klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Królowa pozbawiła Meghan i Harry'ego królewskich tytułów!
Styl życia

Królowa pozbawiła Meghan i Harry'ego królewskich tytułów!

Jak poinformował Pałac Buckingham, Meghan i Harry stracili królewskie tytuły i nie będą mogli reprezentować formalnie rodziny królewskiej. To jednak jeszcze nie koniec konsekwencji ich decyzji.
styczeń 19, 2020

Komunikaty Elżbiety II i służby prasowej Pałacu Buckingham w imieniu Sussexów nie pozostawiają wątpliwości. To już koniec pałacowego życia Meghan oraz Harry'ego. Odebrano im nie tylko królewskie tytułu, ale także wszystkie przywileje związane z pełnieniem książęcych funkcji. Brytyjskie media nieustannie komentują kwestie finansowe, które również zostały wreszcie wyjaśnione. 

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Oświadczenie Królowej Elżbiety II w sprawie Meghan i Harry'ego

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeni Królowej Elżbiety II, po wielu tygodniach rozmów, "udało się odnaleźć konstruktywne i pełne wsparcia dla Harry'ego i jego rodziny rozwiązanie.". Zarówno on, jak i Meghan oraz Archie będą zawsze mile widzianymi członkami rodziny królewskiej.

Królowa podkreśliła, że "rozumie wyzwania, jakich doświadczyli w rezultacie intensywnego zainteresowania nimi w ciągu ostatnich dwóch lat i wspiera ich pragnienie bardziej niezależnego życia.". Jednocześnie podziękowała im za "pełną poświęcenia pracę w tym kraju i w krajach wspólnoty.".

Dla wielu osób zaskakujące mogą być słowa, w których królowa wspomina, że "szczególnie dumna jest z tego, jak szybko Meghan stała się członkiem rodziny.". Na koniec wyraziła nadzieję na to, że to "porozumienie pozwoli jej wnukowi oraz jego rodzinie budować szczęśliwe i spokojne życie.".

Co to oznacza dla Meghan i Harry'ego?

Konsekwencje odejścia Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej

Na stronie internetowej Pałacu Buckingham pojawiło się także oświadczenie w imieniu Meghan i Harry'ego. Ponieważ odebrano im królewskie tytuły, czyli His/Her Royal Highness, Harry będzie odtąd znany jako książę Sussex, a Meghan pozostanie księżną Sussex. To jeszcze nie wszystko.

Książę i księżna Sussex są wdzięczni Jej Królewskiej Mości i Rodzinie Królewskiej za ich ciągłe wsparcie w rozpoczęciu kolejnego rozdziału życia. 

Jak uzgodniono w tym nowym porozumieniu, zdają sobie sprawę z tego, że muszą wycofać się z obowiązków królewskich, w tym z oficjalnych spotkań wojskowych. Nie będą już otrzymywać środków publicznych na obowiązki królewskie.

Dzięki błogosławieństwu Królowej, będą nadal utrzymywać swoje prywatne patronaty i wspieranie stowarzyszeń. Chociaż nie mogą już formalnie reprezentować Królowej, wyraźnie stwierdzili, że wszystko, co robią, będzie nadal podtrzymywać wartości Jej Królewskiej Mości.

Meghan i Harry nie będą używać swoich tytułów Her/His Royal Highness (Jej/Jego Królewskiej Mości), ponieważ nie są już członkami rodziny królewskiej.

Książę i księżna Sussex podzielili życzenie zwrotu wydatków na remont Frogmore Cottage, która pozostanie ich rodzinnym domem w Wielkiej Brytanii.

Pałac Buckingham nie komentuje szczegółów ustaleń dotyczących bezpieczeństwa. Istnieją ugruntowane, niezależne procesy określające potrzebę finansowania ochrony ze środków publicznych.

Ten nowy model wejdzie w życie wiosną 2020 roku.

Do tej pory tylko spekulowano o tym, ile milionów Meghan i Harry stracą na odejściu z rodziny królewskiej. Teraz jest już pewne, że królowa Elżbieta II nie udzieli wnukowi i jego żonie żadnego wsparcia finansowego. Małżonkowie najwidoczniej spodziewali się tego, bo zadeklarowali, że chcą być niezależni finansowo i pójdą do pracyZ czego Sussex'owie będą żyli po przeprowadzce do Kanady? Meghan i Harry nie tylko dysponują ogromnym majątkiem, ale mogą też wkrótce rozwinąć całkiem dochodowy biznes.

Nie wszystko jawi się jednak w kolorowych barwach... W oświadczeniu możemy przeczytać, że małżeństwo zdecydowało się zwrócić pełną sumę za remont posiadłości Frogmore Cottage, który został sfinansowany z pieniędzy podatników - a to wcale nie tak mało. Okazuje się, że renowacja budynku wyniosła 2,5 mln funtów, a to około 12,5 mln zł. 

Ponadto ani Harry, ani Meghan nie będą mogli zawierać jakichkolwiek umów czy zarabiać pieniędzy, wykorzystując w relacjach biznesowych wartości związanych z monarchią. Nowe zasady wejdą w życie wiosną 2020 roku. Od tego momentu Sussex'owie zostają odsunięci od obowiązków w rodzinie królewskiej. Nie będą również pobierać pieniędzy z publicznych środków za pełnienie tych funkcji.

Meghan i Harry wywołali skandal

Od miesięcy było również wiadomo, że Meghan nie zamierza się podporządkować brytyjskim tradycjom. Udowodniła to przez wielokrotne łamanie dworskiego protokołu. Kiedy ona i Harry ogłosili na Instagramie Sussex Royal, że odchodzą z dworu królewskiego, było niemal pewne, że ta decyzja przysporzy im wielu kłopotów.

Oświadczenie zszokowało nie tylko Brytyjczyków, ale i samą królową, która dowiedziała się o wszystkim już po fakcie. Wiele osób zarzuca Meghan, że to ona nastawia Harry'ego przeciwko babce i rodzinie. Drudzy natomiast twierdzą, że Harry chce uchronić żonę przed tym, co spotkało jego matkę, księżną Dianę, gdy był jeszcze dzieckiem.

Pierwsze zdjęcia Meghan po odejściu z rodziny królewskiej, świadczą o tym, że jest bardzo szczęśliwa. Nie jesteśmy jednak pewne czy przeprowadzka do Kanady sprawi, że media będą się nią mniej interesować. W końcu wszyscy będą chcieli wiedzieć, jak żyje im się z daleka od królewskich obowiązków i bez finansowego wsparcia monarchii. 

Myślicie, że Meghan i Harry będą wiedli szczęśliwsze życie w Kanadzie?

Zdjęcie główne: Instagram.com/sussexroyal

Styl życia Meghan Markle znowu łamie protokół. Chrzest Archiego nie będzie tradycyjny
Potomek księcia Harrego i Meghan, mały Archie, już w najbliższy weekend zostanie ochrzczony. Nie będzie to tradycyjna uroczystość. Znamy szczegóły tego wydarzenia.
Laura Osakowicz
lipiec 01, 2019

Już na najbliższy weekend zaplanowana jest ceremonia chrztu syna księcia Harrego i Meghan. Jak się okazuje, różnić się będzie ona od dotychczasowych, królewskich chrztów. Meghan Markle i książę Harry kolejny raz łamią dworski protokół. Dlaczego? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) Cze 16, 2019 o 5:01 PDT Zobacz także: Księżna Kate i królowa Elżbieta cierpią na tą sama przypadłość Chrzest Archiego - szczegóły wydarzenia Rodzice małego Archiego zdecydowali, że uroczystość będzie prywatna . Podstawowa różnica będzie polegała na tym, że wstępu na chrzest nie będą miały media . Relacja ze chrztu pojawi się później, nie wiadomo jeszcze kiedy. Nie wiadomo też, czy rodzina królewska w końcu pokaże zdjęcie potomka  w całej okazałości. Do tej pory pokazywano Archiego w bardzo zachowawczy sposób.  Uroczystość odbędzie się w prywatnej kaplicy królowej Elżbiety II - wybór tego miejsca to także powód, dla którego dziennikarze nie będą mogli być na chrzcie. Zaproszone są tylko najbliższe rodzicom osoby. Nie ujawniono jeszcze, kto zostanie rodzicami chrzestnymi.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) Maj 8, 2019 o 6:34 PDT Zobacz także: Dlaczego książę William nie nosi obrączki?  Zagraniczne media donoszą także, że powodem skromnego przyjęcia jest fakt, że księżna Meghan naraziła się ostatnio Brytyjczykom informacją o tym, że wydała dwa miliony funtów na remont posiadłości Frogmore Cottage, którą zamieszkują z Harrym. Większość to publiczne pieniądze od podatników. Pytanie tylko, czy  prywatnym chrztem Meghan i Harry także...

Przeczytaj
książę Harry Meghan Markle
Styl życia Meghan Markle i książę Harry założyli konto na Instagramie! Ten gest ma szczególne znaczenie
Robiąc to Meghan i książę Harry niechcący potwierdzili krążące od dawna plotki. Czyżby konflikt między księżną Sussex, a księżną Kate faktycznie się nasilił?
Matylda Nowak
kwiecień 03, 2019

Jeszcze do niedawna jedynym bardziej prywatnym źródłem informacji na temat życia wnuków królowej Elżbiety był profil pałacu Kensington na Instagramie. To tam można było znaleźć najświeższe zdjęcia księcia Williama, księżnej Kate i ich dzieci oraz księcia Harry'ego i Meghan Markle. Niedawno okazało się jednak, że młodszy brat Williama i jego amerykańska żona założyli osobne konto na Instagramie. Według wielu jest to kolejny dowód na to, że Meghan i księżna Kate nie mogą się dogadać ... Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal) Kwi 2, 2019 o 7:20 PDT Zobacz także: Meghan Markle czy Kate Middleton - kto wydaje więcej na ubrania? Różnica jest szokująca! Książę Harry i Meghan Markle mają oficjalne konto na Instagramie Założenie osobnego konta na Instagramie na zapewne związek z tym, że Meghan i Harry przeprowadzają się z oficjalnej książęcej rezydencji (z pałacu Kensington w Londynie) do Frogmore Cottage - 10-pokojowego domu w Windsorze. Ale ten gest można też potraktować jak potwierdzenie krążących od dawna plotek na temat konfliktu między księżną Sussex i jej szwagierką. Jeszcze zanim Meghan Markle wyszła za mąż za księcia Harry'ego , brytyjskie tabloidy rozpisywały się o rywalizacji między Meghan i Kate . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) Kwi 2, 2019 o 7:16 PDT Żona Williama jest ulubienicą królowej Elżbiety II i zdążyła się już przyzwyczaić do bycia w centrum uwagi zarówno rodziny królewskiej, jak i mediów. Ale Meghan Markle jest ambitna i nie ma zamiaru pozostawać w cieniu księżnej  Cambridge . Żona Harry'ego została patronką kilku fundacji i...

Przeczytaj
Meghan Markle księżna Sussex film
Styl życia Meghan Markle wystąpiła w filmie Disneya! Jaką rolę dostała?
Już można obejrzeć trailer filmu, w którym wystąpiła księżna Sussex. Żona księcia Harry'ego wróciła do pracy aktorki w szczytnym celu.
Matylda Nowak
marzec 27, 2020

Kiedy książę Harry i Meghan Markle zadecydowali, że chcą zrezygnować z pełnienia oficjalnych obowiązków jako członkowie rodziny królewskiej i zamieszkać na stałe w Kanadzie, wszyscy – włącznie z królową Elżbietą – byli w szoku. Dość szybko pojawiły się pogłoski na temat nowych źródeł dochodu książęcej pary , bo Harry i Meghan zapowiedzieli, że sami chcą zarobić na swoje utrzymanie. Rozważano różne opcje, nikt jednak chyba nie spodziewał się, że księżna Sussex wróci do pracy aktorki . Tymczasem już można obejrzeć zwiastun filmu, w którym wystąpiła...  View this post on Instagram A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on Jan 8, 2020 at 10:33am PST Księżna Sussex w filmie wytwórni Disney Już 3 kwietnia Dinsneynsature – firma producencka należąca do wytwórni filmowej Walt Disney Studios – udostępni do oglądania online swój najnowszy film, zrealizowany we współpracy z Meghan Markle .  Twórcy filmu dokumentalnego "Słoń" ("Elephant") śledzili podróżującą przez Afrykę rodzinę słoni. A narratorką tego dokumentu , dostarczającą widzom informacji wybiegających poza to, co można zobaczyć na ekranie, jest żona księcia Harry'ego. View this post on Instagram A post shared by Disneynature (@disneynature) on Mar 26, 2020 at 8:15am PDT Wybierając znanego, ale dość kontrowersyjnego członka rodziny królewskiej, szefowie wytwórni Disneya zapewnili swojemu filmowi dodatkową promocję . Bo sprawdzić, jak Meghan Markle radzi sobie jako narratorka filmu dokumentalnego będą chcieli zapewne nie tylko fani aktorki, ale też jej wrogowie oraz wielbiciele rodziny królewskiej. Fot.: YouTube Na plakatach filmu i w trailerze, jego narratorka jest przedstawiona...

Przeczytaj
książę Harry Meghan Markle Megxit
Styl życia Meghan i Harry zarobią miliony na odejściu z rodziny królewskiej!
Okazuje się, że książę i księżna Sussex nie tylko nie stracą pieniędzy, odchodząc z rodziny królewskiej, ale wręcz na "Megxicie" zarobią. Eksperci przewidują, że Meghan i Harry zainkasują miliony dolarów! Ich decyzja wciąż budzi gorące emocje w Wielkiej Brytanii.
Matylda Nowak
styczeń 16, 2020

Świat wciąż jeszcze nie otrząsnął się po ogłoszeniu szokującej decyzji księżnej Meghan i księcia Harry'ego . Chociaż ich decyzja o rezygnacji z pełnienia oficjalnych obowiązków zasadniczo rozsierdziła Brytyjczyków, wielu zadawało sobie pytanie, z czego Sussex'owie będą żyli po przeprowadzce do Kanady. Tymczasem okazało się, że książęca para nie tylko dysponuje niesamowitym majątkiem , ale może też wkrótce rozwinąć całkiem dochodowy biznes ... Fot.: ONS Z czego będą żyli książę Harry i księżna Meghan? Księżna i książę Sussex do biednych nie należą. Oprócz oszczędności (spadkowi po tragicznie zmarłej księżnej Dianie i dochodowi Meghan za udział w serialu "Suits") para czerpie stały dochód z gruntów należących do księcia Karola. Zasadniczo Harry i jego żona mogliby już teraz przejść na emeryturę . Ale nikt tego raczej się nie spodziewa! Książęca para (a zwłaszcza Meghan) jest przyzwyczajona do luksusu. Sama  garderoba księżnej Sussex została przecież wyceniona na 427 tysięcy funtów, czyli niemal 2 miliony złotych! Taki styl życia sporo kosztuje i bez regularnych dochodów Meghan i Harry szybko uszczupliliby swoje oszczędności . Zresztą sami Sussex'owie zadeklarowali, że chcą na siebie zarabiać. Do jakiej więc pójdą do pracy? Jakiś czas temu okazało się, że para zastrzegła nazwę "Sussex Royal", więc podejrzewa się, że Meghan i Harry zaczną sprzedawać produkty sygnowane tą nazwą . Eksperci przewidują, że wyposażenie kuchni czy ręczniki marki "Sussex Royal" na pewno znalazłyby chętnych nabywców... Ale głównym i najbardziej dochodowym zajęciem książęcej może okazać się... wygłaszanie przemówień. Znany spec od PR-u zdradził, jaka kariera czeka Sussex'ów. Max Markson zajmuje się między innymi organizowaniem płatnych wykładów celebrytów . Dzięki niemu, przemawiając podczas różnych uroczystości krocie zarobili...

Przeczytaj
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie