klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
remdesivir
Styl życia

Europejska Agencja Leków zatwierdziła lek na COVID-19

Walka z koronawirusem nadal trwa, ale teraz szanse zostały wyrównane. Do szpitali trafi lek, który przyspieszy powrót do zdrowia chorych na COVID-19.
maj 19, 2020

Ten lek był pierwotnie podawany z myślą o walce z gorączką krwotoczną Ebola. Okazuje się, że jego przeciwwirusowe właściwości znacząco poprawiają stan zdrowia i rekonwalescencję osób chorych na COVID-19. To może być przełom w walce z koronawirusem!

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Remdesivir w walce z koronawirusem

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że szczepionka na koronawirusa pojawi się za kilka miesięcy. Ludzie chorują, umierają i wszystko co pomaga łagodzić objawy lub całkowicie wyleczyć, jest na wagę złota. Wiele osób upatruje ratunku w lekach dostępnych na receptę. Tak było chociażby w przypadku Arechinu, który wyprzedał się niemal natychmiast.

Remdesivir w walce z koronawirusem

Zdjęcie: istockphoto.com

Teraz pojawiło się kolejne światełko w tunelu, którym jest Remdesivir. Potrzeba było czasu, aby stwierdzić, że ten lek realnie pomaga w walce z COVID-19. Badania wykazały, że Remdesivir skraca powrót do zdrowia zarażonych koronawirusem aż o 31% - z 15 do 11 dni - w porównaniu z placebo.

Kolejne oficjalne informacje pochodzą prosto z Europejskiej Agencji Leków i napawają optymizmem.

Od kiedy Remdesivir będzie stosowany?

Jak podaje Radiozet.pl, powołując się na informacje od agencji Reuters, dobrą wiadomość przekazał szef Europejskiej Agencji Leków, Guido Rasi. Okazuje się, że Remdesevir będzie oficjalnie stosowany w leczeniu COVID-19

Proces rejestracji leku jest zwykle wydłużony. W tym przypadku można jednak mówić o nadzwyczajnych warunkach. Guido Rasi zapowiedział, że rejestracja każdego leku, który pomaga w walce z koronawirusem, będzie odbywać się w przyspieszonym tempie.

Powód wydaje się dość prosty i oczywisty - lekarzom zależy na skróceniu pobytu w szpitalu wszystkich chorych oraz zwolnieniu miejsc dla kolejnych.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Komentarze
koronawirus epidemia COVID-19 zwierzęta koty chore zwierzęta
Newsy Epidemia koronawirusa: U dwóch kotów stwierdzono obecność COVID-19!
Dwa domowe koty mieszkające na terenie stanu Nowy Jork zostały przetestowane na obecność wirusa SARS-CoV-2 z wynikiem pozytywnym. A pod koniec marca na COVID-19 zachorowały zwierzęta w nowojorskim zoo.
Matylda Nowak
kwiecień 23, 2020

Miesiąc  temu informowaliśmy o niepokojącym zachowaniu przerażonych epidemią koronawirusa Polaków. Bojący się zakażenia SARS-CoV-2 właściciele czworonogów zaczęli  masowo porzucać swoich pupilów lub wręcz domagać się od weterynarzy ich uśpienia . Lekarze, naukowcy i przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uspokajali, twierdząc, że taka reakcja jest nie tylko przesadzona, ale wręcz nieuzasadniona. Tłumaczono, że nie  ma dowodów, by twierdzić, że zwierzęta domowe mogą być źródłem infekcji albo zachorować  na COVID-19.  Najnowsze informacje z USA  wskazują jednak na coś zupełnie innego... Fot.: iStock Amerykańskie koty chore na COVID-19 W USA przetestowano dwa koty należące do dwóch różnych właścicieli i mieszkające w różnych rejonach stanu Nowy Jork. Zwierzęta najpierw zostały zbadane w prywatnym gabinecie weterynaryjnym, po czym wyniki przeprowadzonych na nich testów potwierdzono w rządowym laboratorium.  Oba koty mają łagodne objawy koronawirusa  – niewielki problemy z oddychaniem – i przewiduje się, że wkrótce wrócą do zdrowia. Jeden z kotów zachorował  tydzień po tym, jak osoba, z którą mieszkał, zaczęła mieć problemy z układem oddechowym . I choć były to objawy mogące świadczyć o zakażeniu koronawirusem, człowiek ten nie został przetestowany na obecność SARS-CoV-2. Tymczasem żaden z ludzi, z którymi mieszka drugie chore zwierzę, nie jest zakażony wirusem. Informacje o chorych na COVID-29 kotach poprzedziły  doniesienia o innych zakażonych zwierzętach . Na początku kwietnia obecność koronawirusa potwierdzono u siedmiu tygrysów i lwa żyjących w zoo w nowojorskim Bronksie.  Przedstawiciel jednej z amerykańskich rządowych agencji zajmujących się kontrolą nad rozprzestrzenianiem się chorób (CDC) przekonuje, że doniesienia o zakażonych zwierzętach nie ma powinny być powodem do szczególnego niepokoju : Nie chcemy,...

Przeczytaj
koronawirus w polsce
Newsy Polski lek na COVID-19 jest gotowy! Powstało ponad trzy tysiące ampułek
Podczas środowej konferencji prasowej zorganizowanej przez Biomed ogłoszono, że Polska jako pierwsza na świecie wyprodukowała skuteczny lek na COVID-19. Pierwsza seria jest już gotowa.
Redakcja Wizaz.pl
wrzesień 23, 2020

Pierwszy polski lek na COVID-19 działa dzięki osoczu uzyskanemu od ozdrowieńców. Teraz lek będzie badany pod kątem stabilności i wymagań jakościowych . Zostanie odpowiednio sprawdzony i w późniejszym terminie dopuszczony do badań klinicznych oraz do produkcji. W pierwszej kolejności będą mieli do niego dostęp obywatele Polski . Pierwszy Polski lek na COVID-19 jest badany klinicznie Właśnie zakończono produkcję pierwszej serii polskiego leku na COVID-19 . Środek musi przejść wymagane badania kliniczne w czterech ośrodkach w: Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie. 23 września 2020 roku, etap produkcji został zakończony, a w jego wyniku powstało ponad trzy tysiące ampułek Immunoglobuliny anty SARS-CoV-2, które po zakończeniu wymaganych badań jakościowych, w tym badań stabilności produktu, zostaną przekazane do badań klinicznych. Zwolnienie leku do niekomercyjnych badań klinicznych planowane jest w IV kwartale 2020 roku - mówi Marcin Piróg, prezes zarządu Biomed Lublin S.A. Produkcję leku rozpoczęto 18 sierpnia. Do badań pobrano 150 litrów krwi , z czego aż 100 litrów krwi pochodzi od górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wyodrębniono z niej osocze i na tej bazie powstał właśnie lek. Podczas konferencji senator Grzegorz Czelej osobiście zaprezentował preparat i powiedział, że trwa również zbieranie pomysłów na nazwę leku na COVID-19. Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa. Ponieważ lek powstał dzięki ofiarności polskich ozdrowieńców, to Polacy będą go otrzymywali jako pierwsi. Również, dlatego to Polacy powinni wymyślić dla niego nazwę. Czekamy na propozycje. Czas też, aby polski lek na COVID-19 stał się priorytetem dla wszystkich. Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców zaakceptowały już...

Przeczytaj
koronawiurs lek
Newsy Epidemia koronawirusa: Brazylijscy naukowcy stworzyli działający w 94% lek!
Brazylijski minister nauki i technologii ogłosił, że rozpoczęto testowanie niezwykle skutecznego leku na COVID-19. Jeżeli wyniki testów będą zadowalające, lek trafi do chorych już w połowie maja!
Matylda Nowak
kwiecień 17, 2020

Epidemia koronawiursa zbiera krwawe żniwo. Niedawno opublikowane wyniki badań The Institute for Health Metrics and Evaluation nie napawają optymizmem. Z raportu przygotowanego przez amerykańskich naukowców wynika, że w Europie na COVID-19 umrze 150 tysięcy osób .  I choć trwają prace na szczepionką przeciwko SARS-CoV-2 , jej wprowadzenia do sprzedaży nie możemy się spodziewać wcześniej niż za rok. Tym bardziej cieszy oświadczenie ministra nauki i technologii Brazylii, Marcosa Pontesa, który ogłosił, że w najbliższych tygodniach rozpoczną się testy leku na koronawirusa .  Fot.: YouTube Brazylijczycy odkryli lek na koronawirusa? Brazylijscy naukowcy poszukiwania leku na COVID-19 rozpoczęli od przetestowania 2000 istniejących leków , których podstawowym działaniem jest hamowanie replikacji (namnażania się) wirusów. Korzystając z metod stosowanych w biologii molekularnej i strukturalnej, informatyce naukowej, chemoinformatyce oraz sztucznej inteligencji, naukowcy zidentyfikowali sześć obiecujących substancji , które zostały przetestowane in vitro.  Podczas laboratoryjnych testów przeprowadzonych na wyizolowanych komórkach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 badacze odkryli, że dwa z sześciu testowanych leków znacznie zmniejszyły replikację wirusa w komórkach . I jeden z tych leków był skuteczny aż w 94 procentach. Teraz działanie tego leku musi zostać sprawdzone na chorych ludziach. To wyjątkowy moment – ogłosił minister Marcos Pontes podczas niedawnej konferencji prasowej. – Jeśli testy kliniczne wykażą skuteczność tego leku, będziemy mieli opracowane w Brazylii rozwiązanie problemu leczenia Covid-19. Fot.: iStock Jak będą wyglądały testy leku na koronawirusa? Lek przeciwko COVID-19 zostanie przetestowany na 500 pacjentach przebywających w siedmiu wojskowych szpitalach znajdujących się w Rio de Janeiro, São Paulo i Brasílii. Szacuje się, że...

Przeczytaj
izotek na trądzik
iStock
Pielęgnacja Izotek na trądzik – skutki uboczne i przeciwwskazania
Izotek to niezwykle skuteczne i bardzo silny lek na trądzik. Przed rozpoczęciem kuracji warto zapoznać się z skutkami ubocznymi, które mogą wystąpić podczas jego stosowania. Kto nie powinien stosować Izoteku?

Izotek jest lekiem opartym o substancję czynną Izotretynoinę, która ma hamować rozrost gruczołów łojowych i ograniczać ilość wydzielanego sebum. Stosowany jest on wyłącznie w przypadku ostrego i uciążliwego trądziku, gdy inne sposoby zawiodą. Zwykle dermatolog najpierw zaleca inne rozwiązania, gdyż Izotek to bardzo silny lek, który może powodować nieprzyjemne skutki uboczne. Wśród nich jest nawet depresja i myśli samobójcze! Sprawdźcie, jakie jeszcze skutki uboczne mogą się pojawić podczas stosowania Izoteku na trądzik oraz jakie są przeciwwskazania do jego stosowania. Jak działa Izotek na trądzik? Izotretynoina, która jest substancją czynną w leku Izotek, to pochodna witaminy A. Stosuje się ją w przypadku ciężkich postaci trądziku, gdy inne leki nie skutkują. Izotek sprawia, że rozrost gruczołów łojowych zostaje zahamowany, przez co ich aktywność jest zmniejszona. To prowadzi do zniwelowania ilości sebum, która do tej pory zatykała pory . Dodatkowo ma on działanie przeciwzapalne. Podczas trwania kuracji Izotekiem należy wykonywać regularne próby wątrobowe. Nie należy również spożywać alkoholu. U niektórych osób zalecane jest również badanie stężenia glukozy i poziomu cholesterolu w organizmie. Szczególną uwagę powinny zwrócić na to osoby z nadwagą, otyłością i cukrzycy. Poniżej możecie zobaczyć efekty stosowania Izoteku: Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez skin and makeup with me (@izotek.beauty) Sty 25, 2019 o 1:29 PST Skutki uboczne stosowania Izoteku na trądzik Izotek jest jednym z najsilniejszych leków stosowanych na trądzik, który jest przepisywany jedynie na receptę. Przed zastosowaniem leku warto zapoznać się z jego skutkami ubocznymi. Lista ta jest dość liczna i niekiedy zaskakująca, co może zniechęcić niektóre osoby do...

Przeczytaj