klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
ONS
Styl życia

Filmy z Avengers, które warto zobaczyć

Podobał Wam się film „Avengers: Czas Ultrona”? W takim razie mamy coś dla Was – warte uwagi filmy, w których zagrali odtwórcy ról superbohaterów z uniwersum Marvela.
Agata Kufel
kwiecień 20, 2015

Aktorzy znani jako Avengers zagrali w wielu ciekawych filmach - prezentujemy subiektywną listę 5 pozycji, na które warto zwrócić uwagę.

Sprawdź też  7 doskonałych thrillerów na weekend i Scarlett Johansson - jej styl

1 z 5

„Sędzia” (Robert Downey Jr. – Iron Man)

„Sędzia” (Robert Downey Jr. – Iron Man)

Rola aroganckiego Tony’ego Starka uczyniła Roberta Downey Jr. ulubieńcem widzów na całym świecie. Jednak poza filmami z serii „Iron Man” i „Avengers”, aktor zagrał w wielu interesujących i wartościowych produkcjach. Jednym z takich filmów jest dramat „Sędzia”, gdzie wciela się w postać bezwzględnego, odnoszącego sukcesy adwokata, którego ojciec – szanowany sędzia – zostaje oskarżony o morderstwo. Interesująca fabuła i popis aktorstwa najwyższej klasy to wystarczające powody, by poświęcić wieczór na obejrzenie „Sędziego”.

2 z 5

„Wkłucie” (Chris Evans - Kapitan Ameryka)

„Wkłucie” (Chris Evans - Kapitan Ameryka)

Filmowy Kapitan Ameryka ma na koncie sporo interesujących ról, które wcale nie są związane z superbohaterami. Jednym z filmów z Chrisem Evansem, który warto zobaczyć - choćby z ciekawości - jest „Wkłucie”. Evans gra w nim uzależnionego od narkotyków prawnika Mike’a, prowadzącego sprawę zarażonej AIDS pielęgniarki. Kobieta zwraca się do jego kancelarii z prośbą o pomoc we wprowadzeniu do sprzedaży jednorazowych strzykawek, na co nie pozwala Związek Dostawców Medycznych. Mike bardzo angażuje się w sprawę i jest zdecydowany doprowadzić ją do końca za wszelką cenę.

3 z 5

„Wyścig” (Chris Hemsworth - Thor)

„Wyścig” (Chris Hemsworth - Thor)

Chris Hemsworth, który w „Avengers: Czas Ultrona” ponownie wciela się w postać boga Thora, w 2014 roku został uznany przez magazyn „People” za najseksowniejszego żyjącego mężczyznę. Niewątpliwie Australijczyk ma w sobie coś, co sprawia, że przyjemnie się go ogląda. Zdecydowanie warto sięgnąć po rewelacyjny film „Wyścig”, w którym Hemsworth sugestywnie wciela się w postać Jamesa Hunta – kierowcy Formuły 1 i playboy’a, który rywalizuje z błyskotliwym Nikim Laudą. Ryk silników, zawrotna prędkość i żądza wygranej za wszelką cenę - ten film gwarantuje prawdziwe emocje!

4 z 5

„Między słowami” (Scarlett Johansson)

„Między słowami” (Scarlett Johansson)

Ten film to jedna z pozycji, które po prostu trzeba obejrzeć – a piękna Scarlett Johansson jest tylko jednym z powodów, dla których warto sięgnąć po dzieło Sofii Coppoli. W roli młodej, osamotnionej mężatki Charlotte, Johansson w niczym nie przypomina groźnej Czarnej Wdowy, którą znamy z "Avengers". Los styka bohaterkę Johansson z podstarzałym aktorem Bobem Harrisem (Bill Murray), który mieszka w tym samym hotelu w Tokio i, podobnie jak Charlotte, cierpi na bezsenność. Wkrótce zaczynają razem spędzać czas w obcym mieście, a między nimi wytwarza się dziwna, uzależniająca wieź, z którą będą musieli sobie poradzić.

5 z 5

„Iluzja” (Mark Ruffalo - Hulk)

„Iluzja” (Mark Ruffalo - Hulk)

Filmowy Hulk od dłuższego czasu pojawia się w wielu interesujących produkcjach. Jednym z takich filmów jest „Iluzja” – historia tajemniczej grupy iluzjonistów, którzy napadają na banki i rozdają skradzione pieniądze publiczności. Mark Ruffalo wciela się w kluczową postać agenta FBI, który zamierza pokrzyżować szyki magików i odkryć, na czym polega ich prawdziwy plan. Ten film gwarantuje wiele zaskakujących zwrotów akcji i pokazuje, że nie zawsze można wierzyć we wszystko, co widzą nasze oczy.

Komentarze