yope skin progress
Wyniki testu
Elancyl
Chcę testować
ziaja siemię lniane
Chcę testować
la-roche-posay-toleriane
Chcę testować
bandi sorbety
Chcę testować
Biotebal maska
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Wyniki testu
dr. Schrammek
Chcę testować
bella bio based
Laureaci
floslek stopNaczynka
Wyniki testu
maybelline vinyl, eraser, lash
Chcę testować
BIOTEBAL EFFECT serum spray
Wyniki testu
Oriflame Duologi
Laureaci
Ziaja Witamina C. B3 niacynamid
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Wyniki testu
Bielenda Professional Supremelab
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Wyniki testu
Neutrogena Retinol Boost
Wyniki testu
 Tołpa, Body & Soul
Wyniki testu
neboa
Wyniki testu
Doda ostro komentuje szczepienie dzieci
Styl życia

Doda zajęła stanowisko w sprawie szczepienia dzieci. Takich słów po niej nikt się nie spodziewał!

Na Facebooku znanego blogera rozgorzała burza. Zwolennicy i przeciwnicy szczepień nie przestają przepychać się w swojej argumentacji. Głos zabrała także Doda. Co myśli o szczepieniu najmłodszych?

Na profilu dziennikarza i blogera Piotra Grabarczyka, znanego jako Grabari zawrzało. Jego budzący emocje wpis na temat szczepień najmłodszych jak dotąd ma już ponad sto komentarzy, a w dyskusję włączyła się nawet znana z ostrego języka i śmiałych przekonań Doda. Jak piosenkarka ocenia ideę szczepień dzieci?

One powiększyły biust! Doda, Rozenek, Siwiec, Lipińska... Wiecie, kto jeszcze?

Doda o szczepionkach

Na facebookowym profilu dziennikarza znajdziemy krótki opis sytuacji, której był świadkiem:

Polska, 2018. Miejski autobus w Warszawie. Rozmawia dwóch panów koło pięćdziesiątki. Temat: szczepionki. "Dla mnie szczepionki to trucizna. Jak mi Żyd pokaże, że szczepi swoje dziecko tymi szczepionkami, to może uwierzę. Bo to przecież wszystko żydowskie koncerny. Tak samo niemieckie. Dla siebie produkują w dobrej jakości, nam dają jakiś szrot. Widziałem ostatnio, że na czekoladzie i czipsach oszukują." Żałuję trochę, że siedzę teraz w 517, a nie w samolocie do normalnego kraju – pisze Grabarczyk.

Komentarz Grabariego natychmiast wywołał wśród jego fanów ostrą dyskusję. Część internautów poparło stanowisko antyszczepieniowców dopatrując się spisków uknutych przez koncerny farmaceutyczne. Część optowała za szczepieniami powołując się na specjalistów. Jak widać dyskusja wzbudziła tak wielkie emocje, że postanowiła do niej dołączyć także Doda. Według piosenkarki szczepionki, to zwykła „ściema”.

Grabarczyk natychmiast odbił piłeczkę i starał się ukrócić dyskusję na temat szkodliwości szczepień i nakierować ją na antysemicki wydźwięk wypowiedzi cytowanego przez siebie wcześniej mężczyzny.

W wypowiedzi tego pana najmniej chodziło o szczepionki niestety – pisze Grabarczyk.  A co do samych szczepionek to nie zgodzę się, że ściema, ale nie mam wykształcenia, żeby wchodzić w jakieś bardziej zaawansowane dyskusje na ten temat – dodaje.  

Jednak nieugięta Doda postanowiła poprzeć swoje stanowisko powołując się na historie swoich znajomych, którzy zdecydowali się na zaszczepienie maluchów:

Mam wiele koleżanek które rehabilitują swoje dzieci po szczepionkach (te co maja szczęście) lub płaczą nad efektami tych wszystkich „zalecanych” – komentuje Doda.

Grabarczyk nie był jej dłużny przywołując w swojej wypowiedzi przykłady dzieci, które z powodu braku szczepionki zachorowały na groźne choroby:

Tylko nie na tym powinna polegać ta dyskusja, bo ja mam znajomych, których dzieci mają chore na odrę koleżanki w przedszkolu, bo rodzice ich nie szczepili etc. I tak można się licytować w nieskończoność. Dlatego ja wolę w ogóle nie wchodzić w ten temat – pisze Grabari.

Jednak Doda była nieugięta:

A co gorsze jak nie chcesz dla dobra dziecka zaszczepić na wszystko co narzucają , to dziecko zabiorą i postawią zarzuty na prokuraturze – ubolewa nad losem rodziców piosenkarka.

Czy ma rację? Rzeczywiście, rodzicom, którzy nie zgodzili się na zaszczepienie swoich dzieci może grozić kara ograniczenia praw rodzicielskich ze względu na narażenie zdrowia i życia małoletnich. Warto jednak podkreślić, że każda taka sprawa jest rozpatrywana przez prokuraturę oraz sąd bardzo indywidualnie.

Jeżeli rodzicom udałoby się uzasadnić powody swoich obaw i odmowy szczepienia, wskazać na zagrożenie medyczne i w konsekwencji przekonać sędziego do swoich racji, sprawa nie musi się skończyć ograniczeniem władzy rodzicielskiej – tłumaczy adwokat Agnieszka Swaczyna, specjalizująca się w prawie rodzinnym.

Zdjęcie: Pinterest

Szczepić czy nie?

Choć przeciwnicy szczepień zażarcie przekonują, że propagowane przez lekarzy i koncerny farmaceutyczne szczepionki dla dzieci mogą być dla nich niezwykle szkodliwe, np. wywołując autyzm, to ich argumenty natychmiast odpierają specjaliści. Według nich, to właśnie dzięki szczepieniom udało się niemal całkowicie wyeliminować wiele chorób, które dekady temu dziesiątkowały ludność. Dodatkowo podkreślają, że szczepienie jest bezpieczniejsze dla organizmu i tańsze od leczenia choroby, która może zakończyć się naprawdę poważnymi powikłaniami, a nawet śmiercią. Jak tłumaczy dr n. med. Paweł Grzesiowski, doświadczony pediatra i prezes fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, choroby zakaźne wciąż stanowią poważne zagrożenie:

Należą do głównych przyczyn umieralności i nie zostały do końca opanowane (wyjątkiem jest ospa prawdziwa). Dla drobnoustrojów nie ma granic, przenoszą się wraz z ludźmi. Stąd niepokój np. o wirusa polio, który na pięciu kontynentach został wyeliminowany, ale w Azji Południowo-Wschodniej i niektórych krajach afrykańskich istnieją ogniska tej choroby. Nie możemy więc przerwać szczepień, bo każdego dnia chory na polio czy inną chorobę zakaźną może przyjechać do Europy – tłumaczy dr Grzesiowski w rozmowie z portalem Mamo To Ja [całość wywiadu znajdziecie TUTAJ].

A co wy sądzicie o szczepieniu maluchów? Jesteście za czy przeciw szczepionkom?

Zdjęcie: Instagram

Kary za brak szczepień
Styl życia
Kary za brak szczepień - prof. Simon twierdzi, że antyszczepionkowcy powinni finansować leczenie
Wyższe składki zdrowotne, odszkodowania dla zarażonych. Powstają nowe koncepcje walki z nasilającą się rezygnacją ze szczepień. Prof. Krzysztof Simon przedstawił swoją wizję nowego systemu.

Kwestia szczepień wciąż pozostaje tematem kontrowersyjnym. Podczas kampanii, prezydent Andrzej Duda przyznał, że nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych i sam nigdy nie przyjmował szczepionki przeciw grypie. Rozbudziło to na nowo dyskusję w środowisku lekarskim na temat sankcjonowania osób, które uchylają się od szczepień i wykazują pasywną postawę prozdrowotną. Głos zabrał prof. Krzysztof Simon, ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, wirusolog, który czynnie bierze udział w walce z koronawirusem. Zobacz także: Wiemy co z obiecanym bonem na wakacje - wicepremier zdradziła, kiedy ruszają przelewy Źródło: iStock Kary i odszkodowania za brak szczepień  W pierwszym półroczu ubiegłego roku do szczepień nie przystąpiło 43 tys. 163 osób. Prof. Simon ma wyraźną opinię na ten temat. Lekarz uważa, że szczepionki są w Polsce tępione ze względu na rzekome powikłania. Według niego, odmowę ich przyjęcia i tego typu zachowania zaliczyć można do antyspołecznych. W związku z tym, każdy świadomie odmawiający powinien ponosić konsekwencje swoich wyborów. Tym samym w całości opłacać za swoje leczenie i finansować opiekę medyczną tych, których zaraził.  Każdy może decydować, czy się szczepić, ale musi w związku z tym podjąć ryzyko, że jak zachoruje, to sam płaci za leczenie -  zaznaczył prof. Simon dla portalu termedia.pl. W dalszej części wyjaśnił, jak jego zdaniem powinien funkcjonować system kar. Podobne rozwiązania były już rekomendowane Ministerstwu Zdrowia. Jak zakazi inną osobę, która nie może być szczepiona, bo ma niedobór odporności i żyje tylko dlatego, że w środowisku nie ma danej choroby, to niech płaci za niego odszkodowanie. Jeśli ta osoba będzie mieć ciężki uraz pochorobowy, to niech płaci za jej opiekę i rentę. A nie, że ja się...

„The Voice of Poland” Edyta Górniak straci fotel jurora? „Są granice akceptowania fanaberii”
ONS.pl
Newsy
„The Voice of Poland” Edyta Górniak straci fotel jurora? „Są granice akceptowania fanaberii”
Edyta Górniak niezaprzeczalnie jest jedną z najbardziej lubianych jurorek „The Voice of Poland”. Widzowie kochają nie tylko jej profesjonalizm, ale przede wszystkim ciepło i empatię okazywaną uczestnikom. Niestety, wiele wskazuje na to, że piosenkarka straci swoją posadę. Co takiego zrobiła?

Edyta Górniak w show biznesie bryluje od lat. Fani uwielbiają jej silny głos, niezwykle atrakcyjną aparycję, fenomenalną figurę, a także śmiałość w wyrażaniu swoich opinii. Niestety, jak donosi jeden z portali, ostatnie wypowiedzi wokalistki wyjątkowo nie spodobały się władzom TVP, które już rozważają odsunięcie Górniak od roli jurorki w kultowym muzycznym show stacji - „The Voice of Poland” . Czym aż tak im podpadła? Edyta Górniak straci fotel jurora w „The Voice of Poland”? Edyta Górniak od zawsze była pewną siebie kobietą, która zacięcie broniła swoich racji. Przypomnijmy sobie chociażby jej głośne konflikty z Dodą, Cleo, czy Kingą Rusin. Podczas każdego z nich piosenkarka nie odpuszczała i robiła wszystko, by przekonać innych do swojego stanowiska. I o ile od pewnego czasu piosenkarka nieco stonowała swoje wypowiedzi na temat innych gwiazd, o tyle znalazła sobie inny powód do medialnych rozważań – mowa o pandemii koronawirusa i szczepionkach przeciw COVID-19. Edyta Górniak nie tylko zniechęcała swoich fanów do szczepień , ale też propagowała tezy, jakoby w szpitalach znajdowali się statyści, nie zaś zarażeni śmiertelną chorobą. Górniak zapowiadała też, że nigdy się nie zaszczepi, a jeśli ktoś ją będzie do tego zmuszał, to wyjedzie z kraju. Ja osobiście wolę powierzyć swoje życie w ręce nieomylnego Boga niż w ręce omylnego człowieka. Bóg nie zrobi nam krzywdy – mówiła jakiś czas temu Edyta Górniak.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Edyta Górniak...

półroczne dziecko z kolczykiem w policzku
Styl życia
Matka zrobiła półrocznej córeczce... kolczyk w policzku! 'Podziękuje mi, gdy dorośnie'
To zdjęcie wywołało burzę w internecie - matka pochwaliła się kolczykiem, który zrobiła w policzku swojej półrocznej córeczki!

Kolczyki u dzieci to dla wielu osób kontrowersyjny temat - niektórzy uważają, że należy z tym poczekać , inni wychodzą z założenia, że pociecha "i tak będzie chciała to zrobić" . Nie dziwi więc fakt, że z djęcie półtorarocznego dziecka z kolczykiem w policzku (!) błyskawicznie sprowokowało burzliwą dyskusję . Czy matka naprawdę zrobiła to swojej córce? Półroczna dziewczynka z kolczykiem w policzku Enedina Vance opublikowała na swoim profilu na Facebooku zdjęcie uśmiechniętej, sześciomiesięcznej córeczki . Na fotografii w policzku dziewczynki tkwi kolczyk-diamencik . Już samo to wystarczyło, by zwrócić uwagę innych użytkowników, ale dodatkowe poruszenie wywołał wpis umieszczony pod zdjęciem . Matka napisała, że dziewczynka na pewno podziękuje jej za to, gdy dorośnie , a gdy mimo wszystko uzna, że nie chce kolczyka to będzie mogła go po prostu wyjąć. Padły też stwierdzenia "To moje dziecko i ja o nim decyduję" i "Nikomu nic do tego". Kontrowersyjny post oburzył internautów, którzy rozpoczęli burzliwą wymianę zdań , nie szczędząc Enedinie słów krytyki. Zdjęcie udostępniono kilkanaście tysięcy razy - okazuje się jednak, że... właśnie o to chodziło! Nie dla ingerencji w fizyczność dzieci Zdjęcie dziewczynki z kolczykiem było celową prowokacją - Enedine chciała w ten sposób wywołać dyskusję na temat prawa dzieci do integralności fizycznej , które jest permanentnie łamane - nie tylko poprzez wykonywanie im piercingu . W niektórych krajach wciąż dokonuje się zwyczajowego obrzezania , okaleczając w ten sposób dziewczynki na całe życie. Enedine jest zdeklarowaną przeciwniczką tego typu praktyk i swoim postem chciała zwrócić uwagę na ten problem . Akcja najwyraźniej okazała się udana, a my możemy odetchnąć z ulgą - diamencik na policzku dziewczynki to tylko Photoshop . Nie da się jednak ukryć, że...

Agnieszka Kaczorowska z córką na plaży
Instagram@agakaczor
Newsy
Agnieszka Kaczorowska krytykuje wychowywanie dzieci przez babcie? Internauci: "Ta wypowiedź krzywdzi wiele mam"
Agnieszka Kaczorowska wspomina, że ona i jej mąż zdecydowali się na dziecko świadomie, a nie po to, aby wychowywało się z babcią czy opiekunką. Tym samy gwiazda włożyła dosłownie kij w mrowisko...

Agnieszka Kaczorowska ponownie podpadła obserwującym ją na Instagramie rodzicom. Tym razem poruszyła bardzo wrażliwy temat, jakim jest wychowywanie dziecka i spełnianie się w roli rodzica z jednoczesnym powrotem do pracy. Agnieszka Kaczorowska uczy jak być dobrym rodzicem W ostatnim czasie Agnieszka Kaczorowska coraz częściej porusza rodzicielskie tematy. Pisze o wychowywaniu dziecka, o publikowaniu jego roznegliżowanych zdjęć w sieci. Jej wypowiedzi często są dość kontrowersyjne, co wielokrotnie było powodem do zaciekłych wręcz dyskusji matek w komentarzach pod jej zdjęciami. Tym razem również nie obyło się bez potyczek słownych. Wszystko przez dość niefortunnie przekazaną myśl... Dla jednych to będzie miesiąc po porodzie, a dla innych dwa lata, a dla innych tą pracą jest tylko i AŻ bycie mamą i tak też jest OK. Nie ma schematu, nie ma czegoś bardziej lub mniej odpowiedniego. Jest wolność wyboru… Jestem ogromną szczęściarą, że mogę pracować tak, aby być mamą OBECNĄ w życiu mojej córeczki. Świadomie zdecydowaliśmy się na dziecko, bardzo tego pragnęliśmy. Nie po to, aby wychowywało się z babcią czy opiekunką (...) - pisze Agnieszka Kaczorowska.            Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor) Sie 23, 2020 o 7:36 PDT Wielu internautów przyznało rację tancerce - nie każda świeżo upieczona mama musi od razu iść do pracy. Bardzo ważne jest poświęcenie dziecku czasu w pierwszych miesiącach jego życia. Inni jednak są zdania, że Agnieszka Kaczorowska ma zdecydowanie...

Nasze akcje
yope skin progress
Pielęgnacja
Zdrowsza skóra dzień po dniu - kosmetyki YOPE SKIN PROGRESS sprawdzone przez Wizażanki
Współpraca reklamowa
Biotebal EFFECT serum spray wyniki testu
Fryzury
Wizażanki przetestowały nowość - Biotebal EFFECT Serum spray!
Współpraca reklamowa
Skin cycling
Pielęgnacja
Na czym polega metoda #SkinCycling, która podbija TikToka?
Współpraca reklamowa
L'Oreal Paris codzienna rutyna pielęgnacyjna
Pielęgnacja
Test redakcji: Witamina C i SPF to duet idealny w codziennej porannej rutynie pielęgnacyjnej
Współpraca reklamowa
neboa
Fryzury
"Kosmetyki od NEBOA odżywiły i zregenerowały moje włosy od skalpu po same końce" - zobaczcie wyniki testu Wizażanek
Współpraca reklamowa
Test kosmetyków do makijażu od AA Wings of Color
Makijaż
Przetestowałam nowe kosmetyki AA Wings of Color. Efekt to idealna skóra przez cały dzień!
Współpraca reklamowa
lactacyd
Styl życia
„Już po pierwszym użyciu znika uczucie suchości i swędzenia”. Nowy płyn do higieny intymnej Lactacyd® Ultra-Nawilżający 40+ to hit Wizażanek!
Współpraca reklamowa
Depilatory Braun
Pielęgnacja
Przetestowałyśmy urządzenia do depilacji Braun. To sposób na gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost