klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
jak schudnąć z ramion
iStock
Styl życia

Jak schudnąć z ramion? Dieta i proste ćwiczenia, dzięki którym wyszczuplisz ramiona w miesiąc

Przygotowałyśmy dla was kompleksowy poradnik na to, jak schudnąć z ramion za pomocą ćwiczeń i diety. Znajdziecie tutaj dokładne informacje o tym, jak stworzyć dietę redukcyjną, dzięki której zrzucicie 1-2 kilogramy w miesiąc oraz skuteczne ćwiczenia siłowe i trening kardio na smukłe ramiona.
Aneta Zygmuntowicz
kwiecień 13, 2021

Dieta redukcyjna i ćwiczenia na smukłe ramiona pomogą was schudnąć z ramion nawet 2-3 cm w ciągu miesiąca. Pamiętajcie jednak, że musicie utrzymywać dzienny deficyt kaloryczny od 300 do 500 kcal i wykonywać treningi kardio minimum 3-4 razy w tygodniu. Warto również regularnie wykonywać ćwiczenia siłowe, takie jak podnoszenie hantelków, aby uniknąć motylków, czyli zwisającej skóry wokół ramion.

Adele pokazała nowe zdjęcia! SCHUDŁA jeszcze bardziej!

Jak schudnąć z ramion i pleców z pomocą diety?

Trzeba pamiętać, że nie da się jedynie wyszczuplić ramion, spalamy tłuszcz jednocześnie z wszystkich części ciała. Aby schudnąć z ramion i pleców, musimy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę opartą o deficyt kaloryczny. Pełną zapotrzebowanie dzienne określa, ile kalorii dziennie musimy spożywać, aby utrzymać obecną wagę. Jeśli od naszego zapotrzebowania odejmiemy 300-500 kcal, to organizm zacznie pobierać energię z naszych zapasów, czyli tłuszczu z naszego ciała. Pamiętajmy jednak, że deficyt kaloryczny nie może być niższy niż nasze podstawowe zapotrzebowanie dzienne. Podstawowe zapotrzebowanie dzienne to ilość kalorii niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

W praktyce, aby spalić 1 kg i pozbyć się 1-2 cm z ramion, musimy spalić aż 7000 kcal. Oznacza to, że zjadając o 300 kcal dziennie mniej, przez miesiąc stracimy 1 kg, a w przypadku 500 kcal niemal 2 kg. Istnieje kilka prostych sposób na zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii w naszych posiłkach:

 • unikajmy smażonych i tłustych posiłków,
 • ograniczmy do minimum produkty przetworzone, słone przekąski i słodycze,
 • słodkie napoje zamieńmy na wodę, herbatę, soki warzywne i owocowe,
 • starajmy się, żeby posiłek składał się z minimum 50% warzyw lub owoców,
 • wybierajmy niskotłuszczowy nabiał, chude mięsa i ryby,
 • ograniczmy używanie cukru,
 • pamiętajmy, że zdrowe produkty też mogą być wysokokaloryczne, na przykład orzechy, banany, awokado,
 • wprowadźmy do swoich posiłków regularność, aby uniknąć napadów głodu.

Zobacz także: Ćwiczenia na ramiona – sprawdź, jak je wysmuklić i pozbyć się "pelikanów"!

Skuteczne ćwiczenia na smukłe ramiona

Ćwiczenia są równie ważne w osiągnięciu rezultatów co dieta. Wynika to z faktu, iż nie tylko spalają zbędne kilogramy, ale również sprawiają, że nasze ramiona wyglądają smuklej, skóra jest napięta i jędrna, a dodatkowo dzięki nim możemy uniknąć motylków na ramionach, czyli zwisającej skóry.

Ćwiczenia na wzmocnienie ramion

Ćwiczenia siłowe na wzmocnienie ramion nie tylko je wyszczuplą, ale sprawią także, że będą one smuklejsze i delikatnie umięśnione. Świetnie sprawdzą się tutaj na przykład takie ćwiczenia jak:

 • krążenia ramionami w przód i w tył,
 • krążenia nadgarstków na prostych ramionach,
 • podnoszenie hantelków w bok, w przód i w górę,
 • pompki.

ćwiczenia na smukłe ramiona
iStock

Ćwiczenia na spalanie tłuszczu

Najlepszymi ćwiczeniami na spalanie tłuszczu będą ćwiczenia kardio o średniej i dużej intensywności oraz interwały. Pierwsze z nich spalają nawet do 600 kcal podczas godzinnego treningu, z kolei interwały spalają kalorie nie tylko podczas treningu, ale także przez wiele godzin po nim i dodatkowo przyspieszają metabolizm. 

Najlepsze ćwiczenia kardio, dzięki którym spalicie najwięcej kalorii to:

 • bieganie,
 • taniec,
 • jazda na rowerze,
 • pływanie, 
 • wchodzenie po schodach,
 • skakanie na skakance,
 • jazda na rolkach lub łyżwach,
 • intensywne ćwiczenia fitness,
 • power walking.

 

Komentarze
ćwiczenia na brzuch
iStock
Styl życia Ćwiczenia na brzuch dla początkujących - jak ćwiczyć w domu?
Proste i łatwe ćwiczenia na brzuch dla początkujących, które można wykonać w domu. Jak wykonywać ćwiczenia na brzuch, żeby cieszyć się smukłą talią? Pamiętaj o regularności i odpowiednim spięciu mięśni!
Aneta Zygmuntowicz
marzec 20, 2020

Ćwiczenia na brzuch w domu mogą dać szybki rezultat, jeśli są wykonywane prawidłowo i trzymamy się kilku zasad. Pierwsze efekty powinny się pojawić już po około miesiącu, ale wszystko zależy od tego, jak wykonywane są treningi, a także od początkowej masy ciała i stylu życia. Najlepsze ćwiczenia na brzuch dla osób początkujących to między innymi: spięcia brzucha, nożyce czy deska. Najlepsze ćwiczenia na brzuch w domu - dla początkujących Spięcia brzucha Kładziemy się tyłem na macie, dłonie za głową. Nogi uginamy w kolanach i biodrach, stopy układamy płasko na podłodze. Ruch ciągniemy za pomocą mięśni brzucha - odrywamy od podłoża głowę, barki i górną część pleców. Zatrzymujemy na chwilę w pozycje górnej i odchylamy się z powrotem w dół, nie dotykając łopatkami podłogi. Brzuszki naprzemienne Przyjmujemy pozycję jak do klasycznych brzuszków . Prawą stopę kładziemy na lewe kolano. Napinamy brzuch i przyciągamy do niego lewy łokieć. Potem zamieniamy pozycję. Lewą stopę kładziemy na prawe kolano i przyciągnij do niego prawy łokieć, cały czas napinając brzuch. Podnoszenie ciała do góry powinno być aktywowane za pomocą mięśni brzucha. Nożyce poziome Kładziemy się na plecach. Nogi wyprostowane w kolanach trzymamy w górze. Ręce za głową, łopatki szeroko i napinamy wszystkie mięśnie. Odrywamy łopatki od podłoża i robimy nożyce poziome – naprzemiennie krzyżujemy i rozsuwamy nogi w górze. Rowerek To jedno z najprostszych ćwiczeń. Wystarczy położyć się na plecach i włożyć ręce za kark. Następnie podnosimy nogi do góry, zginamy kolana i wykonujemy ruchy jakbyśmy jechali na zwykłym rowerze. Pamiętajcie, aby mocno spiąć brzuch! Deska To jedno z najlepszych ćwiczeń, które angażuje mięśnie na całym ciele. Pozycja podstawowa to podpór przodem na przedramionach ze zgiętymi łokciami. Musimy pamiętać, aby ciało tworzyło...

Przeczytaj
dieta grejpfrutowa
iStock
Styl życia Dieta grejpfrutowa - zasady, efekty, jadłospis
Dieta grejpfrutowa polega na dość rygorystycznym obcięciu kalorii i spożywaniu grejpfruta minimum 2 razy dziennie. Podczas takiej diety możecie schudnąć kilka kilogramów w miesiąc, jednak nie jest ona zbyt zdrowa.
Aneta Zygmuntowicz
październik 19, 2020

Dietę grejpfrutową możemy stosować maksymalnie dwa tygodnie. W innym przypadku trzeba ją trochę zmodyfikować i zwiększyć ilość kalorii, którą będziemy przyjmować każdego dnia. Przygotowaliśmy dla przykładowy 3-dniowy jadłospis na posiłki w diecie grejpfrutowej. Zasady diety grejpfrutowej Dieta grejpfrutowa należy do diet rygorystycznych o bardzo niskiej kaloryce. Zakłada się w niej spożywanie nie więcej niż 1000 kcal dziennie. Dodatkowo do minimum dwóch posiłków dziennie należy spożywać grejpfruty. Warto wiedzieć, że jest to dieta głodówkowa, która nie jest polecana przez lekarzy. W żadnym przypadku nie powinno się jej stosować dłużej niż dwa tygodnie, gdyż może negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Dodatkowo dieta ta zakłada stosowanie podstawowych zasad zdrowej diety: unikanie smażenie potraw,  używanie soli w drobnych ilościach, picie minimum 2 litry wody dziennie, spożywanie dużej ilości warzyw i niskokalorycznych owoców. Zobacz także: Dieta jajeczna - jak szybko schudnąć w tydzień? Efekty stosowania diety grejpfrutowej Z pewnością można uznać, że dieta grejpfrutowa przynosi oczekiwane efekty. Podczas takiej diety możemy chudnąć nawet 4-5 kg w ciągu miesiąca. Wynika to z faktu bardzo niskiej kaloryki, a nie samego faktu jedzenie grejpfrutów. Niestety, taka dieta nie zapewni nam minimalnej ilości kalorii, jaki powinien przyjmować organizm. Prowadzi więc do dużego osłabienia i innych niepożądanych skutków ubocznych. Dodatkowo jest bardzo duże ryzyko wystąpienia efektu jojo . Przez spożywanie małej ilości pożywienia nasz metabolizm spowolni, a po zakończeniu diety wrócimy do poprzedniej wagi. Przykładowy jadłospis diety grejpfrutowej Poniżej znajdziecie przykładowy jadłospis diety grejpfrutowej. Pamiętajcie jednak,...

Przeczytaj
kobieta dieta
Fotolia
Styl życia Ile kalorii powinnam jeść?
Nie wiesz, jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne? Niezależnie od tego, czy chcesz utrzymać dotychczasową wagę czy też zrzucić kilka kilogramów, powinnaś wiedzieć, ile kalorii spala Twój organizm oraz ile energii powinny dostarczać poszczególne posiłki. Sprawdź!
Katarzyna Mordalska
listopad 04, 2015

Ile kalorii powinien mieć obiad? Podstawową zasadną zdrowego odżywiania jest spożywanie 5 posiłków dziennie we względnie stałych odstępach czasu, co około 3 godziny. Obiad wcale nie powinien być najbardziej obfitym posiłkiem w ciągu dnia, jak mogłoby się wydawać. Najwięcej, bo 40% dziennego zapotrzebowania na kalorie, powinno dostarczać śniadanie. Obiad plasuje się pod tym względem na drugim miejscu i powinien stanowić 30% dziennego bilansu kalorycznego. Ile kalorii na kolację? Co natomiast z pozostałymi posiłkami? W myśl zasady „śniadanie zjedz jak król, kolację jak żebrak”, w miarę upływu czasu w ciągu dnia, maleć powinna także kaloryczność posiłków. Na drugie śniadanie (sprawdź także, co zabrać ze sobą na drugie śniadanie! ) powinniśmy przyjąć 10% kalorii z dziennego zapotrzebowania, na podwieczorek już tylko 5%. Trzeci (po śniadaniu 40% i obiedzie 30%) z kluczowych posiłków, czyli kolacja powinna stanowić już tylko 15% z dziennego zapotrzebowania na kalorie. Ile dziennie spalamy kalorii? To, ile spalamy kalorii w ciągu doby, zależy od cech indywidualnych, z których najważniejsze są wiek, wzrost i waga oraz stopień aktywności fizycznej. Te dane pozwalają nam na obliczenie dwóch wartości – podstawowej (PPM) i całkowitej przemiany materii (CPM). PPM to absolutne minimum energetyczne, jakiego potrzebuje Twój organizm do prawidłowego funkcjonowania i zachowania funkcji życiowych. CPM to z kolei całkowity wydatek energetyczny, jaki ponosi organizm w ciągu dnia, zależny od trybu życia i stopnia aktywności fizycznej. Wzór na PPM dla kobiet: PPM (kcal) = 665,09 ­+ (9,56 x waga w kg) + (1,85 x wzrost w cm) – (4,67 x wiek) Wzór na CPM dla kobiet: CPM = k x PPM gdzie k, to odpowiednio: 1,4 – 1,69 – niski stopień aktywności fizycznej, np. praca w biurze 1,7 – 1,99 – średni stopień aktywności fizycznej, np. praca...

Przeczytaj
ćwiczenia kardio w domu
iStock
Styl życia Jak zrobić trening cardio w domu?
Ćwiczenia cardio w domu pomogą nam zrzucić nadprogramowe kilogramy i poprawić kondycję. Jakie ćwiczenia kardio można wykonywać w domu? Nie tylko skakanie na skakance!
Aneta Zygmuntowicz
marzec 29, 2020

Trening cardio w domu to doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą ćwiczyć na siłowni lub preferują domowe treningi. Dzięki tym ćwiczeniom bez problemu wysmuklicie sylwetkę bez wychodzenia z domu. Pierwsze efekty powinny być widoczne już po 3-4 tygodniach. Aby ćwiczenia cardio były efektywne, trzeba je wykonywać minimum 3 razy w tygodniu przez 40 minut. Na czym polega trening cardio? Cardio to ćwiczenia wytrzymałościowe, które mają na celu poprawę wydolność serca. Dodatkowo mają również wpływ na poprawę pracy płuc i przepustowości naczyń krwionośnych. Sprawdzą się szczególnie u osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy i poprawić kondycję. Ćwiczenia cardio to każdy rodzaj wysiłku pobudzającego serce do wzmożonej pracy, musi być więc na tyle intensywny, by podnieść nasze tętno. Aby schudnąć, powinno się utrzymać tętno na poziomie od 60 do 70 proc. tętna maksymalnego oraz ćwiczyć przez przynajmniej 40 minut. Przykładowe ćwiczenia cardio: bieganie , jazda na rowerze, pływanie, jazda na rolkach, skakanie na skakance, trucht lub szybki spacer, wchodzenie po schodach. Zobacz także: 4 najczęstsze błędy przy treningu cardio. Jak zrobić ćwiczenia cardio w domu? Skakanie na skakance Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem skoków na skakance , rozgrzać stawy, by uniknąć kontuzji. Trening najlepiej rozpocząć od serii 10 skoków wolnych przeplatanych 10 skokami szybkimi. Pamiętajcie, że ciało musi być spięte i wyprostowane, a ręce ułożone blisko ciała. Na początku warto zacząć od 3-4 serii skoków. Z każdym tygodniem zwiększamy ilość skoków i ilość serii. Bieg w miejscu Podczas biegania w miejscu przyjmujemy prostą postawę ciała i wysoko unosimy kolana. Tego typu ćwiczenia powinny trwać maksymalnie 10 minut, w innym przypadku mogą obciążyć nasze stawy. Pamiętajcie, aby przed ćwiczeniem rozgrzać...

Przeczytaj