Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Chcę testować
Octenisept
Chcę testować
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
maskara avon
Laureaci
kosmetyki aa wings of color
Wyniki testu
Jak często pary w twoim wieku uprawiają seks
Styl życia

Jak często pary w twoim wieku uprawiają seks? Wyniki badań mogą zaskoczyć

Dwa razy w tygodniu? Im częściej, tym lepiej? Naukowcy dowiedli, że istnieje ogromna zależność pomiędzy wiekiem kochanków, a częstotliwością seksualnych zbliżeń. Sprawdź, jak często kochają się twoi rówieśnicy!

Na poziom zadowolenia z seksu oraz jego częstotliwość składa się wiele aspektów. Począwszy od seksualnego, niemal zwierzęcego pożądania, przez szacunek, zaufanie, wzajemną znajomość swoich łóżkowych preferencji, staż związku, poziom zaangażowania w relację, więź łączącą ukochanych, aż po... wiek partnerów.

To właśnie ta ostatnia zależność stała się obiektem najnowszych badań naukowców z Instytutu Kinseya, którzy postanowili bliżej przyjrzeć się temu, czy wiek kochanków ma bezpośredni wpływ na częstotliwość seksualnych zbliżeń.

Przeczytaj także: Ta część garderoby podgrzeje atmosferę w waszej sypialni. I wcale nie chodzi o bieliznę…

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Jak często kochają twoi rówieśnicy?

Jak wynika z badań naukowców z Instytutu Kinseya przeprowadzonych na 2 tys. respondentów, do grupy najczęściej uprawiającej seks należą osoby w przedziale wiekowym 18-29 lat. Jak donoszą badacze, dwudziestokilkulatkowie kochają się średnio dwa razy w tygodniu, czyli mniej więcej 112 razy w ciągu roku. Drugie miejsce zajęli trzydziestokilkulatkowie. Z badań wynika, że osoby w przedziale wiekowym 30-39 lat uprawiają seks średnio 86 razy w roku, czyli ok. 1,6 razy w tygodniu.

Wraz z wiekiem ochota na seks tylko spada. U czterdziesto- i pięćdziesięciolatków do zbliżenia dochodzi zaledwie 69 razy w roku, co oznacza, że na miłosne uniesienia decydują się rzadziej niż raz w tygodniu.

Przeczytaj także: Przez rok uprawiała seks KAŻDEGO dnia. Poprawiły się nie tylko jej relacje z mężem...

Badacze tłumaczą, że ochota na seks spada wraz z wiekiem głównie ze względu na zobowiązania rodzinne, stres, pogarszającą się formę fizyczną, czy niepewność siebie, wywołaną niezadowoleniem z własnego wyglądu.

Potwierdzają to również badania grupy naukowców z  University of Southampton i University College London. Badacze postanowili zanalizować przyzwyczajenia seksualne, a także poziom satysfakcji seksualnej grupy 7 tys. kobiet oraz 5 tys. mężczyzn. Po przeprowadzeniu wnikliwych wywiadów doszli do wniosku, że w stałych relacjach, tuż obok rosnącego wraz z wiekiem niezadowolenia z własnej aparycji, ludzie tracą ochotę na seks również z powodu słabej komunikacji, braku emocjonalnego związku, a także kontaktu fizycznego z partnerem w ciągu dnia – jak pocałunki, czułe gesty – aż wreszcie ze względu na narastające wraz z wiekiem dolegliwości zdrowotne.

Wraz z wiekiem zwiększa się szansa na rozwój chorób przewlekłych, co z kolei negatywnie wpływa na częstotliwość i jakość aktywności seksualnej – potwierdza dr Justin Lehmiller, autor badań przeprowadzonych przez Instytut Kinseya.

Przeczytaj także: To właśnie ci faceci mogą się kochać aż 3 razy dłużej! Jest jednak jeden haczyk

Zatem czy to, że ktoś uprawia seks rzadziej niż raz w tygodniu świadczy o tym, że z jego związkiem jest coś nie tak? Nic bardziej mylnego! Jak wynika z wieloletnich obserwacji Amy Muise z University of Chicago, pary uprawiające seks rzadziej niż raz w tygodniu wcale nie muszą przechodzić kryzysu w swoim związku. Dodatkowo, jak potwierdza badaczka, wraz z wiekiem stawiamy na jakość, nie na częstotliwość zbliżeń. Pragniemy by seks nas pochłaniał, był długi i namiętny, zatem często rezygnujemy z częstych i szybkich igraszek na rzecz wyczekanego i pełnego pasji seksu, który, choć uprawiamy rzadziej, daje nam dużo większą satysfakcję od szybkiego numerku.

A jak często wy kochacie się ze swoim partnerem? Zobaczcie wątek o częstotliwości zbliżeń na forum Wizaz.pl

Zdjęcie: iStock

Jak długo wytrzymujemy bez seksu?
Styl życia
Jak długo ludzie potrafią wytrzymać bez seksu? Wyniki tych badań was zaskoczą
Kilka dni, tydzień, a może kilkanaście miesięcy? Jak długo jesteśmy w stanie wytrzymać bez cielesnych rozkoszy?

Seksualny post nadal pozostaje tematem tabu i zazwyczaj kojarzony jest z niedopasowaniem seksualnym partnerów lub ich złą wolą, jednak dłuższe przerwy we współżyciu z partnerem zdarzają się nawet w najbardziej udanych związkach. Dlaczego tak się dzieje i jak długo jesteśmy w stanie wytrzymać bez seksu? Jak długo wytrzymujemy bez seksu? Na początku związku większość z nas ma niepohamowaną ochotę by wręcz nie wychodzić z sypialni i poznawać każdy milimetr ciała partnera. Z czasem związek ewoluuje, poziom pożądania opada, a my nie mamy już tak często ochoty na zbliżenia , jak na początku znajomości. Wtedy pojawia się pytanie: „czy kochamy się z partnerem wystarczająco często?”. Jednak to błąd. Czy istnieje coś takiego, jak „normalna” częstotliwość zbliżeń ? Jak wynika z najnowszych bań opublikowanych w  Archives of Sexual Behavior, średnio decydujemy się na seks 54 razy w roku , a to oznacza około raz w tygodniu. Jednakże te badania, przeprowadzone  na ponad 26 tys. Amerykanów, stanowią jedynie uśredniony wynik dla osób pozostających w związkach, jak i dla singli. Bardziej szczegółowe wyniki dostarczają nam dane wynikające z badań zrealizowanych na zlecenie jednego z najbardziej znanych portali medycznych – Online Doctor. Z ankiet przeprowadzonych na grupie 1500 osób z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych wynika, że osoby pozostające w związku małżeńskim najrzadziej powstrzymują się od seksualnego postu. Małżeństwa zazwyczaj wytrzymują bez zbliżenia tydzień, single średnio dwa miesiące , z kolei rozwodnicy wypadają najgorzej. Przerwy w ich seksualnym życiu trwają średnio 3 lata . Zdjęcie:  Online Doctor Jednak to jedyne uśrednione cyfry. Jeśli kochasz się z partnerem rzadziej niż raz w tygodniu, nie powinnaś się zamartwiać. Jak podkreśla terapeutka i edukator seksualny dr Tammy Nelson, autorka The New Monogamy: Redefining Your...

Jak często szczęśliwe pary uprawiają seks
Styl życia
Jak często szczęśliwe pary uprawiają seks? Będziecie zaskoczeni wynikami tych badań!
Trzy razy w tygodniu? Im czesciej tym lepiej? Naukowcy dowiedli, że istnieje ogromna zależność między satysfakcją ze związku, a częstotliwością uprawiania seksu.

Na szczęśliwy związek składa się wiele aspektów, takich jak zaufanie, szacunek, wspólne plany na przyszłość, zainteresowania, ale również strefa intymna. Seks nie tylko odchudza , odstresowuje, daje ogromną przyjemność, ale także zbliża do siebie partnerów i  pomaga stworzyć cudowną, niewidzialną więź  między nimi. Jak często powinniśmy uprawiać seks? Na początku każdego związku mamy wręcz ochotę nie wychodzić z sypialni, upajać się obecnością naszego partnera i poznawać każdy milimetr jego ciała. Z czasem do związku wkrada się rutyna, a poziom pożądania opada przez co nie mamy już tak często ochoty na zbliżenia jak na początku znajomości. I choć seks nie jest najważniejszy w udanej relacji to, jak potwierdzają seksuolodzy, jego jakość i częstotliwość wpływa na to, czy związek będzie udany. Przeczytaj także:  Przez rok uprawiała seks KAŻDEGO dnia. Poprawiły się nie tylko jej relacje z mężem... Terapeutka i edukator seksualny dr Tammy Nelson , autorka The New Monogamy: Redefining Your Relationship After Infidelity , przyznaje, że jednym z najczęściej zadawanym pytań przez jej pacjentów jest to, jak często powinno uprawiać się seks ze swoim partnerem. Według niej nie ma czegoś takiego jak odpowiednia i „normalna”  częstotliwość zbliżeń w związku. Zapomnijmy o tym, co jest „normalne”. „Normalne” może być ustawienie w pralce, nic więcej – mówi Nelson. Według terapeutki częstotliwość uprawiania miłości jest kwestią bardzo indywidualną i nie należy rozpatrywać przypadku każdej pary w ten sam sposób. Przede wszystkim na nasz popęd seksualny składa się wiele czynników, dlatego też Nelson zachęca, by nie generalizować i szukać „złotego środka”. Przeczytaj także:  5 mitów na temat prezerwatyw, w które natychmiast powinnaś przestać wierzyć! Jak często szczęśliwe pary uprawiają seks? Jak...

To właśnie przez TO kobiety tracą ochotę na seks w stałych związkach
Styl życia
Uwaga, w stałym związku kobiety tracą ochotę na seks. Dlaczego tak się dzieje?
Według najnowszych badań kobiety częściej tracą zainteresowanie seksem, jeśli są w długoterminowych związkach. Dlaczego tak się dzieje?

Rutyna, zmęczenie, brak czasu, to tylko nieliczne powody, dla których tracimy ochotę na seks. Seksuolodzy, na czele z Tammy Nelson, terapeutką i autorką poradników na temat związków, autorką książki „Getting the Sex You Want”, podkreślają, że popęd seksualny kobiet jest bardziej złożony niż ten mężczyzn . Bazując na wynikach ich badań można również zauważyć pewną prawidłowość, zgodnie z którą libido pań zaczyna spadać, kiedy pozostają w długotrwałych związkach . Czy to oznacza, że nie jesteśmy stworzone do monogamii? Przeczytaj także:  Większość par rozstaje się w ciągu pierwszych dwóch lat związku. Dlaczego? Dlaczego nasze libido spada, kiedy jesteśmy w stałym związku? By znaleźć główną przyczynę spadku popędu seksualnego u osób w stałych relacjach, grupa naukowców z University of Southampton i University College London przeprowadziła eksperyment na grupie niemal 7 tys. kobiet i 5 tys. mężczyzn, badając ich postawy i przyzwyczajenia seksualne oraz styl życia. Naukowcy odkryli, że pomimo iż z wiekiem zarówno kobiety, jak i mężczyźni tracą ochotę na igraszki, to w stałych związkach płeć piękna przejawia mniejsze zainteresowanie seksem niż panowie . Utrata zainteresowania seksem niekoniecznie jest czymś niezwykłym. Istnieje wiele powodów, dla których nasze potrzeby ulegają zmianie – twierdzi seksuolog Amanda Major. Według badaczy słaba komunikacja i brak emocjonalnego związku z partnerem były głównymi powodami, dla których mężczyźni i kobiety stracili zainteresowanie zbliżeniami . 15% ankietowanych mężczyzn i aż 34% ankietowanych pań przyznała, że w ciągu ostatnich  miesięcy kochali się ze swoimi partnerami dużo rzadziej niż w poprzednich latach. Ponadto ponad połowa respondentów...

Dlaczego w poniedziałek tracimy ochotę na seks?
Styl życia
Naukowcy nie mają wątpliwości – to właśnie w TYM dniu mamy najmniejszą ochotę na seks
Coraz więcej osób nawet w szczęśliwym związku tego dnia traci ochotę na seks. Dlaczego tak się dzieje?

Stres, rutyna, zmęczenie, niewłaściwa dieta, to tylko nieliczne powody, przez które tracimy ochotę na seks. Seksuolodzy, na czele z Tammy Nelson, terapeutką oraz autorką poradników na temat związków, takich jak "Getting the Sex You Want" podkreślają iż  kobiecy popęd seksualny jest znacznie bardziej złożony od męskiego  i w dużej mierze zależny od bodźców mentalnych, podczas gdy panowie głównie koncentrują się na fizyczności. Ponadto, jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z University of Southampton i University College London na grupie niemal 7 tys. kobiet i 5 tys. mężczyzn, kobiece libido często zaczyna spadać w stałych związkach. Utrata zainteresowania seksem niekoniecznie jest czymś niezwykłym. Istnieje wiele powodów, przez które nasze potrzeby ulegają zmianie – tłumaczy seksuolog Amanda Major. Jako najczęstsze powody tego, że tracimy  ochotę na seks , badacze wymieniają  słabą komunikację  i  brak silnego emocjonalnego związku  z partnerem. Czasem jednak problem bywa bardziej złożony i może być związany z  czynnikami zdrowotnymi , takimi jak suchość pochwy, czy  HSDD , który dotyka coraz więcej kobiet w różnym wieku. Choć to schorzenie sprawia, że nawet w szczęśliwych relacjach z partnerem tracimy zainteresowanie inicjowaniem kontaktu seksualnego oraz mamy trudności z osiągnięciem satysfakcji ze zbliżenia, to może być podawane jako główny powód braku ochoty na seks dopiero, gdy utrzymuje się dłużej niż 6 miesięcy. Jeśli nie interesuje cię seks, ponieważ nie masz czasu, nie masz prywatności, nie masz energii pod koniec dnia, to normalne. Seksualne pragnienie ulega przecież wahaniom – mówi Cindy Whitehead, prezes Sprout Pharmaceuticals (producent leków regulujących zdrowie seksualne kobiet). Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Dana Kopfa z serwisu Quartz również dzień tygodnia wpływa...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost