iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
Ile kalorii trzeba spalić, żeby schudnąć kilogram
Styl życia

Ile kalorii trzeba spalić, żeby schudnąć 1 kg?

Żeby skutecznie tracić na wadze, trzeba osiągnąć ujemny bilans kaloryczny. Po obliczeniu zapotrzebowania kalorycznego bez problemu zaczniecie chudnąć jeden kilogram tygodniowo.

Utrata jednego kilograma na wadze wiąże się ze spaleniem 7000 kcal. Liczba robi wrażenie, ale osiągnięcie jej nie jest niemożliwe, jeżeli pracujecie na ujemnym bilansie kalorycznym. To jednak nie wszystko, bo sukces przyjdzie szybciej, jeżeli wygospodarujecie w domu czas na krótki trening. 

Jedz zdrowo i chudnij! Pomogą Ci w tym kody rabatowe Frisco na zakupy spożywcze z dostawą do domu.

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Zapotrzebowanie kaloryczne to nic innego jak wydatek energetyczny wyrażany w kcal, którego organizm potrzebuje do sprawnego funkcjonowania, czyli utrzymania masy ciała, składu ciała, możliwości wykonania aktywności fizycznej oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Żeby zrozumieć omawiany mechanizm, musicie poznać swoją całkowitą przemianę materii oraz podstawową przemianę materii. Sposobów na jej obliczenie jest kilka:

  • wizyta u dietetyka,
  • internetowe kalkulatory,
  • wzory do samodzielnego wyliczenia.

Żeby kontrolować kaloryczność spożywanych posiłków, polecamy wam pobranie aplikacji na telefon Fitatu lub MyFitnessPal, które na podstawie kodu kreskowego produktu i jego gramatury, obliczają kaloryczność i makroskładniki posiłku. Polecamy wam jednak konsultację z dietetykiem czy certyfikowanym trenerem personalnym, który pomoże wam rozłożyć makroskładniki w diecie. Każde danie powinno zawierać określoną wartość białka, tłuszczy oraz węglowodanów.

Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego

Co to jest PPM?

PPM, czyli podstawowa przemiana materii, to absolutne minimum energetyczne, jakiego potrzebuje Twój organizm, aby prawidłowo funkcjonować, więc ograniczając kalorie, nie możesz zejść poniżej tego pułapu.

PPM (kcal) = 665,09 + (9,56 x waga w kg) + (1,85 x wzrost w cm) - (4,67 x wiek)

Posłużymy się przykładem kobiety w wieku 25 lat, o wzroście 170 cm i wadze 65 kg i podstawmy te wartości pod wzór:

PPM = 665,09 + (9,56 x 65) + (1,85 x 170) - (4,67 x 25)
PPM = 665,90 + 621,4 + 314,5 - 116,75
PPM = 1485 kcal

To znaczy, że kobieta, która chce w zdrowy sposób schudnąć nie powinna zejść poniżej 1485 kcal, bo to może być niezdrowe dla jej organizmu.

Co to jest CPM?

CPM, czyli całkowita przemiana materii to całkowity wydatek energetyczny, jaki ponosi organizm w ciągu dnia. Zależny jest od trybu życia i stopnia aktywności fizycznej.

CPM = k x PPM

Całkowitą przemianę materii policzymy, mnożąc wartość uzyskaną z podstawowej przemiany materii przez "k" (współczynnik PAL), czyli stopień aktywności fizycznej.

  • 1,4-1,69 - przy niskiej aktywności fizyczne (pracownik biurowy, nie uprawiający sportu lub ćwiczący od czasu do czasu).
  • 1,7-1,99 - przy średniej aktywności fizycznej (pracownik fizyczny lub osoba uprawiającej sport w umiarkowanym stopniu).
  • 2-2,4 - przy dużej aktywności fizycznej (osoba regularnie trenująca lub ciężko pracująca fizycznie).

Wracamy do naszego przykładu 25-letniej kobiety o wzroście 170 cm, wadze 65 kg, której podstawowa przemiana materii wynosi 1485 kcal. Załóżmy, że pracuje w biurze i do tej pory ćwiczyła tylko od czasu do czasu. Przyjmijmy więc uśrednioną wartość współczynnika PAL z tej grupy, czyli 1,5.

CPM = 1,5 x 1485 
CPM = 2227 kcal

Jest to dla nas informacja, że aby skutecznie chudnąć, nasza przykładowa 25-latka musi jeść zdecydowanie poniżej 2227 kcal. W takim przypadku optymalne będzie spożywanie 1600 kcal dziennie, czym doprowadzimy do ujemnego bilansu kalorycznego. To znaczy, że jemy mniej niż wynoszą siły przerobowe naszego organizmu, czyli nasze CPM.

Przy takiej diecie, ucinamy około 700 kcal dziennie (2227 kcal CPM - 1485 kcal PPM), co w skali tygodnia daje około 5200 kcal. Do naszych 7000 kcal, których chcemy się pozbyć, aby chudnąć kilogram tygodniowo, zostaje jeszcze 1800 kcal, które trzeba zamienić w wysiłek fizyczny. Zakładając, że będziemy ćwiczyć cztery razy w tygodniu, na każdym treningu powinnyśmy spalić około 450 kcal.

Trening w domu

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Co spala najwięcej kalorii?

W sieci znajdziecie mnóstwo kalkulatorów, które po wyborze aktywności fizycznej, pomogą wam obliczyć liczbę spalonych kalorii. Żeby uzyskać możliwie najbardziej dokładny wynik, zwykle musicie podać kilka dodatkowych informacji, jak wzrost, waga, wiek oraz płeć.

Wybrałyśmy jednak trzy najczęściej wybierane aktywności, które pomagają spalić nadwyżkę kalorii lub wręcz przeciwnie - które pomagają osiągnąć deficyt kaloryczny. Za każdym razem trzeba jednak wziąć pod uwagę podstawowe czynniki, jak: waga, wiek, wzrost, płeć.

Ile kalorii spala spacer?

Liczba spalonych kalorii podczas spaceru zależy przede wszystkim od tempa. Bardzo ważne jest wejście do tak zwanej strefy wytrzymałości, czyli doprowadzenie organizmu do stanu, w którym wykorzystuje 60-70% tętna maksymalnego. To ważne ponieważ właśnie wtedy największa część spalanych kalorii pochodzi z tłuszczów.

Wiele osób wspiera się tak zwanymi kijami nordic walking, które pozwalają utrzymać tempo. Marsz powinien trwać minimum 30 min. Zachowując tempo 6:00 min/km, możecie spalić 300 kcal w ciągu godzinnego treningu.

Ile kalorii spala bieganie?

Żeby realnie ocenić liczbę spalanych podczas biegania kalorii, trzeba wziąć pod uwagę tempo, jakim biegniecie, ale także całkowity czas treningu. 

Uznaje się bieganie pozwala spalić około 100 kcal na 1 przebiegniętą milę (1600 m). To 62 kcal na kilometr. Przyjmijmy, że wasz trening trwa godzinę, a wy biegniecie w tempie 6:00 min/km. Jeśli zrobicie w tym czasie 10 km, to znaczy, że spalicie aż 620 kcal. Podkręcając to tempo do 4:00 min/km i zrobicie w ciągu godziny aż 15 km, wtedy spalicie ponad 900 kcal.

Ile kalorii spala jazda na rowerze?

Podobnie jak w przypadku biegania, również przy jeździe na rowerze liczba spalonych kalorii zależy od dodatkowych czynników. To na przykład ukształtowanie terenu, opór, prędkość jazdy, czas jazdy.

Uśredniając, można powiedzieć, że podczas 15-minutowego treningu, podczas którego zachowanie prędkość 25km/h, spalicie około 200 kcal. Po godzinie tych kalorii będzie już 500.

Jeżeli nie macie tradycyjnego roweru, zawsze możecie pokusić się o taki stacjonarny. Taki z podstawowymi funkcjami kosztuje w granicach 250-400 zł, a to w perspektywie czasu niezbyt cena za wymarzoną sylwetkę.

Ile kalorii spala się podczas snu?

Jako dodatkową "aktywność" wybrałyśmy również sen. Przy regularnych treningach regeneracja jest bardzo ważna. Mimo że nie wykonujecie w tym czasie żadnego wysiłku, a organizm działa na zdecydowanie wolniejszych obrotach niż w ciągu dnia, nadal potrzebuje paliwa, aby prawidłowo funkcjonować. Wydatek energetyczny w ciągu około ośmiu godzin snu sięga mniej więcej 500 kcal.

Dużo prawda? Liczba wydaje się tak abstrakcyjna, że aż trudno w nią uwierzyć. Możecie to jednak bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy wam smartwatch, który założycie na czas snu.

Spalanie kalorii w domu

Wydawać by się mogło, że spalanie kalorii w domu będzie mniej efektywne niż podczas treningu na zewnątrz czy na siłowni. Tymczasem ćwiczenia w domu mogą zadziałać tak samo skutecznie na sylwetkę.

Spalanie kalorii w domu

Do spalania kalorii w domu nie musicie mieć na początku żadnego sprzętu. Przyda wam się jednak na pewno dobra mata do ćwiczeń. Niektóre z was skuszą się na zakup planów treningowych Anny Lewandowskiej czy Ewy Chodakowskiej, a my możemy wam również polecić plan ćwiczeń Chloe Ting, za który nie zapłacicie nawet złotówki.

Wszystko jest przygotowane w formie wideo, więc wystarczy, że wybierzecie playlistę ćwiczeń, która was interesuje, ustawicie laptopa na odpowiedniej wysokości i po prostu zaczniecie ćwiczyć.

Po jakimś czasie z pewnością uznacie, że jesteście gotowe, żeby wejść na kolejny poziom trudności - wtedy możecie zaopatrzyć się w:

  • gumy oporowe miniband (krótkie) oraz gumy oporowe powerband (długie),
  • taśmy oporowe,
  • hantle o wadze od 1 kg do 5 kg (tutaj na początku sprawdzą się również butelki i baniaki wody),
  • skakanka (jest idealna do robienia interwałów),

Gumy oporowe o raz taśmy oporowe imitują obciążenie maszyn dostępnych na siłowni. Hantle przydadzą wam się na przykład do robienia przysiadów, martwego ciągu, a nawet ćwiczeń typu hip trust czy glute bridge.

Mamy nadzieję, że udało nam się wytłumaczyć, że trwała utrata wagi to wcale nie diety sokowe czy radykalne oczyszczanie organizmu różnego rodzaju postami czy dietami weekendowymi. Wystarczy trzymać się odpowiedniej kaloryczności posiłków i chociaż umiarkowanej aktywności fizycznej, aby stopniowo chudnąć. Możecie być pewne, że takim sposobem nie grozi wam żaden efekt jo-jo! :)

kobieta dieta
Fotolia
Styl życia
Ile kalorii powinnam jeść?
Nie wiesz, jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne? Niezależnie od tego, czy chcesz utrzymać dotychczasową wagę czy też zrzucić kilka kilogramów, powinnaś wiedzieć, ile kalorii spala Twój organizm oraz ile energii powinny dostarczać poszczególne posiłki. Sprawdź!

Ile kalorii powinien mieć obiad? Podstawową zasadną zdrowego odżywiania jest spożywanie 5 posiłków dziennie we względnie stałych odstępach czasu, co około 3 godziny. Obiad wcale nie powinien być najbardziej obfitym posiłkiem w ciągu dnia, jak mogłoby się wydawać. Najwięcej, bo 40% dziennego zapotrzebowania na kalorie, powinno dostarczać śniadanie. Obiad plasuje się pod tym względem na drugim miejscu i powinien stanowić 30% dziennego bilansu kalorycznego. Ile kalorii na kolację? Co natomiast z pozostałymi posiłkami? W myśl zasady „śniadanie zjedz jak król, kolację jak żebrak”, w miarę upływu czasu w ciągu dnia, maleć powinna także kaloryczność posiłków. Na drugie śniadanie (sprawdź także, co zabrać ze sobą na drugie śniadanie! ) powinniśmy przyjąć 10% kalorii z dziennego zapotrzebowania, na podwieczorek już tylko 5%. Trzeci (po śniadaniu 40% i obiedzie 30%) z kluczowych posiłków, czyli kolacja powinna stanowić już tylko 15% z dziennego zapotrzebowania na kalorie. Ile dziennie spalamy kalorii? To, ile spalamy kalorii w ciągu doby, zależy od cech indywidualnych, z których najważniejsze są wiek, wzrost i waga oraz stopień aktywności fizycznej. Te dane pozwalają nam na obliczenie dwóch wartości – podstawowej (PPM) i całkowitej przemiany materii (CPM). PPM to absolutne minimum energetyczne, jakiego potrzebuje Twój organizm do prawidłowego funkcjonowania i zachowania funkcji życiowych. CPM to z kolei całkowity wydatek energetyczny, jaki ponosi organizm w ciągu dnia, zależny od trybu życia i stopnia aktywności fizycznej. Wzór na PPM dla kobiet: PPM (kcal) = 665,09 ­+ (9,56 x waga w kg) + (1,85 x wzrost w cm) – (4,67 x wiek) Wzór na CPM dla kobiet: CPM = k x PPM gdzie k, to odpowiednio: 1,4 – 1,69 – niski stopień aktywności fizycznej, np. praca w biurze 1,7 – 1,99 – średni stopień aktywności fizycznej, np. praca...

jak schudnąć 10 kg - efekty po 2 miesiącach diety i ćwiczeń
AndreyPopov/iStock
Styl życia
Jak schudnąć 10 kg? Ćwiczenia, dieta, przykładowy jadłospis
Sprawdźcie, jak schudnąć 10 kg zdrowo i szybko. Przygotowałyśmy dla was dietę i ćwiczenia, dzięki którym pozbędziecie się nadprogramowych kilogramów już w 2 miesiące. Niezwykle ważne są tutaj odpowiedni deficyt kaloryczny oraz regularne ćwiczenia kardio.

Odpowiedź na pytanie, jak schudnąć 10 kg jest bardzo prosta, jest trudniej wprowadzić ją w praktyce. Aby schudnąć 10 kg, musimy spalić aż 70 000 kcal. Żeby tego dokonać w 2 miesiące, ustalamy deficyt na poziomie 500 kcal dziennie oraz ćwiczymy 4-6 razy w tygodniu. Przygotowałyśmy dla was przykładowy jadłospis 1500 kcal, porady jak obniżyć kaloryczność potraw oraz spis ćwiczeń, które pozwolą wam spalić setki kalorii. Jak schudnąć 10 kg w miesiąc? Niestety, nie da się schudnąć zdrowo 10 kg w ciągu miesiąca . Miesiąc to zdecydowanie zbyt mało czasu, by pozbyć się takiej ilości tłuszczu. Zdrowe tempo chudnięcia wynosi 0,5-1 kg tygodniowo, czyli maksymalnie 4-5 miesięcznie. Wyższe tempo chudnięcia wymaga użycia głodówek lub diet niskokalorycznych, typu 1000 kcal, które są bardzo niezdrowe dla naszego organizmu. Nie tylko prowadzą do zniszczenia cery, wypadania włosów, łamania się paznokci i zupełnej dewastacji układu hormonalnego i innych problemów zdrowotnych, ale również są bezpośrednią drogą do efektu jojo, czyli szybkiego powrotu do poprzedniej wagi . Po zakończeniu takiej diety możemy nie tylko wrócić do poprzedniej wagi, ale nawet przytyć, gdyż nasz metabolizm będzie zupełnie rozregulowany. Zobacz także:  Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Dieta, ćwiczenia, zasady Ile trzeba czasu, żeby schudnąć 10 kg? Aby zdrowo schudnąć 10 kg, potrzebujemy minimum 2 miesięcy . Jednak trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny. Wszystko zależy od tego, jak mocno będziemy trzymać się diety, jaki prowadzimy styl życia, jak często będziemy ćwiczyć oraz jaka jest nasza waga wyjściowa. Zazwyczaj do schudnięcia 10 kg potrzebne są 3-4 miesiące . U osób z dużą nadwagą czy otyłością, proces ten może przebiegać nieco szybciej, szczególnie w pierwszych tygodniach odchudzania....

liczenie kalorii
Styl życia
Jak liczyć kalorie, żeby schudnąć? Metoda bez wagi 
Podpowiadamy jak liczyć kalorie, żeby nie przekroczyć dziennego zapotrzebowania. Liczenie kalorii pomaga schudnąć od 0,5 do 1kg w tydzień bez rygorystycznej diety.

Kalorie to ładunek energetyczny każdego z produktów, które spożywamy. Nauka tego jak liczyć kalorie, to podstawa efektywnego odchudzania. Nie musimy być w tym jednak bardzo nadgorliwi - nie trzeba liczyć kalorii wielu warzyw, nie musimy także używać wagi, aby odmierzyć każdy produkt.  Jak liczyć kalorie - zapotrzebowanie kaloryczne Zanim zaczniemy liczyć kalorie, powinniśmy dowiedzieć się, jakie jest nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Aby to zrobić, musimy policzyć nasze CPM, czyli  całkowitą przemianę materii. W tym celu wykorzystajmy popularne kalkulatory dostępne w internecie. Będziemy musieli podać w nich swój wiek, płeć, wagę, wzrost oraz stopień aktywności fizycznej . Ten ostatni parametr bywa zdradliwy, dlatego postarajmy się być jak najbliżsi prawdy - nie zaniżajmy go, ani nie zawyżajmy. Licząc CPM łatwo zauważyć, że im więcej się ruszamy, tym więcej możemy zjeść. Zobacz także:  Ile kalorii trzeba spalić, żeby schudnąć 1 kg? Przykładowo, 25-letnia kobieta o wzroście 170 i wadze 70 kg, która ćwiczy po pół godziny trzy razy w tygodniu i chętnie chodzi na spacery (umiarkowana aktywność) powinna jeść każdego dnia 2350 kalorii, aby utrzymać wagę. Przy okazji warto wiedzieć, jaka jest nasza podstawowa przemiana materii (PPM), czyli ilość kalorii, poniżej której nigdy nie powinniśmy schodzić. Tyle energii z jedzenia potrzebujemy, aby zachować podstawowe funkcje życiowe, takie jak oddychanie czy prawidłowa praca serca.  W naszym przykładzie kobieta nie powinna nigdy spożywać mniej niż 1520 kalorii. Gdy znamy już swoje CPM, żeby schudnąć musimy odjąć od tej wartości około 300 kalorii. W ten sposób będziemy na tak zwanej diecie redukcyjnej - będziemy zjadać kalorie poniżej swojego zapotrzebowania. Innym sposobem jest dodanie aktywności,...

hula hop ćwiczenie na boczki
iStock
Styl życia
TOP 5 skutecznych ćwiczeń na boczki, dzięki którym stracisz nawet 5 cm w miesiąc
Skuteczne ćwiczenia na boczki skupiać się powinny przede wszystkim na spalaniu kalorii i tkanki tłuszczowej. Przygotowałyśmy dla was TOP 5 ćwiczeń na boczki i brzuch, dzięki którym zgubicie nawet 5 cm w ciągu miesiąca, jeżeli jednocześnie będziecie się zdrowo odżywiać. W tym popularne sporty jak bieganie i taniec, ale też bardziej niestandardowe aktywności!

Ćwiczenia na boczki, które mają działać szybko i efektywnie, powinny spalać minimum 400 kcal w ciągu godziny. Efekt zależny jest od naszej sumienności, zaangażowania i regularności. Trzy lub cztery treningi w tygodniu to absolutne minimum! Pamiętajcie również, że trening powinien trwać minimum 40 minut, aby zacząć spalać się tłuszcz. Jak zgubić boczki? Gdy myślimy o tym, jak zgubić boczki, często przychodzą nam do głowy różnego rodzaju ćwiczenia na brzuch. To duży błąd! Aby pozbyć się boczków, musimy wybrać ćwiczenia, które spalają tkankę tłuszczową, czyli przede wszystkim trening kardio oraz bardzo skuteczne interwały. Ćwiczenia kardio pozwolą nam spalić od 300 do 500 kcal w ciągu godziny, z kolei interwały spalają kalorie nie tylko w czasie ćwiczeń, ale też wiele godzin po ćwiczeniach. Pamiętajcie jednak, że nie da się schudnąć tylko z boczków, chudniemy jednocześnie z wszystkim partii ciała. Żeby schudnąć kilogram, musimy spalić aż 7000 kcal. Z kole i 2 kg mniej to mniej więcej 2-3 cm mniej w biodrach. Aby zgubić boczki, oprócz treningów musimy również spożywać odpowiednią ilość kalorii. Jeśli będziemy jeść tyle, ile wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne i ćwiczyć schudniemy maksymalnie 2 kg. W przypadku odpowiedniego deficytu kalorycznego możemy schudnąć dwa razy więcej! 5 skutecznych ćwiczeń na boczki i brzuch Przygotowałyśmy dla was listę 5 najskuteczniejszych ćwiczeń na boczki i brzuch, które spalają bardzo dużo kalorii. W naszym zestawieniu znajdziecie popularne sporty, ale też ciekawe i codzienne aktywności, na które do tej pory mogliście nie zwracać uwagi! Wchodzenie pod schodach Zdecydowanie najbardziej skuteczną dyscypliną na spalenie tkanki tłuszczowej z boczków jest wchodzenie po schodach. Dzięki temu...

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury

Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!

Laura Osakowicz Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury

Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie

Laura Osakowicz
Trendy w paznokciach 2022
Manicure

Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 

Laura Osakowicz Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja

Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?

Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure

Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja

Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?

Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja

Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia

Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report

Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure

Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury

Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure

Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure

Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja

Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC

Dominika Zabost