klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Dziewczyna w białej koszulce z zasłoniętymi ręką ustami
Styl życia

Listek bazylii, jogurt naturalny, woda utleniona - jakie jeszcze sposoby pomogą ci pożegnać brzydki zapach z ust?

Nieświeży oddech wpływa na nasze kontakty z drugim człowiekiem. Aby wszystkim było miło, warto skorzystać z naturalnych sposobów na pozbycie się tego problemu.

Znasz problem brzydkiego zapachu z ust? Pomimo tego, że starasz się dbać o higienę jamy ustnej, masz wrażenie, albo ktoś wręcz zwraca ci uwagę, że z twoich ust wydostaje się nieprzyjemny aromat? Jest na to kilka sposobów, ale najpierw warto poznać przyczyny.

Polecamy:  Test redakcji: jedwab do ciała, który zakrywa przebarwienia i pajączki

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust

Pierwszym krokiem powinna być wizyta u dentysty. Przykry aromat może być spowodowany problemami z dziąsłami, ubytkami w zębach albo noszeniem protezy.
Niewykluczone też, że nieprzyjemny zapach z ust wynika z problemów z zatokami, nosem albo gardłem. Warto wtedy wybrać się do laryngologa.
Niekiedy jest to również przykry skutek problemów z układem trawiennym. Wiele oczywiście też zależy od naszej diety. Chyba każdy wie, jak się kończy nadmierne spożycie cebuli, czy jedzenie czosnku:)

Sposoby na nieprzyjemny zapach z ust

Najczęściej sięgamy po gumy do żucia, które przyjemnie pachną, ale bywa, że one nie wystarczają i są też jedynie doraźnym rozwiązaniem. Skuteczne w walce z tą przypadłością są również płyny do płukania ust, ale w naszej galerii znajdziecie jeszcze wiele innych sposobów na wygranie z nieprzyjemnym zapachem z ust. 

Zakładamy oczywiście, że nikomu nie trzeba przypominać o częstym wymienianiu szczoteczki, czy myciu zębów:)

Polecamy:  100 warstw maseczek w płachcie jednocześnie? Ona naprawde to zrobiła!

Foto: iStock

1 z 5

Zielona herbata

Zielona herbata

Zawiera katechinę, która jest silnym przeciwutleniaczem. Ona również pomaga w usunięciu drobnoustrojów z jamy ustnej, ktore odpowiadają za brzydki zapach. 

2 z 5

Jogurt naturalny

Jogurt naturalny

W jego składzie znajdziemy bakterie, które pomagają zniwelować nieprzyjemny zapach z ust wywołany innymi bakteriami, które znajdują się np. na powierzchni języka. 

3 z 5

Woda utleniona

Woda utleniona

Zawiera nadtlenek wodoru, dzięki któremu pozbywamy się drobnoustrojów. Należy połączyć łyżeczkę wody utlenionej z wodą i taką mieszanką płukać jamę ustną.

4 z 5

Zioła

Zioła

Należy żuć pietruszkę, bazylię czy miętę. Nieprzyjemny zapach z ust znika dzięki zawartemu w nich chlorofilowi. 

5 z 5

Orzechy

Orzechy

Kiedy je gryziemy, w naszej jamie ustnej dochodzi prawie do peelingu. Zawierają włókna, które oczyszczają zęby m.in. z bakterii. 

Komentarze