klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Dieta zmieniająca rysy twarzy istnieje! Ta dziewczyna schudła, bo z jadłospisu wyeliminowała...

Ta dziewczyna udowadnia, że nieodpowiednia dieta może bardzo wpłynąć na wygląd ludzkiej twarzy. Wystarczy jedna zmiana, aby pozbyć się drugiego podbródka i tłuszczyku z policzków.
Laura Osakowicz
październik 04, 2019

Każdy z nas chciałby cieszyć się doskonałym zdrowiem, szczupłą sylwetką i śliczną cerą. Nie jest to jednak możliwe, kiedy nieodpowiednio się odżywiamy i prowadzimy niezdrowy tryb życia. Stąd popularność wielu specyficznych diet z bardzo konkretnymi założeniami, których zwolennicy obiecują nie tylko utratę kilogramów, ale także poprawę jakości życia i powrót do pełni sił witalnych.

Zobacz także: Ta dieta sprawiła, że 17-latek oślepł! Ten składnik je każdy z nas

HOT: dieta, która redukuje trądzik

Zmiana rysów twarzy na diecie ketogenicznej

27-latka o imieniu Alba przechodząc na popularną w ostatnim czasie dietę ketogeniczną, nie spodziewała się, że tak duża zmiana zadzieje się na jej buzi. Kobieta w ciągu czterech miesięcy zgubiła niewiele ponad 10 kilogramów. Natomiast jej twarz zeszczuplała tak, że wygląda jakby schudła co najmniej dwa razy tyle! 

Swoje zdjęcie porównujące efekty przed i po podpisała "twarz węglowodanowa kontra twarz białkowa". Okazuje się, że nadmierne spożycie węglowodanów i cukrów bardzo źle wpływało na wygląd jej buzi. Miała podpuchnięte policzki, drugi podbródek a nawet większy nos! Po zastosowaniu diety, w której spożycie białka i tłuszczy jest dużo większe, jej rysy twarzy widocznie się zmieniły.

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Poprzez dużą ilość białka w diecie i drastyczne ograniczenie węglowodanów prostych organizm człowieka wchodzi w stan ketozy. To, czy osoba odchudzająca się zjada odpowiednio dużo białka względem cukrów mierzy się za pomocą urządzenia podobnego do glukometru. Krew z palca pobierana jest na specjalny pasek, a jeśli zmieni on kolor, oznacza to, że w organizmie znajduje się duża ilość ciał ketonowych. Wtedy ciało pobiera energię z tłuszczu, a nie standardowo z glukozy.

W tej diecie zaleca się spożywać 8% białka w stosunku do 2% węglowodanów, pozostałe 90% powinny stanowić tłuszcze. Klasyczne zalecenia dietetyków mówią o 30% tłuszczu, 20% białka i 50% węglowodanów, więc w diecie ketogenicznej podaż cukrów jest zdecydowanie mniejsza. 

Stan ketozy nie jest najbezpieczniejszy dla organizmu, szczególnie jeśli wprowadzany jest bez kontroli lekarza i utrzymuje się przed długi czas (kilka miesięcy). Istnieje jednak wiele deklaracji osób, które przeszły tę dietę. Nie tylko schudły, ale i poprawiły stan swojego zdrowia. Podobnie jak Alba, która mówi, że dzięki czteromiesięcznej ketozie uregulowała swój problem z chorobą Hashimoto

Chcesz zobaczyć jak zmieniła się twarz Alby po przejściu na dietę keto? Sprawdź naszą galerię! 

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

1 z 4

Dieta zmieniła rysy twarzy

Dieta zmieniła rysy twarzy
Instagram https://www.instagram.com/p/Bv4JvPHAW2_/
2 z 4

Dieta zmieniła rysy twarzy

Dieta zmieniła rysy twarzy
Instagram https://www.instagram.com/p/Bu-QObNARdV/
3 z 4

Dieta zmieniła rysy twarzy

Dieta zmieniła rysy twarzy
Instagram https://www.instagram.com/p/BzQhrmHASYE/
4 z 4

Dieta zmieniła rysy twarzy

Dieta zmieniła rysy twarzy
Instagram https://www.instagram.com/p/BytX1lXAZ5h/
Komentarze