kosmetyki vichy
Wyniki testu
equalibra
Chcę testować
sanelle
Chcę testować
seysso
Wyniki testu
aa
Chcę testować
kosmetyki iwostin
Wyniki testu
kosmetyki glov
Chcę testować
kosmetyki aa
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Laureaci
kosmetyki bourjois
Laureaci
kosmetyki eucerin
Laureaci
kosmetyki miss sporty
Wyniki testu
kosmetyki biotherm
Laureaci
kosmetyki seysso
Wyniki testu
kosmetyki avene
Laureaci
kosmetyki cerave
Laureaci
krem avon
Laureaci
Vichy Neovadiol
Laureaci
krem la roche-posay
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
Koronawirus - place zabaw
Styl życia

Koronawirus: plac zabaw i spacery z dzieckiem

Plac zabaw nie jest szczególnie przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla dziecka i jego rodzica. To właśnie u najmłodszych koronawirus nie przynosi objawów. Zamiast tego, lepiej wybrać spacer z dzieckiem.

Koronawirus w Polsce i idące z nim w parze zamknięcie szkół spowodowało, że dzieci spędzają pozornie wolne dni wraz z rodzicami w domu. Opiekunowie muszą zorganizować swoim pociechom (niezależnie od wieku) czas i często dają się przekonać do wyjścia na plac zabaw, czy spotkań z kolegami z klasy. Nie zawsze jest to bezpieczne.

Zobacz także: Zarażony koronawirusem lekarz pokazuje dziennik swoich objawów na Twitterze

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Koronawirus a plac zabaw - czy to bezpieczne?

Plac zabaw jest miejscem, które nie zawsze może zostać zamknięte lub wyłączone z użytku. W wielu miastach, ogrodzone place zabaw zostały zamknięte dla dzieci i ich rodziców. Otwarte i ogólnodostępne obiekty mogą zostać jedynie opatrzone informacją przestrzegającą mieszkańców o konieczności ograniczenia przebywania na ich terenie. Czy oznacza to, że nie powinniśmy wcale z nich korzystać? W obecnej sytuacji lepszym wyjściem jest spacer.

Plac zabaw, niezależnie od tego, czy jest pełen dzieci, czy też świeci pustkami, jest miejscem, w którym zwykle przebywa wiele osób - również dorosłych. Mnożą się tam bakterie - na zabawkach, poręczach, czy w piaskownicy. Dzieci dotykają tych samych przedmiotów, niejednokrotnie wkładają je do buzi, dotykają brudnymi rękoma twarzy, kichają na siebie i wchodzą w fizyczne interakcje, nieświadome zagrożenia czy zaleceń medycznych. W domu przenoszą bakterie i zarazki na przedmioty, których używają rodzice, jak również na ich samych. Kiedy więc twoje dziecko będzie prosiło lub zanosiło się w histerii, że chce pójść na plac zabaw, zaproponuj mu inne rozwiązanie i odpowiedz "nie".

Zobacz także: Koronawirus - mapa Polski w czasie rzeczywistym

Czy można pójść z dzieckiem na spacer i wyjść z domu?

Owszem. Spacer z dzieckiem (jak również bez niego) jest wręcz wskazany dla zdrowia, oczywiście w momencie, kiedy nie jest się objętym kwarantanną i nie posiada się objawów. Żeby uniknąć koronawirusa i zminimalizować ryzyko zarażenia należy wybrać jednak miejsca, w których nie znajdują się duże skupiska ludzi - tych należy unikać. W miarę możliwości nie wybierajmy również komunikacji miejskiej, czy sklepów. Jeśli park wymaga dostania się do niego autobusem, lepiej pójść na spacer w okolice domu. 

Spacer z dzieckiem podczas epidemii koronawirusa wymaga również przestrzegania kilku dodatkowych zasad:

  • niedotykania przedmiotów użytku publicznego (np. poręczy, klamek, które nie miały szansy zostać odkażone),
  • ubrania się odpowiednio do pogody - nie za lekko, czy grubo, obniżając swoją odporność,
  • niepodnoszenia przedmiotów z ziemi,
  • rezygnacji z jedzenia na zewnątrz posiłków, które mają kontakt z dłońmi.

Jeśli wciąż się wahasz, po prostu #zostanwdomu i pamiętaj o wietrzeniu mieszkania.

Zobacz także: Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa?

Źródło zdjęcia głównego: iStock

Koronawirus - winda
Newsy
Metoda z gąbką przeciw koronawirusowi dla mieszkańców bloków - zadziała?
Filip Chajzer opublikował zdjęcie gadżetu, który z pozoru nie nasuwa nam żadnych skojarzeń, jeśli mowa o jego użyciu. To jednak rodzinna metoda na zapobieganie zarażenia się koronawirusem przez dotyk przedmiotów codziennego użytku, jak przyciski w windzie.

Kiedy w czasie pandemii niebezpieczne są nie tylko kontakty z ludźmi, ale również dotykanie wcześniej używanych przez nich przedmiotów, trudno jest funkcjonować. Mieszkając w bloku, zwłaszcza kilku lub kilkunastopiętrowym korzysta się z tej samej klatki schodowej, windy, klamek lub poręczy. Jedna z mieszkanek takiego bloku postanowiła stworzyć z dziećmi gadżet, który miał być ułatwieniem w unikaniu koronawirusa dla sąsiadów. Zobacz także:   Jednorazowe rękawiczki ochronne - ich rodzaje i które chronią przed koronawirusem O co chodzi z metodą na gąbkę, żeby uniknąć koronawirusa? Na swoim profilu na Inatsgramie, Filip Chajzer umieścił zdjęcie dziwnie wyglądającego tworu z gąbki, wykałaczek i taśmy klejącej. Powbijane w zmywak patyczki przymocowane były do ściany w windzie. Okazuje się, że jest to tzw. "jeżyk". "Zabierz igiełkę jeżykowi, naciśnij przycisk windy i weź ją ze sobą" - głosi kartka umieszczona pod jeżykiem. Wykałaczkę wyrzuca się następnie do śmietnika znajdującego się tuż przy wyjściu z bloku. Ma to uchronić sąsiadów przed dotykaniem przycisków windy. Jak zaznaczył Filip Chajzer, pomysł co prawda nie zrodził się w Polsce, a w Chinach, jednak jest dobrą metodą na naukę podstawowych zasad higieny w dobie koronawirusa i połączenie jej z zabawą.  Pod postem ludzie dzielili się również swoimi sposobami na przejazd windą. W Chinach przycisk w windzie naciska się zapalniczką a następnie zapala się ją na chwilę by zabić bakterie i wirusy - to jest dopiero patent! - napisała jedna z użytkowniczek. Zobacz także: Koronawirus - jak odróżnić go od grypy lub alergii? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Filip Aleksander Chajzer (@filip_chajzer) Mar 27, 2020 o 2:13 PDT Dezynfekcja przedmiotów codziennego użytku -...

Styl życia
Jak rozprzestrzenia się wirus, gdy niedokładnie myjemy ręce?
Ten prosty eksperyment Marka Robera udowodnił, że brak podstawowej higieny w postaci mycia rąk, jest prostą drogą do roznoszenia zarazków.

Rozprzestrzeniający się koronawirus paraliżuje coraz więcej miast. Nie bez powodu Światowa Organizacja Zdrowia apeluje o dokładne mycie rąk oraz rzeczy (w tym żywności) sprowadzanych do domu z zewnątrz. Drobnoustroje przenoszą się w zastraszająco szybkim tempie, co udowodnił ostatnio Mark Rober, który jest byłym inżynierem NASA, a obecnie prowadzi kanał w serwisie YouTube. Jego eksperyment z trzecioklasistami obejrzało od momentu opublikowania materiału już ponad dwa miliony osób. Eksperyment Marka Robera ze świecącym proszkiem Aby zwizualizować niedowiarkom oraz ignorującym koronawirusa proces roznoszenia bakterii , Mark pojawił się w miejscu, które jest na co dzień wylęgarnią wirusów. Mowa o szkole. Użył fluorescencyjnego pudru. To proszek Glo Germ, który został wymyślony w latach 60. Od tamtej pory jest wykorzystywany do nauki prawidłowego mycia rąk, przedmiotów oraz powierzchni . Zaczyna świecić, gdy używa się w jego pobliżu ultrafioletowego światła. W ten sposób Mark Rober obnażył wszystkie miejsca, w których potencjale bakterie mogłyby się znaleźć i rozwijać w najlepsze.  W eksperymencie wzięła udział nauczycielka, której dłoń została obsypana proszkiem. Z częścią uczniów przywitała się przez podanie dłoni, z innymi natomiast wymieniła tylko uśmiech. W ten sposób Markowi udało się udowodnić, że dzieci, których dłonie zostały zabrudzone proszkiem (a poza eksperymentem bakteriami), bardzo szybko przekazały świecącą substancję również kolegom, którzy nie witali się w ten sam sposób z nauczycielką. Efekt? Po całym dniu zajęć niemal wszyscy mieli na sobie ślady pudru . Świecące punkty pojawiały się również na biurkach, podłodze, ubraniach, twarzy, kontaktach i oczywiście w łazience. Droga roznoszenia bakterii jest bardzo szybka, a przecież nauczycielka i oznaczone dzieci nie zawsze dotykały tych przedmiotów osobiście. Mark...

Koronawirus a majówka 2020
Styl życia
Koronawirus a majówka - czy będziemy mogli wyjechać?
Majówka odbędzie się bez wyjazdów, w gronie najbliższych. Na chwilę obecną możemy przemieszać się rekreacyjnie, jednak bez korzystania z usług noclegowych. Co jeszcze jest dopuszczalne?

Majówka 2020 z pewnością będzie nietypowa. Niezależnie od tego, czy będziemy zmuszeni spędzić ją w domu, czy np. na działce, meteorolodzy zapewniają, że pogoda ma nam dopisać, a temperatury mogą być niemal tak wysokie, jak w sezonie letnim. Czy jednak koronawirus pozwoli nam na majówkowe wyjazdy? Tylko połowicznie. Zobacz także: Z jakiego materiału najlepiej uszyć maseczkę ochronną? Eksperci przeprowadzili test  Źródło: iStock Zobacz także: Obowiązkowy dystans między członkami rodziny Jak będzie wyglądała majówka 2020? Podczas tegorocznej majówki zamknięte pozostaną wszelkie hotele i pensjonaty. Rząd zaplanował ich ponowne otwarcie na pierwszą połowę maja (mówiono również o 4 maja). Czy w rzeczywistości termin ten zostanie utrzymany? Prawdopodobnie tak, jednak na decyzję musimy poczekać do końca kwietnia. To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu - zaznaczył rzecznik rządu Piotr Müller. Ze względu na to, że obecnie najem krótkoterminowy jest zakazany, podczas majówki możemy przemieszczać się jedynie w celach rekreacyjnych. Co więc nam wolno? Wybrałyśmy listę przykładowych aktywności. Podczas majówki możemy: spędzać czas na działce (tu nie trzeba nosić masek ochronnych), wybrać się do rodziny (z uwzględnieniem dystansu społecznego i zakazu zgromadzeń), udać się na plażę, do parku, czy lasu , skorzystać z części parków narodowych (otwarte są poszczególne trasy), spacerować z zachowaniem odpowiedniej odległości (dystans 2 m nie obowiązuje rodzica z dziećmi do 13. roku życia), grillować we własnym ogrodzie (bez zapraszania znajomych, oraz nie na balkonie), łowić ryby, jeździć na rowerze,  biegać. W...

Newsy
Ograniczenie przemieszczania się przez koronawirusa - co ze spacerem i joggingiem?
Czy przez nowe ograniczenia w przemieszczaniu się osób możemy zostać ukarani mandatem za codzienny jogging, wyjście z psem lub rowerową wycieczkę? Odpowiadamy!

Premier Mateusz Morawiecki na wczorajszej konferencji poinformował, że z dniem 25 marca wprowadzone zostają dodatkowe obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa . Od dziś wyjście z domu możliwe jest tylko w celu załatwienia niezbędnych do życia spraw , takich jak wyjście do pracy, sklepu czy apteki. Czy więc za krótki spacer i samotny jogging możemy zostać ukarani? Zobacz także: Polska wprowadza ograniczenia dotyczące przemieszczania się Źródło: Istock Nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia - czy można wyjść pobiegać, pójść na spacer z psem, jeździć rowerem? Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas wspomnianej konferencji powiedział, że krótki spacer dla zdrowia jest jak najbardziej wskazany . Dodał on jednak, że przykładowo, za wspólne grillowanie na świeżym powietrzu w więcej niż dwuosobowym zgromadzeniu, możemy zostać ukarani mandatem do 5 tysięcy złotych. Co jednak z bieganiem albo rekreacyjnym jeżdżeniem rowerem w pojedynkę? Sprawa ta nie jest tak jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać, ponieważ w obowiązującym od dziś rozporządzeniu nie jest to wyłączone jako wyjątek.  W rozporządzeniu znajdziemy jedynie cztery możliwe przypadki, w których możemy opuścić miejsce zamieszkania: w celu wykonania czynności zawodowych i służbowych, prowadzenia działalności i zakupu towarów oraz usług z tym związanych, w celu zaspokojenia niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, uzyskania opieki medycznej, zakupu towarów i usług z tym związanych, sprawowania wolontariatu mającego na celu przeciwdziałanie skutkom COVID-19, sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego. Jak widzimy, rozporządzenie nie wymienia więc wprost, czy możliwe jest wyjście z psem na spacer, krótki marsz na powietrzu czy też codzienny jogging.  Jednak spokojnie - wyjście z psem mieści się w...

Nasze akcje
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Przyjemna rutyna pielęgnacyjna. Dlaczego to takie ważne? 
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Szczoteczka soniczna Seysso ma aż 5 końcówek! A jak działa? Zobacz!
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Pewność siebie - co na nią wpływa?
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Piękna i… zabiegana! Czy bycie zadbaną w dobie wszechobecnego pośpiechu jest możliwe?
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Osakowicz Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Osakowicz
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Osakowicz Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost