klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Ten rozmiar kobiecych ubrań jest dla facetów najseksowniejszy
Styl życia

Faceci wybrali, jaki rozmiar kobiecych ubrań jest najseksowniejszy

Jaka kobieca figura najbardziej podoba się facetom? Choć w ciągu ostatnich lat popularność zdobyły krągłe kształty, mężczyźni za najbardziej atrakcyjne wskazują kobiety noszące rozmiar... 36.
Urszula Jagłowska
kwiecień 04, 2019

Rozmiar nie ma znaczenia? Niestety panowie nie są tak subtelni jak płeć piękna i wielokrotnie powtarzają, jaki rozmiar kobiecych ubrań jest dla nich najseksowniejszy. Brytyjski dziennik „The Sun” postanowił przeprowadzić ankietę wśród swoich odbiorów i sprawdzić, jakie kobiety są najbardziej pożądane przez mężczyzn. Wyniki tych badań naprawdę mogą was zaskoczyć.

Ivan z „Hotelu Paradise” szczerze opowiedział o związku z Anią i zdradził jej największą wadę

Ten rozmiar kobiecych ubrań jest dla facetów najseksowniejszy

Z badań przeprowadzonym na zlecenie „The Sun” wynika, że nawet jeśli kobieta jest piękna, delikatna, czuła, rodzinna, mądra i ciepła, jednak nie nosi pożądanego przez facetów rozmiaru ubrań, natychmiast jest skreślona jako kandydatka na ich partnerkę. Aż 87 proc. ankietowanych przyznało, że preferuje szczupłą oraz bardzo szczupłą sylwetkę. Rozmówcy dziennika podkreślają, że dopuszczalnym przez nich kobiecym rozmiarem jest maksymalnie… 36. To nie żart! Panowie w dosadny sposób podkreślają, że „większy rozmiar to sygnał, że z kobietą jest coś nie tak”.

Masywne uda i duży brzuch w ogóle mnie nie podniecają – mówi dziennikowi Zach Smith, 24-letni przedsiębiorca z Londynu. Jeśli nadwaga dziewczyny sprawia, że ​​myślę, że nie dba o siebie ani o własne zdrowie, w jaki sposób pewnego dnia zadba o dziecko? Zmiana na lepsze wcale nie jest trudna, ale wymaga dyscypliny, której im brakuje – dodaje.

Zachowi wtórują również inni mężczyźni udzielający „The Sun” wypowiedzi na temat „idealnego” kobiecego ciała.

Uważam, że większe kobiety są bardziej leniwe, a wiele z nich nie prowadzi zdrowego stylu życia i często decyduje się na śmieciowe jedzenie lub pali i nie dba o siebie – mówi 33-letni Reiss Smith, hydraulik z Essex.

Choć skandaliczne poglądy Zacha i Reissa obrażają kobiety, ich zdanie podziela wielu mężczyzn. Z badań przeprowadzonych na University of Udine we Włoszech w 2015 r. wynika, że im niższe BMI kobiety, tym jest ona bardziej atrakcyjna dla mężczyzn (w badaniu wzięło udział 1327 mężczyzn z 10 krajów). Również media społecznościowe i świat mody nastawione są na kreowanie idealnego obrazu kobiety, w którym to właśnie smukłe, niemal wychudzone dziewczyny uznawane są za najpiękniejsze.

Przeczytaj także: Aniołek Victoria's Secret nosi rozmiar S, ale... nazywana jest modelką plus size

Chociaż takie poglądy mężczyzn wydają się niewiarygodnie płytkie, psycholog Mairead Molloy uważa, że ich preferencje odnośnie kobiecej figury to coś więcej niż tylko chłodna kalkulacja.

Na ewolucyjnej podstawie zarówno mężczyźni, jak i kobiety są bezwzględnie pragmatyczni, jeśli chodzi o kryteria doboru partnera – mówi Molloy. Szukamy kogoś, kto da nam jak najlepsze potomstwo, a piękno płci przeciwnej wiąże się z wdziękiem, inteligencją i ogólną zdolnością do przetrwania oraz dobrym zdrowiem – dodaje.

Jednocześnie psycholog podkreśla, że choć wysportowane i prężne ciało kojarzymy ze zdrowiem, atrakcyjnością i konsekwencją w dążeniu do zamierzonych celów, nie powinniśmy z góry dyskryminować osób niewpisujących się w nasze kanony piękna. Dodatkowo dochodzi do tego modne w ostatnich latach body positive traktujące o akceptacji własnego ciała bez względu na rozmiar jaki nosimy.

Zdjęcie: iStock

Komentarze
materiały PR
Styl życia Konkurs: Wygraj pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym!
19 września ruszyła III odsłona Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Diagnostyka jajnika” pod hasłem: Miłość? Pewnie! Ale zdrowie przede wszystkim! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy konkurs, w którym wygrać możecie voucher na pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.
Materiał partnera
październik 12, 2017

Mężczyźni oczekują od swoich partnerek otwartości w sprawach ich zdrowia intymnego. Chcą wiedzieć, czy chodzą do ginekologa i jakie badania wykonują. Istnieje jednak grupa mężczyzn, którzy są zdania, że zdrowie intymne partnerki to jej sprawa osobista i nie ma potrzeby dzielić się tym tematem. Jak wskazują wyniki badań firmy IQS, postawa ta jest wyraźnie skorelowana z wiedzą na temat badań profilaktycznych - im mniejsza wiedza, tym mniejsze zainteresowanie zdrowiem partnerki. Celem tegorocznej odsłony Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Diagnostyka jajnika”  jest zmiana zachowań wśród mężczyzn w postrzeganiu nowotworów kobiecych jako sprawy wyłącznie osobistej. Kampania ma dostarczyć im niezbędnej wiedzy, by w pełni zainteresowali się życiem i zdrowiem kobiet.  KONKURS 1. Odpowiedz na pytanie konkursowe: Miłość? Zdrowie? Jak łączysz w swoim życiu te dwie rzeczy? Odpowiedź pozostaw w wątku konkursowym na forum . Nagrodzimy te najciekawsze. 2. Przed udziałem w konkursie zapoznaj się z regulaminem. NAGRODY 1 x nagroda główna: voucher rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) na pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym Voucher upoważnia do korzystania ze wszystkich atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego oraz do 1 noclegu ze śniadaniem. 2 x nagroda II stopnia: voucher dla 1 osoby na pobyt na pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym Atrakcje dostępne w ramach vouchera - JuraPark; - Prehistoryczne Oceanarium; - Muzeum Jurajskie; - Żydowski Jar; - Zwierzyniec Bałtowski (dolny i górny); - Wioska Czarownic; - Sabatówka; - korzystanie z Parku Rozrywki bez limitu (za wyjątkiem urządzeń uruchamianych za pomocą monety); - Kino Emocji Cinema 5D; - Rollercoaster. Termin realizacji voucherów: do 31.08.2018. materiał sponsorowany

Przeczytaj
krystian wieczorek
materiały PR
Styl życia Krystian Wieczorek ambasadorem Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Diagnostyka jajnika- wywiad
Ruszyła III odsłona Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Diagnostyka jajnika pod hasłem: Miłość? Pewnie! Ale zdrowie przede wszystkim! Ambasadorami akcji zostali Krystian Wieczorek z żoną - Marią Wieczorek, znana i lubiana aktorska para. Sprawdźcie, co aktor zdradził w wywiadzie na ten temat.
Agnieszka Pulikowska
październik 08, 2017

Celem tegorocznej odsłony Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Diagnostyka jajnika jest zmiana zachowań wśród mężczyzn w postrzeganiu nowotworów kobiecych jako sprawy wyłącznie osobistej. Kampania ma dostarczyć im niezbędnej wiedzy, by w pełni zainteresowali się życiem i zdrowiem kobiet. Zobaczcie, co o niej sądzi ambasador, Krystian Wieczorek. Kwiat Kobiecości: Jak to możliwe, że prowadząc tak aktywny tryb życia zawodowego, masz czas, żeby pracować nad świadomością zdrowego stylu życia i być aktywnym fizycznie? Krystian Wieczorek: Rygor i dyscyplina – tylko dwa słowa. To też sprawa priorytetów. Aktorstwo wymaga kondycji fizycznej, nie siedzę przed komputerem, nie wysysa mnie energetycznie a wręcz odwrotnie, tych impulsów jest bardzo dużo i to właśnie z nich muszę się wyczyścić przede wszystkim. KK: I jak rozumiem, jesteście w całym procesie świadomego, zdrowego trybu życia – razem ? K.W: Zdecydowanie tak, odpowiedzią w naszym przypadku jest przede wszystkim zdrowy i dobry związek, wzajemne pilnowanie. KK:  Kto kogo pilnuje? Kto kogo zaraził? K.W: Myślę, że Maria mnie. Jej choroba spowodowała, że przez pewną skrajną sytuację, uwrażliwienie, wspólnym byciu w tejże chorobie - zaczęła się nasza edukacja prozdrowotna. Marysia miała bardzo restrykcyjne zalecenia, nie mogła jeść cukru, nabiału, pszenicy, pić alkoholu, wszystkich pustych kalorii. Postanowiłem, że będę jej w tym konsekwentnie towarzyszył. Zmieniliśmy nasze nawyki żywieniowe, co wcale nie jest łatwą sprawą. To przede wszystkim ciężka praca i nie da rady ich zmienić bez żelaznej dyscypliny. KK: Mężczyźni oczekują od swoich partnerek otwartości w sprawach ich zdrowia intymnego. Jednak badania firmy IQS wyraźnie pokazują, że jest spora grupa mężczyzn, którzy są zdania, że zdrowie intymne partnerki to jej sprawa osobista i nie ma potrzeby dzielić się tym tematem. Postawa ta jest...

Przeczytaj
Czego lepiej nie robić przed seksem?
Styl życia Mężczyźni tego nienawidzą. Natychmiast przestań robić to przez seksem!
Do tej pory prawdopodobnie myślałaś, że to niezwykle seksowne. Nic bardziej mylnego! Robiąc to przed stosunkiem odstraszasz facetów!
Urszula Jagłowska
lipiec 11, 2020

Jeśli chodzi o seks, większość z nas zakłada, że mężczyzn podnieca niemal wszystko. Niestety okazuje się, że to, co dla nas kobiet wydaje się niezwykle kuszące, ponętne i działające na zmysły, dla większości panów jest wręcz odpychające. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie jednego z najpopularniejszych portali randkowych Victoria Milan, ponad 60 proc. facetów przestaje mieć ochotę na miłosne igraszki gdy przed stosunkiem spryskujemy nasze ciało perfumami . Ale spokojnie, panowie nie tolerują w łóżku tylko niektórych nut zapachowych. Przeczytaj także:  To właśnie ci faceci mogą się kochać aż 3 razy dłużej! Jest jednak jeden haczyk Dlaczego mężczyźni nienawidzą zapachu perfum przed stosunkiem? Faceci kochają naturalność. To właśnie naturalny zapach ciała kobiety jest dla nich najbardziej podniecający. By potwierdzić tę tezę, zespół badaczy przeprowadzających eksperyment na zlecenie Victoria Milan przebadał 5807 osób z różnych krajów by dowieść, jaką rolę dla pożycia seksualnego ma węch. Wyniki badań są naprawdę zaskakujące.  Jak wynika z badań, aż 62 proc. badanych panów przyznało, że woli gdy ich partnerka w sytuacji intymnej pachnie swoim naturalnym zapachem. Dodatkowo aż 63 proc. mężczyzn twierdzi, że wręcz nienawidzi, gdy ich ukochane tuż przed stosunkiem spryskują swoją skórę słodką wonią . Co ciekawe, niemal połowa respondentek (53 proc.) również potwierdziła, że podczas seksu bardziej podnieca je naturalny zapach partnera niż drażniące, ciężkie perfumy. Nie ma wątpliwości, że perfumy przyciągają do siebie kochanków, jednak w sypialni pragną całkowicie się odsłonić, dlatego preferują naturalny zapach skóry – podkreśla Sigurd Vedal, założyciel Victoria Milan. Przeczytaj...

Przeczytaj
Styl życia Antykoncepcja dla mężczyzn to nie MIT! Tylko czy my zniesiemy te efekty uboczne...
Przez długi czas tabletka antykoncepcyjna dla mężczyzn pozostawała w sferze marzeń. Pojawił się jednak cień nadziei na to, że panowie będą mogli stosować pigułkę.
Milena Majak
listopad 02, 2016

Jeśli chodzi o zapobieganie zajściu w niechcianą ciążę, zdecydowanie większy wybór mają kobiety. Badania opublikowane w Centers dor Disease Control and Prevention wskazują na to, że najchętniej wybieraną metodą są pigułki antykoncepcyjne. Na szczęście w niedługiej perspektywie możemy liczyć na to, że również mężczyźni będą mogli brać tabletki hormonalne. Obiecujące badania zostały opublikowane właśnie  w Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism . Pracowało nad nimi wielu naukowców z różnych krajów na świecie, którzy zgodnie stwierdzili, że ich „męska pigułka” działa. Źródło: iStock Aby ich obserwacje były wiarygodne, do badań zaprosili 320 żonatych mężczyzn różnej narodowości w przedziale wiekowym 18-45 . Co osiem tygodni przyjmowali specjalny preparat (zastrzyk domięśniowy), z którego później zostanie stworzona tabletka antykoncepcyjna. Każdy z nich zawierał 1000 mg syntetycznego testosteronu oraz 200 mg noretysteronu enanthate, czyli pochodnej żeńskich hormonów – progesteronu oraz estrogenu (również w postaci syntetycznej). Mózg mężczyzny w chwili przyjęcia zastrzyku "zakłada", że ciało ma wszystko, czego potrzebuje, więc zamyka automatycznie własną produkcję testosteronu. Pozostałe hormony tylko w tym pomagają. Taka kombinacja stosowana jest w celu zmniejszenia dawki testosteronu do poziomu, który uważa się, na podstawie poprzednich badań, za skutecznie obniżający płodność, a jednocześnie są bezpieczne - mówi dr Seth Cohen, urolog z NYU Langone Medical Center. Skuteczność męskiej pigułki antykoncepcyjnej Podczas testowania wykryto niemal 100-procentową skuteczność. W ciągu 56 tygodniu prowadzenia badań jedynie cztery kobiety zaszły w ciążę. Zła wiadomość jest niestety taka, że nie wiadomo, kiedy „męska pigułka” trafi oficjalnie do sprzedaży. A to dlatego, że preparat wywołuje u mężczyzn...

Przeczytaj