klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
dystans społeczny do 2022 roku
iStock
Styl życia

Eksperci z Harvardu prognozują - dystans społeczny potrwa nawet do 2022 roku

Według naukowców z Uniwersytetu Harvarda dystansowanie społeczne potrwa do momentu masowego rozpowszechnienia szczepionki. Według nich nie wydarzy się to przed 2022 rokiem.
Ewelina Błeszyńska
kwiecień 15, 2020

Podczas pandemii koronawirusa wszyscy zastanawiamy się nad tym samym - kiedy powrócimy wreszcie do normalnego życia. Wszystko wskazuje na to, że nie za szybko, bo obostrzenia są ciągle wydłużane, a opinie ekspertów nie są optymistyczne. W raporcie opublikowanym przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda w czasopiśmie "Science" czytamy, że dystans społeczny z przerwami trzeba będzie utrzymywać nawet do 2022 roku. 

dystans społeczny do 2022 roku

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Dystans społeczny z powodu koronawirusa aż do 2022 roku?

W ostatnim czasie błędnie powielane jest przekonanie, że koronawirus może ustąpić wraz z nadejściem lata. Naukowcy z Uniwersytetu Haravarda zauważają, że to się nie wydarzy, bo wirus szybko rozwija się w państwach, w których temperatury są wysokie (np. Iran, Brazylia, Izrael). Nie można więc liczyć, że wyższe temperatury spowodują spadek zachorowań. Ten może spowolnić jedynie utrzymywanie dystansu społecznego. 

COVID-19 nie ustąpi kiedy nadejdą cieplejsze dni, tak jak to dzieje się przy przeziębieniach. [...] Dlatego niezbędne będą powtarzające się co jakiś czas okresy dystansu społecznego, które pozwolą utrzymać zakażenia na jak najniższym poziomie - twierdzą naukowcy.

Jeden z autorów artykułu, profesor epidemiologii Marc Lipsitch zauważa, że najlepsze efekty daje rygorystyczny dystans społeczny przeplatany na zmianę z okresem jego poluzowania. Kluczowe jest jednak, aby w okresie mniejszego dystansu wykonywać bardzo dużą ilość testów na koronawirusa. 

Najskuteczniejsze okazuje się przeplatanie serii okresów dystansowania społecznego oraz stopniowego poluźnienia zakazów w połączeniu z wykonywanymi masowo testami, które pozwolą na monitorowanie odradzania się choroby. Taki scenariusz skutkuje najmniejszą liczbą zgonów, a ponadto pozwala populacji stopniowo zyskiwać odporność na wirusa - tłumaczą eksperci. 

Do kiedy zatem według ekspertów należałoby utrzymywać izolację społeczną? Jest ona niezbędna aż do momentu wynalezienia szczepionki i zaszczepienia większości populacji. Wynalezienie szczepionki może zająć rok lub półtora, a do tego należy doliczyć czas na masową produkcję szczepionki, a później wykonywanie szczepień. To według ekspertów nie wydarzy się wcześniej niż w 2022 roku. Możliwe, że rządy będą decydować się na zmniejszenie obostrzeń, a liczba zachorowań będzie spadać, ale w tym czasie i tak trzeba będzie zachowywać dystans społeczny. Naukowcy twierdzą, że zakończy go dopiero szczepionka. 

Przed wyjściem z domu załóż maseczkę ochronną. Kupisz ją przez internet!

Zobacz także: 5 błędów z użyciem maski ochronnej - unikaj ich, bo nie spełni swojej funkcji!

Komentarze
4 kobiety robią makijaż po raz pierwszy w życiu
Makijaż 4 kobiety robią makijaż po raz pierwszy w życiu
Zobaczcie video, które pokazuje przemiany kobiet pod wpływem makijażu, który według wskazówek wykonują po raz pierwszy w życiu!
Anna Jastrzębska
luty 15, 2016

Makijaż to dla wielu kobiet czynność którą wykonują codziennie i nie wyobrażają sobie wyjścia bez niego z domu. Jednak okazuje się, że nie wszystkie kobiety miały z nim do czynienia - zobaczcie, jak korzystając z profesjonalnych wskazówek - 4 kobiety w różnym wieku wykonują swój pierwszy makijaż i ich spektakularne przemiany końcowe. Polecamy też: codzienna walka z eyelinerem

Przeczytaj
Kiedy najlepiej pójść pierwszy raz do łóżka z nowym partnerem?
Styl życia Kiedy najlepiej pójść do łóżka z nowym partnerem? Wyniki nowych badań mogą cię zdziwić
Masz nowego chłopaka? Według najnowszych badań po dokładnie takim czasie 'wypada' pójść z nim do łóżka!
Urszula Jagłowska
czerwiec 13, 2018

Często zadajemy sobie pytania, czy to już odpowiedni moment na skonsumowanie nowego związku. Nie chcemy ani zbytnio się nie spieszyć, a jednocześnie boimy się, że zbyt długie odwlekanie zbliżenia i ciągłe odmowy zniechęcą nowo poznanego mężczyznę. Zazwyczaj nie chcemy również wyjść w oczach nowego partnera na „łatwą kobietę”, która już po kilku spotkaniach decyduje się na seks. Ponadto większość z nas obawia się, że zbyt spontaniczny seks może zakończyć się ONS-em (z ang. One Night Stand - przygoda na jedną noc) i złamanym sercem. Jak wynika najnowszych badań nad seksualnością Polaków, coraz częściej pozwalamy sobie na jednorazowe, niezobowiązujące przygody, niestety takie spotkania niejednokrotnie pozostawiają emocjonalną pustkę. Zatem jeżeli pragniesz, by twój nowy ukochany pozostał z tobą na dłużej i stworzył z tobą długotrwałą relację, powinnaś bez nacisków z jego strony sama wyczuć idealny moment, który seksuolodzy szacują na 36 godzin . Dziwne? Niekoniecznie! Przeczytaj także:  5 rzeczy, które sprawią, że on będzie miał ochotę na seks (masz je w domu!) Po jakim czasie możesz iść z nim do łóżka? Według badań dr Bartona Golsmitha, psychologa specjalizującego się w relacjach damsko-męskich, wystarczy 36 wspólnie spędzonych godzin, żeby wytworzyć emocjonalną więź z nowo poznaną osobą . Oczywiście nie oznacza to, że po spędzeniu z kimś półtora dnia powinnaś pójść z nim do łóżka, gdy zegar wybije trzydziestą szóstą godzinę waszego spotkania.  Jak podkreśla badacz, wspólne godziny nie muszą następować bezpośrednio po sobie . Czasem ta pula może się uzbierać w krótszym czasie, czasem dłuższym, choć zazwyczaj udaje się ją osiągnąć w ciągu kilku tygodni, czasem paru miesięcy , w zależności od częstotliwości i długości spotkań. W tym czasie możecie wybrać się na kilka randek, do kina, na...

Przeczytaj
Styl życia Magazyn "People" ogłosił, kto jest najpiękniejszą kobietą na świecie. To spore zaskoczenie!
Najpiękniejszą kobietą 2018 roku została według magazynu "People" wokalistka Pink. Ale werdykt budzi spore kontrowersje.
Milena Majak
kwiecień 20, 2018

Dla wielu osób decyzja o przyznaniu tak ważnego tytułu Pink jest dość kontrowersyjna. Przecież wokalistka nie jest ucieleśnieniem ideału kobiety, ma męską sylwetkę, nienawidzi makijażu, a jej stylizacje bardzo często nie mają nic wspólnego z elegancją . Preferuje bardziej rockowy styl, co widać również w jej muzycznej twórczości. Zobacz także: Katarzyna Dziedzic kłamie? Wersja zdarzeń jej byłego partnera jest zupełnie inna... jednak to nie styl czy uroda były decydującymi czynnikami. Gwiazda wygrała z zupełnie innego powodu i z tej okazji pojawiła się na okładce "People" razem z dziećmi: 6-letnią  Willow Sage  i półtorarocznym synkiem  Jamesonem Moonem . Post udostępniony przez P!NK (@pink) Kwi 18, 2018 o 8:56 PDT Pink najpiękniejszą kobietą na świecie Według Pink wcale nie trzeba wyglądać, jak kobieta, aby czuć się kobietą. I te same zasady wpaja swoim dzieciom. Razem z mężem Carey'em Hartem nie uznają płci swoich dzieci. I prawdopodobnie właśnie to było jedną z przyczyn, dla których magazyn "People" zdecydował się właśnie ją okrzyknąć najpiękniejszą kobietą 2018 roku. Pink została także doceniona za bycie  społecznie zaangażowaną mamą . Zobacz także: Kasia Sawczuk pokazała zdjęcie z chłopakiem. Pasują do siebie? W magazynie znajduje się również obszerny wywiad, w którym Pink opowiada o tym, jak wychowuje dzieci. Powiedziała między innymi, że "nie lubi etykiet, bo wierzy, że  dziewczyna może zrobić wszystko i chłopak także." . Jak Pink zareagowała na tytuł? W programie Ellen DeGeneres powiedziała, że po prostu roześmiała się na głos. Oczywiście była bardzo zaskoczona i nie spodziewała się, że ktoś kiedyś powie o niej, że jest najpiękniejszą kobietą.  Uwielbiam to, jak wszystko się zmienia i że nasze pojmowanie piękna zostało przewrócone do góry nogami. Nie ma nic złego w byciu pięknym...

Przeczytaj
To, którą stronę łóżka wybierasz, mówi kim jesteś
Styl życia To, po której stronie łóżka śpisz, mówi wiele o twoim charakterze!
Według najnowszych badań istnieje dobra i zła strona łóżka! Sprawdź, czy śpisz po tej właściwej.
Urszula Jagłowska
sierpień 16, 2018

Jak wynika z najnowszych badań, wybór konkretnej strony łóżka mówi wiele o naszej osobowości. To właśnie on determinuje, czy jesteśmy szczęśliwsi, pełni optymizmu , czy też widzimy świat jedynie w czarnych barwach. Dodatkowo, jak podkreśla zespół badaczy, którzy na zlecenie brytyjskiej sieci hoteli Premier Inn przeprowadzili eksperyment dotyczący zależności pomiędzy spaniem po konkretnej stronie łóżka, a poziomem zadowolenia z życia, wybór właściwej strony łóżka może być sposobem na to, by zapewnić sobie dobry nastrój. Co mówi o tobie to, po której stronie łóżka śpisz? Na podstawie badań przeprowadzonych na 3 tys. osób badacze doszli do wniosków, że osoby śpiące po prawej stronie łóżka są bardziej pesymistyczne i marudne niż te, które wybierają lewą stronę. Co ciekawe, co którzy  wybierali lewą stronę byli bardziej pewni siebie, pogodni, szczęśliwsi i lepiej znosili stresujące sytuacje. Przeczytaj także:  Śpisz na boku, zakopana buzią w poduszki? Niestety mamy dla ciebie złą wiadomość... Ponad jedna czwarta respondentów wybierających lewą stronę łóżka deklarowała się jako optymiści, a dla porównania jedynie 18 proc. badanych śpiących po prawej stronie określiła się jako osoby pozytywnie nastawione do życia. Ponadto dwie trzecie badanych śpiących po lewej stronie ocenia się jako spokojniejsi, pewni siebie i z tego powodu są bardziej skłonni do wchodzenia w stałe relacje z partnerem oraz rzadziej zmieniają miejsce zatrudnienia . Co więcej, 31 proc. „lewostronnych” uwielbia swoją pracę, co deklaruje jedynie 18 proc. śpiących po prawej stronie. Badania jednoznacznie wskazały, że to, po której stronie łóżka śpimy, niezaprzeczalnie wpływa na nasz nastrój – mówi Claire Haigh, rzeczniczka sieci hoteli Premier Inn, która zleciła wykonanie badań. Jak podkreśla Haigh, nasze nastawienie do życia sprowadza się więc do tak...

Przeczytaj