Wejdź
mata edukacyjna
Fotolia
Styl życia

Kupujemy matę edukacyjną dla dziecka

Zobacz jaką matę edukacyjną wybrać dla swojego dziecka, żeby była bezpieczna i wspierała jego rozwój. Sprawdź nasz przegląd!
Łucja Zbieniewska
kwiecień 25, 2013
jak wybrać matę edukacyjną

Mata edukacyjna doskonale wspomaga rozwój dziecka - pozwala odkrywać świat, jednocześnie bawiąc i zajmując uwagę malucha na długie godziny. Polecana jest dla dzieci od 0 do 12 miesiąca życia. Maty stymulują ruch i ciekawość dziecka – zachęcają do podnoszenia rączek, nóżek i główki, chwytania za zabawki i poznawania zależności przyczyna – skutek.

Kryjący krem CC, wodoodporny eyeliner, spray na porost włosów - oto hity wakacji!

Jaką matę edukacyjną wybrać?

Przy wyborze maty edukacyjnej trzeba zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana – ważne, żeby był naturalny i przyjazny dziecku, a także na możliwość ewentualnego powiększania rozmiarów maty (np. poprzez usunięcie części elementów), bo maluch bardzo szybko rośnie. Możemy wybierać wśród bardzo wielu kolorowych, interaktywnych mat. Większość z nich ma zamontowane pozytywki (zwracajmy uwagę na rodzaj melodii, którą wydają – nie powinna być ani zbyt natarczywa ani monotonna), bezpieczne lusterka, różnorodne gryzaki, grzechotki, pałąki i pluszowe zabawki.

Przegląd mat edukacyjnych:

maty edukacyjne dla dzieci

1. Mata edukacyjna Canpol Babies "Wesoła Farma", ok. 120 zł. Mata posiada bardzo żywe kolory i ochronny płotek. Średnica - 98cm; 2. Mata edukacyjna Tiny Love "Tropikalna wyspa", ok. 250 zł. Mata ma mnóstwo elementów - m.in. piszczałki i szeleszczące liście oraz odpowiednio wyprofilowaną poduszkę. Średnica - 120cm.

maty edukacyjne dla dzieci

3. Mata edukacyjna Taf Toys "Kooky", ok. 180 zł. Mata ma żywe kolory i podnoszone panele boczne. Wymiary - 90x90cm.; 4. Mata edukacyjna Fisher Price "Cudowna planeta", ok. 350 zł. Duża mata z 3 pałąkami i aż 7 zabawkami. Średnica - 100cm.

 

maty edukacyjne dla dzieci

5. Mata edukacyjna Bright Starts "Aktywna Żyrafa", ok. 170 zł. Mata z poduszką w kształcie żyrafy do ćwiczenia brzuszka. Wymiary - 75x75cm; 6. Mata edukacyjna Canpol Babies "Konik", ok. 100 zł. Mata średniej wielkości z szeleszczącymi elementami i grzechotkami. Wymiary - 82x82cm.

 

Nadal nie możesz się zdecydować? Przeczytaj wątek Wizażanek o wyborze maty edukacyjnej!

A może macie sprawdzone maty edukacyjne, które możecie polecić innym Mamom? :)

Komentarze
kuchnia rustykalna
materiały PR
Przepisy Kuchnia w stylu rustykalnym
Styl rustykalny, nie jest zarezerwowany jedynie dla ogromnych loftów czy wolnostojących domów. Jego niepowtarzalny charakter, zestawiony z elementami stylu modern, świetnie prezentuje się również w niedużych przestrzeniach mieszkalnych.
Katarzyna Mordalska
czerwiec 06, 2012

Kuchnia jest absolutnie jednym z najlepszych miejsc do tworzenia aranżacji mieszanki wzorów rustykalnych z elementami utrzymanymi w stylu modern. Mix nowoczesnych materiałów w postaci metalu czy betonu, zestawiony z drewnianym, solidnym stołem i idealnie dobranymi do niego krzesłami, to dobry początek. Jeśli nie jesteśmy w stanie położyć w naszej kuchni podłogi z naturalnych desek, warto przykryć płytki terakoty choć niewielkim kawałkiem bambusowej maty. Załamie ona nieco nowoczesny wygląd posadzki, ciekawie wpasowując się w wiejską stylistykę przestrzeni. Produkty znajdziesz w sklepie Myin.pl.

Przeczytaj

Nasze akcje