
Znasz problem brzydkiego zapachu z ust? Pomimo tego, że starasz się dbać o higienę jamy ustnej, masz wrażenie, albo ktoś wręcz zwraca ci uwagę, że z twoich ust wydostaje się nieprzyjemny aromat? Jest na to kilka sposobów, ale najpierw warto poznać przyczyny.
Polecamy: Test redakcji: jedwab do ciała, który zakrywa przebarwienia i pajączki
Przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust
Pierwszym krokiem powinna być wizyta u dentysty. Przykry aromat może być spowodowany problemami z dziąsłami, ubytkami w zębach albo noszeniem protezy.
Niewykluczone też, że nieprzyjemny zapach z ust wynika z problemów z zatokami, nosem albo gardłem. Warto wtedy wybrać się do laryngologa.
Niekiedy jest to również przykry skutek problemów z układem trawiennym. Wiele oczywiście też zależy od naszej diety. Chyba każdy wie, jak się kończy nadmierne spożycie cebuli, czy jedzenie czosnku:)
Sposoby na nieprzyjemny zapach z ust
Najczęściej sięgamy po gumy do żucia, które przyjemnie pachną, ale bywa, że one nie wystarczają i są też jedynie doraźnym rozwiązaniem. Skuteczne w walce z tą przypadłością są również płyny do płukania ust, ale w naszej galerii znajdziecie jeszcze wiele innych sposobów na wygranie z nieprzyjemnym zapachem z ust.
Zakładamy oczywiście, że nikomu nie trzeba przypominać o częstym wymienianiu szczoteczki, czy myciu zębów:)
Polecamy: 100 warstw maseczek w płachcie jednocześnie? Ona naprawde to zrobiła!
Foto: iStock

Zielona herbata
Zawiera katechinę, która jest silnym przeciwutleniaczem. Ona również pomaga w usunięciu drobnoustrojów z jamy ustnej, ktore odpowiadają za brzydki zapach.

Jogurt naturalny
W jego składzie znajdziemy bakterie, które pomagają zniwelować nieprzyjemny zapach z ust wywołany innymi bakteriami, które znajdują się np. na powierzchni języka.

Woda utleniona
Zawiera nadtlenek wodoru, dzięki któremu pozbywamy się drobnoustrojów. Należy połączyć łyżeczkę wody utlenionej z wodą i taką mieszanką płukać jamę ustną.

Zioła
Należy żuć pietruszkę, bazylię czy miętę. Nieprzyjemny zapach z ust znika dzięki zawartemu w nich chlorofilowi.

Orzechy
Kiedy je gryziemy, w naszej jamie ustnej dochodzi prawie do peelingu. Zawierają włókna, które oczyszczają zęby m.in. z bakterii.