klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
dziewczyna czyta książkę w jesiennym parku
materiały PR
Styl życia

Gdzie najlepiej zjeść i najwygodniej przenocować w Polsce? Dowiecie się już w październiku :)

Jakie książki przeczytać w październiku? Podpowiadamy, na które nowości warto zwrócić uwagę!
Agata Kufel
październik 09, 2017

Aromatyczna herbata, ciepły koc i ciekawa książka to idealni towarzysze chłodnych, jesiennych wieczorów. Przy dobrej lekturze czas mija szybciej i - przede wszystkim - przyjemniej. A nowości wydawniczych w październiku nie zabraknie!

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Jakie książki warto przeczytać w październiku?

Ten miesiąc będzie wyjątkowo... smakowity. Zadba o to Mariola Bojarska-Ferenc, która wraz z synem Aleksandrem zabierze nas w kulinarną podróż pełną włoskich smaków - będziemy mogły z powodzeniem odtworzyć je we własnej kuchni. Coś specjalnego ma też dla nas Magda Gessler - ulubiona restauratorka Polaków w Przewodniku Poziomki 2017/18 wskazuje najlepsze restauracje i najwygodniejsze hotele w naszym kraju. Warto zerknąć, planując jesienny wyjazd na weekend!

Te z nas, które nie lubią zaglądać do kuchni, będą mogły wraz z Norą Roberts odwiedzić tajemnicze ranczo w Montanie lub przekonać się, jak będzie wyglądała końcówka podróży "Dziewczyny na miesiąc" - Mia Saunders ruszy do Hollywood, Nowego Jorku i Aspen. Gwarantujemy: nie zabraknie wrażeń! A to zaledwie ułamek literackich atrakcji, które czekają na nas w nadchodzących tygodniach. Macie ochotę na więcej?

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie wszystkie propozycje nowości wydawniczych października!

Zobacz też: Anna Lewandowska w supermodnym swetrze z... sieciówki! O jaką markę chodzi?

1 z 8

Audrey Carlan, "Dziewczyna na miesiąc. Październik-listopad-grudzień"

Audrey Carlan,

Dziewczyna na miesiąc, czyli Mia Saunders, przeszła długą drogę. Dociera już do końca swej dwunastomiesięcznej podróży. Trafia kolejno do Hollywood, Nowego Jorku i Aspen. Będzie ekscytująco!

2 z 8

Mariola Bojarska-Ferenc, Aleksander Ferenc, "Smakuj życie. Gotowanie nasza pasja"

Mariola Bojarska-Ferenc, Aleksander Ferenc,

Znana dziennikarka telewizyjna i autorka książek o zdrowym stylu życia, wspólnie ze swoim synem, absolwentem Wydziału Ekonomii i Zarządzania Università Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie odkrywają dla nas swoje ulubione włoskie smaki. Oboje zachęcają do wspólnego, rodzinnego gotowania, udowadniając, że może się ono przerodzić w kulinarną pasję, która bardzo zbliża do siebie ludzi.

3 z 8

Magda Gessler, "Poziomki 2017/2018. Gdzie najlepiej zjeść i wyspać się w Polsce?"

Magda Gessler,

Przewodnik Poziomki to drogowskaz po najsmaczniejszych restauracjach i najmilszych hotelach w Polsce. Są to miejsca, które Magda Gessler miała okazję odwiedzić i posmakować tamtejszej kuchni. Skarbnica miejsc, do których droga choć czasem może długa, czasem kręta ale warta aby w nią wyruszyć.

4 z 8

Nina Majewska-Brown, "Anka. Inne oblicze szczęścia"

Nina Majewska-Brown,

Pierwsza część historii o czterdziestoletniej Ani, która nieustająco poszukuje spełnienia, miłości i akceptacji. Mimo pozornego szczęścia jej życiem targają niespełnione marzenia, z których największym jest to o wielkiej miłości, dobrej pracy i radosnym domu. Tymczasem musi zmierzyć się z toksyczną szefową, wypalonym małżeństwem i synem nieudacznikiem.

Czy odnajdzie szczęście w sobie, czy pokocha i zaakceptuje siebie?  Czy znajdzie miłość w Internecie i dokąd zaprowadzi ją nowa znajomość?

5 z 8

Charles Martin, "Pomiędzy nami góry"

Charles Martin,

Dwoje nieznajomych, odciętych przez zamieć śnieżną na lotnisku w Salt Lake City, postanawia wynająć wspólnie niewielki samolot, aby dotrzeć do domu. Ben Payne to świetny chirurg, który wraca z konferencji, Ashley Knox, felietonistka w jednym z czasopism, jest właśnie w drodze na swój ślub. W wyniku tragicznego zrządzenia losu trafiają jednakże w jedno z najdzikszych pustkowi stanu Utah, pośrodku srogiej zimy, ciężko ranni, wiele mil od jakichkolwiek oznak cywilizacji. Czy uda im się wydostać z tego pustkowia, a jeżeli tak, czy to doświadczenie zmieni ich już na zawsze?

6 z 8

Nora Roberts, "Przed zmierzchem"

Nora Roberts,

Bodine Longbow jest szefową ośrodka wypoczynkowego na ranczu w Montanie. Gdy jedna z jej pracownic zostaje znaleziona martwa, Bodine bardzo to przeżywa i chce pomóc w wyjaśnieniu jej śmierci. Ale sprawy przybierają coraz gorszy obrót – w pobliżu ośrodka ktoś napada i zabija kolejną młodą kobietę, a miejscowy szeryf nie jest w stanie wytropić zabójcy. Czy te sprawy łączą się z historią Alice, ciotki Bodine, która zaginęła 25 lat wcześniej?

7 z 8

Beata Pawlikowska, "Blondynka w Paragwaju"

Beata Pawlikowska,

Samotna wyprawa przez jeden z najmniej znanych krajów Ameryki Południowej. Pełna przygód, odkryć, zachwytów i smaku yerba mate. Największe wodospady świata Iguaçu i nowe zakończenie „Martina Edena”, które Beata Pawlikowska napisała nocą, płynąc łodzią po rzece Paragwaj.

8 z 8

Krzysztof Sadecki, "Poznaj siebie"

Krzysztof Sadecki,

Krzysztof Sadecki, polski finansista i analityk biznesowy oraz trener mentalny przygotował wnikliwą książkę o rozwoju osobistym – odważną, szczerą i odkrywczą.  Lektura obowiązkowa dla każdego przedsiębiorcy i nie tylko. 

Komentarze