klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
ONS
Styl życia

George Michael ukrywał to przez całe życie. Jego sekrety naprawdę nas wzruszyły

Zaledwie dwa dni po śmierci wokalisty na jaw wychodzą jego najskrytsze tajemnice. Nikt nie podejrzewał, że George Michael był tak dobrym i hojnym człowiekiem.
Milena Majak
grudzień 27, 2016

George Michael kierował się sercem, gdy dysponował fortuną, jakiej dorobił się na swoich utworach.  O tym, że bardzo często pomagał potrzebującym, wiedzieli tylko nieliczni. Podobnie, jak o tym, że był zagorzałym zwolennikiem in vitro. Świat obiegła wiadomość o tym, że George Michael sfinansował taki zabieg pewnej kobiecie, która nie mogła zajść w ciążę, a na zapłodnienie tą metodą nie było jej stać.

Zobacz także: Miał tylko 53 lata. Cały świat żegna George'a Michaela

Ale to nie jedyny przypadek, w którym wokalista pokazał, jak hojny potrafi być i jak czuły był na ludzkie cierpienie.

Charytatywna działalność George'a Michaela

Po jego śmierci ujawniono historię kobiety, którą piosenkarz zauważył w kawiarni. Nieznajoma szlochała, rozpaczając nad swoimi długami. Wtedy Michael poprosił jedną z kelnerek o to, aby przekazała kobiecie 25 tysięcy funtów (około 130 tysięcy złotych), kiedy tylko on wyjdzie z kawiarni. Płacząca kobieta miała się nie dowiedzieć, że to on był hojnym darczyńcą.

Na jaw szybko wyszła również wiadomość o tym, że George Michael pomagał w schronisku dla bezdomnych. Informacją podzieliła się jedna z tamtejszych wolontariuszek. Napisała na Twitterze, że artysta wcześniej chciał uniknąć rozgłosu i prosił o anonimowość. 

Ale gdyby tego wszystkiego było mało, George Michael wpłacił łącznie kilka milionów funtów na specjalną linię pomocy dla dzieci, ChildLine. Mogą tam przez całą dobę dzwonić dzieci z problemami - mają zapewnioną dyskrecję, a każdy zgłoszony problem jest sprawdzany. Jej założycielka zdradziła niedawno, że wokalista nie chciał nagłaśniać wojego wsparcia i prosił, by utrzymać to w sekrecie. Kobieta dotrzymała słowa i ujawniła informację dopiero po śmierci wokalisty.

Mało kto wiedział również o tym, że George Michael za 1,45 miliona funtów kupił pianino, na którym John Lennon skomponował utwór „Imagine”. Jak się okazało, nabyty przez niego instrument trafił do Muzeum Beatlesów w Liverpoolu.

Zapisz

Komentarze
Przezwisko księcia George'a. Jak wołają na niego koledzy w szkole?
Styl życia Koledzy księcia George'a wymyślili mu przezwisko. Jest bardzo zabawne!
Książę George to mały urwis i wbrew powszechnej opinii doskonale dogaduje się z rówieśnikami. Nic dziwnego, że wybrali dla nie niego właśnie takie przezwisko :).
Milena Majak
kwiecień 20, 2019

Czyżby zakaz, zgodnie z którym  książę George nie mógł mieć przyjaciół , był tylko plotką? Okazuje się, że w szkole, do której uczęszcza, ma ich naprawdę wielu . Z sympatii do przyszłego następcy tronu, rówieśnicy wymyślili dla niego całkiem zabawne przezwisko . Na szczęście to nic obraźliwego. Przezwisko księcia George'a Prywatna szkoła Thomas'a Batterse'a w Londynie, do której uczęszcza książę George, to jedna z najbardziej prestiżowych placówek tego typu na całym świecie. Poziom nauczania jest tutaj naprawdę wysoki. I mimo że belfrowie od najmłodszych lat wpajają dzieciom zasady etykiety , niektóre z nich nadal uwielbiają płatać figle . Trudno się temu zresztą dziwić, w końcu mają tylko po kilka lat. Wśród nich jest oczywiście przyszły następca tronu. Wiele osób uważa księcia George'a za urwisa. Nic dziwnego, skoro na swoją mamę mówi "pierdoła" i w dodatku  żartuje sobie z obcych kobiet . Nie bez powodu doczekał nieco zabawnego, ale za to bardzo pasującego do niego przezwiska . George jest bardzo szczęśliwy w szkole, a jego pseudonim to P.G. (od Prince George). Jest bardzo popularny i ma wielu przyjaciół. Nie ma za wiele zamieszania w związku z tym, kim jest - zdradza rodzic jednego z uczniów w rozmowie z Vanity Fair. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. Okazuje się, że owy rodzic miał też coś więcej do powiedzenia na temat samych rodziców księcia George'a . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez The Cambridge Family (@princewilliamofcambridge) Kwi 19, 2019 o 9:42 PDT Mimo że Kate i William mają wiele królewskich obowiązków do spełnienia i udzielają się charytatywnie, zawsze znajdą czas bardziej przyziemne sprawy . Często i chętnie angażują się w kwestie związane ze szkołą . Są też bardzo przyjaźni -...

Przeczytaj
iStock
Styl życia Dziecko przyniosło do przedszkola czekoladowe ciasto i... Zachowanie nauczyciela wywołało burzę w sieci
Nauczyciel poczuł "misję" zmiany jadłospisu 3-latki? Czy aby trochę nie przesadził? Użytkownicy na Facebooku zwrócili uwagę jednak nie na sposób odżywiania dziecka, a na to... jak przekazano matce upomnienie!

Kobieta na co dzień wychowuje ośmioro dzieci. Jednemu z nich dała do przedszkola kawałek ciasta czekoladowego. Tego samego dnia otrzymała od nauczyciela wiadomość, aby dla swojego dziecka wybierała zdrowsze pożywienie. Ten sposób przekazanego "pouczenia" dość mocno ją zdziwił i... zawstydził. Całą sytuacją podzieliła się na Facebooku znajoma matki.   Polecamy także:   To zdjęcie wywołało burzę w sieci. Reakcja kobiet jest jeszcze bardziej zaskakująca Nie zabrakło komentujących i udostępniających ten post. Według wielu osób nauczyciel przekroczył granice i, jak piszą internauci, upokorzył w ten sposób matkę.  Uważają również, że  nikt nie ma prawa mówić, jak żywimy swoje dzieci . Pojawiają się nawet żartobliwe porady, aby odesłać nauczycielowi szklankę cukru. A przecież nikt nie ma pewności z czego dokładnie było to ciasto przygotowane... Niektórzy jednak bronią nauczyciela twierdząc, że przecież on chciał tylko zadbać o zdrowe odżywianie dziecka, co również może zaważyć na jego całym życiu. Z kolejnej jednak strony komentatorzy zaznaczają, że szkoła powinna jasno określać zasady odżywiania ich uczniów w szkole, aby nie było podobnych sytuacji.  Co o tym sądzicie? Czy nauczyciel miał prawo tak zareagować? Czy może powinien zwrócić uwagę osobiście? A może wcale nie powinien się odzywać? Polecamy także:   Na Instagramie panuje moda na bardzo niebezpieczne wyzwanie, które powoduje poważne obrażenia skóry!

Przeczytaj
Dlaczego książę George nie może mieć przyjaciół
Styl życia Mały książę George nie może mieć przyjaciół! Powód jest absurdalny
Najstarszy syn księżnej Kate i księcia Williama od urodzenia nie był traktowany jak zwyczajne dziecko. Ale dlaczego zabrania mu się nawiązywać przyjaźni?
Urszula Jagłowska
czerwiec 21, 2018

Królewski protokół znany jest z wielu rygorystycznych obostrzeń, jak np.   zakaz eksponowania  jakiegokolwiek fragmentu ciała podczas oficjalnych uroczystości czy  obowiązek noszenia okrycia wierzchniego w pomieszczeniu (sprawdź, dlaczego tak jest) . Dziwne reguły dotyczą też najmłodszych  - regulują  strój księcia George'a czy sprawiają, że książtka  nie mogą jeść z rodzicami . Myślicie, że to okrutne? Znaleźliśmy jeszcze jeden niedorzeczny i krzywdzący zakaz, zgodnie z którym najstarszy syn pary książęcej nie może mieć przyjaciół. Przeczytaj także:  Księżna Kate w sukience z Zary z aktualnej kolekcji! Jest idealna na lato Dlaczego książę George nie może mieć przyjaciół? Niemal pięcioletni synek księżnej Kate i księcia Williama rok temu rozpoczął naukę w londyńskiej, bardzo prestiżowej szkole Thomasa Battersea. Choć szkoła to najlepsze miejsce do nawiązania przyjaźni, młody książę nie może za bardzo zbliżyć się do żadnego swojego rówieśnika . Dlaczego? Zgodnie z wewnętrzną polityką szkoły, do której uczęszcza George, uczniowie zniechęcani są do zawierania przyjaźni tylko z jedną lub kilkoma osobami. I choć brzmi to niedorzecznie, to władze placówki tłumaczą taką decyzję dobrem dzieci. Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal) Lip 17, 2017 o 9:34 PDT Zgodnie z zasadami szkoły, każdy uczeń powinien być traktowany na równi z innymi. Aby żadne dziecko nie czuło się pomijane czy nielubiane, placówka wpaja swoim wychowankom zasadę „bycia uprzejmym dla każdego”. Dlatego też wyróżnianie jednego z uczniów i traktowanie go jak najlepszego przyjaciela  nie jest zgodne ze statutem szkoły . Ta zasada dotyczy także potomka rodziny królewskiej. Mały George nie może więc mieć ulubionego kolegi czy koleżanki, ponieważ (według szkoły) inne dzieci byłyby przez niego nierówno traktowane....

Przeczytaj
książę George
ONS
Styl życia Książę George jest naprawdę zabawny. Nie zgadniecie, jaki żart zrobił obcej kobiecie
Książę George cieszy się sympatią nie tylko Brytyjczyków, ale całego świata. Okazuje się, że jest też małym urwisem. Sprawdźcie, jak zażartował z obcej kobiety.
Agnieszka Pulikowska
styczeń 31, 2019

Książę George ma już 5 lat! Choć przed nim najważniejsza funkcja w Wielkiej Brytanii, do której przygotowuje się praktycznie od urodzenia, to oczywiście nie stroni od typowo dziecięcych buntów (pamiętacie, jak nie chciał wysiąść z samolotu?:)), jak również uroczych żartów. Polecamy:   Mały książę George nie może mieć przyjaciół! Powód jest absurdalny Książę George zażartował z obcej kobiety Podczas jednego ze spacerów po parku książę  George zaczął głaskać psa kobiety, która zarabiała przez wyprowadzanie czworonogów. Osoba z policji, sprawująca pieczę nad dziećmi poprosiła, aby nie robiono zdjęć, ale jednak dla wprowadzenia miłej atmosfery, kobieta postanowiła zadać klasyczne pytanie chłopcu- jak masz na imię? Młody książę odpowiedział, że ma na imię... Archie . Polecamy:   Książęta George i Charlotte muszą przestrzegać jednego absurdalnego zakazu. Aż serce się kraje... Wyprowadzaczka psów była w szoku, ale chłopiec wyraźnie miał dużo radości w tym, że mógł "oszukać" kogoś obcego . Kobieta wytłumaczyła, że nie wie, skąd wynikała ta zmiana imienia, ale podejrzewa, że być może po prostu dlatego, że dzieci często bawią się swoimi imionami i uważa, że było to spotkanie i niewinne kłamstewko z ust chłopca było urocze.  Polecamy:   Książę George przyłapany na zabawie pistoletem. Te zdjęcia wywołały burzę

Przeczytaj