klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź

18+

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Fakty i mity o kobiecych sutkach, które powinnaś znać
Styl życia

Fakty i mity o kobiecych sutkach, które powinnaś znać

Czy idealne sutki zawsze muszą być twarde i symetryczne? Poznaj sekrety kobiecych piersi, które każda z nas powinna znać.
Urszula Jagłowska
grudzień 01, 2017

Czy kiedykolwiek patrzyłaś na swoje sutki i zastanawiałaś się czy są… normalne? Czy ich kształt, wielkość są takie, jakie być powinny i dlaczego nie ma dwóch par identycznych, idealnie symetrycznych piersi? Jaki kolor powinny mieć sutki doskonałe? Takie pytania często kłębią się w naszych głowach, choć bardzo rzadko, a nawet nigdy nie wypowiadamy ich na głos. Dlaczego tak się dzieje?

Wbrew pozorom, kobiece piersi nadal należą do tematów tabu i stanowią na tyle intymną część naszego ciała, że niechętnie o nich mówimy. I choć każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie te niewinne guziczki są obiektem pożądania płci przeciwnej, a samo spojrzenie na nie podnosi panom ciśnienie, to bywają one źródłem wielu kompleksów. Wklęsłe, miękkie, blade, ciemne… każde, które różnią się od tych, które widujemy w mediach, budzą w nas niepokój. A niepotrzebnie!

Przeczytaj także: Mężczyźni o tych imionach są najwierniejsi

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Jakie powinny być idealne sutki?

Kształtne, symetryczne, nabrzmiałe i zaróżowione brodawki, obok niebotycznie długich nóg, talii osy, perfekcyjnej, jak za dotknięciem Photoshopa cery, są obiektem pożądania wielu z nas, niemniej ich brak nie oznacza, że coś jest z nami nie tak. Nie daj sobie wmówić, że „normalny” sutek musi być symetryczny i wypukły. Nie ma czegoś takiego, jak idealna para sutków, szczególnie, że nie każdej z nas one twardnieją.

Przeczytaj także: Czym jest situationship i czy warto się zdecydować na taki seks?

Sterczące sutki, zawsze muszą być oznaką podniecenia?

Wielu mężczyzn błędnie uważa, że nabrzmiałe sutki są oznaką podniecenia i gotowości na zbliżenie. Ze względu na wysoki poziom ukrwienia, rzeczywiście stanowią one sferę niezwykle erogenną, jednak ich twardnienie jest zazwyczaj mimowolne i często może być wywołane nie tylko podnieceniem, czy stymulacją w sytuacjach intymnych, ale także zmianą temperatury, lub tarciem materiału o skórę. Warto nadmienić, że sutki niektórych kobiet nawet podczas zbliżenia wcale nie twardnieją, co często jest postrzegane jako niezdrowe zachowanie, czy brak podniecenia, co dla wielu pań bywa bardzo krzywdzące.

Przeczytaj także: 6 fantazji seksualnych, o których najczęściej marzymy

W naszej galerii znajdziesz kilka faktów o kobiecych sutkach, które każda z nas powinna znać! Te wskazówki mogą pomóc ci poprawić życie seksualne.

Zdjęcia: iStock

1 z 5

Wklęsłe sutki, to normalne sutki

Wklęsłe sutki, to normalne sutki

Brodawki 12% kobiet są odwrócone. Oznacza to, że w ogóle nie stoją, lecz są wklęsłe. Pomimo, że nie ma to żadnego wpływu na stan naszego zdrowia, często bywa źródłem kompleksów związanych z uznawaniem takich brodawek za nieestetyczne. Na szczęście z pomocą może przyjść drobny zabieg korekcyjny, polegający na małym nacięciu umożliwiającym wydobycie brodawki na zewnątrz.

2 z 5

Brodawki nie muszą być takie same

Brodawki nie muszą być takie same

Połówki naszego ciała nie są w stu procentach takie same, a drobne asymetrie nie są niczym złym. Nie powinnaś się niepokoić, gdy twoje sutki nie wyglądają jak bliźniaczki. Natomiast jeśli twoje brodawki nagle zmieniły swój kształt i kolor, lepiej udaj się do lekarza.

3 z 5

Trzy sutki? To wcale nie taka rzadkość!

Trzy sutki? To wcale nie taka rzadkość!

To zjawisko zdarza się częściej niż myślisz, choć często trzeci sutek jest mylony ze zwykłym znamieniem. W samych Stanach Zjednoczonych to zjawisko występuje u prawie 27 milionów osób. Jeśli również jesteś posiadaczką trzeciej brodawki, bądź spokojna – nie wpływa ona na twój stan zdrowia. Jest to jedynie łatwy do usunięcia defekt kosmetyczny. 

4 z 5

Stymulacja sutków może wywołać orgazm

Stymulacja sutków może wywołać orgazm

Orgazm sutkowy i jego intensywność uzależniony jest w dużej mierze nie tylko od dopasowania seksualnego partnerów, sposobu zadawania pieszczot, ale również od dnia cyklu (przed menstruacją sutki są bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne). U niektórych kobiet pieszczenie piersi wywołuje niepowtarzalną ekscytację, a orgazm osiągnięty w ten sposób uważają o niebo lepszy od tego, który przeżywają podczas penetracji, inne natomiast nie mają na tyle wrażliwych sutków, by kiedykolwiek zaznać rozkoszy sutkowego orgazmu.

5 z 5

Włoski wokół sutków to nic dziwnego

Włoski wokół sutków to nic dziwnego

To zjawisko występuje statystycznie u co trzeciej kobiety. U jednych przybiera postać meszku, u innych objawia się pojedynczymi, widocznymi włoskami o długości 1-2 cm. Ze względu na to, iż taki stan rzeczy nie pasuje do szeroko pojętego kanonu piękna kobiecego ciała, panie często próbują depilować ten niezwykle wrażliwy obszar. Jeśli więc zauważysz pojedyncze włoski wokół brodawek lepiej zrezygnuj z kremów depilujących i wosku. Tu lepiej sprawdzi się pęseta.

Komentarze