobiet w przedziale wiekowym 21-45 lat, które były w stałych związkach. Najpierw odpowiedziały one na pytania o ich nawyki alkoholowe, następnie przez najbliższy rok starały się zajść w ciążę. Okazało się, że codzienne spożywanie wcześniej wspomnianej ilości alkoholu zmniejsza prawdopodobieństwo szybkiego zajścia w ciążę nawet o 18%!

Ellen Mikkelsen z Aarhus University Hospital w Danii mówi: "Dla wielu kobiet w wieku rozrodczym, spożywanie alkoholu jest integralną częścią życia".

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że wpływ na płodność ma częste picie np. wina i to w dość sporych ilościach. Jeżeli jednak boicie się trudności z poczęciem dziecka, lub już je zauważacie, lepiej odstawcie alkohol na bok.

Zobaczcie także:  Paulina Sykut tańczy w sukience maxi z ciążowym brzuszkiem

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/

Komentarze
Tokofobia - strach przed porodem czy choroba?
123rf
Styl życia Boisz się ciąży i porodu? Może to tokofobia?
Coraz więcej kobiet decyduje się na cesarskie cięcie zamiast porodu naturalnego. W wielu przypadkach nie wynika to ze wskazań medycznych, a z obawy przed bólem, który towarzyszy rodzeniu dziecka. Takie zjawisko ma już swoją nazwę w medycynie – to tokofobia. Jakie są jej objawy? Czy można wyleczyć tę chorobę?
Łucja Zbieniewska
październik 04, 2014

Tokofobia pierwotna – co to jest? To  rodzaj fobii , który może pojawiać się u tych kobiet, które jeszcze nigdy nie rodziły. Często zdarza się tak, że osoby dotknięte tą chorobą nie chcą dopuścić do zajścia w ciążę, której się panicznie boją.  Pacjentki z tym zaburzeniem zwykle stosują kilka metod antykoncepcji jednocześnie, żeby mieć pewność, że nie dojdzie do zapłodnienia. Nie oznacza to jednak, że kobiety cierpiące na tokofobię nigdy nie decydują się na dziecko – czasami pragną założyć rodzinę (wręcz desperacko chcą przezwyciężyć swój lęk), a czasami pod naciskiem partnera próbują pokonać swoje przerażenie i dać mu upragnionego potomka. Nie wolno jednak mylić tokofobii pierwotnej, która  jest zaburzeniem patologicznym i objawia się na tle nerwicowym , ze zwykłym strachem przed tym, co nieznane – taki strach bowiem, dotyka blisko 80% przyszłych mam i jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Tokofobia wtórna po złych doświadczeniach podczas porodu Ta odmiana fobii dotyka kobiet, które maja już za sobą przynajmniej jeden poród.  Tokofobia wtórna  zwykle pojawia się w wyniku nieprzyjemnych doświadczeń, a nawet traumatycznych przeżyć związanych z okresem ciąży lub bezpośrednio z samym porodem ( komplikacje podczas porodu, poronienie  etc.). To właśnie te pacjentki szczególnie naciskają na to, by lekarz zgodził się na  poród przez cesarski cięcie , gdyż mają nadzieję, że dzięki temu unikną komplikacji i bólu. Objawy tokofobii Do objawów tokofobii zalicza się m.in.: paniczny strach na samą myśl o zajściu w ciążę i rodzeniu dziecka; unikanie współżycia seksualnego; jednoczesne stosowanie kilku metod antykoncepcji, żeby zapobiec zapłodnieniu; U kobiet z tokofobią, które zdecydowały się na dziecko (lub tych, u których tokofobia objawiła się dopiero w okresie ciąży)  strach i obawy związane z porodem nasilają się w...

Przeczytaj
Ile stosunków potrzeba, żeby zajść w ciążę
Styl życia Jak często trzeba uprawiać seks, żeby zajść w ciążę? Naukowcy to wyliczyli
Jeśli staracie się o dziecko, dajcie sobie trochę czasu. Naukowcy obliczyli, ile stosunków dzieli was do upragnionych dwóch kresek na teście ciążowym.
Urszula Jagłowska
styczeń 09, 2019

Jak wynika z danych opublikowanych przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, aż 20 proc. osób w wieku rozrodczym ma trudności z zajściem w ciążę . Problem niepłodności co roku dotyka w Polsce ok. 1,5 mln par i jak podkreślają naukowcy może mieć związek ze stresem, życiem w ciągłym pędzie, niehigienicznym trybem życia, a nawet złą dietą. Jeśli marzycie o zostaniu rodzicami, powinniście postawić na aktywność fizyczną , która nie tylko wpłynie pozytywnie na ogólny stan waszego zdrowia, dostarczy hormonu szczęścia, ale przede wszystkim podniesie skuteczność starań o dziecko. Ponadto naukowcy doradzają rezygnację z fast foodów i produktów bogatych w tłuszcze trans (które obniżają płodność) na rzecz zróżnicowanej diety bogatej w cynk, żelazo, kwas foliowy oraz witaminy A i E. Warto również wybierać te pozycje seksualne, które umożliwią jak najgłębszą penetrację . Ale według badań przeprowadzonych przez portal ChannelMum.com, poświęcony rodzicom i przyszłym rodzicom, również... ilość odbytych stosunków ma wpływ na to, czy szybciej zostaniemy rodzicami . Ile razy powinniśmy się kochać, żeby zajść w ciążę? Niektórzy twierdzą, że im więcej zbliżeń, tym większa szansa na zajście w ciążę. Inni podkreślają, że to właśnie długi i intensywny stosunek w dni płodne jest gwarantem zajścia w ciążę, jeszcze inni utrzymują, że to właśnie odpowiednia pozycja zapewni nam dwa paski na teście ciążowym. Przedstawiciele portalu parentingowego ChannelMum.com postanowili sprawdzić, w jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do zapłodnienia . W tym celu przeprowadzili ankietę wśród 1194  par będących rodzicami. Wyniki badań wykazały, że potrzeba 78 stosunków w ciągu pół roku, żeby zostać rodzicami . Autorzy badań podkreślają, że partnerzy starający się o dziecko często zakładają, że powinni kochać się jak najczęściej....

Przeczytaj
To właśnie taki seks sprawi, że szybciej zajdziesz w ciążę
Styl życia Jak uprawiać seks, żeby jak najszybciej zajść w ciążę? Wypróbuj te triki
Jak się kochać, żeby szybciej zajść w ciążę? Najnowsze badania dowodzą, że jest na to sprawdzony sposób.
Urszula Jagłowska
październik 01, 2018

Jak wynika z danych opublikowanych przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, trudności z zajściem w ciążę dotyczą około 20 proc. osób w wieku rozrodczym. W Polsce problem niepłodności dotyka co roku ok. 1,5 mln par , a jego przyczyn można upatrywać m.in. w niehigienicznym trybie życia czy stresie. Również niedobory niektórych składników odżywczych mogą utrudniać poczęcie. Jeśli pragniecie zostać rodzicami wasza dieta powinna być zróżnicowana i obfitująca w witaminę A, E, cynk, żelazo czy kwas foliowy. Ponadto zaleca się, by podczas starania się o dziecko spożywane produkty były jak najmniej przetworzone, dlatego warto zrezygnować z fast foodów i wyrobów bogatych w tłuszcze trans , które nie tylko zwiększają ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, ale także obniżają płodność. Co ważne również aktywność fizyczna może pomóc nam w staraniu się o upragnionego maluszka . Wiele badań potwierdza, że nawet najmniejszy  wysiłek fizyczny nie tylko wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia, przyczynia się do wydzielania tzw. hormonów szczęścia, ale również podnosi skuteczność starań się o dziecko. Liczni ginekolodzy zalecają również parom starającym się o dziecko te pozycje seksualne, które umożliwiają jak najgłębszą penetrację. Jak uprawiać seks, żeby zajść w ciążę? Starania o dziecko nie muszą być równoznaczne ze skrupulatnie planowanym seksem zgodnie z kalendarzykiem menstruacyjnym. Najnowsze badania dowodzą, że istnieje sposób na zwiększenie prawdopodobieństwa zajścia w ciążę, który dodatkowo da nam jeszcze więcej przyjemności. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez zespół naukowców CMC Beau Soleil we Francji, to właśnie klasyczna pozycja misjonarska oraz na...

Przeczytaj
Styl życia Gisele Bündchen zdradziła, czego NIE je. Lista zakazów jest naprawdę długa...
To chyba jedna z najbardziej restrykcyjnych diet, o jakich kiedykolwiek czytałyśmy. Efekty są spektakularne, ale zasady, których trzeba się trzymać, wykluczają wszelkie jedzeniowe przyjemności.
Milena Majak
maj 14, 2018

Jeśli znalazłaś się w grupie kobiet narzekających na składniki zdrowej jaglanki Lewandowskiej , dieta Gisele Bündchen  zszokuje cię jeszcze bardziej. Zwłaszcza, że w tym przypadku nie kupisz tańszych zamienników... Co jedzą modelki, aby mieć szczupłą figurę? Gisele Bündchen ma 38 lat, urodziła dwójkę dzieci (w 2009 roku Benjamina i 2012 roku Vivian), a nadal ma figurę godną pozazdroszczenia . Mimo że jest już na częściowej emeryturze, jeszcze można ją zobaczyćw kampaniach reklamowych, jak na przykład bielizny Intimissimi . I zawsze wygląda perfekcyjnie. Teraz już wiemy, czemu zawdzięcza tak perfekcyjną sylwetkę. Ale niestety jej dieta nie jest na każdą kieszeń .  Zobacz także:   Wiemy, jaką dietę przedślubną stosuje Meghan Markle. Nie odmawia sobie alkoholu! Ten właśnie kucharz pilnuje tego, aby 80 procent diety Bündchen oraz jej męża, Toma Brady'ego (najpopularniejszego futbolisty), stanowiły warzywa . Pozostałą część po 10 procent obejmują pełne ziarna oraz organiczna wołowina lub dziki łosoś . Ale to wszystko jest zbyt piękne, aby było prawdziwe. Niestety większość produktów z tych kategorii jest surowo zakazana . Komponowanie posiłków jest ogromnym wyzwaniem! Na szczęście Gisele nie musi się o to wcale martwić, ponieważ kuchenne królestwo w jej domu należy do... prywatnego kucharza, którym jest  Allen Campbell . Post udostępniony przez Gisele Bündchen (@gisele) Lis 24, 2016 o 3:37 PST Czego nie je Gisele Bündchen? Zakazaną listę otwierają dość oczywiste produkty, jak biała mąka, cukier, sól, a nawet czarna kawa i herbata . W tej diecie nie ma również owoców (ale jak to?!) oraz nabiału - nie można jeść zatem żadnych serów, jogurtów, śmietany. Z jadłospisu wykluczono również wszystkie gatunki grzybów oraz tłuszcze (z wyjątkiem tłuszczy roślinnych). Zobacz także: Wystarczyło mu 12 tygodni, aby...

Przeczytaj