klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Lady Gaga oskarżona o plagiat „Shallow”
Styl życia

Lady Gaga oskarżona o plagiat! Chodzi o hit z Bradley’em Cooperem „Shallow”

Lady Gaga stanie przed sądem? Znany muzyk oskarżył ją o plagiat! Zdaniem gwiazdora „Shallow” z kultowego filmu „Narodziny gwiazdy” to podróbka jego utworu z 2012 r. Rzeczywiście słychać podobieństwo?

Lady Gaga dopuściła się kradzieży? Amerykański wokalista twierdzi, że nagrodzony m.in. statuetką Grammy oraz Oscarem w kategorii najlepsza piosenka utwór „Shallow” do filmu „Narodziny gwiazdy” to podróbka jego hitu sprzed siedmiu lat. Jak przekonuje muzyk, jest w stanie przedstawić twarde dowody na to, że Lady Gaga dopuściła się plagiatu. Wy też słyszycie podobieństwo w tych utworach?

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Lady Gaga oskarżona o plagiat „Shallow”

Romantyczna ballada „Shallow” opowiadająca o pokonywaniu przeciwieństw losu, będąca hymnem kultowego filmu „Narodziny gwiazdy”, to plagiat? Amerykański muzyk Steve Ronsen twierdzi, że utwór, który przez wiele miesięcy utrzymywał się na szczycie list przebojów i zgarnął mnóstwo prestiżowych nagród brzmi jak jego piosenka sprzed kilku lat.

Przypominamy, tak brzmi piosenka „Shallow” w wykonaniu Lady Gagi i Bradley’a Coopera:

Steve Ronsen oraz jego pełnomocnik przekonują, że przebój, za który odpowiadają Lady Gaga, Anthony Rossomando, Mark Ronson oraz Andrew Wyatt do złudzenia przypomina jego utwór „Almost” z 2012 r. Jak donosi serwis Page Six, amerykański artysta twierdzi, że wcześniej chciał rozwiązać tę sprawę polubownie, ale strony nie doszły do porozumienia.

Aby załatwić tę sprawę wiele miesięcy temu, moje biuro skontaktowało się działem prawnym Lady Gagi i przedstawiło oficjalny raport szanowanego muzykologa i profesora, który stwierdził, że są znaczne podobieństwa, jeśli chodzi o tempo, melodię, rytm oraz harmonię pomiędzy utworami. – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Steva Ronsena, opublikowanym przez serwis Page Six. Lady Gaga nie przedstawiła jeszcze swojego raportu, o który prosiliśmy już wielokrotnie – czytamy dalej.

W związku z brakiem ugody ze strony prawników Lady Gagi, do sądu wpłynął pozew, w którym Steve Ronsen i jego prawnik domagają się od piosenkarki milionowego odszkodowania.

Pan Ronsen i jego prawnik chcą dostać tak zwane "łatwe pieniądze" od artystki z sukcesami. To haniebne i złe – komentuje Orin Snyder, który reprezentuje Lady Gagę w tej sprawie. Jeśli pan Shirian będzie kontynuował tę sprawę, Lady Gaga stanie do walki i zwycięży – dodaje.

Dla porównania, tak brzmi utwór Steva Ronsena „Almost” z 2012 r.:

Słyszycie podobieństwo?

Zdjęcie: ONS

Styl życia 'Shallow' Lady Gagi i Bradley'a Coopera ma konkurencję! Powstała polska wersja tej piosenki
Uwielbiamy takie covery! Polska wersja "Shallow" to najlepsze, co dzisiaj usłyszycie :).
Milena Majak
luty 15, 2019

Tę piosenkę nucili chyba wszyscy jeszcze na długo przed premierą filmu "Narodziny gwiazdy" . Tylko na kanale YouTube Lady Gagi przesłuchano go prawie 300 mln razy. Co za liczba! Jesteśmy wręcz przekonane, że i wy znacie chociażby refren tego utworu :). A teraz możecie zacząć podśpiewywać sobie "Shallow" również po polsku. Wszystko dzięki Małgorzacie Kozłowskiej i Kubie Jurzykowi . Dla przypomnienia, tak brzmi oryginał: "Shallow" po polsku Romantyczna ballada o pokonywaniu trudności bezapelacyjnie wpada w ucho. Lady  Gaga i Bradley Cooper wykonali ją wręcz bezbłędnie. Nic dziwnego, że zyskała taką popularność. A kiedy dołożymy do niej jeszcze piękny teledysk, wszystko zgrywa się w jedną spójną całość. Co więcej, "Shallow" zyskała już Złotego Globa 2019 - uznano ją za muzyczny hit tego roku. Ma także sporą szansę  otrzymać w tym roku Oscara w kategorii "Najlepszy utwór" . Na szczęście polska wersja w niczym nie odstaje od oryginału i rozpływamy się przy niej tak samo, jak przy oryginale. Małgorzata Kozłowska i Kuba Jurzyk zrobili kawał świetnej roboty. Posłuchajcie i oceńcie same: Podoba wam się polska wersja "Shallow"? :) Zdjęcie główne: Instagram.com/starisbornmovie

Przeczytaj
lady gaga i bradley cooper
Styl życia Lady Gaga wyznała: "Tak, jestem w ciąży"
Czyżby Lady Gaga miała już dość pytań o ciążę? Wokalistka zdradziła, jaka jest prawda. Niebawem naprawdę świat ujrzy jej dziecko.

Lady Gaga zawsze wzbudzała zainteresowanie mediów, ale tak intensywnego czasu chyba jeszcze w swoim życiu nie przechodziła. Zaczęło się od sukcesu filmu "Narodziny gwiazdy" , który szturmem podbił serca widzów na całym świecie, czego ukoronowaniem była m.in. statuetka Oscara za utwór "Shallow" , jak również nominacja do niej dla Gagi za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską w tej produkcji. Teraz jednak większość osób już nie rozpamiętuje filmu, muzyki, ale zastanawia się, czy aby płomienny romans, który rozgrywał się w "Narodzinach gwiazdy" pomiędzy Lady Gagą, a Bradleyem Cooperem , nie przeniósł się do życia codziennego. Dodatkowe plotki podsyciła sama Lady Gaga rozstając się ze swoim narzeczonym . Nic zatem dziwnego, że od tamtego czasu fani doszukują się potwierdzenia, że tę parę łączy coś więcej. Niedawno wnikliwi obserwatorzy zauważyli, że w okolicy ust Bradleya znajduje się ślad szminki w tym samym kolorze, jaki na ustach miała stojąca obok niego Gaga. Niemniej para ciągle utrzymuje, że łączy ich jedynie przyjaźń, a Bradley jest w związku z Iriną Shayk. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Lady Gaga (@ladygaga) Wrz 6, 2018 o 2:07 PDT Lady Gaga jest w ciąży Romans to jednak dla niektórych za mało i wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy aby Lady Gaga nie jest w ciąży. Ciągłe pytania o to widać zaczęły ciążyć artystce, dlatego zdecydowała się na nie odpowiedzieć na swoim Twitterze. Zrobiła to dość humorystycznie. Przyznała, że jest w ciąży, ale... Plotki na temat tego, że jestem w ciąży? Tak, jestem w ciąży z #LG6 - czytamy we wpisie wokalistki. Rumors I'm pregnant? Yeah, I'm pregnant with #LG6 — Lady Gaga (@ladygaga) 12 marca 2019 Oznacza to, że "dzieckiem" Lady Gagi będzie jej następna płyta,...

Przeczytaj
Lady Gaga jest w ciąży z Bradley’em Cooperem?
Styl życia Lady Gaga jest w ciąży?! Ojcem dziecka ma być Bradley Cooper
Sensacyjne doniesienia z zagranicznych mediów. Lady Gaga spodziewa się dziecka? Spekuluje się, że ojcem ma być Bradley Cooper. Jaka jest prawda?

Po filmie „Narodziny gwiazdy” głośno mówiono o  romansie Lady Gagi i Bradleya Coopera . Sami zainteresowani dodatkowo podsycali atmosferę czułymi gestami i wymownymi spojrzeniami, którymi wymieniali się podczas oficjalnych wyjść. Dla mediów momentem przełomowym potwierdzającym zażyłość Gagi i Coopera był ich  wspólny występ w czasie gali Oscarów ,  podczas której para w romantycznej scenerii wykonała utwór „Shallow”.  Kochankowie nie szczędzili sobie głębokich spojrzeń, a między nimi po prostu było czuć prawdziwą chemię. Nie trzeba było długo czekać, by do akcji wkroczyła wieloletnia partnerka aktora Irina Shayk, która na każdym kroku okazywała Lady Gadze dezaprobatę. Sytuacji nie pomógł również fakt, że po „Narodzinach gwiazdy”  Gaga zerwała zaręczyny  i zrobiła sobie nawiązujący do filmu tatuaż. Mówiło się, że te posunięcia piosenkarki doprowadziły Shayk do ostateczności i  modelka wyprowadziła się od Coopera , co otworzyło Gadze drzwi do nowego romansu. Lady Gaga jest w ciąży z Bradley’em Cooperem? W połowie marca Lady Gaga wyznała na swoim twitterowym koncie, że już  niedługo zostanie mamą . Wtedy spekulowano, że płomienny romans z Bradley’em Cooperem przeniósł się z filmu „Narodziny gwiazdy” także do realnego życia i to właśnie on będzie ojcem. Artystka jednak rozwiała wtedy plotki i zaprzeczyła jakoby miałaby być w ciąży, a jej  „dzieckiem” ma być następna płyta , która niedługo wyjdzie na światło dzienne. Teraz, gdy Bradley Cooper rozstał się ze swoją wieloletnią partnerką, Iriną Shayk, temat zażyłości głównych bohaterów „Narodzin gwiazdy” powrócił, a w mediach pojawiła się intrygująca wypowiedź osoby z najbliższego otoczenia gwiazdorów. Jak informuje magazyn „Woman’s Day”, Lady Gaga bardzo szybko zastąpiła Irinę w życiu Bradleya, a teraz spodziewa się jego dziecka. Po urodzeniu...

Przeczytaj
13-letni Marcin Maciejczak zachwycił wszystkich w „The Voice Kids"
Styl życia 13-letni Marcin Maciejczak zachwycił wszystkich w „The Voice Kids”. Jego występ to teraz nr 1 na YouTube!
13-letni Marcin Maciejczak podczas przesłuchań w ciemno w show „The Voice Kids” wzruszył jurorów do łez. Gwarantujemy, że lepszego coveru „I will never love again” z „Narodzin Gwiazdy” nie usłyszycie. Co za głos!

Choć Marcin Maciejczak ma zaledwie 13 lat, to ma doskonałe warunki na stanie się prawdziwą gwiazdą . Nastolatek od sześciu lat uczy się śpiewu, a od niedawna prowadzi swój kanał na YouTube, gdzie publikuje covery największych przebojów, do których samodzielnie tworzy teledyski. Nie da się ukryć, że jego występ podczas przesłuchań w ciemno w programie „The Voice Kids” można zaliczyć do jednych z najwybitniejszych w tym sezonie show. Tylko posłuchajcie. My oglądając jego występ aż miałyśmy gęsią skórkę! 13-letni Marcin Maciejczak zachwycił wszystkich w „The Voice Kids”                         Podczas przesłuchań w ciemno Marcin Maciejczak wybrał piosenkę z repertuaru Lady Gagi i Bradley’a Coopera „I will never love again”, która została stworzona na potrzeby kultowego filmu „Narodziny Gwiazdy” . I choć w internecie możemy znaleźć wiele coverów utworów z tego filmu, jak  „Shallow” w wykonaniu Magłorzaty Kozłowskiej i Kuby Jurzyka , czy wersja „Szaloł” zespołu Frele, to musimy przyznać, że interpretacja 13-letniego Marcina Maciejczaka jest zdecydowanie najpiękniejszym coverem z „Narodzin gwiazdy”, jaki kiedykolwiek słyszeliśmy. Możemy nawet pokusić się o stwierdzenie, że dorównuje, a nawet przewyższa oryginał. Zobacz także:  Lady Gaga oskarżona o plagiat! Chodzi o hit z Bradley’em Cooperem „Shallow” Kiedy Marcin zakończył swój występ jurorzy nie kryli zachwytu i łez wzruszenia. Dawid Kwiatkowski podkreślił nawet, że nastolatek ma ogromne szanse na wygraną show. Powiem ci szczerze, nie używam takich słów w tym programie, a zwłaszcza na tym etapie, ale ty śmiało masz szanse, żeby wygrać ten program – powiedział wzruszony Dawid Kwiatkowski. Podobnie występ nastolatka skomentowali pozostali jurorzy, którzy poprosili Marcina o wykonanie jeszcze jednego utworu. Chłopak tym razem wybrał...

Przeczytaj
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie