klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Gwiazdy stają na rękach. W jakim celu?

Przeglądając zdjęcia gwiazd na Instagramie możemy zastanawiać się, czemu właściwie mają służyć zdjęcia celebrytek stojących na rękach. Być może chcą się pochwalić smukłą sylwetką lub gibkim ciałem? Niewykluczone. Spójrzmy jednak na tę figurę z innej strony, jak na sposób na oczyszczenie umysłu i usprawnienie ciała.
Monika Orzechowska
czerwiec 27, 2016

Wielu dziewczynom stanie na rękach kojarzy się raczej z koszmarem z lekcji wychowania fizycznego. Zdaniem instruktorów jogi wcale nie powinno. Nasze zapatrywania na tę figurę mogą zmienić też piosenkarki i modelki, np. Britney Spears, Ellie Goulding, Naomi Campbell czy Rosie Huntington-Whiteley, które na Instagramie raz po raz chwalą się swoim zamiłowaniem do sportu. Stanie na rękach jest bowiem jedną z pozycji charakterystycznych dla jogi.

Czytaj też:  Piękno prostoty, czyli jak ułatwić sobie dbanie o urodę latem

Nikki Fogden-Moore, trenerka zdrowego stylu życia, w rozmowie z „Daily Mail Australia” przekonuje, że stanie na rękach daje zdrowotne korzyści, które obejmują m.in. redukcję stresu. Niepozorna figura ma poprawiać przepływ krwi z serca do głowy, rozluźniać nacisk na stawy, przywracać równowagę narządom wewnętrznym, pomagać wejść w stan medytacji, a przy tym zrelaksować umysł oraz poprawić naszą koordynację i wytrzymałość.

Czytaj też:  Przedłużanie rzęs: dlaczego chcemy na co dzień wyglądać jak gwiazdy czerwonego dywanu

Jak przekonuje Nikki Fogden-Moore, jeśli wydaje nam się, że na stanie na rękach jesteśmy za stare, powinnyśmy zmienić myślenie. Na początku należy jednak skorzystać z podpory, np. stanąć przy ścianie lub drzewie. W przeciwnym wypadku mogłybyśmy wylądować na SOR-ze, a tego raczej żadna z nas by nie chciała. A kiedy już będziemy pewniejsze własnych możliwości, możemy wziąć przykład z instruktorki jogi Hilarii Baldwin, która zaprezentowała, jak można taką figurę wykonać w kuchni.

Fot. Instagram

1 z 4

Hilaria Baldwin

Hilaria Baldwin
2 z 4

Ellie Goulding

Ellie Goulding
3 z 4

Bar Refaeli

Bar Refaeli
4 z 4

Britney Spears

Britney Spears
Komentarze