Wejdź
kultowe zabawki dla dzieci
123rf
Styl życia

Kultowe zabawki dla dzieci - zobacz nasz przegląd

Szukasz ciekawej zabawki dla dziecka? Postaw na klasykę – takie zabawki nigdy się nie znudzą! Cofnij się z nami w czasie – zobacz przegląd kultowych zabawek sprzed lat!
Łucja Zbieniewska
luty 18, 2014
kultowe zabawki dla dzieci

Zapraszamy was na krótką podróż w czasie! Wróćmy wspomnieniami do beztroskich chwil dzieciństwa – pamiętacie wasze ulubione zabawki? :) Jeśli nie, odświeżymy wam pamięć naszym przeglądem tych ponadczasowych!

Wśród wybranych przez nas zabawek znajdują się takie, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka – zapewniają aktywność fizyczną, pomagają rozwinąć zdolności manualne, a także wpływają na rozwój intelektualny szkraba. Są z pewnością ciekawą alternatywą dla gier komputerowych, które niestety wyjątkowo często zabierają dzieciom sporo czasu, a co za tym idzie – dzieciństwo. Warto więc zaproponować dziecku zabawki ponadczasowe, którymi bawiło się nasze pokolenie i którymi bawić będą się kolejne i następne… :)

kultowe zabawki dla dzieci

Skakanka – łatwiej zachęcić do niej dziewczynki, niż chłopców, choć również wśród młodych mężczyzn można znaleźć jej fanów. Jeśli twoje dziecko woli bawić się bez towarzystwa – wybierz krótszą skakankę, natomiast jeśli masz w domu wesołą gromadkę – kup na tyle długą skakankę, żeby dwie osoby mogły trzymać jej końce, a trzecia – swobodnie skakać.

Kostka Rubika – niewielu z nas może się poszczycić ułożeniem tej łamigłówki, a mimo to, każdy z nas lubił przekręcać poszczególne płaszczyzny i starać się prawidłowo ułożyć kolorowe kwadraciki. Łamigłówka ta to prawdziwy pożeracz czasu, który z pewnością zainteresuje twoje dziecko!

Hula hop – ta zabawka wymaga nie lada zwinności! Zapewni aktywną rozrywkę, a dodatkowo nauczy dziewczynki gracji, chłopcom zaś pozwoli się wyszaleć :) Oprócz tradycyjnego zastosowania, hula hop świetnie sprawdzi się jako urozmaicenie „torów przeszkód” czy jako zabawka w ogrodzie, którą można do siebie rzucać lub toczyć po trawie.

Klocki – wieże, fortece, zamki… czegóż nie można ułożyć ze zwykłych, drewnianych klocków? Choć przeważnie to chłopcy lubią bawić się w małych konstruktorów, nie brakuje również dziewczynek, które chętnie po nie sięgają. Możesz wybrać tradycyjne drewniane klocki, lub te, które można ze sobą połączyć, czy np. klocki z literkami, które dodatkowo pomogą nauczyć malucha alfabetu.

Jak przewinąć noworodka? Mamy dla Was instrukcję krok po kroku!

Jakie zabawki dodałybyście do listy tych kultowych?

 

Komentarze
układanka puzzle do pobrania i wydruku
123rf
Styl życia Wydrukuj puzzle - układanka dla dzieci do pobrania
Jeśli twoje dziecko lubi układać puzzle, nasza propozycja z pewnością przypadnie mu do gustu! Pobierz puzzle-hipopotama, wydrukuj i wręcz maluchowi. Gwarantujemy, że z układanką poradzą sobie nawet najmłodsze szkraby!
Łucja Zbieniewska
maj 05, 2014

Dlaczego warto  układać puzzle? uczą  koncentracji  i  cierpliwości ; ich układanie to prawdziwy  trening dla mózgu  – uczą logicznego myślenia i ćwiczą pamięć; dają mnóstwo  satysfakcji  jeśli uda się je ułożyć; to  świetna zabawa , która wciąga nie tylko dzieci, ale również rodziców! :) Pamiętaj, żeby dając dziecku puzzle, sprawdzić czy są adekwatne do wieku malucha.  Jeśli dasz swojemu szkrabowi trudną układankę, szybko może się poddać, zniechęcić i stracić wiarę we własne siły. Poniżej mamy dla Was  puzzle do pobrania, które idealnie nadają się dla najmłodszych dzieci  – możecie je wydrukować, wyciąć i ewentualnie podkleić tekturką (żeby były sztywne). Kiedy twoje dziecko dopiero zaczyna przygodę z puzzlami, pozwól mu układać je na załączonym czarno-białym szablonie , a gdy jest już bardziej "zaawansowane", niech obrazek posłuży mu jedynie jako wzór do ich ułożenia. Życzymy udanej zabawy! :) Układanka, puzzle hipopotam do pobrania: Wystarczy kliknąć tutaj:  Puzzle do pobrania  lub w obrazek po prawej stronie. Czy Wasze dzieci lubią układać puzzle?

Przeczytaj

Nasze akcje