klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Studentki
Styl życia

Jak myślicie, ile lat mają te dziewczyny?

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, Magdalena Wójcicka robiąc zaliczenie na jeden z przedmiotów wykonała serię fotografii, które wywołały dyskusję na temat seksualizacji młodych dziewczyn. Jak myślicie, ile dziewczyny mają lat?
Lena Grabowska
lipiec 02, 2015

Magdalena Wójcicka studiuje na Wydziale Dziennikarstwa i nauk Politycznych, ma młodszą siostrę Julię, która stała się inspiracją do stworzenia projektu. Fotografka zaprosiła do współpracy siostrę oraz jej koleżanki. Dziewczyny stanęły najpierw przed obiektywem bez makijażu, naturalne i uśmiechnięte. Następnie przy pomocy wizażystki, Magdaleny Markowskiej przeszły metamorfozę. Po wykonaniu odpowiedniego makijażu i wystylizowaniu dziewczynki zapozowały ponownie. Efekt? Makijaż, fryzura i stylizacja sprawiły, że nastolatki zmieniły się nie do poznania, zyskały kilka lat i seksowny charakter. W rzeczywistości cztery dziewczynki mają po 12 lat, jedna 14. Fotografie pokazały jak łatwo sfałszować wiek wyglądem, oraz wzbudziły dyskusję na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą to zjawisko. 

To dzięki temu trikowi Natalia Siwiec ma tak piękne i duże usta!

Ile lat dałybyście dziewczynkom po stylizacji?

Przeczytaj też: Femme fatale czy nastolatka- jak powinna wyglądać lalka oraz jak zrobić delikatny codzienny makijaż. Zobacz również: Być jak Barbie czy jak Lammily?

Zdjęcia: Magdalena Wójcicka

1 z 5

Dziewczynka czy kobieta?

Dziewczynka czy kobieta?

Makijaż i stylizacja sprawia, że dwunastolatka wygląda jak studentka.

2 z 5

Stylizacja i ostry makijaż

Stylizacja i ostry makijaż

Na zdjęciach jedna z bohaterek sesji. Jak ocenilibyście jej wiek w pełnej stylizacji?

3 z 5

Wygląd może mylić

Wygląd może mylić

Zdjęcia pokazały jakie zagrożenia niesie ze sobą sugerowanie się wyglądem dziewcząt.

4 z 5

Seksualizacja dziewczynek

Seksualizacja dziewczynek

Autorka projektu ma młodszą siostrę, która była inspiracją zdjęć i spowodowała, że fotografka zdecydowała się poruszyć temat seksualizacji dziewczynek.

5 z 5

Wiek dziewczyn

Wiek dziewczyn

Jak Wy ocenilibyście wiek dziewczyn?

Komentarze