Kosmetyki Eveline Cosmetics
Wyniki testu
Pomadki Lip Me Up
Wyniki testu
produkty pierre fabre oral care
Laureaci
produkty latopic
Laureaci
kosmetyki sylveco
Laureaci
kosmetyki miya cosmetics
Laureaci
krem nivea
Laureaci
Kosmetyki Neboa
Wyniki testu
kosmetyki aa
Laureaci
kosmetyki loreal paris
Laureaci
kosmetyki kiko milano
Laureaci
test wizażanek
Laureaci
kosmetyki vichy liftactiv specialist
Laureaci
cicaplast balsam b5
Laureaci
Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu Beauty Booster od Lift4Skin
Laureaci
La roche-posay
Laureaci
kosmetyki lovely
Laureaci
serum z Protinolem™ od AVON
Laureaci
Semilac
Laureaci
Maski Jumiso
Laureaci
Koronawirus - zmiany
Styl życia

Koronawirus: nowe obostrzenia - wyjścia tylko pojedynczo

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił istotne zmiany jakie czekają Polaków w najbliższym czasie. Ograniczenia znacząco wzrosły.

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję dotyczącą nowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Zapowiedział, że zmiany, jakie czekają Polaków w najbliższym czasie są konieczne ze względu na zwiększenie dystansu społecznego i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tym sposobem rząd chce wyhamować ruch o 80 proc. Tylko w taki sposób zyskamy szansę na szybkie opanowanie sytuacji i wygaszenie pandemii.

Zobacz także: Rękawiczki ochronne - rodzaje. Które chronią przed koronawirusem?

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Koronawirus - nowe ustalenia

W związku z koronawirusem premier zapowiedział następujące zmiany:

 1. Osoby poniżej 18. roku życia nie będą mogły opuszczać domu bez opieki.
 2. Utrzymany zostanie wymóg zachowania 2m odległości w przestrzeni publicznej.
 3. Wprowadzone zostanie ograniczenie dostępu do parków, czy miejsc rekreacyjnych.
 4. Wprowadzony zostanie zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich.
 5. Zamknięte zostaną gabinety fryzjerskie, studia tatuażu, salony kosmetyczne itd.
 6. Na jedną kasę w sklepie przypadnie wyłącznie trzech klientów. Oznacza to, że jeśli sklep posiada tylko jeden punkt kasowy, na jego terenie nie może przebywać więcej niż trzy osoby.
 7. Zamknięte zostaną sklepy budowlane.
 8. Wprowadzone zostaną tak zwane godziny dla seniorów (od 10-12) - do sklepów wpuszczane będą jedynie osoby po 65. roku życia.
 9. Zamknięte zostaną hotele i miejsca noclegowe za wyjątkiem tych dla personelu medycznego i pacjentów. 
 10. Kwarantanną poddani zostaną wszyscy mieszkańcy domu, w którym objętą jest nią choćby jedna osoba. Czas będzie wynosił minimum 14 dni.
 11. Zawieszone zostaną wszelkie zabiegi rehabilitacyjne.
 12. Wprowadzone zostaną aplikacje kontrolne dla ludzi objętych kwarantanną
 13. Płyny dezynfekujące w pierwszej kolejności będą trafiały do placówek i punktów medycznych.

Apteki i sklepy spożywcze pozostaną otwarte. Zmiany wejdą w życie z dniem 1 kwietnia 2020 roku.

Źródło zdjęcia głównego: Fusion Medical AnimationUnsplash

obostrzenia dla seniorów
Lukasz Solski/East News
Newsy
Obostrzenia w dużej części dla seniorów - nie będą wychodzili z domów!
Na konferencji premiera w sprawie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa szczególny nacisk położono na seniorów. Najstarsza grupa wiekowa ma pozostać w domach.

Podczas najnowszej konferencji dotyczącej nowych zasad ustalonych przez rząd w celu zatrzymania lub spowolnienia pandemii konornawirusem wiele punktów dotyczyło seniorów. Najstarsi obywatele Polski otrzymali kilka zakazów, nakazów i zaleceń. Wśród nich znalazł się apel o pozostanie w domach grupy wiekowej 70 +. Środki bezpieczeństwa dla seniorów w związku z koronawirusem Seniorzy znajdują się w grupie ryzyka. Rząd chce zapobiec konieczności hospitalizacji wśród starszych. Zarażenie koronawirusem może wiązać się w ich przypadku z poważnymi powikłaniami, a nawet śmiercią ( 70 proc. przypadków śmiertelnych to osoby w tym wieku ). Ekspozycja na COVID-19 jest więc w ich przypadku jeszcze bardziej niebezpieczna. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział aż trzy ważne zmiany, które ich dotyczą.  Zobacz także:   Maseczki ochronne chronią przed koronawirusem? Japonia przeprowadziła badania Seniorzy zostali poinstruowani, by w miarę możliwości nie opuszczać domu i nie spotykać się z ludźmi. Premier zwrócił się przy tym do osób powyżej 70. roku życia. Równocześnie  zamknięte zostaną sanatoria .  Oprócz tego, powstanie Korpus Wsparcia Seniorów jako pomoc dla starszych. Ma on funkcjonować na zasadach programu wsparcia, gdzie wolontariusze, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, harcerze, strażacy, Wojska Obrony Terytorialnej będą dostarczać seniorom niezbędne produkty bezpośrednio do domu. Na stronie rządu powstał również formularz, gdzie chętni mogą zgłaszać chęć pomocy seniorom. Dla starszych powstanie też infolinia, gdzie będą mogli zgłaszać swoje potrzeby. Chcesz pomóc potrzebującemu seniorowi? Dołącz do akcji #WspierajSeniora . Zgłoś się: ➡️ za pośrednictwem...

Minister Zdrowia Adam Niedzielski
East News
Newsy
PILNE! Lockdown w Polsce! Galerie zamknięte, zakaz przemieszczania się w Sylwestra!
17 grudnia podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia zapowiedział narodową kwarantannę, którą zostanie wprowadzona od 28 grudnia. Galerie, hotele, stoki narciarskie - ponownie będą zamknięte. Wiemy już również, czego możemy spodziewać się w sylwestra.

17 grudnia odbyła się  kolejna konferencja prasowa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Ci, którzy spodziewali się pozytywnych wiadomości niestety czeka gorzkie rozczarowanie - od 28 grudnia zostanie wprowadzona kwarantanna narodowa . Co to oznacza? Galerie handlowe ponownie zostaną zamknięte , podobnie jak hotele czy stoki narciarskie. Obostrzenia również będą dotyczyły kościołów i liczby wiernych. Zobacz także:  Premier ogłosił plan szczepień na koronawirusa. Będą dobrowolne? Galerie handlowe zamknięte. Minister Zdrowia ogłosił kwarantannę narodową Pomimo zamkniętych galerii otwarte pozostaną sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. To kolejny raz, kiedy możemy pożegnać się z zakupami robionymi stacjonarnie. Przypominamy, że galerie handlowe były zamknięte od 7 do 28 listopada. Potem rządzący zdecydowali się otworzyć je ponownie z warunkiem zachowania najwyższego reżimu sanitarnego. To posunięcie miało pomóc w rozłożeniu świątecznej gorączki.  Wiadomo również, że w sylwestra obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się . Od 19 do 6 rano nie będziemy mogli wyjść z domu, chyba że w ważnej, uargumentowanej sytuacji. Kuby i dyskoteki nadal pozostają nieczynne, a zakończenie roku będziemy mogli świętować w gronie nie większym niż 5 osób wyłączając domowników . Za złamanie obostrzeń będą groziły mandaty.  Zobacz także:  Spotkania podczas Wigilii narażą nas na zarażenie koronawirusem? Ekspert ostrzega i zdradza, jak tego uniknąć!  Utrzymany będzie również zakaz wychodzenia z domu dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia z domu po godzinie 16. Zakaz nie obowiązuje przemieszczania się z opiekunem.

Styl życia
Polska wprowadza ograniczenia dotyczące przemieszczania się!
Od jutra w całej Polsce ograniczenia dotyczące przemieszczania się będą dotyczyć wszyskich obywateli. Czy będą kary za wyście z domu?

Właśnie odbyła się konferencja premiera i ministra zdrowia, którzy zapowiedzieli kolejne zmiany mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa . Śladem innych państw Polska wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się, a także zakazuje zgromadzeń powyżej dwóch osób. Zobacz także: Jak rozwinie się pandemia koronawirusa w Polsce? Matematyczne wyliczenia Koronawirus w Polsce - ograniczenia w przemieszczaniu się  Premier Mateusz Morawiecki we wtorek, 24 marca zapowiedział, że już od jutra wdrożone zostaną kolejne ograniczenia.  Przed nami trudna faza, ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas . Ta decyzja jest niezbędna, ma ograniczyć naszą aktywność - powiedział premier.  Od 25 marca możliwe będą tylko niezbędne wyjścia z domu , to jest - wyjście do apteki, zrobienie zakupów czy wyjście z psem. Komunikacja miejska będzie działać, ale wprowadzone zostaną limity pasażerów - nie więcej niż połowa dostępnych miejsc siedzących. Zakaz zgromadzeń i przemieszczania się więcej niż dwóch osób nie obejmuje najbliższych i osób, z którymi mieszkamy.  Przekraczanie nowych restrykcji będzie kontrolowane przez funkcjonariuszy policji, z pomocą partoli i systemu monitoringu. Za złamanie ich możemy spodziewać się kary nawet do 5 tysięcy . Zakazy te mają obowiązywać przynajmniej do 11 kwietnia . Rząd zapewnia, że wprowadza restrykcje po to, aby sytuacja epidemiologiczna poprawiła się na tyle, aby Polacy po Świętach Wielkanocnych mogli ze spokojem wrócić do pracy i szkoły.  Źródło zdjęcia głównego: Istock

koronawirus matury egzamin ósmoklasisty sklepy maseczki
Newsy
Nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa! Jakie decyzje podjął Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego?
Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego utrzymuje panujące ograniczenia oraz przesuwa matury i egzamin ósmoklasisty. Będziemy też wszyscy nosić maseczki!

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili nowe decyzje Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odnośnie epidemii koronawirusa. Morawiecki podkreślił, że gdyby nie wprowadzone dotąd obostrzenia, chorych na COVID-19 byłoby nawet 8 razy więcej. Premier zapowiedział przyrost zachorowań i zapowiada kontynuację podjętych działań .  Konferencja prasowa premiera @MorawieckiM i min. @SzumowskiLukasz . https://t.co/ExoMDwPlmu — Kancelaria Premiera (@PremierRP) April 9, 2020 Koronawirus w Polsce – jakie zasady panują w czasie pandemii Mateusz Morawiecki ogłosił utrzymanie panujących ograniczeń .  Przedłużamy obowiązujące obostrzenia – ogłosił premier – Na ten moment o jeden tydzień, do 19 kwietnia. Nadal zamknięte będą centra handlowe, kawiarnie, salony fryzjerskie, kina... Utrzymane będą też zasady robienia zakupów w sklepach spożywczych – w tym ograniczenia dotyczące ilości osób, które mogą przebywać na terenie sklepu.  O dwa tygodnie, do 26 kwietnia, przedłużone zostanie zamknięcie szkół , zawieszenie ruchu lotniczego, zamknięcie granic, kontrole sanitarne oraz obowiązkowe kwarantanny dla osób powracających do Polski. Wszystkie imprezy masowych są wstrzymane do odwołania. Ważne nowe rozporządzenie ogłosił minister zdrowia Łukasz Szumowski – od czwartku, 16 kwietnia w przestrzeni publicznej wszyscy mają obowiązek zasłaniać usta i nosy . Koronawirus – co z maturami i egzaminami ósmoklasistów? Premier ogłosił również przełożenie matura i egzaminu ósmoklasisty. Morawiecki zapowiedział, że oba egzaminy odbędą się nie wcześniej niż w drugiej połowie czerwca. Uczniowie i nauczyciele zostaną poinformowani o nowym terminie egzaminów z trzytygodniowym wyprzedzeniem.  Zobacz także:  Mapa koronawirusa w Polsce pozwala na obserwację liczby zarażeń w kraju w czasie rzeczywistym. Sprawdź, jakich...

Nasze akcje
Zdrowe włosy
FRYZURY

Poznaj nowy hit Wizażanek na porost włosów!

Pielęgnacja cery tłustej
PIELĘGNACJA

„Pomagają w walce z niedoskonałościami”. Zobacz wyniki testu!

pielęgnacja skóry
MAKIJAŻ

„Lubię taki efekt glow!”. Ten podkład to prawdziwy hit!

pielęgnacja skóry dojrzałej
PIELĘGNACJA

Kosmetyki, które dają efekt liftingu? Poznaj wybór Wizażanek

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury

Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!

Laura Osakowicz Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi

Matylda Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury

Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie

Laura Osakowicz
modne paznokcie 2022
Manicure

Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 

Laura Osakowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja

Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?

Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure

Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę

Aneta Zygmuntowicz
Roller do twarzy
Pielęgnacja

Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?

Marta Średnicka
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja

Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Aneta Zygmuntowicz
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia

Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report

Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure

Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury

Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów

Milena Majak
Paznokcie ballerina
Manicure

Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure

Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja

Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC

Dominika Zabost