klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Kim jest Melania Trump, przyszła Pierwsza Dama Ameryki?

Takiej Pierwszej Damy Ameryki jeszcze nie było! Powód? Niewiele o niej wiemy, za wiele już... widzieliśmy. Bo przyszła Pierwsza Dama była rozchwytywaną modelką, pozowała dla męskiego magazynu, uwielbia modę. Co jeszcze wiemy o trzeciej żonie przyszłego prezydenta USA?
Milena Majak
listopad 09, 2016

Ma osobistych doradców, stroni od mediów i do niedawna nie udzielała się politycznie. W wywiadzie z 2000 roku dla „New Your Times” powiedziała, że gdyby miała zostać Pierwszą Damą, postawiłaby na bardzo tradycyjny wizerunek.

O Melanii Trump zrobiło się głośno w kontekście politycznym dopiero dzięki konwencji Partii Republikańskiej w lipcu 2016 roku. Jej wystąpienie wywołało skandal. Melanii Trump zarzucono plagiat. Okazało się, że przemówienie 46-letniej Melanii zostało fragmentami skopiowane z wypowiedzi Michelle Obamy z 2008 roku, z konwencji Partii Demokratycznej.

A kim była wcześniej?

Kim jest Melania Trump?

Urodziła się na Słowenii w 1970 roku jako Melanija Knavs. Dorastała na terenie komunistycznej Jugosławii i gdy skończyła 16 lat zaczęła robić karierę w modelingu. Podpisanie kontraktu ze znaną agencją modelek w Mediolanie było powodem zmiany nazwiska na nieco bardziej medialne i światowe - Knauss.

Sukcesy Melanii nie pozwoliły jej kontynuować studiów w zakresie projektowania na Uniwersytecie Lubańskim. W międzyczasie pojawiała się za to na okładkach najbardziej znanych na świecie czasopism: Vogue, Harper’s Bazaar, Vanity Fair, Elle oraz jeszcze wielu innych. Miała również okazję wystąpić w reklamach telewizyjnych.

Nowy Jork, nowe życie

W 1996 roku przeniosła się do Nowego Jorku, a już dwa lata później poznała przyszłego męża – Donalda Trumpa. Oprócz sukcesów w modowych magazynach kobiecych, na koncie Melanii Trump widnieje również rozbierana sesja zdjęciowa.

W 2010 roku pozowała przykuta kajdankami do walizki na pokładzie prywatnego samolotu Donalda Trumpa. Najbardziej ponętne fotografie modelki ukazały się na łamach magazynu „GQ”.

To dość kontrowersyjne wydarzenie z życia Melanii Trump, gdyż właśnie stała się Pierwszą Damą, którą Ameryka miała okazję zobaczyć zupełnie nago. Taka sytuacja nigdy wcześniej nie miała jeszcze miejsca…

Ślub jak z bajki

Mimo sporej różnicy wieku (24 lata) Melania i Donald pobrali się w 2005 roku. Wtedy też uzyskała obywatelstwo. To już trzecia żona przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

Panna młoda miała na sobie suknię Diora wartą 200 tys. dolarów. Tort weselny pary udekorowano aż trzema tysiącami róż. Przyjęcie zorganizowano w najbardziej luksusowym i prestiżowym miejscu, klubie Mar-a-Lago na Florydzie. W tym ważnym dniu towarzyszyli im Hillary oraz Bill Clinton. Rok po ceremonii Melania urodziła syna – Barrona Williama Trumpa. Obecnie ma 10 lat.

Źródło: AFP/East News

Mimo przerwania studiów, przyszła Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych uważana jest za poliglotkę. Biegle posługuje się aż pięcioma językami: słoweńskim, serbskim, angielskim, francuskim oraz niemieckim.

Melania Trump ma na koncie również autorską kolekcję biżuterii, która pojawiła się na rynku w 2010 roku. Stała się kobietą biznesu i niedługo później, bo w 2013 roku wypuściła również linię kosmetyków.

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak zmieniała się przyszła Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych!

1 z 9

Melania Trump w 2001 roku

Melania Trump w 2001 roku

Zdjęcie: CNP / Polaris/East News

2 z 9

Melania Trump w 2003 roku

Melania Trump w 2003 roku

Zdjęcie: EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

3 z 9

Suknia ślubna Melanii Trump

Suknia ślubna Melanii Trump

Zdjęcie: EAST NEWS

4 z 9

Melania Trump w ciąży w 2005 roku

Melania Trump w ciąży w 2005 roku

Zdjęcie: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

5 z 9

Melania Trump w 2007 roku

Melania Trump w 2007 roku

Zdjęcie: face to face/Reporter/East News

6 z 9

Melania Trump w 2010 roku

Melania Trump w 2010 roku

Zdjęcie: Darla Khazei, PacificCoastNews.com/EAST NEWS

7 z 9

Melania Trump w 2011 roku

Melania Trump w 2011 roku

Zdjęcie: face to face/Reporter/East News

8 z 9

Melania Trump w 2012 roku

Melania Trump w 2012 roku

Zdjęcie: Isabella Esme/Broadimage/EAST NEWS

9 z 9

Melania Trump w 2015 roku

Melania Trump w 2015 roku

Zdjęcie: 0000554/Reporter/East News

Komentarze