klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
nauka języków obcych
Fotolia
Styl życia

Jak wybrać szkołę języka obcego?

Chcesz nauczyć się obcego języka, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Oto najważniejsze czynniki, na które powinnaś zwrócić uwagę przy wyborze szkoły!
Magdalena Borucińska
wrzesień 03, 2015

nauka języków obcych

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Jak uczyć się języków żeby się nauczyć?

Nie ma jednej uniwersalnej wskazówki i metody jak uczyć i nauczyć się języka. Oczywiście musimy kierować się zdrowym rozsądkiem w dobieraniu ofert, które są dostępne na rynku. Jeśli szkoła zapewnia nas, że po miesiącu będziemy mówić w danym języku, to powinniśmy mocno się zastanowić nad realnością takiej oferty. „Stawiamy na komunikatywność” jest zwrotem, który stał się bardzo modny i niestety bardzo często nadużywany. Musimy oczywiście zwracać ogromną uwagę na to, czy w danej szkole kładzie się nacisk na praktyczne użycie języka, na praktyczne wykorzystanie wiedzy i na komunikowanie się w danym języku. Nie dajmy się natomiast zwieść teoriom, że uda nam się opanować język bez nauki gramatyki, bez nauki słownictwa, bez ćwiczenia umiejętności czytania, pisania, słuchania. Umiejętność biegłego posługiwania się językiem, to umiejętność biegłego posługiwania się wszystkimi czterema umiejętnościami.

Są różne metody nauki języka. Czy te metody naprawdę działają czy są one tylko chwytem marketingowym?

Większość metod nauczania języków została opracowana w oparciu o badania, opinie psychologów oraz metodyków i nie możemy jednoznacznie powiedzieć, że są one albo bardzo dobre albo całkowicie złe. Z każdej metody można wybrać element, który nam pasuje, przy którym będziemy się czuć komfortowo. Musimy pamiętać, że każdy uczeń jest jednostką indywidualną, do każdego trzeba podchodzić w inny sposób, każdy ma inne tempo nauki, inną osobowość a co za tym idzie inne sposoby na szybkie przyswajanie wiedzy. Nauczyciel powinien monitorować takie środowisko uczniów, którym jest klasa i starać się dostosować tok nauczania do jednostek, które składają się na całą grupę np. organizując pracę w parach nauczyciel nie powinien dobierać w parę dwóch nieśmiałych, małomównych osób, gdyż w rezultacie taka para nie wykorzysta efektywnie czasu przeznaczonego na to ćwiczenie. Nauczyciel powinien raczej dobrać ucznia nieśmiałego oraz ucznia, który jest bardzo energiczny. W takiej parze uczeń energiczny pobudzi do pracy tego nieśmiałego. Więc nie zwracajmy uwagi na egzotycznie lub naukowo brzmiące metody nauczania, zwracajmy uwagę na kadrę, która pracuje w danej szkole, czy są to nauczyciele wykwalifikowani, czy są to nauczyciele, którzy w danej szkole pracują już długi czas i czy po prostu są sprawdzeni.

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły?

Przede wszystkim, powinniśmy się zwrócić uwagę na kadrę, która pracuje w danej szkole. Jeśli planujemy przystąpić do egzaminu, np. FCE, CAE, powinniśmy sprawdzić, czy w danej szkole zajęcia prowadzone są przez egzaminatorów Cambridge English, czy szkoła bazuje na książkach przygotowujących do egzaminów Cambridge English, czy w ofercie są zajęcia, szkolenia, zajęcia dodatkowe, które w kompleksowy sposób przygotują nas do danego egzaminu. Zwracajmy również uwagę czy szkoła prowadzi system kontroli postępów w nauce. Prawdopodobnie każdy skrzywi się na samą myśl o testach, egzaminach, ale warto sprawdzać i kontrolować swój poziom wiedzy i mieć klarowny obraz tego, nad czym powinniśmy więcej popracować ucząc się języka.

Jak najlepiej sprawdzić swoja wiedzę?

Szkoła powinna oferować system kontroli postępów w nauce. To jest podstawa. Po każdym roku nauki powinniśmy dostać jasną informację na jakim poziomie kształtują się nasze umiejętności językowe. Zwracajmy również uwagę czy szkoła organizując kursy posługuje się systemem CEFR wprowadzonym przez Radę Europy. Ten system szczegółowo określi nasze miejsce na skali umiejętności językowych.

Po co mam określać swój poziom?

Najważniejszym powodem, dla którego warto określić swój poziom zaawansowania językowego, jest fakt, iż w dzisiejszych czasach musimy sie czymś wyróżnić i musimy zrobić to w sposób, który będzie wiarygodny. Ubiegając się o pracę nie możemy po prostu napisać, że „umiem język angielski”, powinniśmy posiadać dokument, który to potwierdzi i jednoznacznie określi gdzie w skali CEFR się znajdujemy. Na pierwszym kroku procesu rekrutacyjnego jesteśmy jedynie kartką papieru bądź dokumentem PDF z informacjami o nas i właśnie tymi informacjami musimy przykuć uwagę rekrutera i nie pozwolić, żeby nasze CV wylądowało w folderze „Odrzucone”. Informacja, która jest weryfikowana jako jedna z pierwszych, to oczywiście nasze umiejętności językowe. Jeśli rekruter zobaczy punkt, w którym jest informacja, że posiadamy np. certyfikat CAE zdany na ocenę A, możemy być pewni, że nasze CV nie zostanie tak szybko odrzucone.

Po co płacić za egzamin, kiedy pracodawca i tak sam sprawdzi, czy naprawdę umiem język?

Odpowiedź jest bardzo prosta – z takiego samego powodu dlaczego kończymy studia, żeby mieć tytuł magistra. Chcemy mieć tytuł, dokument, który będzie potwierdzał przez całe nasze życie, że jesteśmy ekspertami w danym obszarze. Wybierając egzamin, do którego chcemy przystąpić, pamiętajmy o tym bardzo istotnym szczególe – niech certyfikat, który otrzymamy nie tracił swojej ważności. Oczywiście wybierajmy również egzamin, za którym będzie stał prestiż instytucji, która go wydaje.

Który egzamin jest godny polecania?

Zdecydowanie egzaminy Cambridge English. Wszyscy musimy się zgodzić z faktem, że za uniwersytetem Cambridge stoi renoma, historia, tradycja i standardy, których ta instytucja musi przestrzegać i o nie dbać. Egzaminy Cambridge English są bardzo szczegółowym sprawdzianem naszej wiedzy z języka angielskiego i z tego powodu cieszą się uznawalnością na całym świecie. Nie ma egzaminu, który by tak kompleksowo sprawdzał wiedzę z języka angielskiego na każdym poziomie zaawansowania. Nie możemy również zapominać o wadze certyfikatów, wydanych przez Cambridge. Są to dokumenty ważne bezterminowo i na całym świecie. W czasach, kiedy granice państw dla nas już praktycznie nie istnieją i możemy starać się o pracę w każdym zakątku świata, powinniśmy rozważyć posiadanie takiego punktu w naszym CV. Certyfikatu, którego ważności nikt nie będzie kwestionował i który przekaże jednoznaczną informację o naszym poziomie zaawansowania językowego.

szkoła języków obcych Lincoln

Dowiedz się więcej o kursach w Szkole Języków Obcych Lincoln

Komentarze
ONS
Styl życia Ciążowy styl Tamary Arciuch. Gwiazda pokazuje brzuszek?
Gwiazda spodziewa się trzeciego dziecka. Jak się prezentuje?
Agnieszka Pulikowska
sierpień 05, 2016

Aktorka oraz Bartek Kasprzykowski spodziewają się dziecka. Gwiazda długo zakrywała swój brzuszek zakładając szerokie kreacje, w których ciężko było cokolwiek dostrzec. Teraz jednak już jest bardzo dobrze widoczny. Tamara Arciuch ma urodzić w listopadzie . Niemniej jednak zachwyca swoim wyglądem. Jak aktorka znosi ciążę? W wywiadzie dla Party.pl zdradziła, że ma ciążowe zachcianki :  Czasami mam ochotę na słodycze, nigdy wcześniej nie jadłam, nie byłam fanką słodyczy, a teraz z chęcią zerkam na witryny słodyczy, to fakt. Niemniej zobaczcie, jak Tamara Arciuch prezentowała się w ostatnich tygodniach.  Para jeszcze niedawno cieszyła się wakacjami, z których relację możemy oglądać na Instagramie aktorki.  Cudowny czas ,który trafił sie tak niespodziewanie.Ale tak to jest gdy masz wspaniałych przyjaciół. #łodka #agnieszkacegielska #sea#friends #love #hapiness # Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tamara Arciuch (@tamara.arciuch) 25 Lip, 2016 o 3:42 PDT Wspomnień czar...i trochę słońca w ten deszczowy dzionek... #tamaraibartek #portugal #praiadelrei #wakacje #wspomnienia #miłość Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tamara Arciuch (@tamara.arciuch) 17 Lip, 2016 o 6:30 PDT Ocean wpływa w miasteczko..Cos pięknego! Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tamara Arciuch (@tamara.arciuch) 3 Lip, 2016 o 4:31 PDT Piękny czas ❤️ ! #wakacje #relaks #miłość Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tamara Arciuch (@tamara.arciuch) 2 Lip, 2016 o 5:46 PDT Kolejny boski dzionek❤️ #tamaraibartek #kocham #portugal #trip Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tamara Arciuch (@tamara.arciuch) 1 Lip, 2016 o 3:39 PDT Chillout w najlepszym towarzystwie. #bartekkasprzykowski #tamaraarciuch #tamaraibartek #kocham Zdjęcie zamieszczone przez...

Przeczytaj
Anna Lewandowska w zestawieniu najseksowniejszych WAGs
Styl życia Anna Lewandowska w zestawieniu najseksowniejszych WAGs magazynu „The Sun”
Magazyn „The Sun” przyjrzał się najpiękniejszym żonom znanych piłkarzy. Okazuje się, że Anna Lewandowska też znalazła się w tym zestawieniu. Spodziewaliście się, że zajmie tak wysokie miejsce?

Brytyjski „The Sun” często tworzy rozmaite rankingi, w których docenia kobiece piękno. Tym razem postanowił wziąć pod lupę ukochane piłkarzy Bayernu Monachium, z których wyłonił najpiękniejsze WAGs . Okazuje się, że w zestawieniu znalazła się również ukochana żona Roberta Lewandowskiego , która zaledwie trzy tygodnie temu po raz kolejny została mamą . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9) Maj 19, 2020 o 11:08 PDT Anna Lewandowska najseksowniejszą WAGs „The Sun” Okazuje się, że Anna Lewandowska budzi wielkie emocje nie tylko w Polsce, ale też podbija zagraniczne media. Piękna młoda mama została ostatnio także doceniona przez brytyjski magazyn „The Sun”, który postanowił umieścić ją na liście najseksowniejszych żon i partnerek piłkarzy. Co najważniejsze, podczas tworzenia listy najpiękniejszych, dziennikarze brali pod uwagę nie tylko aparycję pań, ale również to, co każda z nich sobą reprezentuje. Gwiazdy Bundesligi mają u boku dopingujące je partnerki: w tym wspaniałą dietetyczkę czy właścicielkę hotelu - czytamy na początku rankingu. Co ciekawe, za najseksowniejszą WAGs wybrano właśnie Annę Lewandowską . Trenerka milionów Polaków została doceniona za swoją idealną figurę, piękne lśniące włosy, śliczną twarz, a także osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz promocji zdrowego odżywiania.  Tak jak mąż, jest doskonałą sportsmenką. Zdobyła 29 medali w karate. W ostatnich latach zwracała uwagę na zdrowie oraz odżywianie. Ma własny blog, a także linię produktów spożywczych. Pomogła także Robertowi osiągnąć szczyt sprawności fizycznej, modyfikując jego dietę. To poprawiło jego wyniki na boisku – czytamy w „The Sun”. Wyświetl ten post na...

Przeczytaj
poszerzone pory skóry
Pielęgnacja Żaden podkład nie pokrywa twoich rozszerzonych porów? Sprawdź, czy możesz je zmniejszyć
Gdy pory skóry stają się widoczne, trzeba się nieźle napracować, żeby znów przestały rzucać się w oczy. Dlatego lepiej ich poszerzaniu się zapobiegać. Sprawdź, jak to zrobić!
Matylda Nowak
lipiec 26, 2019

Choć tak przez nas nielubiane, są nam i naszej skórze bardzo potrzebne . Pory są ujściem dla włosów oraz otworami, przez które z organizmu wydostaje się regulujący jego temperaturę pot, nawilżający skórę łój oraz szkodliwe produkt przemiany materii. Pomimo wszystkich tych ich zasług, nie ma chyba osoby, która nie chciałaby, żeby pory na jej twarzy zniknęły lub chociaż stały się prawie niewidoczne. I do pewnego stopnia można tę potrzebę zrealizować... Fot.: iStock Zobacz także: To dzięki temu zabiegowi Natalia Siwiec ma skórę z niewidocznymi porami i bez zaskórników! Dlaczego pory skóry są widoczne? Prawie niewidoczne pory mają zwykle osoby o cerze normalnej i suchej. Za to widoczne pory towarzyszą skórze mieszanej i tłustej. Ich widoczność to skutek poszerzenia ujść gruczołów łojowych i efekt uboczny nadmiernego wydzielania sebum . Poszerzone pory towarzyszą często trądzikowi, są efektem nieprawidłowej pielęgnacji oraz wystawiania skóry na działanie wysokich temperatur lub promieni słonecznych. Jak temu zapobiec? Jak pielęgnować skórę, by pory nie poszerzały się? Do poszerzenia się porów skóry możemy doprowadzić nie dość dokładnie ją oczyszczając i obciążając ją zbyt tłustymi kosmetykami. Dlatego osoby z cerą mieszaną i tłustą powinny regularnie myć i złuszczać skórę oraz stosować lekkie kosmetyki nawilżające - najlepiej w postaci żelu. Mycie twarzy gorącą wodą może nie tylko spowodować naruszenie naturalnej bariery wodno-lipidowej skóry , ale także przyczynić się do poszerzenia jej porów. Za to promienie słoneczne powodują poszerzenie ujść gruczołów łojowych i czynią pory bardziej widocznymi. Ponadto, wolne rodniki powstające w wyniku działania promieni UV uszkadzają włókna kolagenowe i elastynę, zmniejszając sprężystość i elastyczność skóry, i tym samym także powodując poszerzenie się jej porów. Porom nie...

Przeczytaj
Styl życia Ewa Chodakowska opowiada o pierwszej pracy. 'Dostawałam 2 złote za...'
Czym zajmowała się Ewa Chodakowska zanim stała się sławna? Trenerka zdecydowała się na szczere wyznanie.

Ewę Chodakowską z pewnością możemy dziś nazwać jedną z najbardziej przedsiębiorczych Polek. Gwiazda jest już nie tylko sławną trenerką fitness, ale także właścicielką marki zdrowej żywności, linii kosmetyków oraz strojów kąpielowych MissionSwim .  Chodakowska długo pracowała na swój sukces i pierwsze pieniądze zarabiała w zupełnie inny sposób. W jednym z postów na Instagramie zdradziła, jak wyglądała jej pierwsza praca.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa) Lip 4, 2019 o 2:05 PDT Zobacz także:  Ewa Chodakowska chwali się, że przytyła. Widać? Pierwsza praca Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska na swoim profilu na Instagramie zamieściła filmik, na którym z uśmiechem myje szyby swojego samochodu. Wideo jest wspomnieniem jej pierwszej pracy. Tak - Ewa Chodakowska kiedyś dorabiała na myciu szyb.  Wiem ile pracy musiałam włożyć w to gdzie jestem. Wiem ile wyrzeczeń kosztował mnie każdy krok. Dlatego tak bardzo DOCENIAM ABSOLUTNIE WSZYSTKO.. Dlatego jestem WDZIĘCZNA ZA WSZYSTKO! 22 lata temu dostawałam 2 zł za umycie szyby samochodu ... Dzisiaj myje szyby za darmo... Ale z takim samym zacieszem na ustach co wtedy - napisała pod filmikiem Chodakowska.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa) Lip 4, 2019 o 3:37 PDT Fanki pod postem trenerki dziękowały jej za szczerość oraz dzieliły się tym, jak one zarabiały pierwsze pieniądze. Ewa Chodakowska została doceniona także za dystans do siebie oraz za przykład tego, że żadna praca nie hańbi.  Zobacz także: Ewa Chodakowska pokazała zdjęcia starszych sióstr. Fani nie wierzą, że jest między nimi taka różnica...

Przeczytaj