klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
ile można schudnąć w miesiąc efekty
iStock
Styl życia

Ile można schudnąć w miesiąc? Dieta i ćwiczenia

Sprawdźcie, ile można schudnąć w miesiąc przy diecie i ćwiczeniach. Aby zrzucić zbędne kilogramy, musimy stworzyć deficyt kaloryczny, który doprowadzi do spalania tłuszczu. Deficyt pojawi się przy spożywanie mniejszej ilość kalorii, niż potrzebujemy lub dzięki ćwiczeniom odchudzającym, szczególnie kardio i interwałom.
Aneta Zygmuntowicz
kwiecień 01, 2021

Odpowiedź na pytanie, ile można schudnąć w miesiąc, kryje się w prostej matematyce. Żeby zrzucić 1 kg, musimy spalić aż 7000 kcal, a to aż 14 godzin intensywnego wysiłku fizycznego. Tyle samo możemy zrzucić, wprowadzając miesięczną dietę -200 kcal na dzień. Obcięcie większej ilość kilogramów z jedzenia w połączeniu z częstymi treningami pozwoli nam schudnąć nawet kilka kilogramów w miesiącu, jednak trzeba to robić z głową, aby nie zniszczyć zdrowia, urody i uniknąć efektu jojo.

Przepis na detoks: zielony koktajl owocowo-warzywny

Ile można schudnąć w miesiąc przy diecie?

Przede wszystkim pamiętajmy, że nasze odchudzanie powinno być zdrowe i bezpieczne. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy na stałe, powinniśmy zmienić tryb życia, a nie wprowadzać głodówki czy bardzo niskokaloryczne diety. Ile więc możemy schudnąć w miesiąc na zdrowej diecie?

Wszystko zależy od naszego deficytu kalorycznego. Najpierw zaczynamy od wyliczenia naszego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Następnie jemy o 200-500 kcal mniej niż potrzebujemy, jednak nie mniej niż nasze podstawowe zapotrzebowanie dzienne.

Aby pozbyć się jednego kilograma, trzeba spalić aż 7000 kcal. Oznacza to, że jeśli obetniemy maksymalne 500 kcal, to będziemy mieli tygodniowy deficyt wynoszący 3500 kcal. Oznacza to, że pozbędziemy się 0,5 kg w skali tygodnia i około 2-2,5 kg w skali miesiąca. Przy obcięciu około 250 kcal dziennie schudniemy mniej więcej 1 kg w ciągu miesiąca. Świetnym sposobem na pobycie się większej ilość kilogramów, są ćwiczenia odchudzające.

Ile można schudnąć w miesiąc ćwicząc?

Godzina ćwiczeń pozwoli nam schudnąć od 300 kcal do nawet 600 kcal podczas jednego treningu. Bardzo efektywne będą tutaj ćwiczenia cardio, takie jak bieganie, taniec, skakanie na skakance, jazda na rowerze, które spalają sporo kalorii podczas treningu. Świetne rezultaty przyniosą również interwały, czyli ćwiczenia o dużej i zmiennej dynamice, które nie tylko spalają kcal podczas treningu, ale także przez wiele godzin po nim. Rozsądne połączenie treningu kardio z interwałami da fenomenalne rezultaty, a ćwiczenia siłowe dodatkowo wyrzeźbią sylwetkę.

Aby ćwiczenia dały nam satysfakcjonujące efekty, powinniśmy je wykonywać minimum 3-4 razy w tygodniu przez minimum godzinę. Wtedy bez problemu pozbędziemy się tygodniowo około 1500 kcal, co pozwoli nam schudnąć mniej więcej 1 kg w ciągu miesiąca. Oczywiście musimy jednocześnie trzymać się naszego zapotrzebowania dziennego na kalorie, aby nie pojawiła się nadwyżka kaloryczna. Bardziej intensywne, dłuższe lub częstsze treningi pozwolą nam spalić nawet 2 razy tyle, czyli 2 kg przez miesiąc.

Ile można schudnąć w miesiąc przy diecie i ćwiczeniach?

Przy zdrowej diecie opartej na deficycie kalorycznym i regularnych ćwiczeniach 3-5 razy w tygodniu bez problemu możemy schudnąć nawet 4-5 kg miesięcznie. Jest to dość duży i widoczny gołym okiem spadek, jednak nadal jest to bardzo zdrowy sposób odchudzania, który nie przyniesie nam efektu jojo. Chudnięcie więcej niż 1 kg tygodniowo zazwyczaj oznacza bardzo duży deficyt kaloryczny, co nie tylko jest bardzo niezdrowe, ale również negatywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz urodę.

Poniżej możecie zobaczyć efekty zdrowego odchudzania po niecałych 3 miesiącach. W tym przypadku został zastosowany odpowiedni deficyt kaloryczny oraz regularne ćwiczenia. Nie należy zwracać uwagi jedynie na spadające kilogramy, ale przede wszystkim na znikające z obwodów centymetry.

 

Komentarze
kobieta dieta
Fotolia
Styl życia Ile kalorii powinnam jeść?
Nie wiesz, jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne? Niezależnie od tego, czy chcesz utrzymać dotychczasową wagę czy też zrzucić kilka kilogramów, powinnaś wiedzieć, ile kalorii spala Twój organizm oraz ile energii powinny dostarczać poszczególne posiłki. Sprawdź!
Katarzyna Mordalska
listopad 04, 2015

Ile kalorii powinien mieć obiad? Podstawową zasadną zdrowego odżywiania jest spożywanie 5 posiłków dziennie we względnie stałych odstępach czasu, co około 3 godziny. Obiad wcale nie powinien być najbardziej obfitym posiłkiem w ciągu dnia, jak mogłoby się wydawać. Najwięcej, bo 40% dziennego zapotrzebowania na kalorie, powinno dostarczać śniadanie. Obiad plasuje się pod tym względem na drugim miejscu i powinien stanowić 30% dziennego bilansu kalorycznego. Ile kalorii na kolację? Co natomiast z pozostałymi posiłkami? W myśl zasady „śniadanie zjedz jak król, kolację jak żebrak”, w miarę upływu czasu w ciągu dnia, maleć powinna także kaloryczność posiłków. Na drugie śniadanie (sprawdź także, co zabrać ze sobą na drugie śniadanie! ) powinniśmy przyjąć 10% kalorii z dziennego zapotrzebowania, na podwieczorek już tylko 5%. Trzeci (po śniadaniu 40% i obiedzie 30%) z kluczowych posiłków, czyli kolacja powinna stanowić już tylko 15% z dziennego zapotrzebowania na kalorie. Ile dziennie spalamy kalorii? To, ile spalamy kalorii w ciągu doby, zależy od cech indywidualnych, z których najważniejsze są wiek, wzrost i waga oraz stopień aktywności fizycznej. Te dane pozwalają nam na obliczenie dwóch wartości – podstawowej (PPM) i całkowitej przemiany materii (CPM). PPM to absolutne minimum energetyczne, jakiego potrzebuje Twój organizm do prawidłowego funkcjonowania i zachowania funkcji życiowych. CPM to z kolei całkowity wydatek energetyczny, jaki ponosi organizm w ciągu dnia, zależny od trybu życia i stopnia aktywności fizycznej. Wzór na PPM dla kobiet: PPM (kcal) = 665,09 ­+ (9,56 x waga w kg) + (1,85 x wzrost w cm) – (4,67 x wiek) Wzór na CPM dla kobiet: CPM = k x PPM gdzie k, to odpowiednio: 1,4 – 1,69 – niski stopień aktywności fizycznej, np. praca w biurze 1,7 – 1,99 – średni stopień aktywności fizycznej, np. praca...

Przeczytaj
dieta grejpfrutowa
iStock
Styl życia Dieta grejpfrutowa - zasady, efekty, jadłospis
Dieta grejpfrutowa polega na dość rygorystycznym obcięciu kalorii i spożywaniu grejpfruta minimum 2 razy dziennie. Podczas takiej diety możecie schudnąć kilka kilogramów w miesiąc, jednak nie jest ona zbyt zdrowa.
Aneta Zygmuntowicz
październik 19, 2020

Dietę grejpfrutową możemy stosować maksymalnie dwa tygodnie. W innym przypadku trzeba ją trochę zmodyfikować i zwiększyć ilość kalorii, którą będziemy przyjmować każdego dnia. Przygotowaliśmy dla przykładowy 3-dniowy jadłospis na posiłki w diecie grejpfrutowej. Zasady diety grejpfrutowej Dieta grejpfrutowa należy do diet rygorystycznych o bardzo niskiej kaloryce. Zakłada się w niej spożywanie nie więcej niż 1000 kcal dziennie. Dodatkowo do minimum dwóch posiłków dziennie należy spożywać grejpfruty. Warto wiedzieć, że jest to dieta głodówkowa, która nie jest polecana przez lekarzy. W żadnym przypadku nie powinno się jej stosować dłużej niż dwa tygodnie, gdyż może negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Dodatkowo dieta ta zakłada stosowanie podstawowych zasad zdrowej diety: unikanie smażenie potraw,  używanie soli w drobnych ilościach, picie minimum 2 litry wody dziennie, spożywanie dużej ilości warzyw i niskokalorycznych owoców. Zobacz także: Dieta jajeczna - jak szybko schudnąć w tydzień? Efekty stosowania diety grejpfrutowej Z pewnością można uznać, że dieta grejpfrutowa przynosi oczekiwane efekty. Podczas takiej diety możemy chudnąć nawet 4-5 kg w ciągu miesiąca. Wynika to z faktu bardzo niskiej kaloryki, a nie samego faktu jedzenie grejpfrutów. Niestety, taka dieta nie zapewni nam minimalnej ilości kalorii, jaki powinien przyjmować organizm. Prowadzi więc do dużego osłabienia i innych niepożądanych skutków ubocznych. Dodatkowo jest bardzo duże ryzyko wystąpienia efektu jojo . Przez spożywanie małej ilości pożywienia nasz metabolizm spowolni, a po zakończeniu diety wrócimy do poprzedniej wagi. Przykładowy jadłospis diety grejpfrutowej Poniżej znajdziecie przykładowy jadłospis diety grejpfrutowej. Pamiętajcie jednak,...

Przeczytaj
efekty ćwiczeń
iStock
Styl życia Efekty ćwiczeń – jak szybko je widać i co robić, kiedy ich nie ma?
Pierwsze efekty ćwiczeń zazwyczaj pojawiają się już po miesiącu regularnych treningów. Po 3 miesiącach możemy zrzucić nawet kilkanaście kilogramów! Nie widzicie efektów po kilku tygodniach? Sprawdźcie, dlaczego się nie pojawiają i jak to zmienić!

Efekty ćwiczeń zależą od wielu czynników - wagi wyjściowej, intensywności treningów, ilości spożywanych kalorii, wyboru ćwiczeń i planu treningowego. Po miesiącu ćwiczeń powinniśmy zauważyć poprawę kondycji, ujędrnienie skóry, a nawet spadek wagi. Z każdym miesiącem efekty są coraz bardziej widoczne. Jeśli jednak ćwiczycie już od dłuższego czasu i nie widzicie rezultatów, najprawdopodobniej popełniacie podstawowe błędy! Po jakim czasie widać efekty ćwiczeń? Przy regularnych i odpowiednio dobranych treningach pierwsze efekty ćwiczeń powinniśmy zauważyć już po około miesiącu. Przy intensywnej aktywności fizycznej i zdrowej diecie możemy schudnąć od 0,5 kg do 1 kg tygodniowo. Po 3 miesiącach rezultaty będę widoczne gołym okiem, ciało będzie wyszczuplone i jędrne. Efekty ćwiczeń po miesiącu Po 4-5 tygodniach zazwyczaj możemy zauważyć pierwsze efekty naszych treningów. Ciało jest zdecydowanie jędrniejsze, mamy lepszą kondycję i samopoczucie . Zwiększona jest również nasz siła i wydolność. Mogą się pojawić pierwsze spadki centymetrów i wagi, lecz zależne jest to przede wszystkim od intensywności naszych treningów i wagi wyjściowej. Osobom z otyłością i dużą nadwagą łatwiej zrzucić pierwsze kilogramy. U osób szczuplejszych zarysowują się mięśnie. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Trener Marta Deredas (@trener_marta_deredas) Lut 1, 2020 o 2:23 PST Efekty ćwiczeń po 3 miesiącach Efekty ćwiczeń po 3 miesiącach są już widoczne gołym okiem. Przez ten czas bez problemu możemy wyszczuplić ciało i zrobić formę. Regularne treningi pozwolą nam zgubić nawet kilkanaście kilogramów . Ciało jest widocznie jędrniejsze, zanika cellulit . Ćwiczenia zaczynają być dla nas przyjemnością, a długi spacer to żadne wyzwanie....

Przeczytaj
Kobieta mierząca talie po diecie na szybkie schudnięcie
Styl życia Dieta OXY - zasady, efekty, jadłospis, opinie
Dieta OXY określana jest jako ulepszona dieta Duncana. Opiera się na spożywaniu przede wszystkim białka, które ma nam pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Sprawdźcie, jakie efekty daje dieta OXY, przykładowy jadłospis i opinie.
Aneta Zygmuntowicz
październik 30, 2020

Teoretycznie na diecie OXY możemy zrzucić kilka kilogramów w bardzo krótkim czasie, czyli przez 2-3 tygodnie. Rzeczywiście Wizażanki potwierdzają, że dzięki tej diecie udało im się schudnąć. Czy jest to trwały efekt? Pamiętajcie, że przed wprowadzeniem każdej diety należy skonsultować się z lekarzem! Zdrowa żywność to podstawa, jeśli chcesz zadbać o sylwetkę. Kup ją z dostawą do domu, a kody rabatowe Frisco zadbają o stan Twojego konta. Zasady diety OXY Dieta OXY to propozycja diety białkowej, proteinowej, która składa się z trzech różnych faz . Warto wiedzieć, że przez całą dietę, podstawą menu jest OXY Shake, który w składzie ma: żurawinę, kefir i otręby pszenne. Pierwszy etap "Fat burning" Pierwszy etap diety OXY skupiony jest na bardzo szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej. Opiera się on przede wszystkim na spożyciu dość dużej ilości białka pochodzenia zwierzęcego. Drugi etap „Step”  Drugi etap ma na celu utrwalenie efektów diety. W tym etapie spożywa się dużo większą ilość białka roślinnego. Zasada zakłada, że należy utrzymać proporcje: 50% białka roślinnego do 50% zwierzęcego. Faza trzecia „Balance”   Trzecia faza polega na stabilizacji, która ma zapobiegać wystąpieniu efektu jo-jo. Przez ostatni tydzień do diety wprowadzane są wcześniej odrzucone składniki, czyli węglowodany i tłuszcze w określonych proporcjach. Dieta OXY - efekty Dieta OXY stworzona jest tak, by powstał deficyt kaloryczny, a dodatkowo składa się przede wszystkim z białek, które wspomagają odchudzanie. Rzeczywiście podczas pierwszych dwóch tygodni diety możemy stracić nawet kilka kilogramów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że najprawdopodobniej będą to jedynie woda...

Przeczytaj