klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Joanna Krupa dziecko
Styl życia

Joanna Krupa zaatakowana przez instamatki! Modelce zarzucono "wygodnictwo" i bycie złą matką

Jeden z postów na Instagramie Joanny Krupy wywołał prawdziwą wojnę wśród instamatek. Zaczęło się od ataku na modelkę za to, że nie karmi swojej nowo narodzonej córeczki piersią...
Matylda Nowak
grudzień 02, 2019

Takiej reakcji Joanna Krupa raczej się nie spodziewała... Urocza fotka, do której modelka zapozowała z butelkami dla niemowląt i smoczkiem w ustach podziałał na niektóre jej obserwatorki jak płachta na byka. Co tak rozsierdziło internautki? Okazuje się, że powodem awantury, która rozgorzała w komentarzach zamieszczanych pod zdjęciem, nie był smoczek trzymany w ustach Krupy.

Tylko kilka osób zwróciło uwagę na to, że takie zachowanie jest niehigienicznie i Joanna powinna wyparzyć smoczek przed podaniem go córeczce. Słowna przepychanka, którą sprowokowała fotka Joanny Krupy dotyczyła tego, że gwiazda nie karmi swojego dziecka piersią oraz tego, jaką w związku z tym jest matką.

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Joanna Krupa skrytykowana za to, że nie karmi piersią

Początki macierzyństwa są dla znanej modelki równie ciężkie, jak ciąża. Niedługo przed porodem Joanna Krupa doświadczyła wyjątkowo zaciekłych ataków ze strony internautów, którzy zarzucali jej, że "zbrzydła" i sugerowali, żeby lepiej nie pokazywała się publicznie. A po narodzinach dziecka Krupie nie jest wcale łatwiej! Teraz krytykowana jest nie za swój wygląd, ale za sposób, w jaki opiekuje się swoją wyczekaną córeczką.

Post, w którym Krupa pokazała smoczek i buteleczki, które wybrała dla maleńkiej Ashy-Leigh sprowokował ostrą krytykę ze strony części obserwujących ją internautek oraz wywołał gorącą dyskusję między jej komentatorkami. Poszło o karmienie piersią i wyższość mleka matki nad mlekiem modyfikowanym. A wszystko zaczęło się od pozornie niewinnego pytania zadanego przez jedną z komentujących fotkę Krupy kobiet:

A nie próbowałaś karmić piersią?

Joanna Krupa nie odpowiedziała na to pytanie. Za to "wyręczyło" ją w tym kilka osób, zarzucając pytającej "wtrącanie się do nie swoich spraw" i brak kultury. Jednak ten atak, zamiast uciszyć "ciekawskich", tylko zachęcił wszystkie zwolenniczki karmienia piersią i mleka matki do zmasowanego ataku na... samą Krupę:

Mleko modyfikowane nigdy nie zstąpi mleka matki.

Dlaczego nie karmisz piersią, najzdrowsze mleko to mleko matki.

A czemu nie naturalne karmienie?

Pani Asiu, najlepszy cycuszek zamiast buteleczek.

Aby dbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka należy je karmić piersią.

Tylko niestety karmienie piersią wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami i poświeceniem a nie każda mama potrafi się poświecić własnemu dziecku...

Najlepsza butelka to pierś, a nie jakieś wygodnictwo.

Na szczęście za atakowaną przez przez radykalne instamatki Krupą murem stanęło mnóstwo internautek. Jedna z nich słusznie zauważyła, że krytykujące modelkę osoby wyciągają nie tylko niesprawiedliwe, ale też pochopne wnioski:

Masz pewność, że (Joanna Krupa) nie karmi swoim mlekiem? - przytomnie zapytała jedna z komentatorek. - Co ma butelka do mleka matki czy (mleka) zmodyfikowanego? Może karmienie sprawia jej mękę zamiast (budować) wspaniałą więź? Może odciąga mleko i podaje córce w butelce ze względu na tryb życia? Czasem wystarczy ruszyć szarą komórką. To czym karmi lub jak karmi to jest jej wybór. Najlepiej, jak każda z nas będzie martwiła się o swoje dziecko i swój sposób karmienia.

Zobacz także: Joanna Krupa pokazała "manicure" swojej córeczki...

My całkowicie zgadzamy się opinią tej broniącej Krupy internautki. Nie tylko nie wiemy, czym, ani jak karmi swoją córkę modelka, ale też nie powinno nas to interesować. Wszystkie świeżo upieczone mamy, w tym także te znane, potrzebują wsparcia i akceptacji, a nie "dobrych rad", oceniania czy krytyki.

A wy co myślicie o "butelkowej aferze" wokół Joanny Krupy?

Zdjęcie główne: ONS

Joanna Krupa pokazała, jak usypia córkę
Styl życia Joanna Krupa pokazała, jak usypia córeczkę. Fani są zachwyceni jej trikiem
Joanna Krupa po raz kolejny zaskoczyła swoich fanów. Po fali hejtu, jaka spadła na modelkę za sprawą sposobu, w jaki karmi swoją córeczkę, przyszedł czas na wychwalanie jej rodzicielskich umiejętności. Jej trik na usypianie niemowląt zachwycił internautów.

Sześciomiesięczna Asha-Leigh podbiła serca fanów Joanny Krupy, a dumna mama coraz częściej chwali się w mediach społecznościowych uroczymi kadrami w towarzystwie ukochanej córeczki. Niestety, pomimo wielu zachwytów ze strony internautów, Joanna Krupa musi mierzyć się również z gorzkimi słowami krytyki jej macierzyńskich wyborów. Najpierw użytkownicy instagrama zarzucali prowadzącej „Top Model” , że nieodpowiednio dba o paznokcie malutkiej , później kontrowersje budziła dieta Ashy-Leigh , a niedawno gwiazda TVN została obrzucona błotem za sposób, w jaki karmi swoją córkę . Tym razem jednak „insta matki” zamiast krytykować Joannę, zachwyciły się jej trikiem na usypianie dziecka. To trzeba zobaczyć! Internauci zachwyceni sposobem Joanny Krupy na usypianie dziecka Odkąd mała Asha-Leigh pojawiła się na świecie, od razu stała się oczkiem w głowie swoich rodziców, nic więc dziwnego, że uwielbiająca media społecznościowe Joanna Krupa , bardzo chętnie chwali się na Instagramie postępami w jej rozwoju . Przepełniona dumą mama, niemal codziennie dokumentuje urocze sceny z życia rodzinnego, w których główną rolę odgrywa uśmiechnięta sześciomiesięczna Asha. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Joanna Krupa (@joannakrupa) Kwi 25, 2020 o 10:29 PDT Córeczka Joanny Krupy, podobnie, jak każde niemowlę, potrzebuje dużo snu, niestety uśpienie maleństwa dla wielu młodych matek jest nie lada wyzwaniem . Raczkujące, gaworzące i poznające świat maleństwa, często są bowiem mają problem z wyciszeniem się oraz udaniem na drzemkę w wybranym przez rodziców czasie. Jak się jednak okazuje , Joanna Krupa znalazła świetny sposób na usypianie dzieci. Modelka korzysta z podświetlanej pluszowej zabawki w kształcie chmurki oraz włącza córeczce relaksującą...

Przeczytaj
Fotolia
Styl życia Karmienie piersią w miejscach publicznych - jakim typem mamy jesteś?
Noworodek czy kilkumiesięczne niemowlę jest głodne co 2-3 godziny, a nawet częściej. To oznacza, że także na spacerze, w urzędzie czy w sklepie może nagle zacząć głośno domagać się piersi. Co zrobić, gdy maluch chce jeść, a do domu daleko? Jak karmić w miejscach publicznych?
Katarzyna Brasiak
październik 17, 2011

Karmienie w miejscu publicznym? Naturalne, a jednak krępujące Karmienie piersią to jedna z najbardziej naturalnych ludzkich czynności: do tego przecież służą piersi, aby nimi karmić. Jednak robienie tego w miejscach publicznych, poza zaciszem domowym, może się spotkać nie tylko z niepochlebnymi spojrzeniami, ale także niewybrednymi komentarzami czy nawet szczerym oburzeniem. Mimo wszystko, czasem jednak musimy nakarmić niemowlę poza domem i nie zawsze uda nam się znaleźć pokój dla matki karmiącej. Warto przy tym zdawać sobie sprawę, że jeśli nawet dla nas samych nie jest to krępujące, to może być żenujące dla innych – i należy wziąć to pod uwagę. Karmienie w miejscach publicznych a typ mamy Większość mam posiada zdecydowane poglądy na temat publicznego karmienia piersią. Można wyróżnić trzy najczęstsze typy zachowań: mama wstydliwa : uważa karmienie piersią przy innych za wstydliwe, nie robi tego także przy innych osobach z rodziny – mamie, cioci, czy nawet przy mężu. Nigdy nie karmi dziecka piersią, jeśli nie może się gdzieś schować. Jeśli maluch musi zjeść poza domem, odciąga pokarm wcześniej laktatorem i podaje mleko butelką, albo cierpliwe znosi płacz głodnego niemowlaka, starając się jak najszybciej wrócić do domu. mama naturalna : uważa, że karmienie piersią to najbardziej naturalna rzecz pod słońcem. Rzadko rozstaje się z dzieckiem, więc karmi je wszędzie: w parku, w sklepie, na imieninach u cioci. Sądzi, że kobiety powinny mieć prawo do karmienia malucha piersią wszędzie, rzadko kiedy jest skrępowana podczas podawania dziecku piersi publicznie, a widok mamy karmiącej uważa za ogromnie wzruszający. mama ostrożna : przyznaje, że karmienie piersią jest sprawą naturalną, ale obawia się, że może to krępować innych. Stara się karmić dziecko w miejscach ustronnych, jednak gdy maluch gwałtownie domaga się jedzenia, karmi również publicznie,...

Przeczytaj
Styl życia Długie karmienie piersią – co na ten temat myślą Wizażanki?
Długie karmienie piersią, jak i karmienie piersią w miejscach publicznych, wzbudza wiele, często negatywnych, emocji. Postanowiłyśmy więc zajrzeć na nasze forum i sprawdzić, jak do tematu mam karmiących przez 1,5 roku i dłużej podchodzą Wizażanki.
Aleksandra Wójcik
lipiec 22, 2016

Zaspokajają potrzeby własne czy dzieci? To jedno z pytań, które nasuwa się na myśl, kiedy słyszymy o matkach, które karmią nawet dzieci w wieku szkolnym . Za przykład niech posłuży Ann Sinnott , autorka książki "Breastfeeding Older Children" , która swoją córkę karmiła piersią ponad sześć lat. Jej badania do książki wykazały ponadto, że nie brakuje kobiet, które stosują taką formę podawania posiłków nawet do 11. roku życia dziecka. Wszak kiedy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo latorośli, laktacja trwa. Czytaj też:   Ile zarabiają gwiazdy w mediach społecznościowych? Aby przekonać się, jak długo karmią piersią mamy z naszego forum , przejrzałyśmy wypowiedzi skupione w wątku "Karmienie piersią - wątek wsparcia" , który doczekał się już drugiej części . Okazuje się, że wiele mam planowało karmić dziecko do 6. miesiąca lub pierwszego roku życia dziecka . Kiedy jednak dotarły do tego momentu, było im szkoda i często przedłużały ten okres do co najmniej 1,5 roku, a nawet do 2,5 czy 3 lat . Wizażanki nie ukrywają przy tym, że często są za to krytykowane . Jak twierdzi jedna z użytkowniczek, terroryzm laktacyjny jest nieszkodliwy, a przynajmniej nie tak nachalny jak przekonywanie do karmienia dziecka mlekiem modyfikowanym. „Jakiś czas temu czytałam wiarygodny artykuł , zgodnie z którym karmi naprawdę niewielki procent Polek , a jeszcze mniejszy karmi dłużej niż 3, a potem 6 miesięcy. Sama bez przerwy słyszę brednie w stylu: przecież to woda. Nie wiem, czy tylko w moim otoczeniu tak się złożyło, ale jestem jedyną mamą nie tylko dkp, ale w ogóle mamą, która kp więcej niż 3 miesiące. W realnym życiu nikogo do kp nie przekonywałam, bo nastawienie jest bardzo negatywne i po prostu szkoda na to życia, to w druga stronę dzięki powszechnemu terrorowi mm bez przerwy ktoś mnie przekonywał do mm, albo "jest w szoku", że...

Przeczytaj
Anna Lewandowska
Instagram @annalewandowskahpba
Newsy Anna Lewandowska podzieliła się osobistym zdjęciem. Pokazała, jak karmi Laurę piersią w miejscu publicznym
Anna Lewandowska świętuje Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji postanowiła podzielić się z fanami intymnym zdjęciem i pokazać, jak karmi piersią trzymiesięczną Laurą w miejscu publicznym. Fani zachwyceni.
Urszula Jagłowska-Jędrejek
sierpień 07, 2020

To pierwsze tak intymne zdjęcie Anny Lewandowskiej i jej córeczki Laury. Świętując Światowy Tydzień Karmienia Piersią, trenerka milionów Polaków postanowiła poruszyć bardzo ważny temat, który w mediach społecznościowych nadal budzi wiele kontrowersji. Mowa o karmieniu niemowląt własnym mlekiem , co wciąż pozostaje w strefie tabu i ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ten uroczy widok poruszył fanów celebrytki.  Anna Lewandowska karmi Laurę piersią w miejscu publicznym Anna Lewandowska należy do tych gwiazd, które uwielbiają korzystać z dobrodziejstw mediów społecznościowych. Przedsiębiorcza bizneswoman wykorzystuje je nie tylko do promocji swojej marki , czy programów treningowych i dietetycznych, ale również do ukazywania codzienności. Na śledzonym przez ponad 2,8 mln osób instagramowym koncie żony Roberta Lewandowskiego, możemy wiec znaleźć włosowe i modowe inspiracje , wspomnienia z egzotycznych wakacji, jak również urocze sceny z życia rodzinnego. I choć sportowe małżeństwo postanowiło ukrywać wizerunki swoich ukochanych córeczek, nie przeszkadza to w tym, by i one od czasu do czasu pojawiały się na Instagramie rodziców. Tak też było i tym razem. Anna Lewandowska, która zaledwie trzy miesiące temu po raz kolejny została mamą , podzieliła się ze światem bardzo osobistą fotografią, na której siedząc na ławce, karmi małą Laurę piersią. Uroczy obrazek miał na celu wsparcie wszystkich kobiet, które w naturalny sposób pożywiają swoje maleństwa i które na co dzień choć raz zetknęły się z ostrymi komentarzami ze strony otoczenia. Większość mam każdego dnia spotyka wiele wyzwań. Zgodzicie się ze mną? Wiele obowiązków, praca, dzieci, trening... Jednym z nich jest karmienie piersią w różnych...

Przeczytaj
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie