żele Unimil
Chcę testować
Octenisept
Chcę testować
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
maskara avon
Laureaci
kosmetyki aa wings of color
Wyniki testu
zapach avon
Laureaci
serum la roche-posay
Laureaci
soczewki fakijne - alternatywa dla okularów i soczewek
Styl życia

Idealny wzrok – bez okularów i soczewek kontaktowych!

Czy słyszeliście o soczewkach kontaktowych wszczepianych do oka? Sprawdźcie, na czym polega ta metoda.

Nie każdy chce bądź może nosić okulary. Co wtedy? Osoby w wieku 20+ mogą skorzystać z innowacyjnych soczewek fakijnych, które są rodzajem trwałych soczewek kontaktowych wszczepianych do oka. Zabiegi takie wykonuje dr Marek Czubak, mikrochirurg i okulista z kliniki Mega-Lens w Warszawie (www.megalens.com.pl, www.operacjezacmy.pl). Na czym dokładnie polegają? 

Jak działają soczewki fakijne? 


Soczewka fakijna to można powiedzieć, soczewka kontaktowa wszczepiana do wnętrza gałki ocznej, a dokładnie pomiędzy tęczówkę a soczewkę oka. Polecana jest osobom młodym do 35-45. roku życia (muszą mieć ukończone 21 lat). Metoda ta pozwala skorygować w zasadzie dowolną wadę wzroku, nawet dużą krótkowzroczność i nadwzroczność, a także wysokie astygmatyzmy. W klinice Mega-lens wykorzystywane są soczewki fakijne wysokiej jakości (marki Visian ICL), wykonane z zaawansowanego technologicznie tworzywa powstającego na bazie kolagenu – kolameru,  który jest całkowicie biokompatybilny z narządem wzroku i z nim naturalnie współpracuje. Po wszczepieniu soczewka dopasowuje się do anatomii oka i zapewnia dokładną korekcję wzroku – w zasadzie już tuż po zabiegu. Nie jest wyczuwalna ani widoczna, nie powoduje podrażnienia ani zespołu suchego oka. Młode osoby cenią sobie komfort, jaki dają soczewki fakijne, „uwalniając” je od konieczności noszenia okularów czy soczewek kontaktowych. Soczewki kolamerowe zawierają też filtry UVA i UVB chroniąc jednocześnie oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

Jak wygląda zabieg wszczepienia soczewek fakijnych?


Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 15 minut, a wielu pacjentów określa go wręcz jako przyjemny! Miękka, zwijalna soczewka (precyzyjnie dobrana po wykonaniu odpowiednich badań) jest wkładana przez 2-milimetrowe nacięcie na krawędzi rogówki i umieszczana delikatnie w gałce ocznej, pod tęczówką. Nie ma potrzeby zakładania szwów, rana goi się samoczynnie. Po godzinie lekarz sprawdza ostrość widzenia, a dwie godziny po zabiegu można opuścić klinikę (dobrze, aby ktoś nas odwiózł do domu) – już bez konieczności wkładania okularów czy soczewek kontaktowych. 

Uwaga! Zabieg wszczepienia soczewek fakijnych jest szybki i łatwy – pod warunkiem, że wykonuje go doświadczony mikrochirurg zajmujący się operacjami przedniego odcinka oka (np. leczeniem zaćmy). 

Czy wymaga rekonwalescencji? 


Przez kolejne dni musisz tylko stosować krople do oczu zalecone przez lekarza. Powrót do pełnej aktywności jest szybki i bezbolesny – zwykle już następnego dnia możesz wrócić do swoich codziennych zajęć i pracy. Dokładne zalecenia pozabiegowe dostaniesz w klinice. 

Czy można wyjąć soczewki fakijne? 


Generalnie soczewki fakijne korygują wzrok na całe życie, ale są sytuacje, kiedy konieczne może być ich usunięcie – np. gdy w późniejszym wieku rozwinie się zaćma. Wtedy mikrochirurg bezpiecznie usuwa soczewki fakijne i wszczepia soczewki wewnątrzgałkowe, stosowane powszechnie w leczeniu zaćmy. 

Soczewki fakijne - wszystkie informacje

Czy soczewki fakijne są alternatywą dla laserowej korekcji wzroku?


Tak i to zdecydowanie bezpieczniejszą! Dr Marek Czubak jest przeciwnikiem laserowej korekcji wzroku, ponieważ zawsze uszkadza ona rogówkę będącą naszym „oknem na świat” – na tym bowiem polega jego działanie (laser modeluje rogówkę poprzez jej ścinanie, aby uzyskać pożądany efekt optyczny). To jednak powoduje, że po pewnym czasie rogówka traci swoją sprężystość i wytrzymałość mechaniczną, ulegając zniekształceniu na skutek ciśnienia panującego w gałce ocznej. U wielu pacjentów dochodzi do wznowy wady wzroku, nie można też u nich zastosować – gdyby zaistniała taka konieczność, np. w momencie pojawienia się zaćmy – soczewek wieloogniskowych. Trudno jest bowiem u osób po laserowej korekcji wzroku wyliczyć właściwą moc soczewki wieloogniskowej, co skutkuje słabym efektem optycznym. W niektórych operacjach laserowej korekcji wzroku dochodzi też do utrwalonego wysychania powierzchni oka. Przy soczewce fakijnej tych wszystkich mankamentów nie ma. Nawet po wielu latach można je w łatwy sposób usunąć. Jest to zabieg całkowicie odwracalny, a ponadto – prosty, bezpieczny i przewidywalny, dający natychmiastowy efekt poprawy wzroku. 

A czy można trwale skorygować soczewkami starczowzroczność? 


Starczowzroczność (presbiopia) to efekt utraty elastyczności soczewki w oku – zachodzącej w naturalny sposób wraz z wiekiem, co skutkuje zamazaniem obrazu, zwłaszcza z bliska. Niestety, dotyczy to każdego po 40. roku życia – prędzej czy później objawy te się pojawią, nawet jeśli wcześniej miałaś idealny wzrok. Dla wielu kobiet to duży problem – uważają, że noszenie okularów do czytania zdradza ich wiek i jest objawem starzenia się, podobnie jak zmarszczki i „chomiki”. Tutaj z pomocą przychodzą soczewki wewnątrzgałkowe wieloogniskowe, a więc zabieg podobny do operacji zaćmy, polegający na wymianie soczewki naturalnej na sztuczną. Dzięki temu do końca życia zyskujesz idealny wzrok! W klinice Mega-lens już od 7 lat zabieg wykonywany jest unikalną metodą bez stosowania ultradźwięków – znowu po to, aby oszczędzać rogówkę. Jako pierwszy ośrodek w Polsce Mega-lens proponuje też pacjentom operacje obu oczu jednocześnie, co nie tylko oznacza mniejszy stres i łatwiejszą logistykę, ale też szybszą rehabilitację i adaptację do nowego sposobu widzenia. Wszczepienie odpowiednio dobranej soczewki pozwala jednocześnie skorygować nawet duże wady wzroku i astygmatyzm, uwalniając pacjenta od konieczności noszenia okularów już do końca życia. Zabieg wszczepienia soczewek trwa ok. 15 minut, a całkowity pobyt pacjenta w klinice wraz z przygotowaniem, ok. 2-3 godzin. Przezroczysty opatrunek nakładany na sali operacyjnej jest zdejmowany podczas wizyty kontrolnej następnego dnia. W zasadzie od razu można cieszyć się ostrym wzrokiem.

 

Już 20 stycznia o 20:00 zapraszamy na LIVE z dr. Markiem Czubakiem, podczas którego dowiesz się wszystkiego o metodach trwałej korekcji wzroku w każdym wieku! Na uczestników czekają też niespodzianki! 

https://www.facebook.com/events/2080439932091934

materiały PR
Pielęgnacja
Przestań być okularnicą - sprawdź, jak szybko pozbyć się wady wzroku
Masz już dosyć noszenia okularów i szkieł kontaktowych? Chcesz skutecznie pozbyć się wady wzroku? Znamy na to sposób! Sprawdź, czy korekcja wzroku jest dla Ciebie. Uwaga - tylko teraz rozdajemy zaproszenia na bezpłatne konsultacje w klinice okulistycznej!

Michalina Gleń, modelka Z wadą wzroku boryka się już co trzeci Polak. Życie ze smartfonem w ręku, praca przed komputerem – wszystko to powoduje, że coraz więcej osób ma problem ze wzrokiem. Do okularów i soczewek kontaktowych można przywyknąć. Nie jest to jednak najlepsze z możliwych rozwiązań. Przy założeniu, że okulary powinno się zmieniać raz na trzy lata, w ciągu 10 lat trzeba w nie zainwestować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Okulary przeszkadzają w wykonywaniu makijażu i nie sprawdzają się w przypadku osób, które kochają sport. Z kolei noszenie soczewek kontaktowych może prowadzić do infekcji oczu. Na szczęście rozwój medycyny pozwala dziś na trwałe wyleczenie wady wzroku. Wszystkim osobom, które mają stwierdzoną krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm poleca się laserową korekcję wzroku. Zabieg przywraca pełen komfort widzenia. Wspólnie z ekspertami i lekarzami kliniki okulistycznej przygotowaliśmy specjalny test. Wykonaj krótki test >>>   Dowiesz się, jaka metoda korekcji jest dla Ciebie najlepsza. Bezpiecznie, szybko i bez bólu Zabiegi laserowej korekcji wzroku są obarczone bardzo niewielkim ryzykiem powikłań. Dużo więcej powikłań może powodować wieloletnie noszenie soczewek kontaktowych. Pobyt w sali zabiegowej trwa kilkanaście minut, a samo skorygowanie wady jednego oka to kwestia ok. 20 sekund. - Zabieg innowacyjną metodą Lentivu przebiega błyskawicznie i zupełnie bezboleśnie. Pacjenci są zaskoczeni, że podczas zabiegu zupełnie nie czują bólu, a ich odczucia są porównywalne, jak przy każdym prostym zabiegu medycznym.  Niewielki dyskomfort pojawia się czasem po zabiegu i przypomina szczypanie oczu, podobne do tego, jakie zdarza się przy krojeniu cebuli  -  podkreślają specjaliści z klinik okulistycznych Optegra. Michalina Gleń, modelka Życie bez okularów zaraz po...

Dziecko u okulisty
123rf
Styl życia
Jak zadbać o prawidłowy wzrok dziecka?
Jak zadbać o prawidłowy wzrok dziecka? Co robić, żeby maluch miał zdrowe oczy i dobry wzrok? Kiedy udać się do okulisty? Co to jest ortokorekcja? Podpowiada specjalista Optometrii Klinicznej z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok - Piotr Toczołowski.

Wady wzroku u dzieci – rodzaje Obciążenie procesem nauki wymuszające pracę oczu w bliskiej odległości oraz wielogodzinne spędzanie czasu przed ekranem monitora i telewizora są głównymi przyczynami przybywającej ilości krótkowidzów.  Do najczęstszych wad wzroku u dzieci należy również nadwzroczność i astygmatyzm.  Czasami występuje także zez rozbieżny lub zbieżny obojga oczu oraz  amblyopia , czyli osłabienie zdolności widzenia w jednym oku, tak zwane „ leniwe oko ”, które może być wynikiem zeza lub wad refrakcyjnych. Brak obowiązkowych badań okulistycznych, umożliwiających wykrycie wad wzroku we wczesnej fazie, sprawia iż rodzice powinni obserwować od najmłodszych lat rozwój prawidłowego widzenia dziecka oraz zgłaszać się do okulisty z niepokojącymi objawami. Jak rozpoznać wadę wzroku u dziecka? Należy zwrócić szczególną uwagę, gdy dziecko często mruży, pociera i wytrzeszcza oczy.  Niepokojącym symptomem są również częste zapalenie spojówek, zezowanie i bóle głowy niewiadomego pochodzenia oraz bezwiedne przesuwanie się do ekranu komputera lub telewizora. Nie należy również ignorować problemów z nauką czytania i pisania na wstępnym etapie edukacji dziecka.  Może się okazać, iż przyczyny frustracji i niepowodzeń w szkole nie wynikają z rozkojarzenia lub lenistwa dziecka, lecz są efektem pogłębiającej się u niego wady wzroku. Jak dbać o wzrok dziecka? W dbaniu o wzrok dziecka bardzo ważna jest  profilaktyka  związana z utrwalaniem dobrych nawyków. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym dotyczy to przede wszystkim:  przestrzegania właściwej odległości od ekranu telewizora  (co najmniej 3 metry) i komputera, prawidłowej postawy ciała podczas pisania i czytania. Równie istotne jest także właściwe  oświetlenie miejsca pracy dziecka  – z lewej strony biurka z przodu. W ramach profilaktyki, szczególnie w okresie letnim, ...

materiały PR
Pielęgnacja
Czaruj spojrzeniem – nie zasłaniaj oczu okularami
Każdego ranka zastanawiasz się, co dziś założyć – okulary czy soczewki kontaktowe? Masz już dość brudzących się i zaparowanych szkieł? Soczewki nie dają Ci takiego komfortu o jakim marzysz? W podobnej sytuacji było ponad kilka tysięcy osób, które wybrały swobodę i dobre widzenie bez ograniczeń – zabieg laserowej korekcji wzroku w Centrum Medycznym MAVIT w Warszawie.

Poznaj historię jednej z Pacjentek Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie, która poddała się laserowej korekcji wady wzroku. Marta miała krótkowzroczność obojga oczu (oko prawe: - 4,25, oko lewe: - 4,75) i niewielki astygmatyzm. Specjalista chorób oczu lek. Danuta Horodyńska, po wnikliwym badaniu kwalifikacyjnym, obejmującym określenie wielkości wady, grubości rogówki, szerokości źrenic, ocenę rogówki, soczewki i dna oka, zaoferowała Marcie metodę ReLEx® Smile. To jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych dostępnych na świecie metod laserowej korekcji wzroku. Laserowa korekcja wzroku metodą ReLEx® Smile w Centrum Medycznym MAVIT wykonywana jest przy użyciu najnowocześniejszego, superprecyzyjnego lasera femtosekundowy VisuMax®. Laser ten zapewnia precyzję cięcia i przewidywalność rezultatów. Działanie najnowszej generacji lasera femtosekundowego w przypadku Marty trwało niespełna 30 sekund. Efektem była zmiana krzywizny rogówki w oczach, która spowodowała pozbycie się wady wzroku. Zabieg laserowej korekcji wady wzroku jest bezbolesny – wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego – kropelkowego. Przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym – cała procedura trwa ok. 20 minut. Efekty zabiegu, po pełnym ustabilizowaniu ostrości wzroku, są trwałe. Zabieg metodą ReLEx® Smile wyróżnia: precyzja wykonania, jednoetapowość, krótki czas gojenia się oka i mniejsze objawy zespołu suchego oka. Po zabiegu, jeszcze zanim Marta poszła do domu, lekarz skontrolował jej wzrok i przekazał szczegółowe informacje, jak należy dalej postępować w okresie rekonwalescencji. Na koniec, jak każdy Pacjent Centrum Medycznego MAVIT, Marta dostała zestaw kropli pooperacyjnych. Dodatkowo, co jest standardem po laserowej korekcji wady wzroku w ośrodku na warszawskich Bielanach, Pacjentka otrzymała darmowy pakiet badań kontrolnych przez 1 miesiąc po zabiegu. Już...

dziewczyna z zaczerwienionymi oczami
Pielęgnacja
Czy na pewno wiesz, jak nosić soczewki kontaktowe? Ta dziewczyna straciła przez nie wzrok!
Soczewki kontaktowe to dla wielu z nas codzienność, nad którą się nie zastanawiamy. Chyba jednak warto - ta dziewczyna straciła przez nie wzrok!

Niewłaściwe korzystanie z soczewek kontaktowych może być bardzo niebezpieczne . Przekonała się o tym Irenie Ekkeshis - Angielka, która po kilku latach noszenia ich zamiast okularów trwale straciła wzrok w jednym oku . Jak doszło do tej tragedii i czy my też powinnyśmy się obawiać? Soczewki, a woda Irenie przez lata nosiła soczewki , starając się przestrzegać zasad higieny - pozornie wszystko było w porządku . Pewnego ranka dziewczynę obudził ból i uporczywe swędzenie  oka . Myśląc, że to zwyczajna infekcja poszła do apteki po krople. Jednak już kilka godzin później ból stał się tak silny , że Irenie pojechała po pomoc na pogotowie. Powiedziała później mediom, że zaalarmował ją fakt, że nie mogła nawet wejść do kuchni, ponieważ lampy jarzeniowe powodowały u niej straszliwy dyskomfort . Post udostępniony przez КОНТАКТНЫЕ ЛИНЗЫ (@inoptika) 24 Kwi, 2017 o 12:11 PDT W londyńskim szpitalu lekarze pobrali próbkę komórek z powierzchni gałki ocznej Irenie. Wyniki były szokujące - okazało się, że doszło do rzadkiego, ale bardzo ciężkiego zakażenia spowodowanego przez mikroorganizmy żyjące w... wodzie z kranu . W jaki sposób dostały się do jej oka? Wszystko za sprawą soczewek kontaktowych - Irenie najprawdopodobniej nie wysuszyła rąk po umyciu , przechodząc od razu do aplikacji soczewek, które w ten sposób zostały zakażone . Tego typu infekcje zdarzają się rzadko, ale są bardzo niebezpieczne - w przypadku Irenie na leczenie było już za późno , a podane leki nie skutkowały. Aby złagodzić ból, musiała brać silne środki przeciwbólowe, jednak zaczęła stopniowo tracić wzrok . Nawet mimo dwukrotnego przeszczepu rogówki nie udało się go uratować - zakażenie trwale oślepiło dziewczynę na jedno oko . Źródło zdjęcia: Pinterest Ta przerażająca...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost