klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Dorota Wellman opowiada o hejcie
Styl życia

'Gruby kaszalot', 'świnia'... Dorota Wellman opowiada o hejcie, z którym się spotyka

Gwiazda TVN zdradziła, z jakimi określeniami spotkała się do tej pory i jak wpływa to na jej życie. Odpowiedziała w bardzo pasującym do niej stylu.
Milena Majak
kwiecień 24, 2019

Dorota Wellman tworzy jeden z najbardziej lubianych duetów dziennikarskich. Ona i Marcin Prokop potrafią świetnie obracać niezręczne sytuacje w żart, pomagając przy tym gościom poczuć się swobodniej na kanapie programu "Dzień Dobry TVN".  A co w momencie, kiedy sprawa dotyczy hejtu, o którym szczególnie Dorota Wellman mówi chętnie i głośno manifestuje swoje zdanie na ten temat? W rozmowie z Party.pl opowiedziała o tym, z czym musi się mierzyć na co dzień.

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Dorota Wellman opowiada o hejcie, który ją spotyka

Mimo że to jedna z najbardziej szanowanych dziennikarek w Polsce, nieustannie spotyka się z obraźliwymi komentarzami na temat swojej figury. Wielokrotnie powtarzała, że takie słowa nic dla niej nie znaczą, ale czytanie ich każdego dnia może jednak przyprawiać o ciarki...

Oczywiście, że byłam adresatem hejtu. Jestem "świnią", "grubym kaszalotem", "baleronem", "starą żydówką". Jestem wszystkim. Ale ja, kochani, mam to w d**ie. Hejt nie jest dla mnie ważny, ale konstruktywna uwaga dotycząca pracy, umiejętności, zachowań... W pracy jesteśmy oceniani przez naszych kolegów, naszych szefów. My czasem z Marcinem robimy sobie różne uwagi, bo musimy poprawić naszą pracę. To jest ważne. A to, że ktoś chciał na mnie napluć? Ciekawa jestem czy chętnie spotkałby się ze mną na ulicy - zapraszam. 

Nie trzeba mieć idealnej figury, żeby dobrać strój, w którym wygląda się atrakcyjnie. Dorota Wellman jest tego najlepszym przykładem. O tym, że wcale nie przejmuje się swoją figurą, pisze nawet w najnowszej książce - "I ty możesz być modelką!". Opowiada w niej o modzie bez uprzedzeń, bez wieku, za to z odwagą, przekonaniem i poczuciem własnej wartości. Wspólnie z koleżankami i przyjaciółkami prezentują 100 różnych stylizacji dla każdej sylwetki.

Krytykowani są wszyscy - niepopularne osoby pokazujące przed i po schudnięciu, gwiazdy i celebryci, ale także blogerzy. Przeciwko hejtowi (tym razem w strefie beauty) stają nawet marki urodowe. Rimmel zorganizował akcję #Iwillnotbedeleted, podczas której wykazano, że nawet 115 milionów zdjęć rocznie jest usuwanych z mediów społecznościowych z powodu negatywnych ocen i komentarzy, które się pod nimi pojawiają. 

Hejt to bardzo powszechne obecnie zjawisko. Wraz z rozwojem social mediów ludzie zaczęli czuć się bezkarnie i szczególnie w internecie wypisują obraźliwe komentarze. Coraz częściej jednak obrażane przez nich osoby dochodzą (słusznie zresztą) swoich praw w sądzie. Już wielokrotnie zdarzyło się, że sąd stawał w obronie poszkodowanych i wymierzał wysokie odszkodowania lub zasądzał prace społeczne. Warto o tym pamiętać.

Sportowa odzież dla niej i dla niego. Sprawdź ubrania i akcesoria na Adidas.pl promocje.

Zdjęcia: Ons.pl

Styl życia Dorota Wellman szczerze o swojej chorobie. 'To rzecz, która mnie w końcu zabije'
Z tą chorobą Dorota Wellman zmaga się od lat, ale dopiero teraz zdecydowała się szczerze o niej opowiedzieć "Faktowi".
Milena Majak
lipiec 06, 2018

O tym, że Dorota Wellman cierpi na poważne bóle migrenowe , wszyscy dowiedzieli się dopiero w lutym 2018 roku. Wtedy podczas trwania porannego programu " Dzień Dobry TVN" była zmuszona zejść z anteny z powodu silnego bólu głowy. Co więcej, był on tak nieustępliwy, że trzeba było wezwać ratowników medycznych . Zobacz także: Wpadka goni wpadkę... Tym razem Meghan Markle wypowiedziała zakazane słowa Kiedy prawda wyszła na światło dzienne, Dorota Wellman nie chciała żadnej taryfy ulgowej. Jej znajoma powiedziała wówczas, że jeszcze tego samego dnia prezenterka pojechała na umówione spotkanie . Wszyscy chyba jednak myśleli, że to po prostu silny ból głowy, być może wywołany przepracowaniem albo innymi czynnikami. Nikt jednak do końca nie zdawał sobie sprawy z tego, co tak naprawdę Dorota Wellman przeżywa ... Zdjęcie: Ons.pl Dorota Wellman w "Fakcie" o silnych migrenach W rozmowie z "Faktem" Dorota Wellmann zdecydowała się opowiedzieć, jak w jej przypadku wyglądają napady migrenowe . I gwarantujemy wam, że nikt nie chciałby doświadczyć czegoś takiego. Prezenterka zdradziła, że "te ciężkie migreny w końcu ją zabiją" . Wyjawiła również, co się z nią dzieje, kiedy ból nagle atakuje. To są tak ogromne bóle głowy, że człowiek przestaje widzieć. Na początku pęka mi obraz w oku i widzę jakbym patrzyła przez kalejdoskop, czyli mam przed sobą obraz pęknięty na tysiąc kawałków. To pierwszy znak, że nastąpi atak i stracę wzrok do ślepoty - powiedziała w "Fakcie" Dorota Wellmann. Niestety to jeszcze nie wszystko. O ile początek ataku migreny można jeszcze jakoś wytrzymać, o tyle później zaczyna się prawdziwa gehenna , która dosłownie wyłącza Wellman z życia na dłuższą chwilę.  Zwalnia mi mowę i pojawia się problem z artykulacją. Oprócz tego człowiek się chwieje na wszystkie strony, bo ma zaburzenie równowagi. Muszę trafić do szpitala...

Przeczytaj
Dorota Wellman Marcin Prokop
ONS
Styl życia Wpadka w DDTVN. Marcin Prokop i Dorota Wellman nie wiedzieli, co odpowiedzieć małemu chłopcu
Marcin Prokop rozmawiał z kilkuletnim gościem programu "Dzień Dobry TVN". Odpowiedź chłopczyka wprawiła dziennikarza w osłupienie. A Dorota Wellman o mało nie pękła ze śmiechu!
Matylda Nowak
luty 08, 2019

Okazuje się, że bycie prowadzącym śniadaniowego programu na żywo jest równie stresujące, jak bycie kierowcą rajdowym czy żołnierzem jednostki specjalnej. Nigdy nie wiesz, z której strony nadejdzie atak i często musisz "wziąć ostry zakręt". Wie coś o tym Marcin Prokop , którego krótka rozmowa z kilkuletnim gościem programu "Dzień Dobry TVN" miała tak niespodziewany finał, że momentalnie stała się viralem . To nie pierwsza spektakularna wpadka w DDTVN ... - Chcesz zostać lekarzem, kiedy dorośniesz? - Nie, mordercą. pic.twitter.com/St1GpITyTv — KULTURĄ W PŁOT (@kulturawplot) February 7, 2019 Zobacz także:  Wpadka w programie „Pytanie na Śniadanie” bije rekordy popularności. Nawet gwiazdy podchwyciły temat! Zaskakująca odpowiedź gościa DDTVN Marcin Prokop i Dorota Wellman rozmawiali z zaproszonymi do studia gośćmi – mamą i jej kilkuletnim synem, Olafem. Tematem rozmowy były nebulizatory i inhalatory. W pewnym momencie Prokop zwrócił się do chłopca z niewinnym pytaniem : Olafku, chcesz zostać lekarzem, jak dorośniesz? Nie, mordercą – odpowiedział wyraźnie znudzony Olaf. Marcin Prokop próbował wybrnąć z sytuacji, zadając naprowadzające pytanie pomocnicze :  Mordercą zarazków, oczywiście?! Czyli lekarzem, który będzie mordował wirusy i bakterie? Tak, czy nie? Nie – odpowiedział Olaf z niewinnym uśmiechem. Ponaglany przez producentów, Marcin Prokop w ekspresowym tempie przeszedł do zapowiedzi bloku reklamowego: To tym bardziej zejdźmy już z anteny – powiedział wyraźnie spięty dziennikarz. I właśnie wtedy, milcząca dotąd (ale wyraźnie z trudem powstrzymująca atak śmiechu) Dorota Wellman powiedziała:  Dziękujemy! Cieszymy się, że przeżyliśmy! Zobacz także:  Anna Starmach zaliczyła małą wtopę na prezentacji ramówki TVN! Ale nieźle wybrnęła z trudnej sytuacji... Filmik z Olafem deklarującym swoje...

Przeczytaj
Dorota Gardias
Instagram@dorotagardias
Newsy Dorota Gardias ma koronawirusa. TVN wydał oficjalne oświadczenie o stanie zdrowia gwiazdy
Zaledwie wczoraj media obiegła niepokojąca informacja, że Dorota Gardias ma koronawirusa, a jej stan jest poważny. Stacja TVN postanowiła odnieść się do tych doniesień.
Redakcja Wizaz.pl
październik 01, 2020

Biuro prasowe TVN wydało oficjalne oświadczenie w sprawie zdrowia Doroty Gardias i potwierdza, że zaraziła się wirusem COVID-19 . O tym, że dziennikarka trafiła do szpitala, po tym jak zaraziła się koronawirusem, informował "Super Express". Według informacji dziennika, dziennikarka miała zarazić się od swojej córki, która z kolei miała kontakt z osobą zarażoną w szkole. Według doniesień Dorota Gardias ma ciężko przechodzić chorobę i ma problemy z oddychaniem. Jaki jest stan zdrowia dziennikarki? Jak się czuje Dorota Gardias chora na koronawirusa? Biuro prasowe TVN wydało oświadczenie w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias, jednocześnie potwierdzając, że dziennikarka zaraziła się koronawirusem:  Dorota Gardias po raz ostatni była w pracy 20 września. Zgodnie z obowiązującymi w TVN Grupa Discovery zasadami postępowania w przypadku stwierdzenia przypadku zachorowania na koronawirus natychmiast zidentyfikowaliśmy wszystkie osoby, które mogły mieć z nią w tym okresie kontakt. Zostały one bezzwłocznie poinformowane o sytuacji i skierowane na firmową kwarantannę. Żadna z tych osób nie ma objawów COVID-19 i nie kwalifikuje się do kwarantanny według zasad Sanepidu.           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Dorota Gardias (@dorotagardias) Wrz 4, 2020 o 1:14 PDT Pracodawcy Doroty Gardias oświadczyli, że są w stałym kontakcie ze szpitalem, w którym przebywa dziennikarka. Jednocześnie z szacunku do prywatności pracowników, nie zostały przekazane żadne szczegóły:  Jesteśmy w stałym kontakcie z...

Przeczytaj
dorota gardias
Instagram@dorotagardias
Newsy Dorota Gardias po raz pierwszy szczerze opowiedziała o swoim zakażeniu koronawirusem! Co wyznała?
Dorota Gardias po raz pierwszy szczerze opowiedziała o swojej chorobie oraz stanie zdrowia swojej córki. Jak się czują?
Redakcja Wizaz.pl
październik 02, 2020

Dorota Gardias oraz jej córka zostały zakażone koronawirusem. Na skutek tego dziennikarka trafiła do szpitala . Odkąd w mediach pojawiły się informacje na ten temat, wszyscy snuli domysły, jak naprawdę czuje się znana pogodynka. Dorota Gardias postanowiła rozwiać wszystkie wątpliwości we wpisie na Instagramie.  Dorota Gardias opowiedziała o swoim stanie zdrowia po zarażeniu koronawirusem Pierwsze informacje na temat stanu zdrowia Doroty Gardias i jej dziecka podał "Super Express". Gwiazda TVN miała zarazić się od swojej córki. Z kolei ta miała mieć kontakt z osobą zakażoną w szkole. Z ustaleń mediów wynikało, że dziennikarka miała bardzo ciężko przechodzić chorobę i mieć problemy z oddychaniem.  Medialne doniesienia o zarażeniu koronawirusem zostały potwierdzone przez biuro prasowe TVN , jednak nie przekazano szczegółowych informacji na temat zdrowia dziennikarki. Dzisiaj Dorota Gardias po raz pierwszy zabrała głos w sprawie zdrowia swojego i córki.  Dzień dobry wszystkim 💚 W świetle ostatnich doniesień chciałam Wam przekazać kilka informacji. Na początku bardzo wszystkim dziękuję za wszelkie gesty wsparcia i dobrą energię, którą przesyłacie nieustannie 🙏🏻 to dla mnie bardzo dużo znaczy i jestem Wam bardzo, bardzo wdzięczna 🙏🏻🍀 - - zaczęła dziennikarka  Dalej potwierdziła, że zaraziła się wirusem COVID-19 już 2 tygodnie temu. Uspokoiła też swoich sympatyków, że nic nie zagraża jej zdrowiu i życiu:  Niestety od blisko 2 tygodni zmagam się z zakażeniem wirusem COVID, a stan mojego zdrowia wymagał hospitalizacji z powodu zmian w płucach, typowych dla COVID... cały czas przebywam w szpitalu ale mojemu życiu nic nie zagraża... Jestem pod najlepszą opieką wspaniałych lekarzy i pielęgniarek. Leczenie przynosi efekty i z dnia na dzień jest...

Przeczytaj
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie