Maskara AA
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Chcę testować
Produkty Dr Skin Clinic
Chcę testować
Serum Lirene
Laureaci
Bourjois
Laureaci
Kosmetyki Rosie
Laureaci
Kosmetyki Neutrogena
Laureaci
kosmetyki Marc Anthony
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Chcę testować
Kosmetyki Eveline Cosmetics
Laureaci
Kosmetyki Vegaya
Laureaci
Produkty Inveo
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Wyniki testu
Kosmetyki Bielenda
Laureaci
kosmetyki Lift4Skin
Laureaci
kosmetyki Pomegrace
Laureaci
Kosmetyki Neboa
Laureaci
Kosmetyki AA
Laureaci
Fluid Lirene
Laureaci
Vianek
Laureaci
Hiszpania i Włochy przygotowują się do otwarcia turystyki
Styl życia

Hiszpania i Włochy przygotowują się do otwarcia turystyki

Mimo że świat nadal trawi koronawirus, niektóre kraju już teraz myślą o wznowieniu turystyki. Hiszpanie rozważają wprowadzenie specjalnych opasek. Włosi mają jeszcze bardziej szalony pomysł.

Do tej pory oba te kraje zbijały co roku fortunę na odwiedzających je turystach. Tegoroczne wakacje są niestety wielką niewiadomą. Jednak Hiszpania oraz Włochy, mimo kryzysu spowodowanego koronawirusem, starają się opracować plan naprawczy.

Turystom trzeba przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, a jak wiadom, oba te kraje zostały silnie dotknięte COVID-19. Plan jest dość szalony i oprócz noszenia masek zakłada również dezynfekowanie plaż - w tym oczywiście piasku.

Wakacje 2020

Zdjęcie: istockphoto.com

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Włochy otworzą się na wakacje?

Dla Hiszpanii i Włoch turystyka była bardzo ważnym elementem napędzającym gospodarkę. Tylko w 2019 roku kraj z Półwyspu Iberyjskiego odwiedziło prawie 84 mln turystów*, a kraj z Półwyspu Apenińskiego 55 mln turystów*. Niestety w tym roku przez COVID-19 straty z tego tytułu mogą być ogromne. Liczy się je podobno już w miliardach... Hotele, miejsca noclegowe, restauracje oraz zabytki są zamknięte dla mieszkańców tych krajów, a co dopiero turystów. 

Zobacz także: Kiedy wypadnie szczyt zachorowań w Polsce? Podano datę!

Ratowanie zbliżającego się sezonu wakacyjnego może być trudne, ale okazuje się, że wcale nie niewykonalne. Branża turystyczna sugeruje, że bezpiecznym rozwiązaniem będzie wprowadzenie dezynfekcji piasku oraz obowiązek noszenia masek. Pierwsze może być utrudnione ze względu na samych turystów, a drugie ze względu na temperaturę.

Jak podaje TVN24, włoski hotelarz Amorino De Zotti planuje zmniejszyć ilość plażowych parasoli tak, aby oddzielić gości na przyhotelowym odcinku plaży. Liczy także na samoczyszczącą łazienkę z automatycznym systemem odkażania. 

- Co roku mamy pięćdziesiąt tysięcy parasoli, ale tym razem rozłożymy dwadzieścia pięć tysięcy w odpowiednich odległościach, zgodnie z przepisami, ale chcemy je otworzyć - mówi TVN24 właściciel hotelu w Jesolo.

Czy spędzimy wakacje w Hiszpanii?

Bierni w działaniach nie są również Hiszpanie. TVN24 podaje, że dość entuzjastycznie mówi się o bransoletkach identyfikacyjnych, którymi należałoby oznaczać ludzi. Białe przypisano ozdrowieńcom. Zielone przeznaczono dla zdrowych osób, a czerwone dla tych, którzy są w grupie ryzyka. Jednym z planów jest także promowanie lokalnej turystyki, do której zaliczają się na przykład wiejskie domki wypoczynkowe.

- Chcielibyśmy przyciągać osoby, które w swoich dowodach mają zapisane, że mieszkają w prowincji Malaga. Te osoby dotarłyby tu ze swoich domów w niecałą godzinę. Zależy nam na tym, żeby korzystano nie tylko z miejsc turystycznych, ale też obszarów wiejskich, którymi może pochwalić się wybrzeże Costa del Sol - mówi w rozmowie z TVN24 Luis Callejon, szef stowarzyszenia hotelarzy Aehcos.

Jest szansa na to, że plan się powiedzie i dzięki takim małym krokom uda się podnieść gospodarkę zarówno włoską, jak i hiszpańską. W końcu wszyscy marzymy o tym, aby kwarantanna wreszcie dobiegła końca.

Zamknięte granice niestety nie ułatwiają planowania wakacji. Mimo że Polska przyjęła czteroetapowy plan odmrażania gospodarki, nieznane są dokładne daty zdejmowania kolejnych obostrzeń. Pod wielkim znakiem zapytania stoi również uruchomienie lotów. Wszystko zależy od tego, które państwa będą miały otwarte granice. 

* dane podane przez Marię Reyes Maroto (minister przemysłu, handlu i turystyki) oraz Ministerstwo Kultury w Rzymie.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

sycylia będzie dopłacać turystom
iStock
Styl życia
Chcesz w tym roku pojechać na wakacje? Ta wyspa będzie dopłacać turystom do urlopu
Sycylia chce po pandemii przyciągać turystów poprzez system specjalnych dopłat. Można liczyć m.in. na zwrot połowy kosztów biletu lotniczego.

Włochy to jedno z państw, które pandemia koronawirusa dotknęła w największym stopniu. Więcej zachorowań jest tylko w Stanach Zjednoczonych oraz w Hiszpanii. Gospodarka Włoch bardzo ucierpi ze względu na koronawirusa , z którym teraz bardzo mocno kojarzą się Włochy. Do tej pory turystyka stanowiła aż 13 proc. PKB kraju, a wszystko wskazuje na to, że turyści będą obawiali się wyjazdu do Italii. Sycylia znalazła jednak sposób na to, aby zachęcić turystów do przyjazdu - uruchomi system specjalnych dopłat dla przyjezdnych.  Zobacz także:Spray na koronawirusa, który chroni powierzchnie przez 90 dni dostępny od maja Sycylia będzie dopłacać turystom do przyjazdu Według informacji podawanych przez "The Times", osoby spędzające urlop na Sycylii będą mogły skorzystać z przygotowanych dla nich voucherów. Na ten moment "dopłaty" mają obejmować: zwrot połowy kosztów biletu lotniczego,  zniesienie opłat za wizyty w muzeach,  zwrot kosztów za co trzeci nocleg w sycylijskim hotelu.  Władze wyspy na dopłaty mają przeznaczyć aż 50 mln euro. Choć oferta wyspy wydaje się być bardzo kusząca, należy pamiętać o tym, że granice państwa nadal pozostają zamknięte i nie wiadomo, kiedy zostaną otwarte. Możliwe, że nie wydarzy się to nawet przed wakacjami. Dodatkowo nie wiadomo, kiedy na nowo zostaną uruchomione regularne loty linii lotniczych.  Choć Sycylia chce przyciągać turystów, Giuseppe Conte studzi zapał. Premier Włoch mówił o tym, że chciałby poluzować wiele obostrzeń, ale taka decyzja byłaby po prostu nieodpowiedzialna. Dlatego na wakacje na Sycylii będzie trzeba prawdopodobnie jeszcze trochę poczekać.  Chcesz uwiecznić każdą chwilę spędzoną na urlopie? Zainwestuj w aparat fotograficzny. Pobierając zniżkę ze strony neonet kod rabatowy , na pewno nie przepłacisz. Zobacz także: Jak w tym roku będą wyglądały wakacje. Opowiada rzecznik rządu

Szumowski zapewnia, że można "spokojnie rezerwować rodzinne wakacje"
Styl życia
Minister Szumowski zapewnia, że można "spokojnie rezerwować rodzinne wakacje"
Minister zdrowia zapewnia, że w lipcu i sierpniu można rezerwować rodzinne wakacje w kraju. Sytuacja hoteli na chwilę obecną nie jest zagrożona. Ma się ona natomiast inaczej w stosunku do wyjazdów zorganizowanych.

Tegoroczne wakacje będą inne niż wszystkie. W tym roku niewskazane będą zatłoczone plaże, swobodne spacery po deptaku wśród tłumnie zgromadzonych turystów. Niemniej jednak podróże po kraju będą możliwe. W wywiadzie dla "Super Expressu" minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju, a niebawem w Polsce pójdziemy również do kina. Jak zaznaczył, prawdopodobieństwo ponownego zamknięcia hoteli jest niewielkie, jednak niewykluczone. Wciąż pod znakiem zapytania stoją obozy i kolonie. To jest dużo większy problem niż wyjazd rodzinny do hotelu nad morze czy w góry - powiedział Szumowski. Co natomiast z wyjazdem za granicę? Zobacz także: Długa lista obostrzeń dla kolonii i obozów dla młodzieży Źródło: iStock Gdzie będziemy mogli wyjechać na zagraniczne wakacje? Wiele krajów zamknęło granice dla turystów, jednak teraz stopniowo otwierają się na podróże i obcokrajowców. W sezonie letnim, a nawet już w czerwcu niektóre z nich uruchomią turystykę, jednak z pewnymi ograniczeniami. My również zakładamy, że jeśli sytuacja będzie się rozwijać nie w szybszym tempie niż ma to miejsce teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic. Mówię to z dużą rezerwą - mówiła w ostatnim czasie Jadwiga Emilewicz. W jakich krajach będziemy mieli możliwość spędzenia wakacji? Włochy - otwierają granice 3 czerwca dla obywateli krajów UE, jak również strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, Andory, Monako, San Marino. Grecja - planowane otwarcie granic od 15 czerwca i otwarcie tzw. korytarzy turystycznych. Możliwe wcześniejsze uruchomienie turystyki dla krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Wyspy Kanaryjskie - wakacje z paszportem medycznym i potwierdzonym stanem zdrowia. Turcja - planowane testy na obecność koronawirusa na lotniskach. Cypr - planowane otwarcie na turystykę od 9 czerwca...

Koronawirus - obostrzenia
Newsy
Druga fala koronawirusa: te kraje przywracają obostrzenia i kwarantannę - co z Polską?
Sytuacja krajów podczas pandemii koronawirusa zmienia się z dnia na dzień. Poszczególne państwa ponownie borykają się ze znacznym wzrostem zachorowań. Dwa z nich usunięto z listy bezpiecznych.

W Polsce na obecną chwilę odnotowano 8957 aktywnych przypadków zarażenia koronawirusem. Dotychczas z powodu COVID-19 zmarło 1605 osób. Na świecie ich liczba sięgnęła już 580 tys. Światowa Organizacja Zdrowia zaznacza, że wbrew pozorom i zniesionym obostrzeniom, w wielu rejonach na świecie sytuacja ulega pogorszeniu. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się obecnie niezmiennie Stany Zjednoczone, Brazylia i Indie. Kilka krajów Unii Europejskiej usunięto jednak z listy bezpiecznych państw. Zobacz także: Bon na wakacje - znamy termin pierwszych wypłat Źródło: iStock Dwa państwa usunięte z listy bezpiecznych Szybki wzrost zarażeń koronawirusem ​​odnotowały dwa państwa Unii Europejskiej, które ta, jak podaje Reuters, wykluczyła je z listy bezpiecznych kierunków. Są to Serbia i Czarnogóra . W pierwszym z krajów potwierdzono dotąd 18 639 przypadków, a w Czarnogórze 1 164. Kluczowe jest jednak tempo wzrostu. Wniosek w tej sprawie złożyły Niemcy. Dyskusja toczyła się również w odniesieniu do Algierii i Maroka. UE chciała usunąć je z listy, jednak do tego nie doszło. Kraje zostały również uszeregowane według skali ryzyka. Oznaczono je trzema kolorami - czerwonym, żółtym i zielonym. Według przydzielonej kategorii, władze państw decydują o konieczności odbycia kwarantanny lub zakazie wjazdu przez ich obywateli.  Dodatkowo, rząd Wielkiej Brytanii wprowadził nowe restrykcje odnoszące się do zakrywania ust i nosa. Maseczki ochronne są obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych. Dotyczy to m.in. sklepów. Za jej brak grozi kara w wysokości 100 funtów. Pracownicy będą mogli natomiast odmówić obsługi osobie bez maski. O podobnych rozwiązaniach myślą Niemcy . Rząd rozważa wprowadzenie lokalnych ograniczeń w obawie przed drugą falą. Niepokoje wynikają ze wzrostu liczby zarażonych.  Również w Hiszpanii wracają mocne restrykcje. W mieście Lerida wykryto...

koronawirus szczyt zachorowań jak długo potrwa epidemia
Newsy
Epidemia koronawirusa: Epidemiolog przewiduje, że w Polsce nie będzie szczytu zachorowań. Ale za to...
Zdaniem mikrobiologa i byłego prezes Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej, Polskę ominie tak zwany szczyt zachorowań. Niestety, zdaniem dr Tomasza Ozorowskiego nie oznacza to końca epidemii.

Nieustannie pojawiają się nowe informacje na temat szczytu zachorowań na COVID-19 w Polsce . Na początku kwietnia specjaliści z ExMetrix – firmy zajmującej się prognozowaniem gospodarczym i społecznym – zapowiedzieli, że najwięcej Polaków zachoruje na koronawirusa w okolicach 25 kwietnia . Niecałe dwa tygodnie później pojawiły się prognozy Instytutu Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim, z których wynikało, że szczyt pandemii mamy już za sobą . Teraz okazuje się, że wyczekiwana kumulacja zachorowań, po której miałoby nastąpić wygaszenie epidemii może wcale nie nadejść ...  Nie będzie szczytu zachorowań, tylko ich stały i wysoki przyrost W rozmowie z portalem Nasze Miasto, dr Tomasz Ozorowski, mikrobiolog i były prezes Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej wypowiedział się na temat przewidywanego szczytu zachorowań na COVID-19. Zdaniem Ozorowskiego, jakiekolwiek prognozowanie czasu trwania epidemii nie ma większego sensu . W żaden sposób nie można tego zrobić. Tak skutecznie się „przyblokowaliśmy”, że wydaje mi się, iż możemy w Polsce nie mieć szczytu zachorowań – mówi dr Ozorowski. – Myślę, że będziemy mieli ich stały, wysoki wzrost. Wyższy niż kraje, które osiągnęły wyraźny szczyt. Tomasz Ozorowski wyjaśnił, że – by zapobiec rozprzestrzenianiu wirusa w danej społeczności – ponad 80 procent jej członków musi uodpornić się na wirusa . Taką odporność nabywa się naturalnie – przechodząc chorobę – lub przez zaszczepienie . U nas zachorowań było tak mało, że mamy ogromną część populacji nadal podatną zakażeniu – tłumaczy Tomasz Ozorowski. – To ponad 95 proc. ludności. Należy się spodziewać, że odblokowując gospodarkę i życie społeczne, zachorowania będą się pojawiać na odpowiednio coraz wyższym poziomie. Myślę, że wyższym niż było to w krajach, które ewidentny "peak"...

Nasze akcje
Zapachy Police
PIELĘGNACJA

Wygraj nowe zapachy z linii GOODVIBES od Police To Be!

STYL ŻYCIA

Rossmann wspiera Niebieską Linię

Pielęgnacja skóry suchej
PIELĘGNACJA

Jak wykonać makijaż przy skórze suchej?

Maciej Zień Beauty
MAKIJAŻ

Kolekcja Maciej Zień Beauty jest już dostępna!

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
modne buty na jesień 2021
Moda

Modne buty na jesień 2021 - TOP 6 modeli, które będą hitem sezonu [Przegląd z sieciówek]

Aneta Zygmuntowicz
modne sukienki na jesień 2021 z sieciówek
Moda

Modne sukienki na jesień 2021 od 60 złotych. 5 propozycji z sieciówek, które musicie mieć w szafie!

Aneta Zygmuntowicz
efekty stosowania retinolu
Pielęgnacja

Retinol – efekty na trądzik i zmarszczki. Kiedy się pojawią i jakie są skutki uboczne?

Aneta Zygmuntowicz
odżywki emolientowe do włosów
Fryzury

Odżywki emolientowe do włosów - jaką wybrać i jak je stosować? [ranking najlepszych]

Laura Osakowicz
AZS na szyi
Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Julia Cichocka
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
kurtka przejściowa na jesień 2021
Moda

Kurtki przejściowe na jesień 2021. Przegląd z sieciówek od 60 zł [Sinsay, Bershka, Zara, House, H&M]

Aneta Zygmuntowicz
płaszcze w kratę
Moda

Najmodniejsze płaszcze w kratę na jesień 2021 z sieciówek [Sinsay, Stradivarius, H&M, Tatuum, Mango]

Paulina Wierzchowiecka
pełne usta
Pielęgnacja

Pełne usta - jak uzyskać, jak dbać i jak malować?

Aneta Zygmuntowicz
nakładanie henny do brwi
Pielęgnacja

Henna do brwi - jak zrobić ją w domu, ile kosztuje i którą wybrać?

Paulina Wierzchowiecka
depilacja cukrowa
Pielęgnacja

Depilacja cukrowa - jak ją wykonać w domu? Przepis na pastę cukrową do depilacji

Katarzyna Dobrzyńska
jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja

Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]

Laura Osakowicz
bakuchiol najlepsze kosmetyki z roślinnym zamiennikiem retinolu
Pielęgnacja

Bakuchiol, czyli roślinna alternatywa retinolu. Jak działa i jak stosować?

Milena Majak
Dziewczyna z naturalnym makijażem
Makijaż

Naturalny makijaż - jak go zrobić krok po kroku?

Julia Cichocka
Kobieta ze zniszczonymi w
Fryzury

Zniszczone włosy - domowe sposoby i kosmetyki na przywrócenie im blasku

Milena Majak Julia Cichocka