
To co najbardziej kojarzy nam się z domowym spa to z pewnością maseczki do twarzy. Pomagają one nie tylko zwalczyć problemy skórne, ale również cudownie relaksują. Zapal świeczki, włącz ulubioną playlistę i nałóż na buzię magiczną miksturę.
Dla oczyszczenia skóry…
Maseczka jabłkowa
Połączenie łyżki miodu ze startym jabłkiem pozwala zwalczyć nawet bardzo uporczywy trądzik. Taką mieszankę nałóż na twarz i pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz letnią wodą.
Maseczka ogórkowa
Każda z nas z pewnością choć raz w życiu nakładała plasterki ogórka na buzię. A czy któraś mieszała starty ogórek z odrobiną jogurtu naturalnego? Nałóż papkę na twarz i odczekaj 20 minut. Taka mieszanka pozwoli Ci usunąć pory i rozświetli Twoją skórę.
Maseczka rumiankowa
Utrzyj 100 g rumianku z wrzątkiem. Gdy powstanie jednolita papka, odczekaj 10 minut i nałóż ją na twarz. Po 20 minutach zmyj maseczkę. Taka mieszanka działa kojąco nawet na bardzo wrażliwą skórę.
Maseczka bananowa
Pół zmiksowanego banana wymieszaj z żółtkiem i łyżeczką miodu. Po 20 minutach od nałożenia maseczki na twarz, zmyj go letnią wodą. Dzięki niej nawilżysz skórę i złagodzisz podrażnioną i zmęczoną skórę.
Dla rozświetlenia…
Zielona maseczka
Zmiksuj na jednolitą masę 7 łyżek mięty, 4 łyżki jogurtu naturalnego, liść sałaty oraz 2 łyżeczki glinki kosmetycznej. Nałóż maseczkę na 15 minut i dokładnie oczyść skórę. Taki zielony mix doda Ci blasku i orzeźwi Twoją skórę.
Maseczka fasolowa
Ugotuj szklankę fasoli. Gdy mocno zmięknie, rozgnieć ją, dodając łyżkę oliwy i sok z połowy cytryny. Odczekaj 20 minut i ciesz się rozświetloną, wolną od toksyn skórą.
Matujące…
Maseczka kogel-mogel
Ubij białko z jednego jajka i wymieszaj z połową szklanki miodu oraz łyżką razowej mąki. Taką miksturę nałóż na buzię na 30 minut. Już po pierwszym zastosowaniu pozbędziesz się nadmiaru sebum.
Maseczka owocowa
Zmieszaj ze sobą ½ łyżki soku z cytryny, ½ filiżanki zblendowanych truskawek, białko z 1 jajka oraz łyżkę miodu. Dla lepszego efektu dodaj 2 krople olejku jojoba. Nałóż maseczkę na twarz na 10 minut. Jej regularne (nawet codzienne!) stosowanie pozwoli zapomnieć ci o tłustej i świecącej się cerze.
Aby maseczka zapewniła nam oczekiwane efekty, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pozwolą nam w pełni wykorzystać jej właściwości:
1. Demakijaż to pierwszy etap każdego zabiegu kosmetycznego. Dobrze oczyszczona skóra będzie oddychać, dzięki czemu wchłonie z maseczki wszelkie niezbędne mikroelementy. Usunięcie makijażu pozwoli również odpocząć i zregenerować się naszej skórze.
2. Usuń martwy naskórek. Najprostszym domowym sposobem będzie wykonanie peelingu. Zmieszaj brązowy cukier z sokiem z cytryny. Możesz również połączyć fusy z kawy z mydłem lub żelem. Dzięki temu otworzysz pory oraz oczyścisz skórę z toksyn, przez co maseczka lepiej się wchłonie.
3. Nakładaj maseczkę dokładnie, najlepiej przed snem. Dzięki temu skóra wolna od makijażu i zabrudzeń szybciej przyjmie aktywne składniki.
A Wy jakie maseczki polecacie? Czy macie swoją jedną, ulubioną recepturę?
Sprawdź także: Zielona herbata - czy działa? Wynik 30-dniowego testu
Zapisz
Zapisz

Wągry, czyli zaskórniki, które zatykają nam pory są jednym z najczęstszych problemów, z jakimi zmaga się nasza skóra. Sposobów, podobnie jak kosmetyków na radzenie sobie z tym uciążliwym problemem jest wiele. Nic nie działa jednak tak szybko, jak maseczka na wągry . Zrobiona w domowych warunkach, nie tylko niemal natychmiastowo usuwa zaskórniki , ale również daje nam satysfakcję z oszczędności. Często jest równie skuteczna jak drogeryjne maski. Sprawdź pięć naszych przepisów na domową maseczkę na wągry. Domowa maseczka na wągry: Maseczka na wągry z żelatyny Składniki: mleko, żelatyna. Przygotowanie: Mleko i żelatynę wymieszaj w miseczce w proporcjach 1:1. W przypadku stosowania jej jedynie w okolicach nosa, wystarczy jedna łyżka każdego z produktów. Stosowanie: Przed aplikacją mieszanki żelatynowej zrób sobie parówkę na twarz, żeby otworzyć pory . Maseczkę na wągry podgrzej delikatnie w kuchence mikrofalowej lub zagotuj w garnku. Pozostaw ją do ostygnięcia, a następnie nałóż na wybrane partie twarzy. Zostaw ją na skórze na ok. 20 min. do zastygnięcia i zdejmij metodą peel off . Maseczka na wągry z jajka Składniki: 1 białko z jajka, 2 łyżki soku z cytryny Przygotowanie: Żeby wykonać maseczkę na wągry z jajka, najpierw musisz oddzielić białko od żółtka, a następnie je ubić. Kiedy już to zrobisz, dodaj do niego cytrynę i delikatnie wymieszaj. Stosowanie: Maseczka na wągry z cytryny rozjaśnia skórę, ściąga ją i widocznie oczyszcza. Przygotowaną piankę nakładamy na twarz i zmywamy po ok. 10 minutach przy użyciu ciepłej wody. Maseczka na wągry z miodu Składniki: 2 łyżki sody oczyszczonej, łyżka miodu Przygotowanie: Składniki na maseczkę na wągry wystarczy ze sobą połączyć i dokładnie wymieszać. Stosowanie: Mieszankę nałóż na twarz i zostaw na ok. 10-15 min. Po upływie tego czasu, zmyj ją ciepłą...

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze, lecz niekiedy niezależnie od wieku, na ciele pojawiają się zmiany trądzikowe. Jak z nimi walczyć? Z pomocą przychodzą domowe maseczki, które pomagają kobietom od wieków. Przepisy na niektóre z nich są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Oto 6 sprawdzonych maseczek. Maseczka z drożdży na trądzik Wystarczy zmieszać ok. ¼ opakowania drożdży z ciepłym mlekiem. Powstałą papkę należy nałożyć na twarz i pozostawić na kilka minut, po czym zmyć letnią wodą. Ta mieszanka ma na celu złagodzenie podrażnień oraz stanu zapalnego. Swoje działanie zawdzięcza głównie drożdżom, które zawierają szczególnie przydatne witaminy z grupy B, a także białko, żelazo, selen, wapń, chrom, węglowodany. Maseczka z miodu na trądzik Łyżkę miodu zmieszaj z dwiema kroplami olejku z drzewa herbacianego . Gotową mieszankę nałóż na twarz na ok. 15 minut, po czym zmyj. Zarówno miód, jak i olejek wykazują działanie antyseptyczne, bakteriobójcze. Po maseczce znikną także obrzmienia, a skóra będzie nawilżona. Maseczka z cynamonu na trądzik Połącz 2 łyżeczki cynamonu z łyżeczką letniej wody, jogurtu naturalnego albo śmietanki. Taką mieszankę nałóż na twarz wykonując koliste ruchy. Maseczkę pozostaw na 5 minut (skóra może delikatnie szczypać), po czym zmyj wodą. Najlepiej aplikować ją wieczorem, ponieważ może się pojawić zaczerwienienie na skórze. Maseczka z aspiryny na trądzik Rozetrzyj na proszek 3 tabletki aspiryny, następnie połącz je z łyżką wody, ok. 2 łyżkami jogurtu naturalnego i łyżeczką miodu. Dokładnie wymieszaj. Nałóż na twarz i pozostaw na ok. 15 minut, po czym zmyj letnią wodą. Po systematycznym stosowaniu (ok. 2 razy w tygodniu), skóra będzie idealnie nawilżona, rozjaśniona, a także zmaleje ilość niedoskonałości. Maseczka z kurkumy na trądzik Jej podstawową wersję uzyskasz...

O pielęgnacyjnych właściwościach ogórków wiemy nie od dzisiaj. Nie bez powodu marki kosmetyczne tworzą produkty z pochodnymi tego warzywa w składzie. A plasterki ogórka kładzione bezpośrednio na skórę twarzy to popularny domowy sposób, na pozbycie się porannego lub poimprezowego obrzęku. ;-) Okazuje się jednak, że – w odpowiednim towarzystwie – ogórek może w znaczący sposób poprawić stan cery tłustej i trądzikowej. Fot.: iStock Jak ogórek działa na skórę? Korzystając z dostępnych zwykle w domu składników można sobie przygotować niezwykle skuteczną maseczkę zwężającą pory lub rozjaśniającą przebarwienia . Z dużym powodzeniem można walczyć z trądzikiem, korzystając z dostępnej w każdej domowej apteczce aspiryny czy aktywnego węgla . Teraz do tych domowych killerów niedoskonałości cery dołączyć może także ogórek. Maseczkę z nim w "roli głównej" powinny robić sobie raz w tygodniu wszystkie posiadaczki skóry przetłuszczającej się i z ropnymi krostkami . Ogórek zawiera wiele substancji doskonale wpływających na stan skóry. Znajdziemy w nim między innymi: witaminę E, która jest silnym antyoksydantem , przyspieszające regenerację skóry, regulujące produkcję sebum i zapobiegające powstawaniu stanów zapalnych witaminy z grupy B, witaminę A, czyli tak zwaną witaminę młodości, która wpływa zarówno na regenerację skóry, jak i jej procesy rogowacenia, rozjaśniającą i działającą przeciwzapalnie witaminę C oraz działającą antybakteryjnie i regulującą pracę gruczołów łojowych siarkę. Dzięki tym wszystkim substancjom, ogórek jako główny składnik maseczki rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe, przyspiesza gojenie się istniejących stanów zapalnych i – regulując rogowacenie naskórka i produkcję sebum – zapobiega powstawaniu nowych. Maseczki z ogórkiem dla cery tłustej i trądzikowej Ogórek "gra rolę...

Miód to jeden z największych skarbów natury. Jest nie tylko smaczny i pożywny. Jego działanie lecznicze i pielęgnacyjne jest wykorzystywane przez człowieka od tysięcy lat. Spożywany miód gryczany pomaga się rozluźnić, miód lipowy obniża gorączkę i zmniejsza kaszel, a wielokwiatowy dodaje energii. Za to nakładany na skórę przyspiesza jej regenerację, nawilża ją i pomaga w leczeniu trądziku . Miód na skórę – właściwości W miodzie najwięcej jest węglowodanów – a zwłaszcza glukozy i fruktozy. Ponadto znajdują się w nim: kwasy organiczne, olejki eteryczne , mikroelementy (np. potas, fosfor, magnez, wapń, żelazo), witaminy (A, B1, B2, B6, B12, C), kwas foliowy, kwas pantotenowy oraz biotyna. Nakładany na skórę, miód nawilża ją pośrednio (zapobiegając odparowywaniu z niej wody) i bezpośrednio (jako humektant, wiąże cząsteczki wody). Przyspieszając tworzenie się komórek naskórka, stymuluje regenerację skóry. Zawarte w miodzie enzymy złuszczają naskórek. Miód hamuje także stany zapalne i zwalcza wolne rodniki . Miód doskonale radzi sobie także z bakteriami, grzybami i wirusami – naukowcy udowodnili niszczy ich aż 60 różnych typów. Maseczka z miodu – przepisy Przeciwdrobnoustrojowe i regenerujące działanie miodu jest przydatne w walce z trądzikiem – potwierdzono zwłaszcza jego doskonały wpływ na trądzik różowaty . Ale jego właściwości nawilżające i złuszczające czynią go też doskonałym środek do pielęgnacji cery suchej i dojrzałej. Maseczka z miodu – antytrądzikowa Chcąc przyspieszyć gojenie się trądziku wymieszaj czubatą łyżkę miodu z dwoma łyżeczkami kurkumy i łyżką naturalnego jogurtu. Pozostaw tę maskę na skórze na 10-15 minut. Maseczka z miodu wygładzająca Zetrzyj na tarce małe jabłko, po czym dodaj do niego łyżkę miodu. Taką maseczkę trzymaj na twarzy do 20 minut. Maseczka z miodu...