klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Facebook i Instagram zakazuje używania dwóch emoji i grozi zablokowaniem konta

Twórcy Facebooka i Instagrama zdecydowali, że ustawienie tych dwóch emotikonów obok siebie jest obraźliwie i powinno być napiętnowane. O jakie obrazki chodzi?
Laura Osakowicz
listopad 06, 2019

Dziś nie wyobrażamy sobie komunikowania przez portale social-mediowe bez używania dostępnych w aplikacji piktogramów. Dzisiejsi nastolatkowie wręcz zastępują słowa emotikonami. Co więcej, ich kontekst i znaczenie jest dla wielu od razu jasne. I tak małpka z zasłoniętymi oczami oznacza zawstydzenie, a uśmiech z kropelką wody na czole zakłopotanie. A co oznaczają reakcje brzoskwinia i bakłażan? Coś więcej, niż chęć na zjedzenie owoców i warzyw.

Źródło: Istock

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Facebook i Instagram - zakazane emoji 

Emoji brzoskwini i bakłażana użytych razem interpretuje się jako zachęcenie do stosunku seksualnego. Dlatego twórcy popularnych aplikacji zdecydowali, że takie ich użycie będzie zakazane. Co to dokładnie oznacza? 

Jeśli któryś z użytkowników w swoich postach lub komentarzach umieści te dwa piktogramy, a kontekst wypowiedzi bądź zdjęcia będzie wskazywał na nagabywanie seksualne, to jego konto może zostać tymczasowo zbanowane, a jeśli sytuacja będzie się powtarzać, to trwale usunięte. 

Instagram ma zamiar szybko reagować także na nagie zdjęcia użytkowników, których intymne części ciała zostały zakryte właśnie bakłażanem i brzoskwinią. Takie konto może zostać oznaczone jako promujące treści seksualne. 

Na cenzurowanym są także reakcje z kropelkami wody, ale tylko zestawione ze wspomnianym owocem i warzywem. 

Posunięcie Facebooka i Instagrama jest odpowiedzią na prośby zaniepokojonych użytkowników, którzy odbierają używanie tych emoji jako formę molestowania seksualnego. 

Co sądzicie o tego typu działaniu?

Źródło zdjęcia głównego: Istock

HSDD - brak ochoty na seks, sprawdź czy na nie nie cierpisz
Styl życia Brak ochoty na seks nie musi oznaczać problemów w związku. Sprawdź, czy nie cierpisz na HSDD
Coraz więcej kobiet nawet w szczęśliwym związku traci ochotę na seks. Dlaczego tak się dzieje?

Rutyna, stres, zmęczenie, brak czasu, niewłaściwa dieta, to tylko nieliczne przyczyny utraty ochoty na seks. Jednak jak podkreślają seksuolodzy, popęd seksualny kobiet jest bardziej złożony niż mężczyzn. Jak wynika z najnowszych badań, coraz więcej kobiet ma problemy nie tylko z osiągnięciem satysfakcji seksualnej, ale również ze znalezieniem ochoty na seks, nawet jeśli tworzą udany związek ze swoim partnerem. Dlaczego tak się dzieje? Seksuolodzy podkreślają, że istnieje kilka kategorii zaburzeń seksualnych mających wpływ na to, że coraz częściej odmawiamy zbliżeń naszemu ukochanemu. Wśród nich najczęściej występującym jest HSDD, który dotyka niemal 40 proc. kobiet w różnym wieku. Na czym polega? Czym jest HSDD? HSDD (z ang. Hypoactive Sexual Desire Disorder) to zespół obniżonego popędu płciowego, zwany inaczej hipoaktywnym zaburzeniem pożądania, któremu towarzyszy stres, złe samopoczucie,  obniżone libido, brak satysfakcji ze zbliżeń oraz trudności z nawiązywaniem kontaktów interpersonalnych. HSDD wpływa jednak nie tylko na obniżenie samooceny chorych, lecz prowadzi do wielu frustracji u ich partnerów, którzy często tłumaczą taki stan ukochanej swoją nieatrakcyjnością. Jak rozpoznać to zaburzenie? Trudno jest wskazać wiek, w którym ujawnia się HSDD, ponieważ zaburzenie doytka kobiety niezależnie od wieku czy doświadczenia seksualnego , a jego przyczyn możemy doszukiwać się zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. HSDD może być bowiem spowodowane nierównowagą hormonów, zaburzeniem neuroprzekaźników w mózgu odpowiadających za pożądanie seksualne, jak również stanowić skutek uboczny przyjmowania leków (szczególnie tych na nadciśnienie lub depresję). Do jego objawów należą między innymi brak...

Przeczytaj
To właśnie TO sprawi, że wasz seks będzie jeszcze lepszy!
Styl życia To właśnie TO sprawi, że wasz seks będzie jeszcze lepszy!
Dzięki tym sztuczkom seks da ci jeszcze większą satysfakcję! Koniecznie je wypróbuj - orgazm gwarantowany!

Czy miewacie problemy z osiągnięciem orgazmu? Kochacie się z partnerem, czujecie jego pieszczoty, ciężki oddech ogrzewający skórę, miękkie pocałunki i marzycie jedynie o przeżyciu orgazmu?  Gdy absolutna rozkosz nie przychodzi obwiniacie siebie, partnera, stres, złą dietę, zmęczenie, a nawet to, że istnieje możliwość, że nie jesteście seksualnie dopasowane do swojego partnera. Wtedy pojawia się frustracja, która może doprowadzić do rozpadu waszego pożycia seksualnego… szczególnie, gdy ukochany szczytuje za każdym razem, nie dając partnerce upragnionej ekstazy. A co jeśli powiemy wam, że istnieją sztuczki, dzięki którym seks zawsze będzie dawał bezgraniczną przyjemność? Przeczytaj także: Jakie kobiety najbardziej pociągają mężczyzn? To właśnie TO jest najważniejsze w seksie! Teraz pewnie pomyślałyście, że nie osiągacie orgazmu, ponieważ niewystarczająco długo się kochaliście, pozycje, które stosujecie nie są dla was, lub po prostu to nie jest kochanek dla ciebie. Nic bardziej mylnego! Najnowsze badania przeprowadzone przez Personality and Social Psychology Bulletin dowodzą, że na naszą satysfakcję seksualną składa się więcej czynników niż sam akt seksualny. Jak podkreślają, zadowolenie seksualne mylnie utożsamiamy jedynie z fizycznością, podczas gdy to właśnie więź między partnerami i czułość jaką okazują na co dzień sprawia, że sam seks daje nam większą przyjemność. Jak podkreśla dr Anik Debrot z Uniwersytetu w Toronto „Ludzie odczuwają większą satysfakcję z seksu, gdy są blisko związani ze swoim partnerem. Takie przywiązanie buduje między innymi przytulanie się przed i bezpośrednio po seksie”. Debrot i jej współpracownicy przeprowadzili badania mające na celu dowiedzenie, czy jakość związku ma szczególny wpływ na korzyści płynące z samego aktu seksualnego. Przeczytaj także: Jak rozpoznać idealnego kochanka? Tych 6...

Przeczytaj
Tych słów nie możesz od dziś używać na Facebooku! Wśród nich m.in. „brzydki”
Styl życia Tych słów nie możesz od dziś używać na Facebooku! Wśród nich jest np. „brzydki”
Facebook od dziś wprowadza zmiany w swoim regulaminie. Jeśli go nie zaakceptujesz, twoje konto zostanie usunięte.

Nowy regulamin Facebooka ma 6 części. To aż 26 stron zasad i zakazów dotyczących użytkowania jednego z najbardziej znanych portali społecznościowych na świecie. To pierwsze jak dotąd medium społecznościowe, które tak skrupulatnie opisało swoje obostrzenia. Nowy regulamin Facebooka: skąd te ograniczenia? Wraz z wejściem w życie unijnego rozporządzenia RODO, które ma zastąpić obecną ustawę o ochronie danych osobowych, a także po aferze z Cambridge Analytica, twórca Facebooka przygotował dla użytkowników Unii Europejskiej nowy regulamin korzystania z portalu oraz ankietę dotyczącą ustawień prywatności. Jeśli jej nie wypełnimy lub nie zaakceptujemy nowych zasad korzystania z usług Facebooka do 25 maja, nasze konto zostanie usunięte. Przeczytaj także:  To właśnie te zawody są najseksowniejsze według Tindera! Też znajdujesz się w tej grupie?  Rozpoznawanie twarzy na Facebooku Jeśli już trafiliście na nową ankietę oraz regulamin Facebooka, lepiej dokładnie je przeczytajcie. Odruchowe klikanie „Kontynuuj” oraz „Akceptuję” sprawi, że Facebook nadal będzie miał pełnię kontroli nad twoimi danymi, w tym danymi biometrycznymi twojej twarzy. Jeśli nie chcesz, żeby Facebook rozpoznawał twoją twarz na zdjęciach i filmach innych użytkowników , a już zaakceptowałeś jego nowy regulamin, to jeszcze nie wszystko stracone! Wejdź w zakładkę USTAWIENIA , następnie w zakładce prywatność kliknij ROZPOZNAWANIE TWARZY . Teraz zostaniesz zapytany o to, czy chcesz aby Facebook rozpoznawał cię na zdjęciach i filmach, jeśli sobie tego nie życzysz, kliknij EDYTUJ , a następnie NIE . Przeczytaj także:  Zbankrutowała przez... Instagram. 26-latka wydała fortunę, żeby zdobyć fanów Dostosowywanie reklam do profilu użytkownika Nowy regulamin Facebooka zakłada również, tak jak w poprzedniej wersji, opcję profilowania treści reklamowych , które dostosowuje do...

Przeczytaj
Styl życia Jaki wzrost jest najbardziej atrakcyjny u kobiety, a jaki u mężczyzny? Sprawdzono to!
Naukowcy zbadali, jak wysokie osoby są najbardziej pożądane przez płeć przeciwną. Będziecie zaskoczeni!

Nie od dziś wiadomo, że wzrost to jeden z czynników determinujących naszą atrakcyjność .  Wyżsi mężczyźni postrzegani są jako bardziej pociągający , silniejsi, mogący zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Ponadto od wysokich panów, częściej niż od ich niższych konkurentów, panie oczekują również dużego przyrodzenia , ale czy właśnie z takimi mężczyznami najczęściej chcą się wiązać kobiety? Jak wykazują najnowsze badania, pomimo iż przeciętny wzrost z roku na rok jest coraz większy, to nie do końca oznacza to, że podobają nam się coraz wyżsi mężczyźni. A co z najbardziej pożądanym wzrostem kobiet? Jakie przedstawicielki płci pięknej postrzegane są za najbardziej atrakcyjne? Na te pytania postanowił odpowiedzieć zespół badaczy na zlecenie twórców aplikacji randkowej Badoo. Przeczytaj także:  Bielizna w tym kolorze najbardziej podnieca facetów! I wcale nie chodzi o czerwień… Jaki wzrost jest uznawany za najatrakcyjniejszy? Badacze przeanalizowali 20 tys. profilów użytkowników Badoo , na podstawie których doszli do wniosku, jaki wzrost gwarantuje największe zainteresowanie płci przeciwnej.  Jeśli chodzi o mężczyzn , za największych przystojniaków uchodzili ci,  którzy mają  173 cm wzrostu . Za atrakcyjnych zostali również ci, mający 168, 175, 178 i 183. Przeczytaj także:  To popularne ćwiczenie sprawi, że twoje życie seksualne będzie jeszcze lepsze  Jeśli chodzi o kobiety, okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszą się panie mierzące 165 cm. Pociągające dla mężczyzn okazały się  również panie nieco niższe , mające 152, 157 oraz 160. To świetna informacja dla Polek. To właśnie średni wzrost pań naszej populacji. Za równie piękne zostały także uznane nieco wyższe panie, bo mające 170. Także polski badacz prof. Bogusław Pawłowski , w swojej książce „ Biologia   atrakcyjności człowieka” , wskazuje na to,...

Przeczytaj
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie