klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
kobieta płaski brzuch
Fotolia
Styl życia

Dlaczego nie widzę efektów ćwiczeń?

Ćwiczysz regularnie od dłuższego czasu i nie widzisz efektów? A może w którymś momencie przestałaś je zauważać? Sprawdź, co może być tego powodem!
Katarzyna Mordalska
styczeń 28, 2016

Chyba nic tak nie motywuje do odchudzania i ćwiczeń, jak widoczne efekty. Spadek wagi, centymetrów i luźniejsze ubrania to coś, co wywołuje uśmiech na twarzy i daje siłę do działania. Tak samo, analogicznie brak efektów może skutecznie zniechęcić do dalszej walki.

Jeśli wykonujesz treningi regularnie, a mimo to nie zauważasz efektów, prawdopodobnie mamy dla Ciebie odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się dzieje. Sprawdź w galerii 5 powodów, dla których nie widzisz efektów ćwiczeń.

Ćwiczenia na seksowną sylwetkę

Jakie są Wasze ulubione ćwiczenia i treningi?

1 z 5

Nie dajesz z siebie 100%

Nie dajesz z siebie 100%

Maksymalne zaangażowanie w trening to gwarancja sukcesu. Niepoprawne wykonywanie ćwiczeń nie tylko nie przyniesie efektu, ale może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Podobnie efektów trudno wypatrywać przy niedokładnym wykonywaniu ćwiczeń. Nawet jeśli na początku nie potrafisz wykonać treningu na 100%, z każdym kolejnym staraj się podnosić swoją sprawność.

Ćwiczenia wykonuj od początku do końca z maksymalnym zaangażowaniem. Tylko dzięki temu osiągniesz satysfakcjonujące efekty wizualne!

2 z 5

Brak regeneracji

Brak regeneracji

Trening do destrukcja dla organizmu, dopiero odpoczynek i regeneracja buduje sprawność i daje efekty. Być może ćwiczysz za dużo i zapominasz o tym niezbędnym elemencie?

Ważną rzeczą jest nie tylko odpoczynek w sensie przerw pomiędzy treningami, ale także wystarczająca ilość snu, który jest absolutnie niezbędny dla regeneracji mięśni. Każdy powinien znaleźć optymalny czas snu dla siebie, ale z reguły jest to ok. 7-8h na dobę.

Zobacz także 5 powodów, dla których warto spać nago

3 z 5

Za dużo stresu

Za dużo stresu

Chociaż ćwiczenia i trening to chyba najlepszy sposób na odreagowanie, pozbycie się złych myśli i emocji, uporczywy i długotrwały stres może wyrządzić sporo szkód w naszym organizmie. Jednym z powodów, dla których nie widać efektów ćwiczeń, jest właśnie podwyższony poziom stresu. Brak pod tym względem regulacji w gospodarce hormonalnej może spowodować odkładanie się tłuszczu w organizmie. W swoim planie treningowym zagospodaruj zatem miejsce dla ćwiczeń wyciszających.

4 z 5

Za mało jesz

Za mało jesz

Dużo morderczych ćwiczeń i jednocześnie mało jedzenia? Nie tędy droga! Przy regularnych treningach zwiększa się nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli jemy za mało, metabolizm spowalnia i organizm zaczyna magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej. To bardzo częsty błąd i kolejny powód, dla którego nie widać efektów ćwiczeń.

Zobacz także, co jeść po treningu

5 z 5

Brak urozmaicenia i nowych wyzwań

Brak urozmaicenia i nowych wyzwań

Wykonywanie ciągle tych samych ćwiczeń i treningów z czasem przestanie przynosić efekt. Zwykle już drobna modyfikacja wystarczy, by zmienić ten stan rzeczy, ale najlepiej po prostu spróbuj czegoś nowego!

Podobnie działa niestawianie sobie wyzwań. Skoro na początku 45-minutowy trening sprawiał trudność, a teraz wykonujesz go bez problemu, podnieś poprzeczkę! Nasze ciało nie lubi nudy i stagnacji!

Komentarze