klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
kobieta z sałatą
Fotolia
Styl życia

Jak utrzymać motywację do odchudzania?

Ile razy planowałaś, że zaczniesz się odchudzać, odstawisz słodycze i będziesz regularnie uprawiać sport, a potem odsuwałaś to na nigdy nienadchodzące „jutro“? A może zaczynasz odchudzanie z entuzjazmem, ale kiedy po kilku dniach nie dostrzegasz efektów, Twój zapał słabnie i powracasz do starych nawyków? Kluczem do sukcesu w odchudzaniu jest motywacja – tylko dzięki niej jesteś w stanie opierać się pokusom i konsekwentnie dążyć do celu. Dzisiaj dowiesz się, co zrobić, by utrzymać ją na wysokim poziomie.
Katarzyna Mordalska
wrzesień 03, 2015

kobieta z sałatą

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Bądź swoim przyjacielem, a nie krytykiem!

Jak byś zareagowała, gdyby Twoja najlepsza przyjaciółka wyznała, że nie mogła już wytrzymać i zjadła pączka? Nakrzyczałabyś na nią, że jest beznadziejna i nigdy nic jej się nie udaje, czy też raczej poklepałabyś ją po ramieniu i powiedziała: „nie martw się, każdemu czasem się zdarza“? A jak w identycznej sytuacji traktujesz samą siebie? Często jesteśmy dla siebie bardzo surowe, a każde potknięcie na drodze do wymarzonej sylwetki skutkuje lawiną negatywnych myśli i samokrytyki. Skończ z tym! Od dziś traktuj samą siebie jak najlepszą przyjaciółkę – wspieraj i motywuj, a nie krytykuj.

Doceniaj wszystkie swoje osiągnięcia

W drodze do celu często nie zauważamy, jak wiele udało nam się już osiągnąć. Łatwo wtedy stracić motywację. Jeśli postawiłaś sobie za cel schudnięcie 10 kg w ciągu 3 miesięcy, a po miesiącu waga ani drgnęła, nietrudno nabrać przekonania, że wszystkie Twoje wysiłki poszły na marne. Jednak nie poddawaj się negatywnym myślom – doceniaj wszystkie, nawet najdrobniejsze zwycięstwa. Możesz np. zacząć prowadzić „dzienniczek sukcesów“, w którym będziesz zapisywać wszystkie swoje osiągnięcia na drodze do wymarzonego celu. To mogą być drobnostki, takie jak: „pierwszy raz nie posłodziłam kawy“ czy „odmówiłam koleżance, kiedy częstowała mnie ciastkami“. Skup swoją energię na pozytywach, a zobaczysz, jak wiele sukcesów już odniosłaś!

dziennik odchudzania

Znajdź swoją "kotwicę"

Nadaj swojemu celowi realny kształt i „zakotwicz“ go w rzeczywistości. Znajdź w swoim otoczeniu taki przedmiot lub wydarzenie, które codziennie będzie Ci przypominać o tym, do czego dążysz. To może być np. piękna czerwona sukienka, którą po osiągnięciu celu sobie wreszcie kupisz albo ważna impreza, na której chcesz wyglądać naprawdę fantastycznie. Ilekroć pomyślisz o swojej „kotwicy“, nabierzesz motywacji do dalszego odchudzania.

Skoncentruj się na drodze do celu

Droga do celu jest równie ważna co sam cel. Jeżeli całą swoją uwagę koncentrujesz na myśleniu, że chcesz schudnąć 10 kg, to dopóki tego nie osiągniesz będziesz sfrustrowana, a Twoja motywacja do działania szybko spadnie. Dąż do swojego celu, ale dostrzegaj też mniejsze sukcesy. Zauważ, ile dobrego dał Ci sam proces odchudzania: każdego dnia odkrywasz nowe smaki i przepisy, jesteś w lepszej kondycji, czujesz się bardziej pewna siebie... Dzięki takiemu podejściu skoncentrujesz się na pozytywach, a one dadzą Ci motywację do dalszych działań.  

zrelaksowana kobieta

Autor: Anna Węgrzyn, prezes zarządu Annova sp. zoo.sp.k, założycielka portalu www.zmianywzyciu.pl, coach ICC

Chcesz wiedzieć więcej o motywacji?

12 września 2015r. Konferencja Zmiany w Życiu - pierwszy krok czyli odpowiedzi na pytania: Jak żyć z pasji? Jak zbudować poczucie własnej wartości? Jak pokonać strach i własne ograniczenia? Jak odejść z korporacji? Jak docenić obecne życie? Jak zatrudnić nasz mózg do pracy? To tylko, niektóre wątki. Zobacz szczegóły na www.zmianywzyciu.pl/konferencja NIE CZEKAJ!

Komentarze
Styl życia Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?
Czy Wy również tak macie, że co roku postanawiacie z Nowym Rokiem zmienić swoje życie, a wychodzi jak zawsze? Co zrobić, aby w roku 2018 trzymać się swoich postanowień i realizować je z pełną mobilizacją i determinacją? Jak sprawić, by rok 2018 był dla Was przełomowy?
Agata Olejniczak
styczeń 03, 2018

Poniżej 21 punktów, które mogą Ci dotrzeć do Twojego wymarzonego celu! 1. Podsumuj swoje dotychczasowe osiągnięcia i wyciągnij wnioski. Ciesz się z tego, co udało Ci się już zrealizować. 2. Spłać swoje długi i więcej się nie zapożyczaj. Zacznij Nowy Rok bez finansowych zobowiązań . Uwolnij się od swojej przeszłości, zacznij żyć obecną chwilą i planować swoją przyszłość. Dobrze jest umiejscowić naszą codzienności w szerszym kontekście. 3. Spisz swoje postanowienia  w punktach . Wtedy łatwiej będzie Ci trzymać się konkretnych założeń. 4. Każdy z punktów podziel na etapy realizacji. Plan wtedy stanie się bardziej czytelny i realny do zrealizowania. 5. Wyznacz granice czasowe konkretnych działań i staraj się ich trzymać. 6. Mniej narzekaj , więcej się uśmiechaj. Śmiech jest zdecydowanie lepszy od złości i narzekania, czy też przesadnej powagi. 7. Stawiaj sobie realne do zrealizowana cele, mierz siły na zamiary. 8. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele, ale też zbytnio sobie nie pobłażaj . Lepiej zrealizować kilka punktów z listy dobrze niż kilkanaście nieskutecznie. 9. Nie poddawaj się jeżeli spotkasz na swojej drodze przeciwności, traktuj je jak wyzwania. 10. Bądź elastyczna. Zmieniaj strategię, nie trzymaj się bardzo sztywno planu. Bądź gotowa na zmiany. Na wszystko można patrzeć pod różnymi kątami. 11. Podejmuj słuszne decyzje. Zauważyłam, że wiele z nas ma problem z podejmowaniem szybkich i trafnych decyzji. Bardzo ważne jest analizowanie decyzji przed ich podjęciem, jednak nie każda decyzja może zaczekać. Dobrze jest porozmawiać z osobami kompetentnymi, aby pomogły nam wysunąć dobre wnioski i nauczyły pewnej metodologii działania. 12. Podobno na tyle inni w nas wierzą, na ile my same w siebie wierzymy. 13. Wyrób sobie dobre nawyki. Ogranicz oglądanie telewizji, bezsensownego serfowania po Internecie, od razu...

Przeczytaj
Styl życia 5 sposobów na to, jak rozpocząć pracę zdalną
O pracy zdalnej, pracy na własny rachunek, o zawodzie freelancera mówi się coraz częściej. Wszystko za sprawą Internetu, który z dnia na dzień oferuje coraz to większe możliwości, również te zawodowe. Co zrobić, aby zacząć pracę zdalną?
Agata Olejniczak
październik 06, 2017

Poszukaj pracy w działach social media Obecnie prawie każda firma posiada w swoich szeregach osobę, która obsługuje konta firmowe w social mediach, takie jak Facebook, Instagram, Snapchat itp. W bardzo wielu przypadkach praca w dziale social media może być… pracą zdalną! Musisz tylko znać się na tworzeniu ciekawych treści do Internetu oraz posiadać wiedzę związaną z analityką różnych parametrów. Możesz pracować na pełny etat, za dobrym wynagrodzeniem, i co najważniejsze…. zdalnie! Zostań copywriterem Praca copywritera to praca związana z pisaniem tekstów. Obecnie w sieci jest wiele serwisów, które pośredniczą między osobami poszukującymi ludzi do pisania, a osobami chętnymi do podejmowania się zleceniem. Codziennie na łamy tych serwisów trafiają dziesiątki, jak nie setki nowych propozycji współpracy. Dzięki temu możemy zarabiać naprawdę dobre pieniądze i pracować w dowolnym miejscu na świecie. Załóż bloga i zarabiaj na nim Zapewne każda z Was zna już ten sposób na dzielenie się swoją pasją, ale nie każda zdaje sobie sprawę z tego, że do tematu można podejść również stricte biznesowo. Konsekwentnie i ciekawie prowadzony serwis może po jakimś czasie przekuć się w źródło dochodów i tym samym pozwolić nam na pracę zdalną oraz zarabianie na swoim blogu. Praca marzeń, która leży w zasięgu ręki! Udzielaj porad przez Internet Na dobrą sprawę każdy z nas jest specjalistą w jakiejś dziedzinie. Internet daje teraz ogromne możliwości dzielenia się swoją wiedzą i zarabiania na tym. Możesz wykorzystać platformy e-learningowe i ruszyć z cyklem swoich szkoleń. Ciekawym pomysłem może być oferta np. wirtualnych porad dietetycznych lub treningowych. Społeczeństwu, któremu wiecznie brakuje czasu, takie wirtualne usługi są teraz bardzo potrzebne. Wykorzystaj to i zdobądź wymarzoną pracę zdalną zgodną ze swoją pasją i...

Przeczytaj
Styl życia Jak zmotywować się do ćwiczeń - kilka skutecznych porad
Wśród nas z pewnością znajdą się kobiety, które niejednokrotnie próbowały zacząć ćwiczyć, bo w końcu zdały sobie sprawę, że to najwyższy czas, aby coś ze sobą zrobić. Jednak jak przyszło do skakania na macie, od razu rezygnowały i na tym się kończyło. Siedziały dalej na kanapie wcinając chipsy i czekoladę. Za to chęć zmiany swojej figury co jakiś czas wracała. Ale brakowało im tego kopa, dzięki któremu podjęłyby konkretne działania. Ja też tak miałam nie raz i kiedy dopadała mnie myśl, że "a co tam, nie chce mi się", znajdywałam na to sposoby. Myślę, że każda z nas miałaby swoje sposoby na motywację do ćwiczeń, ale ja chcę Wam pokazać kilka moich, które u mnie działają. Zaczynajmy :)
Agata Olejniczak
maj 05, 2017

Zobacz motywujące efekty u innych Ja swoją przygodę z treningami zaczynałam z Ewą Chodakowską. Na jej fanpage'u często pokazuje metamorfozy kobiet, które z nią ćwiczyły i osiągnęły niesamowite rezultaty. Lubię je przeglądać, bo wtedy nachodzi mnie myśl, że skoro one jako zwykłe kobiety dały radę, to czemu ja miałabym nie dać? W takiej sytuacji mamy pewność, że ćwiczenia przyniosą nam efekty, same te zdjęcia mówią za siebie. Jest mnóstwo kobiet, które pomimo różnych trudności zaczęły ćwiczyć i dotrwały do końca, osiągając świetną figurę. Każdej z nas może się to udać, to nie jest aż takie trudne :) Efekty już dawno widać, ale co cieszy mnie najbardziej.. Dostaje wiadomość od Martyny, która pisze, ze NIGDY JUŻ NIE ODPUŚCI!! Bo zdrowie to styl życia moje programy treningowe oraz indywidualnie opracowaną diete online BE DIET, możesz zamówić na www.sklep.bebio.pl Zostaw lajka dla FAJTERKI i zabieraj się za swoje efekty MÓWIĘ CI TO JA... i zapewne mnóstwo ludzi wokoło! DASZ RADĘ!! Nie słuchaj tych, którzy mówią coś innego Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa) 29 Kwi, 2017 o 10:08 PDT Jeśli już znajdziemy idealny dla nas trening, warto znaleźć w internecie (najlepiej w grafice) efekty tego treningu. Często ludzie wrzucają swoje zdjęcia po przemianach jakie udało im się osiągnąć i z zachwytem opisują swoją metamorfozę. To również jest budujące dla innych. Przekonaj się, że TO da się zrobić Bardzo lubię oglądać też zdjęcia kobiet, które trenują już bardzo długo i ich ciała są idealne w każdym calu. Płaski brzuch, uniesione pośladki, smukłe nogi... kto by takich nie chciał. Przeglądam te zdjęcia z zachwytem i lekką zazdrością i myślę sobie, że ja też mogę mieć takie ciało, jeśli tylko się postaram. Nie chodzi tu o to, żeby być jak inne, czy dopasowywać się do...

Przeczytaj
Fotolia, materiały PR
Styl życia Wiosenne odchudzanie – jak utrzymać motywację?
Wiosną wiele z nas postanawia pozbyć się zbędnych kilogramów, które niepostrzeżenie pojawiły się zimą. Cieplejsza aura, a wraz z nią perspektywa powoli nadchodzącego lata, dostarczają motywacji – przynajmniej na początku. Co zrobić, gdy zaczyna jej nam brakować?
Materiał partnera
maj 16, 2016

Wyznacz sobie realne cele Pozornie wydaje się to oczywiste – w końcu każdy, kto się odchudza, chce stracić na wadze. Jednak takie ogólne założenie to zbyt mało. Aby móc efektywnie dążyć do celu, musisz go jasno sprecyzować. Ile dokładnie chcesz schudnąć? Na poprawie których partii ciała zależy Ci w pierwszej kolejności? Dobrze jest mierzyć wysoko, ale warto zachować rozsądek i nie zawieszać poprzeczki zbyt wysoko. Jeśli Twój cel wydaje się szczególnie trudny do osiągnięcia, drogę do niego podziel na mniejsze etapy, które będziesz stopniowo pokonywać. W ten sposób szybciej będziesz widziała realne efekty i nie stracisz przedwcześnie zapału. Wybieraj ciekawe aktywności Jednostajne, monotonne ćwiczenia są w stanie szybko znudzić i zniechęcić nawet najbardziej zmotywowane osoby. Warto mieć to na uwadze i planować aktywności tak, żeby były urozmaicone i jak najbardziej atrakcyjne. Jeśli dane ćwiczenie z jakiegoś powodu bardzo Cię zniechęca – poszukaj innego, o podobnym działaniu. Dodatkowym uatrakcyjnieniem ćwiczeń może być kolorowy (koniecznie wygodny) strój i modne akcesoria. W ciepły dzień warto wybrać aktywności na świeżym powietrzu – wycieczka rowerowa, jogging z przyjaciółką czy nawet codzienny zestaw ćwiczeń w parku na trawie na pewno będą przyjemniejsze i bardziej motywujące. Bądź dla siebie wyrozumiała Nie masz już siły na kolejną porcję ćwiczeń, a z myśli nie schodzą Ci „zakazane” potrawy? Być może narzuciłaś sobie z dnia na dzień zbyt ostre zasady – nie powinnaś mieć do siebie pretensji o chwile słabości. Pomyśl, ile już udało Ci się osiągnąć – jesteś na dobrej drodze! Pozwól sobie na chwilę relaksu i odpocznij. Możesz sięgnąć po herbaty funkcjonalne Big-Active , które nie tylko dobrze smakują, ale dzięki obecności składników aktywnych wspierają też dążenia do idealnej figury. Możesz...

Przeczytaj