klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Dziewczynki w łóżku
Styl życia

Historia siostrzanej miłości- projekt "Barely Different"

We wzruszającej serii "Barely Different" fotografka i mama Anna Larson stara się uchwycić swoje córki podczas zabawy. Celem projektu było pokazanie, że miłość nie ma granic.
Lena Grabowska
lipiec 30, 2015

Anna ma trójkę dzieci, dwoje biologicznych i jedno adoptowane. Semenesh pochodzi z Etiopii i trafiła do rodziny Larsonów 5 lat temu. Anna zawsze chciała adoptować dziecko, było to spowodowane doświadczeniami z przeszłości.

"Po liceum zgłosiłam się do pracy jako wolontariuszka w zakładzie opieki dla niemowląt na Haiti. Tam zakochałam się w dziecku, którym się opiekowałam. Po opuszczeniu Haiti dowiedziałam się, że dziecko zmarło z powodu postępującej choroby oraz niskiej odporności spowodowanej wirusem HIV. Złamało mi to serce. Wtedy podjęłam decyzję, że w mojej rodzinie będzie adoptowane dziecko. Mam dwoje biologicznych dzieci, ale adopcja dała bardzo dużo mojej rodzinie. To piękne i zarazem trudne doświadczenie, ale warto było".

Seria "Barely Different" ("Nieznacznie różne") rozpoczęła się nieświadomie dwa lata temu. Anna zaczęła robić fotografować Semenesh i Haven, gdy miały 3,5 i 1,5 roku. "Łączy ich wspaniała więź, bawią się razem w każdej wolnej chwili" mówi Anna. "Chociaż czasem się kłócą, to większość czasu spędzają razem na zabawie i uciekając w świat fantazji. Są najlepszymi przyjaciółkami". Annie zależy na tym, aby na czarno-białych fotografiach pokazać podobieństwa, a nie różnice pomiędzy dziewczynkami. 

Nasz rozwój osobisty jest zależny od osób, przy których się rozwijamy. To nie kolor skóry decyduje o inności. Moje córki to bliźniacze dusze, które urodziły się dwóch krańcach świata, a adopcja je połączyła, spowodowała że stały się jednością. To doświadczenie otworzyło mi oczy na to, jaki potencjał miłości i wzajemnej akceptacji drzemie w każdym z nas. Moje córki są dowodem na to.

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Podobają Wam się fotografie artystki?

Sprawdź też niesamowity projekt #childhoodunplugged oraz cudowną galerię kobiecych ciał po porodzie. Dowiedz się też jak pokochać siebie.

Zdjęcia: anna-christine.com, annachristinelarson.wordpress.com

1 z 10

Wspólna nauka

Wspólna nauka

Dziewczynki pomimo dwuletniej różnicy wieku świetnie się rozumieją i dużo czerpią od siebie nawzajem.

2 z 10

Zawsze razem

Zawsze razem

Siostry są ze sobą tak bardzo zżyte, że chodzą wspólnie nawet na drzemki.

3 z 10

Nieistotne różnice

Nieistotne różnice

Dziewczynki różnią się wyglądem, ale zachowują się i czują jak prawdziwe siostry.

4 z 10

Siostrzana miłość

Siostrzana miłość

Dla dzieci rzeczy takie jak rasa czy kolor skóry nie mają najmniejszego znaczenia, dziewczynki są tego najlepszym dowodem.

5 z 10

Wspólne zabawy

Wspólne zabawy

Bujna wyobraźnia to cecha, która na pewno połączyła tę dwójkę. Dziewczynki szybko znalazły wspólny język.

6 z 10

Ciepło rodzinne

Ciepło rodzinne

Dziewczynki uczepione nóg taty, zdjęcie na którym widać więź między córkami i ojcem. Relacje w tej rodzinie nie są oparte na genach, lecz na prawdziwej miłości.

7 z 10

Dzieciństwo pełne przygód

Dzieciństwo pełne przygód

Semenesh i Haven stały się nieoczekiwanie częścią niesamowitego projektu, ale ich wspólna przygoda nie skończy się wraz z nim.

8 z 10

Miłość zaklęta w fotografiach

Miłość zaklęta w fotografiach

Zdjęcia sióstr nie pozostawiają wątpliwości, dziewczynki kochają się nad życie, a ich więź jest niesamowita.

9 z 10

Siostrzana troska

Siostrzana troska

Siostry kłócą się czasem, ale w trudnych sytuacjach są dla siebie wsparciem.

10 z 10

Projekt "Barely Different"

Projekt

Jak Wam się podobają fotografie dziewczynek?

Komentarze