Maskara AA
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Chcę testować
Produkty Dr Skin Clinic
Chcę testować
Serum Lirene
Laureaci
Bourjois
Laureaci
Kosmetyki Rosie
Laureaci
Kosmetyki Neutrogena
Laureaci
kosmetyki Marc Anthony
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Chcę testować
Kosmetyki Eveline Cosmetics
Laureaci
Kosmetyki Vegaya
Laureaci
Produkty Inveo
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Wyniki testu
Kosmetyki Bielenda
Laureaci
kosmetyki Lift4Skin
Laureaci
kosmetyki Pomegrace
Laureaci
Kosmetyki Neboa
Laureaci
Kosmetyki AA
Laureaci
Fluid Lirene
Laureaci
Vianek
Laureaci
Styl życia

Jak zyskać pewność siebie?

Jak zyskać pewność siebie, zdobywać to, czego pragniemy w życiu zawodowym i osobistym, zdobyć szacunek poprzez mówienie NIE i nie zostać przy tym arogancką heterą? Oto kilka kroków do osiągnięcia tego co pragniemy, zdobycia silnej pozycji psychicznej, zmiany naszego nastawienia do świata i zmiany nastawienia świata do nas i w końcu zdobycia komfortu psychicznego i poczucia, że własnego tego chcemy od życia i jesteśmy w stanie same o to zadbać.

KROK 1

AKCEPTACJA WŁASNEJ OSOBY

Jeśli Ty nie akceptujesz siebie, nie masz prawa żądać, że zrobią to inni. Czas stanąć twarzą w twarz ze swoimi wadami i zaletami i je zaakceptować. Nikt nie ma identycznego zbioru zalet i wad, dlatego to czyni Cię wyjątkową. Wady są potrzebne w życiu, każdy je ma, ale nie każdy potrafi je wykorzystać, Ty uczyń je swoim atutem i akceptuj je. Ceń siebie. Doceniaj i nagradzaj. Jesteś tego warta.

KROK 2

„A CO INNI POMYŚLĄ?”

Boisz się zdania innych? Myślisz, że ludzie pewni siebie liczą się z tym, co Ty o nich myślisz? Gwarantuję, że nie. Odwdzięcz im się tym samym. To jest właśnie największa choroba ludzkości. To nieważne, ważne co Ty sądzisz o sobie. Zastanów się, ile razy zrobiłaś coś wbrew sobie, bo co pomyślą inni. I co? Dobrze się z tym czułaś? Nie! Wszyscy dookoła czuli się dobrze, prócz Ciebie. Czas na zdrowy egoizm, zadbajmy o własne poczucie szczęścia. Nie pozwólmy kontrolować naszego życia innym ludziom, z całym szacunkiem do innych ludzi oczywiście. Zastanawiając się „a co ludzie powiedzą” już stawiamy tezę, że powiedzą źle, a może milion innych ludzi też boi się czegoś zrobić, bo „co ludzie powiedzą”, więc każdy siedzi cichutko w kącie skulony, nieszczęśliwy. Być może to właśnie Ty jesteś tą osobą, która poprzez pokonywanie własnych słabości, pokaże innym, że warto robić to, co my uważamy za słuszne. Nie zakładajmy, że ludzie mają złe zamiary, a nawet jeśli tak jest, to co nas to interesuje, róbmy swoje i budujmy swoje szczęście na fundamentach własnego kręgosłupa moralnego, a nie na opinii innych.

KROK 3

ZADBAJ O SWOJĄ STREFĘ KOMFORTU

Strefa komfortu psychicznego to nic innego jak sytuacje oraz zachowania w Twoim życiu, w których czujesz się komfortowo i pewnie. Są to sytuacje, które znasz. Każda zmiana, nowe doświadczenie budzi w nas obawę. Jest to zupełnie naturalne zachowanie każdego człowieka. Tak nas wyposażyła natura, że to co nowe, jest niepewne, a więc budzi w nas lęk, zapala się czerwona lampka i robimy krok w tył. Tak więc każda nowa sytuacja, nowe doświadczenie budzi w Tobie poczucie braku bezpieczeństwa. Cały myk w tym wszystkim polega na tym, by nie rzucać się na głęboką wodę. Poszerzajmy swoją strefę komfortu pomału, małymi kroczkami z niej wychodźmy. Dajmy tyle ile chcemy, nie zmuszajmy się do niczego, ale poszerzajmy swoją strefę komfortu włączając do niej nowe elementy naszego życia. Kiedy coś się w niej już znajdzie, nie będzie budzić lęku, kiedy włączymy kolejny elementy do strefy komfortu, okaże się że nasze obawy były bezpodstawne. Im częściej będziemy poszerzać strefę komfortu, tym łatwiej będzie nam włączać do niej nowe elementy. Ale dość teorii - czas na konkrety. Co robimy? Idziemy ulicą i się uśmiechamy, po prostu. Nie szukamy powodu, powodem jest to, że aktualnie jest zima/wiosna/lato/ jesień. Odwiedzaj nowe miejsca w mieście, na wsi, na obrzeżach. Poznawaj nowe. Nie znasz drogi, spytaj ludzi, oni nie gryzą :) Nie masz z kim wyjść do klubu, wyjdź sama i baw się! Po prostu korzystaj z życia. Kiedy latem pada deszcz, idź z uśmiechem i ciesz się ciepłym letnim deszczem (sprawdziłam ten deszcz na własnej skórze i gwarantuję - działa). Wiesz już o czym mówię? Próbuj nowych rzeczy, smakuj nowych smaków, i chłoń to co pozytywne.

KROK 4

KOMPLEMENTUJ SIEBIE I INNYCH

Komplement potrafi czynić cuda, pewnie się o tym nie raz przekonałaś, kiedy ktoś Cię nim obdarował. Poczułaś się pewniejsza siebie, piękniejsza, poprawił Ci się humor. W takim razie komplementuj siebie, kiedy wychodzisz rano z domu, spójrz do lustra i powiedz: ALE DOBRZE DZIŚ WYGLĄDAM, uśmiechnij się, zatrzaśnij drzwi i idź zdobywać świat :) Ale nie zapomnij też komplementować innych. Zamiast patrzeć na koleżankę z pracy z myślą „Boże jak ona super wygląda, czemu ja tak nie mogę” idź do niej i powiedz jej, że super dziś wygląda, powiedz koledze, że zmiana fryzury wyszła mu na dobre. Wbrew pozorom komplementowanie innych osób wprawia nas w dobry nastrój i sprawia, że czujemy się lepiej. A to mały kroczek do zwiększenia poczucia własnej wartości.

KROK 5

WYMAGAJ I NAGRADZAJ

Szanuj siebie, swój czas, swoją poświęconą uwagę.

Masz swoje zasady. Trzymaj się ich. To one tworzą Twój kręgosłup moralny wg którego postępujesz i jesteś dzięki temu szczęśliwa. Nie rezygnuj z nich, jeśli ktoś nie chce się do nich dostosować. Wymagaj od innych, ale też wymagaj od siebie. Nagradzaj innych, ale też nagradzaj siebie. Zachowaj poczucie równowagi. Dawanie jest super, dawanie jest przyjemne, ale kiedy będziesz tylko dawać, a w zmian nic nie dostawać, wypalisz się zanim spełnić setną zachciankę faceta, dziecka, rodziny, szefa, koleżanki, kolegi. Owszem pomagaj innym, dawaj im od siebie, ale też wymagaj. Jesteś cudowną kobietą, którą należy szanować, która jest dużo warta, więc nie daj z siebie zrobić popychadła. Omów czasem, jeśli nie pasuje Ci coś, powiedz "SORRY, ALE NIE TYM RAZEM". Gwarantuje rezultaty, oprócz tego, że po pierwsze nie postąpisz wbrew sobie (już masz poczucie tego, że to Ty decydujesz co robisz), po drugie nie jesteś na każde zawołanie czynna 24h/d jak monopolowy, też masz swoje życie i swoje plany (i masz do tego pełne prawo), po trzecie zyskasz szacunek dla Ciebie, Twojego czasu i Twoich czynów. Niestety, ale każde źródło kiedyś się kończy, jeśli się go nie uzupełnia, jak będziesz tylko dawać, a nie brać nic w zamian - wyschniesz, wypalisz się i zdołujesz kiedy inni będą czerpać z innego źródła. Zachowajmy zdrową równowagę, coś za coś i to nie z wyrachowania, ale z troski o innych i nas samych.

Na zakończenie pozwolę sobie zacytować wybitną aktorkę;

„Kiedyś wchodziłam do pokoju pełnego ludzi i zastanawiałam się, czy mnie lubią. Dziś, gdy wchodzę do takiego pokoju, zastanawiam się, czy to ja lubię ich” (Meryl Streep)

Życzę takiej przemiany i pewności siebie każdemu!

Zobacz także: Ona mówi, on nie słucha

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Newsy
Często myślisz sobie „Jestem gruba”? To nie anoreksja, ani bulimia, ale...
Ogólne niezadowolenie z sylwetki wcale nie musi być przejawem zaburzeń żywienia. Obok bulimii i anoreksji coraz częściej wymienia się jeszcze jedno zjawisko, wcale nie mniej niebezpieczne.

Za każdym razem, kiedy patrzysz w lustro i myślisz sobie, że jesteś gruba, masz oponkę i prezentujesz się nieatrakcyjnie, ocierasz się o… Fat Talk . Ten problem dotyczy również wypowiadania się w negatywny sposób na temat sylwetki innych ludzi. Nawet wtedy, gdy zaczynasz porównywać siebie do kobiet z pierwszych stron gazet też stajesz się częścią zjawiska Fat Talk. Zobacz także: Ortoreksja, czyli kiedy zdrowe odżywianie staje się obsesją? Ogólnie niezadowolenie z sylwetki nawet wtedy, jeżeli mamy dobre proporcje, może powodować problemy. Takie zachowanie wpływa na psychikę, ale także ogólny stan zdrowia. Ciągłe kontrolowanie wagi, a także nieustanne krytykowanie siebie, obniża nastrój i samoocenę, ale nie tylko… Może nas wpędzić nawet w depresję . Ale to problem nie tylko Polek. Kobiety na całym święcie mają tendencję do umniejszania własnej wartości i wpadają w pułapkę. Źródło: Pinterest Zjawisko Fat Talk przybiera na sile. I to wcale nie jest kolejny wymysł. Świadczą o tym naprawdę alarmujące statystyki przygotowane na rzecz kampanii „Shhhhut Down Fat Talk” . Z badań jednego z brytyjskich producentów płatków śniadaniowych (Special K) wynika, że aż 93 procent kobiet uważa siebie za nieatrakcyjnie. Codziennie 70 procent z nas krytykuje swoją sylwetkę lub inną część wyglądu. Ale wina leży nie tylko po stronie kobiet… Zjawisko Fat Talk to również zasługa mężczyzn. Podczas badań 25 procent kobiet potwierdziło, że ciągłe komentarze dotyczące ich figury wywołują ogromne poczucie winy . Doskonałym odzwierciedleniem tego, jak potrafimy traktować własne ciało jest krótki filmik, który został przygotowany na potrzeby kampanii „Shhhhut Down Fat Talk”. Dziewczyny! Nigdy nie dajcie sobie wmówić, że jesteście brzydkie, grube i nieatrakcyjne . Nikt nie jest oczywiście idealny, ale od tego jak postrzegamy same siebie zależy to, jak...

Horoskop dzienny 26.08.2020
Styl życia
Horoskop dzienny na 23.10.2020 - sprawdź swoją najbliższą przyszłość
Horoskop dzienny na 23.10.2020 powie ci, jakie spotkają cię zmiany - kariera i miłość mogą okazać się przewrotne.

Baran UCZUCIA: Sytuacja się skomplikuje, a bliscy, zamiast cię wspierać, powiedzą, że musisz ponosić konsekwencje swoich decyzji. I będą mieli rację. Wyciągnij wreszcie wnioski ze swoich błędów, a przestaniesz je powtarzać. KARIERA: Spontaniczne działanie wyjdzie ci na dobre. Trudno będzie cię zaskoczyć, bo odnajdziesz się w każdej sytuacji. Obudź w sobie ducha walki, a wiele osiągniesz. Byk UCZUCIA: Będziesz przeżywać piękne chwile. Ukochany odgadnie twoje pragnienia i zrobi to, czego potrzebujesz. Atmosfera w waszym związku stanie się tak dobra, że podejmiecie ważne postanowienie. KARIERA: Ambicja popchnie cię do realizowania nie zawsze trafionych pomysłów. Uważaj, jeśli ci się nie powiedzie, kilka osób zrobi wszystko, by wykorzystać twoją wpadkę. Bliźnięta UCZUCIA: Nie znajdziesz dla partnera tyle czasu, ile byś chciała. Do tego odkryjesz, że on ma coś na sumieniu, czeka was więc trudna rozmowa. Samotne Bliźnięta jeszcze nie znajdą drugiej połówki. KARIERA: Masz sporo zaległych spraw do załatwienia, więc nie dokładaj sobie nowych zadań. Ktoś zaoferuje ci pomoc. Skorzystaj z niej, nie bacząc na dawne konflikty. Rak UCZUCIA: Spotkasz kogoś, kto wyda ci się idealny, ale szybko przekonasz się, że ma więcej wad niż zalet. Nie tkwij w tym związku, licząc, że partner się zmieni, bo będziesz tego żałować. KARIERA: Ktoś, komu zaufasz, bardzo cię zawiedzie. Część twoich planów legnie przez niego w gruzach, przez co stracisz mnóstwo nerwów i pieniędzy. Lew UCZUCIA: Drugiej połówki będziesz szukać wśród mężczyzn, którzy do ciebie nie pasują, więc nie dziw się, że kolejne randki są porażką....

smutna kobieta
Fotolia
Styl życia
3 negatywne wzorce myślowe – pozbądź się ich!
Czy wiesz, że nasze myśli kreują rzeczywistość? Przede wszystkim – niestety - te negatywne. Są one bardzo destrukcyjne, jeśli więc pragniesz zmiany swojego życia, zacznij od pozbycia się z głowy negatywnych wzorców myślowych. Jak to zrobić?

1. Nie bierz wszystkiego do siebie Może cię zaskoczę, ale... nie jesteś pępkiem świata! Tak! Świat nie kręci się wokół ciebie! Jeśli więc zauważysz, że tracisz dystans do otaczającej cię rzeczywistości i przywiązujesz zbyt dużą wagę do opinii innych, uświadom sobie, że reakcje ludzi powodowane są głównie ich własnymi doświadczeniami i przemyśleniami niż obiektywną oceną twojego postępowania. Nie bierz więc wszystkiego do siebie personalnie i nie przejmuj wszystkim, co ludzie mówią. 2. Przestań uprawiać czarnowidztwo Często, kiedy spotyka nas jakieś niepowodzenie, popadamy w czarną rozpacz i wyobrażamy sobie najgorsze scenariusze, jakie na pewno będą następstwem tego, co się nam przytrafiło. Wyolbrzymiamy „siłę rażenia” tego jednego niepowodzenia bojąc się, że zniszczy on naszą karierę, czy całe nasze życie. Stres, jaki przeżywamy powoduje, że czujemy się bezsilni lub beznadziejni. Uogólniamy myśląc “Jestem beznadziejna, to już koniec, wyrzucą mnie ze szkoły”, zamiast skupić się na konkrecie “Dostałam jedynkę na teście”. Pierwszy wniosek cię przytłoczy i nie ruszysz z miejsca, drugi wskaże kierunek działania ku zmianie, czyli po prostu „naucz się i popraw ocenę”. Trzymaj się zatem faktów i nie wyciągaj pochopnych wniosków. Gdy emocję opadną, zobaczysz tę samą sytuację z innej perspektywy. Czy wiesz, że 90% naszych lęków i czarnych wizji, które tak bardzo utrudniają życie, nie sprawdza się w rzeczywistości? 3. Wyrzuć ze słownika słowa „powinnam” i „muszę” Słowo „powinnam” jest potwornie obciążające. Jakieś tajemnicze „coś” odgórnie decyduje o tym, co powinno się robić, a co nie. A przecież to my same decydujemy co jest w danym momencie życia dla nas ważne! Gdy uwolnisz się od słów “powinnam” i “muszę”, twoim kompasem staną się wyłącznie twoje własne poglądy, wartości i intuicja. Dzięki...

horoskop dzienny
Styl życia
Horoskop dzienny na 23.09.2020 - jak potoczy się twój dzień?
Baran popadnie w konflikt z bliskimi, ale za to w pracy jego spontaniczne działania przyniosą dużo dobrego. Niestety byk nie może powiedzieć tego samego o własnej ścieżce kariery...

Koziorożec UCZUCIA: Przygotuj się na zmiany. Sytuacja w waszym związku stanie się tak napięta, że konieczne będzie podjęcie ważnych decyzji. Albo pójdziecie na kompromis, albo pora się rozstać. KARIERA: Podejmiesz się najtrudniejszych zadań i wykonasz je perfekcyjnie. Twoja rzetelność zrobi wrażenie na innych, zwłaszcza na szefie, który da ci awans. Wodnik UCZUCIA: Partner będzie bardziej skryty niż zwykle, ale nie obawiaj się, że ma kłopoty albo chce cię zostawić. Jego plany względem ciebie są znacznie poważniejsze, niż ci się wydaje. Wkrótce cię zaskoczy. KARIERA: Szef zasypie cię nowymi obowiązkami. Nie skarż się, tylko dobrze się do nich przyłóż. Dzięki temu zdobędziesz nowe umiejętności, które szybko zaprocentują. Ryby UCZUCIA: Bolesne zdarzenia sprawią, że zaczniesz szukać prawdziwej miłości. Potrzeba kochania sprawi, że będziesz w stanie wiele dać drugiej osobie, ale i zerwać związek, który nie spełnia twoich oczekiwań. KARIERA: Atmosfera w pracy będzie fantastyczna, dzięki wzajemnej życzliwości. Wsparcie innych pozwoli ci osiągnąć cel, a ty sama też będziesz służyła pomocą innym. Baran UCZUCIA: Sytuacja się skomplikuje, a bliscy, zamiast cię wspierać, powiedzą, że musisz ponosić konsekwencje swoich decyzji. I będą mieli rację. Wyciągnij wreszcie wnioski ze swoich błędów, a przestaniesz je powtarzać. KARIERA: Spontaniczne działanie wyjdzie ci na dobre. Trudno będzie cię zaskoczyć, bo odnajdziesz się w każdej sytuacji. Obudź w sobie ducha walki, a wiele osiągniesz. Byk UCZUCIA: Będziesz przeżywać piękne chwile. Ukochany odgadnie twoje pragnienia i zrobi to, czego potrzebujesz. Atmosfera w waszym związku stanie się tak dobra, że podejmiecie ważne postanowienie. KARIERA: Ambicja popchnie cię do realizowania nie zawsze...

Nasze akcje
Zapachy Police
PIELĘGNACJA

Wygraj nowe zapachy z linii GOODVIBES od Police To Be!

STYL ŻYCIA

Rossmann wspiera Niebieską Linię

Pielęgnacja skóry suchej
PIELĘGNACJA

Jak wykonać makijaż przy skórze suchej?

Maciej Zień Beauty
MAKIJAŻ

Kolekcja Maciej Zień Beauty jest już dostępna!

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
modne buty na jesień 2021
Moda

Modne buty na jesień 2021 - TOP 6 modeli, które będą hitem sezonu [Przegląd z sieciówek]

Aneta Zygmuntowicz
modne sukienki na jesień 2021 z sieciówek
Moda

Modne sukienki na jesień 2021 od 60 złotych. 5 propozycji z sieciówek, które musicie mieć w szafie!

Aneta Zygmuntowicz
efekty stosowania retinolu
Pielęgnacja

Retinol – efekty na trądzik i zmarszczki. Kiedy się pojawią i jakie są skutki uboczne?

Aneta Zygmuntowicz
odżywki emolientowe do włosów
Fryzury

Odżywki emolientowe do włosów - jaką wybrać i jak je stosować? [ranking najlepszych]

Laura Osakowicz
AZS na szyi
Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Julia Cichocka
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
kurtka przejściowa na jesień 2021
Moda

Kurtki przejściowe na jesień 2021. Przegląd z sieciówek od 60 zł [Sinsay, Bershka, Zara, House, H&M]

Aneta Zygmuntowicz
płaszcze w kratę
Moda

Najmodniejsze płaszcze w kratę na jesień 2021 z sieciówek [Sinsay, Stradivarius, H&M, Tatuum, Mango]

Paulina Wierzchowiecka
pełne usta
Pielęgnacja

Pełne usta - jak uzyskać, jak dbać i jak malować?

Aneta Zygmuntowicz
nakładanie henny do brwi
Pielęgnacja

Henna do brwi - jak zrobić ją w domu, ile kosztuje i którą wybrać?

Paulina Wierzchowiecka
depilacja cukrowa
Pielęgnacja

Depilacja cukrowa - jak ją wykonać w domu? Przepis na pastę cukrową do depilacji

Katarzyna Dobrzyńska
jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja

Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]

Laura Osakowicz
bakuchiol najlepsze kosmetyki z roślinnym zamiennikiem retinolu
Pielęgnacja

Bakuchiol, czyli roślinna alternatywa retinolu. Jak działa i jak stosować?

Milena Majak
Dziewczyna z naturalnym makijażem
Makijaż

Naturalny makijaż - jak go zrobić krok po kroku?

Julia Cichocka
Kobieta ze zniszczonymi w
Fryzury

Zniszczone włosy - domowe sposoby i kosmetyki na przywrócenie im blasku

Milena Majak Julia Cichocka